fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Yüz Küçültme Estetiği

yüz küçültmeEstetik görünen en ideal yüz şekli kadınlar için V görünümde olandır. Yüz küçültme estetiği yüzdeki bu görünümü yakalamak için uygulanan estetik işlemleri kapsar. Kadınlar arasında bu uygulama yeni trend güzellik anlayışını yakalamada yardımcı olur. Kadınlar bu yüz tipine sahip olmayı ister. Bu yüzden cerrahi operasyon geçirenlerde bulunmaktadır. Kadınları daha çekici hale getiren bu yüz görünümü günümüzde ameliyatsız yüz küçültme estetiği kapsamında yapılmaktadır.

 

Yüz estetiğine gerek kalmadan Vshape uygulamasıyla ameliyatsız şekilde istediğiniz V yüz görünümüne sahip olabilirsiniz. Vshape uygulamasında ultrason ve radyofrekans sistemleri bir arada kullanılır. Bu uygulamanın yüz küçültme özelliğinin olması sayesinde ameliyatsız cerrahi girişim olmadan yüzünüzü estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

Ameliyatsız yüz küçültme estetiği kapsamında boyun ve gıdı bölgesinde sıkılaşma, hatlarını kaybeden yüz konturunda toparlanma, yanakları yukarı konuma taşıma işlemleri yapılır. Bu sayede genç yaşlarda sahip olunan V yüz şekline sahip olabilirsiniz. Bunun yanında genç yaşlardaki gibi yanak ve boyun cilt yapısı da sıkılaştırılır. Burun ve dudak hattı boyunca oluşan kırışıklıklarda düzeltilir. Göz çevresi cildinin gerginleştirilmesi, kaz ayağı görünümün hafifletilmesi sağlanır.

 

Yüz küçültme estetiği aşamaları

 

Ameliyatsız yüz küçültme estetiği uygulamaları kadınlara daha feminen bir yüz görünümü kazandırır. Ayrıca hastalar iş ve sosyal yaşamından da geri kalmaz. Vshape desteğiyle yapılacak işlemler sırasında ısıtıcı kavitasyonel yapılmamaktadır. Bu yüzden uygulamalar güvenli olur ve tercih edilir. Ameliyatsız yüz küçültme estetiği alanında yapılan işlemlerde sonuçlar daha kısa sürede alınır. İlk seanstan itibaren belirgin sonuçlar alınır. 4. Seansla birlikte istenen sonuçlar alınır. Bu uygulamalar özellikle güçlü, çıkıntılı ve geniş çene yapısı olan kişilerde başarılı bir sonuç verir. Sadece uygulamanın yapıldığı kişilerde çene yapısı yağlı olmamalıdır. Bu durum söz konusu olursa yapılan işlemlerin etkisi azalır. Bu nedenle kilolu kişilerin zayıfladıktan sonra bu uygulamaları yaptırması tavsiye edilir.

 

Ameliyatsız yüz küçültme estetiği nedir?

 

Ameliyatsız yüz küçültme estetiğinde kasılma oranı yüksek olan çene köşesiyle elmacık kemiklerinin altına yerleşik masseter kasının gevşetilmesi için botoks yapılmasıyla hedefe ulaşılabilir. Fazla gelişen bu kas botoks enjeksiyonu ile gevşetilerek, yüz görünümü küçültülür. Yüzdeki iki yanakta bulunan masseter kası için hastanın yüz görünümüne göre uygun dozda botoks enjeksiyonu yapılır. Bu doz erkeklerde kadınlara göre daha fazladır.

 

Botoks enjeksiyonu yüzdeki oval şekli belirgin hale getirir. Yaş almakla birlikte yüz ovali kaybolmaya başlar, dolayısıyla yüz ovalinde ve ince kısımlarında deformasyonlar olur. Botoks ile kas boyutlarını küçültmek ve gergin hale getirmek yüz küçültme için başarılı bir sonuç verir. Ancak yüzde yağ fazlalığı olursa bu uygulamanın etkisi olmaz. Yanaktaki kaslarla birlikte çene kısmını yukarı kaldıran kaslara da botoks uygulanırsa, yüz hatlarının köşelerinde belirgin sağlanır. Böylece çene görünümü daha uzun olur. Botoks orta derecede yuvarlak olan ya da toplu görünen yüzlerde ovalin azaltılması için kullanılabilir.

 

Ameliyatsız yüz küçültme estetiği kimler için uygundur?

 

Yaşın ilerlemesiyle ve dış etkenler yüzünden kişinin yüzünde daha fazla yağ toplanmaya başlar ve yağlar zaman içinde erimemeye başlar. Yüz küçültme estetiği bu sorunu yaşayan hastalar için uygundur. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen kişiler yüz şeklinden memnun olmaz ve estetik kaygılar taşır. Bu nedenle yüzünde estetik bir görünüm isteyen kişiler için yüz küçültme estetiği uygundur.

 

Yüz küçültme estetiği yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

 

Yüz küçültme estetiği bu alanda deneyimli doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Bu uygulama kolay gibi görünse de, olası hatalarda gülüşün bozulmasına, ağız kenarında asimetri, yukarı çekilme gibi istenmeyen sorunlar yaşanabilir. Bu uygulama sedasyon ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Hastalar uygulamadan sonra doktorun önerdiği ilaçları uygun şekilde dozunda kullanmalı, tavsiyelerine uymalıdır. Yüz küçültme estetiği yapılan kişiler uygulama yapılan bölgedeki etkiler kalıcı hale gelinceye kadar yüzüne ağır makyaj yapmamalı, her türlü kimyasal ürünlerden uzak kalmalıdır. Bu uygulamanın yanında yüz germe işlemi de yapıldıysa, cilt yapısı bir süre travmalardan korunmalıdır. Bölgenin sürtme gibi durumlardan korunması için sırt üstü yatılmalıdır. Ayrıca aşırı sıcak ve soğuktan kaçınılmalıdır. Cildin güneş ışığından korunması ve yüz için başka lazer uygulamalarında bir süre yaptırılmaması gerekir.

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir