fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Yüz İnceltme Estetiği

yüz inceltme estetiği nedirYüzdeki çekici görünümün sağlanması için bazı hallerde yüzdeki dolgun görünümün giderilmesi gerekir. Yüz inceltme estetiği ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemlerle yapılabilir. Yüz estetiği kapsamında yapılan bu operasyonlar çehrenin zayıflatılmasını amaçlar. Lipoliz, Vshape, yanak gerdirme, yanak inceltme, çene küçültme operasyonları bu amaçla yapılır. Gerek ameliyatla, gerekse ameliyatsız yöntemlerle ideal bir yüz görünümüne kavuşabilir, yüzünüzdeki dolgun görünümden kurtulabilirsiniz.

 

Ameliyatsız yüz inceltme estetiği aşamaları ve koşulları nelerdir?

 

Ameliyatsız yüz inceltme uygulamaları kadınlara feminen bir görünüm sunmaktadır. İş ve sosyal yaşamlarına da en kısa sürede geri dönmelerini sağlar. Vshape desteğiyle yapılan işlemlerde ısıtıcı kavitasyonel uygulaması olmaz. Bu nedenle güvenle kullanılabilir. Bu işlemlerin sonuçları hem etkili olur, hem de etkisini kısa sürede gösterir. İlk seanstan itibaren hastayı memnun edici sonuçlar alınır. İlerleyen seanslardaki sonuçlar ise oldukça tatmin edicidir. Uygulamaların kalıcı olması içinde daha sonra tek seans olarak tekrar yapılabilir.

 

Ameliyatsız yüz inceltme estetiği geniş, güçlü ve çıkıntılı çene yapısı olan kişiler için uygundur. Ancak kişinin çene yapısında yağlanma olmamalıdır. Bu yapılan işlemlerin belirginliğini etkiler. Bu yüzden hastaların önce kilo vermesi ardından yüz inceltme estetiği yaptırması tavsiye edilir. Ameliyatsız yüz inceltme yöntemleri alanında uzman, tecrübeli kişilerce yapıldığı sürece oldukça başarılı sonuçlar alınır.

 

Yüz inceltme estetiği kapsamında en fazla tercih edilen uygulamalar

 

Vshape uygulaması: Bu yöntemde hastalar bıçak altına yatmadan ameliyatsız şekilde istedikleri yüz hatlarına sahip olabiliyor. Bu uygulamada ultrason, radyofrekans sistemleri birlikte kullanılır. Kadınların tercih ettiği yüz şekli genellikle V şeklinde olur. Güzellik kavramında bu görünüm önem taşır. Yaşam boyu yüzün bu görünümde olmasını herkes ister. Estetik alanında buna ameliyatsız çözümler üretilmiştir. Bunlardan biri Vshape uygulamasıdır. Yüz inceltme özelliğiyle cerrahi girişime gerek kalmadan bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

 

Vshape uygulamasında boyun ve gıdı bölgesi sıkılaştırılarak, silikleşmiş yüz konturu toparlanır, aşağıya inmiş yanaklar yukarı kaldırılır ve genç yaşlarda sahip olduğunuz V şeklindeki yüz hatlarına yeniden kavuşmuş olursunuz. Bunun yanında cildinizde genç yaşlardaki gibi elastik bir yapıya sahip olur. Uygulamada dudak ve burun hattında oluşan kırışıklıklarda giderilir, göz çevresindeki cilt sıkılaştırıldığı içinde kaz ayağı dediğimiz çizgilerde etkisini yitirir.

 

Botoks: Bu uygulama estetik alanında pek çok sorunun giderilmesi için kullanılabilir. Özellikle kırışıklık tedavisinde botoks en fazla tercih edilen yöntemdir. Yüz inceltme estetiği kapsamında da orta derecede yuvarlak hatları olan ya da toplu görünen yüzlerde yüz ovalini azaltabilmek için botoks enjeksiyonu tercih edilebilir. Bu uygulamada kasılma oranı yüksek olan, elmacık kemikleri altıyla çene köşesi hizasında yerleşmiş masseter kasının gevşetilmesi için botoks kullanılabilir. Bu şekilde masseter kası gevşetilerek yüzde daha ince bir görünüm elde edilir. Ancak bu uygulamanın etkileri kalıcı olmaz. Belirli aralıklarla uygulamanın yenilenmesi gerekir.

 

Yanak inceltme ameliyatı: Yüzdeki dolgun görünüm yanaklardan kaynaklanıyorsa, yanaklarda biriken yağ dokusu alınarak inceltme işlemi yapılır. Bu yöntemle % 40 oranında yüz inceltme sağlanabilir. Operasyon anestezi altında yapılır. Tıpta bişektomi olarak adlandırılan bu operasyon yüze V şeklini vermede oldukça etkili olur.

 

Çene küçültme ameliyatı: Bazı kişilerde yüzdeki dolgun görünüm çeneden kaynaklanabilir. Bu yüzden yüz inceltme estetiği içinde çene küçültme ameliyatı sıkça yapılır. Operasyonda çenede olan masseter kası alınarak yüzde incelme sağlanır.

 

Ameliyatsız yüz inceltme estetiği için uygun adaylar

 

Yaşın ilerlemesiyle ve dış etkenler nedeniyle yüzde yağ birikmeye başlar. Bu yağlar zamanla erimemeye başladığı için kişinin yüzü daha dolgun bir görünümde olur. Yüz inceltme estetiği bu sorunu olan herkese uygulanabilir. Ancak uygulamada 12 yaşın altındaki kişilere bu estetik işlemler yapılmamaktadır. Nadiren bu yaşlarda işlem yapılabilir. Yüz inceltme estetiği kişinin kendini daha mutlu hissetmesine, özgüveninin artmasına neden olan işlemler bütünüdür. Kişinin estetik kaygılarına son verir. Yüzündeki şiş görünümden, yuvarlak ve oval hatlardan rahatsız olan, estetik görünüm isteyen kişilere bu uygulamalar uygundur.

 

Yüz inceltme estetiği yaptıranların dikkat etmesi gerekenler

 

Öncelikle yüz inceltme estetiği kapsamında yapılan uygulamaların deneyimli hekimler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü uygulamalar kolay gibi görünse de, ağız kenarının yukarıya çekilmesi, gülüşün bozulması, asimetri gibi istenmeyen komplikasyonlar oluşabilir.

 

Operasyonlar sedasyon ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Hastaların doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli kullanması gerekir. Yüz inceltme estetiği yapılan bölgede sonuçların kalıcı olması için bir süre ağır makyajdan kaçınılmalı, ciltte kimyasal içerikler kullanılmamalıdır. Operasyonda germe yapıldığında cilt yapısını bozabilecek etkenlerden uzak durulmalıdır. Uygulama yapılan bölgenin sürtünme gibi etkilerden korunması gerekir. Uyurken bile bölgenin sürtünmeden korunması için sırt üstü yatmakta yarar vardır. Yüz inceltme estetiği kapsamında yapılan işlemlerin sonuçları tam olarak oturuncaya kadar kişinin aşırı soğuk ve sıcaktan kaçınması tavsiye edilir. Yüz inceltme estetiği için lazer lipoliz gibi teknikler kullanıldığında sonuçlar oturuncaya kadar bölgenin güneş ışığından korunması gerekir. Ayrıca başka lazer uygulamaları da yapılmamalıdır.

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

“Yüz İnceltme Estetiği” için bir cevap

  1. yasemin dedi ki:

    cene kucultme ameliyatinin fiyati nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir