Skip links
Yüz germe

Yüz Germe Nedir ve Nasıl Yapılır?

  Yüz germe, yüzünüzde yer alan yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmayı hedefleyen bir tür kozmetik tedavidir. Başvurulabilecek birkaç farklı yüz germe tedavisi vardır. Cildiniz için en iyi yöntemi bulmanız önemlidir.

  Yüz germe sayesinde yüzdeki gevşemiş ve sarkmış cilt onarılır. Burun köşelerinde yer alan katlanma çizgileri iyileştirilir. Eğer varsa tedavi dahilinde boyun çevresinde bulunan fazla yağların alınması mümkündür.

  Yüz germe tedavisi nedir?

  Yüz germe tedavisi ritidektomi adıyla bilinir. Cildin altındaki dokuları sıkılaştırarak yüzün görünümünü iyileştirmeye odaklanır. Tedavi sayesinde yüzdeki ve boyundaki kırışıklıklar veya sarkıklıklar ortadan kaldırılabilir.

  Ameliyatla yapılan yüz germe tedavisi için genel anestezi gereklidir. Tedavi için kulak çevresinden veya farklı bir bölgeden ufak bir kesi oluşturulur. Kesi sayesinde cilt altındaki dokulara erişilir ve dokular yeniden konumlandırılır.

  Yüz germe için tek yöntem ameliyat değildir. Enjeksiyonlar gibi ameliyatsız tedaviler vardır. Ancak bunlar daha çok yüzün hacmini iyileştirmek için kullanılırlar. Hacim iyileştirildiğinde kırışıklıklar ortadan kaldırılır.

  Kimler yüz germe yaptırabilir?

  Yüz germe tedavisi gerçekçi beklentileri olan herkes için uygundur. Cinsiyet fark etmeksizin tedaviye başvurulabilir. Yüz gerdirme cildi sarkmış ve yüz bölgesinde derin kırışıklıklar olan herkes için ideal bir tedavidir.

  Yüz germe tedavisinden yararlanabilmek için genel sağlık durumunuz iyi olmalıdır. Komplikasyon riski sebebiyle sigara içen kişiler tedaviden tam olarak faydalanamayabilirler. Çünkü sigara içmek iyileşme sürecini etkiler.

  Bununla birlikte rozasea (gül hastalığı), egzama veya sedef hastalığı olan kişilerde yüz germe yapılamaz. Doktorunuza tıbbi geçmişinizle ilgili tüm detayları sunarak tedavi için ondan onay almanız önemlidir.

  Yüz germe kaç yaşında yaptırılmalı?

  Yüz germe tedavisi yaptırmak için ideal bir yaş söz konusu değildir. Tedaviyi yaptırmaya karar verirken hedeflerinizi düşünmelisiniz. Buna rağmen bazı insanlar 40 yaşından sonra yüz gerdirmeyi uygun görürler.

  Yüzünüzde çeşitli derin kırışıklıklar fark etmeye başladığınız andan itibaren yüz gerdirme yaptırabilirsiniz. Kırışıklıklar cildin esnekliğini kaybetmeye başladığı anlamına gelir. Dokuları iyileştirilirse buna engel olunabilir.

  Yüz gerdirme sağlıklı mı?

  Ameliyatlı ve ameliyatsız tüm kozmetik tedavilerin belirli yan etkileri vardır. Aynı zamanda deneyimli kişiler tarafından yapılmayan tedavilerde komplikasyon riskiyle karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir.

  Karşılaşılabilecek riskler arasında enfeksiyon, kanama, yara izi ve yaranın geç iyileşmesi gibi durumlar yer alır. Ameliyatla yapılacak yüz gerdirme tedavisi sonrasında belirli biri iyileşme süresine ihtiyaç olduğu bilinmelidir.

  Yüz gerdirme kalıcı mı?

  Hayır, yüz gezdirme tedavisi kalıcı sonuçlar sunmaz. Cit altındaki dokuları sıkılaştırır ve yüzün görünümünü iyileştirir. Dokular zamanla yaşlanmaya devam ederler. Bu sebeple yüz germe işleminin etkileri ortadan kaybolur.

  Yüz gerdirme işleminin kalıcılığı kişinin yaşına ve cilt tipine bağlı olarak değişebilir. Her zaman gerçekçi beklentilere sahip olmalısınız. Beklentileriniz doğru olmazsa uygulanan tedaviden memnun olamazsınız.

  Yüz germe ameliyatı riskli mi?

  Ritidektomi olarak bilinen yüz germe ameliyatı her ameliyat gibi belirli risklere sahiptir. Karşılaşabileceğiniz risklerden birisi anesteziden kaynaklı komplikasyonlardır. Bu nedenle doktorunuzun deneyimi önemlidir.

  Ameliyat steril bir ortamda yapılmazsa ve ameliyat sonrası iyileşme sürecine dikkat edilmezse enfeksiyon sorunu yaşanabilir. Ayrıca ameliyat sonrasında vücutta yara izi kalabilir ve yara tedavisine ihtiyaç olabilir.

  Yüz germe yöntemleri nelerdir?

  Yüz germe tedavisinde uygulanabilen ameliyatlı ve ameliyatsız birbirinden farklı yöntemler vardır. Doğru sonuca ulaşmak istiyorsanız doktorunuzun genel sağlık durumunuza en uygun tedavi yöntemini belirlemesi gerekir.

  • Klasik yüz germe ameliyatı: Yüz germe için uygulanan en bilindik yöntemdir. Tam uygulama söz konusudur. Yüzünüzün belirli bölgesinden kesi açılarak dokulara ulaşılır ve konumlandırma yapılır.
  • Mini yüz germe tedavisi: Tam uygulamalı yüz germeye alternatiftir. Cerrahi müdahale minimum düzeydedir. Daha az kesi oluşturularak uygulanır. Hızlı bir şekilde tamamlanan iyileşme süresi vardır.
  • İple yüz germe: Cerrahi bir tedavi yöntemidir ve eriyen iplerden yararlanılır. Cilt altındaki dokuları kaldırma söz konusudur. Tam uygulamalı tedaviye göre sonuçların etkisi daha kısa sürer.

  Ayrıca ameliyatsız yüz germe yöntemleri mevcuttur. Ameliyatsız tedavilerde dermal dolgulardan ve lazer gibi cihazlardan yararlanılır. Ancak cerrahi yöntemlere nazaran daha yüzeysel sonuç elde edilir.

  Botoks mu yüz germe mi?

  Botoks ve yüz germe birbirinden farklı tedavilerdir. Ortak noktaları yaşlanma belirtilerine yönelik olmalarıdır. Tedavilerin avantajları ve dezavantajları vardır. Bu sebeple ihtiyaçlarınıza uygun seçim yapmalısınız.

  Botoks ciltte kırışıklıklara ve çizgilere sebebiyet veren kasları geçici olarak felç eder. Botolinum toksin adı verilen madde kullanılır ve ameliyatsız bir tedavidir. Genelde alın, kaş arası ve göz çevresinde uygulanır.

  Yüz gerdirme cilt altındaki dokuları sıkılaştırarak yüzün görünümünü iyileştirir. Genel olarak cerrahi bir prosedürdür ama ameliyatsız yöntemler mevcuttur. Diğer yaşlılık karşıtı tedavilere göre daha etkili sonuçlar sunar.

  Ameliyatsız yüz germe yapılabilir mi?

  Evet, ameliyatsız yüz germe yapılabilir. Ameliyatsız tedavilerde çok ufak miktarda cerrahi prosedür olur. Yüzdeki kırışıklıklar ve kıvrımlar incelendikten sonra ilgili bölgelere enjeksiyon yapılarak hacim kazandırılır.

  Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri arasında lazer tedavisi yer alabilir. Lazer tedavisi enerji odaklı bir yaklaşımdır. Yüzde yer alan ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümü iyileştirilir. Böylece cilt genç bir görünüm kazanır.

  Ameliyatsız yüz germe ne kadar kalıcı?

  Ameliyatsız yüz germe dermal dolgu maddesi veya enerji yoluyla yapılır. Tedavilerin etkileri kullanılan yönteme göre farklıdır. Genel olarak etkileri 6 aya kadar uzayan bir süreci kapsar. Sonrasında tedavi tekrarlanmalıdır.

  Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin geçici sonuçlar verdiğini unutmamak gerekir. Tedavi olduktan sonra yaşlanma süreciniz devam eder. Tedavi sadece yaşlanma belirtilerini geciktirir ama tamamen durduramaz.

  Ameliyatsız yüz germe işlemi ne kadar sürer?

  Ameliyatsız yüz germe işlemi için gerekli süre tedaviye göre değişkendir. Cerrahi bir müdahale olmadığından tedavi birkaç seansa yayılarak gerçekleştirilebilir. Ancak her seans ameliyatta çok daha kısa sürer.

  Dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonu yaklaşık 30-60 dakika sürer. Enjeksiyonun yapılacağı yer süre üzerinde epey etkilidir. Lazer ve ultrasonla yapılacak tedaviler 30-120 dakika aralığında tamamlanabilirler.

  Yüz germe bandı nedir?

  Yüz germe bandı cildi sıkılaştırmak için kullanılır. Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Tıbbi standartlara uygun bir şekilde üretilir. Sadece elmacık kemikleri ve alın gibi belirli bölgelere uygulanabilir.

  Yüz gerdirme bandının normal tedavinin yerini tutmayacağı bilinmelidir. Bant sadece geçici süreyle cildinizin görünümünü iyileştirir. Sonuçların belirgin hale gelebilmesi için bandın sürekli kullanılması önemlidir.

  Yüz gerdirme bandı sağlık açısından güvenli kabul edilir. Buna rağmen alerjik reaksiyon riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca tahrişe neden olduğundan cildinde çeşitli problemler olan kişilere önerilmez.

  Tedavi öncesi nelere dikkat edilmeli?

  Yüz gerdirme tedavisine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. İlk olarak doktorunuzla görüşerek hedeflerinizin tedavi yönteminin potansiyel sonuçlarıyla eşleştiğinden emin olmalısınız.

  • Sağlık durumunuz: Sağlık durumunuz tüm tedaviler için yeteri kadar iyi olmayabilir. Özellikle egzama gibi cilt rahatsızlıkları yüz germe operasyonlarına engeldir. Doktorunuz size bu konuda bilgi vermelidir.
  • Tedavi prosedürü: Cildinizi gençleştirmek için en uygun tedaviyi seçmelisiniz. Her tedavinin uygulanış biçimi farklıdır. Prosedür boyunca nelerle karşılaşacağınız konusunda bilgi edinmelisiniz.
  • İyileşme süreci: Ameliyatsız tedavilerde iyileşme süreci kısa olsa bile ameliyatlı tedavilerde süreç uzun olabilir. Cilt sağlığınızı desteklemek için sigara kullanımı gibi alışkanlıkları bırakmayı denemelisiniz.
  • Maliyet: Tüm tedavi yöntemlerinin belirli bir maliyeti vardır. Tedavi öncesi potansiyel maliyet konusunda bir fikre sahip olmalısınız. Çünkü bütçenize uygun bir tedavi seçmeniz gerekir.

  Yüz gerdirme tedavisinde gerçekçi beklentileriniz olmalıdır. Aynı zamanda tedaviyi deneyimli bir doktora yaptırmalısınız. Böylece tedavinin sahip olduğu riskleri minimum düzeye indirme şansınız olur.

  Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

  Ritidektomi olarak adlandırılan yüz germe ameliyatında temel hedef cilt altındaki dokuları sıkılaştırmaktır. Böylece daha genç bir görünüm elde edilebilir. Ameliyat prosedürü ise doktorun tekniğine göre farklı olabilir.

  • Tedavinin planlanması: Doktorunuz tıbbi geçmişinizi inceleyerek tedaviye uygun olup olmadığınızı belirler. Ardından size ameliyat günü için bir tarih vererek neler yapmanız gerektiğini anlatır.
  • Ameliyata hazırlık: Ameliyat olacağınız saat yaklaşırken 8-10 saat öncesinden yemek yemeyi kesmiş olmalısınız. Ayrıca ilaç kullanımı konusunda doktorunuzun önerilerinden çıkmamanız gerekir.
  • Anestezinin yapılması: Ameliyatla yüz gerdirme sadece genel anesteziyle yapılabilir. Doktorunuz acı ve ağrı hissetmemeniz için vücudunuza doğru miktarda narkoz verecektir.
  • Kesinin oluşturulması: Doktorunuz en uygun tekniği kullanarak saç hizasında veya kulak çevresinde kesiler oluşturur. Ancak bazı doktorlar hastanın durumuna göre kafa derisini tercih edebilirler.
  • Derinin ayrılması: Kesi oluşturulduktan sonra cilt alttaki dokudan ayrılır. Doktorunuz doğru sonucu elde edebilmek için yağ veya kas dokularını yeniden konumlandırmak isteyebilir.
  • Yeniden konumlandırma: Doktorunuz cilt altındaki dokuları yeniden konumlandırmaya başlar. Bunun için dikişlere veya farklı tekniklere başvurabilir. Konumlandırma tamamlanınca açılan kesi kapatılır.

  Ameliyat sonrasında belirli bir iyileşme süresine ihtiyaç vardır. Bunun için bir süre doktor kontrolü altında olmanız gerekir. Kontroller tamamlanınca evinize gidebilirsiniz. Ancak tam iyileşme birkaç hafta sürebilir.

  Yüz germe işleminde acı hissedilir mi?

  Yüz germe işlemi yapılırken genel anestezi uygulanır. Anestezinin etkisi sebebiyle herhangi bir acı veya ağrı hissetmezsiniz. Ancak anestezinin etkisi geçtikten sonra bir miktar ağrıyla karşılaşma olasılığınız vardır.

  Her insanın ağrı toleransı farklı düzeydedir. Bu sebepten ötürü aynı tekniklerle uygulanan ameliyat sonrasında kişiler farklı düzeyde ağrı hissedebilirler. Doktorunuz uygun görürse ağrı kesici kullanabilirsiniz.

  Yüz gerdirme ameliyatı kaç günde iyileşir?

  Yüz gerdirme işleminde iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ameliyat sonrasında cildinizde bir miktar şişlik ve morluk olabilir. Bunların tamamen ortadan kaybolması için birkaç hafta gereklidir.

  Eğer iyileşme sürecini en iyi şekilde atlatmak istiyorsanız doktorunuzun önerilerine bağlı kalmalısınız. Gerektiğinde soğuk kompres uygulamalısınız. Aynı zamanda ağır kaldırmaktan ve egzersiz yapmaktan uzak durmalısınız.

  Yüz germe ameliyatının kalıcılık süresi ne kadar?

  Yüz germe ameliyatının kalıcılığı kişinin cilt tipine ve genel sağlık durumuna bağlıdır. Aynı zamanda doktorun kullandığı ameliyat tekniği kalıcılık üzerinde etkili olabilir. Genel olarak ise etkisi birkaç yıl sürebilir.

  Eğer ameliyatın daha kalıcı sonuçlar vermesini istiyorsanız mutlaka yaşam alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Kendinizi güneşten korumalısınız, sigara kullanmamalısınız ve aşırı kilo değişiğimi yaşamamalısınız.

  Yüz gerdirme ameliyatı tekrarlanır mı?

  Evet, yüz gerdirme ameliyatının tekrarlanabilmesi mümkündür. İlk ameliyatın ardından birkaç yıl geçtikten sonra tedaviye tekrar başvurulabilir. Ancak genel sağlık kontrolü tekrar yapılmalıdır.

  Kişinin yaşam tarzında veya sağlık durumunda değişiklikler olabilir. Doktorunuzun bu tür detayları atlamaması önemlidir. Bu sebeple yeni konsültasyon sürecinde doktorunuza ek bilgi vermeniz gerekir.

  Yüz germe ameliyatının yan etkileri nelerdir?

  Yüz gerdirme ameliyatı diğer tüm cerrahi operasyonlar gibi bazı yan etkilere sahiptir. Doktorunuz tedavi öncesinde sizi en iyi şekilde bilgilendirir. Tedavi sonrasında durumunuzu yakından takip etmeye özen göstermelisiniz.

  • Şişlik: Ameliyatın ardından tedavi bölgesinde şişlik veya morarma olabilir. Şişlik bir miktar yüzünüze doğru yayılabilir. Bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Soğuk kompres uygulayabilirsiniz.
  • Ağrı: Anestezinin etkisi geçtikten sonra bir miktar ağrı hissedebilirsiniz. Hissedeceğiniz ağrı vücudunuzun tolerans düzeyine bağlıdır. Ağrı birkaç gün sürer. Daha uzun sürerse doktorunuza danışmalısınız.
  • Enfeksiyon: Tüm ameliyatlı tedavi yöntemlerinde olduğu gibi enfeksiyon riski vardır. Yara izini temiz tutarak enfeksiyondan uzak durabilirsiniz. Doktorunuzun bakım talimatlarına dikkat etmelisiniz.
  • Uyuşma: Kesi yapılan bölgelerde bir miktar uyuşma hissedebilirsiniz. Uyuşma hissi karıncalanmayla birlikte gelir. Karıncalanma ve uyuşma genellikle geçici bir histir ve zaman içerisinde düzelir.

  Tüm bu yan etkiler geçicidir ve endişe etmenize gerek yoktur. Birkaç gün sonra ortadan kaybolurlar. Uzun sürerlerse doktorunuza bildirmelisiniz. Ayrıca kan pıhtısı gibi ciddi komplikasyonlara dikkat etmelisiniz.

  Tedavi sonrasında nelere dikkat edilmeli?

  Ritidektomi ameliyatı olduktan sonra iyileşme sürecini en iyi şekilde desteklemeniz gerekir. Elde edeceğiniz sonuçların süreklilik sağlaması için yaşam alışkanlıklarınız gibi belirli ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

  • Doktorunuzu dinleyin: Ameliyat sonrasında doktorunuzun önerilerine bağlı kalmalısınız. Takip randevuları, ilaç kullanımı ve gerekli bakım talimatları gibi her şeyi yerine getirmelisiniz.
  • Dinlenmeye vakit ayırın: Ameliyattan sonraki ilk iki hafta boyunca dinlenmeye çalışmalısınız. Normal yaşantınıza hızlı bir şekilde dönmek iyi bir fikir değildir. Özellikle yorucu faaliyetlerden uzak durmalısınız.
  • Bakıma dikkat edin: Kesi oluşturulan yerlerin her zaman temiz olması gerekir. Enfeksiyon riskini azaltmak için doktorunuzun önerilerine uygun bir şekilde düzenli pansuman yaptırmaya özen göstermelisiniz.
  • Yara izi tedavisi: Ameliyattan sonra cildinizde yara izleri kalabilir. Yara izleri görünümünüzü olumsuz etkiliyorsa krem ve jel kullanımı dahil çeşitli yara izi tedavilerinden yararlanmayı düşünmelisiniz.
  • Güneşten korunun: Güneş ışınları iyileşme sürecinizi olumsuz etkileyebilirler. Eğer sürekli dışarı çıkmanız gerekiyorsa SPF değeri ideal olan güneş kremi kullanmayı denemelisiniz.

  Tedaviden daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız yaşam tarzınızda çeşitli değişikliklere gitmelisiniz. Düzenli egzersiz yapmalı ve dengeli beslenmelisiniz. Ayrıca sigara gibi kötü alışkanlıkları bırakmalısınız.

  Yüz germe fiyatları nedir?

  Yüz germe fiyatları kişinin cilt sağlığına, tedavi yöntemine, doktorun deneyimine ve güncel kampanyalara göre değişiklik gösterir. En önemli faktör ise yüz germede uygulanacak tedavi yöntemidir.

  Tedavi sürecince yapılacak ek işlemlerin fiyatları etkileyebileceği unutulmamalıdır. Özellikle yüz gerdirme farklı tedavilerle bir araya getirilirse fiyat artış gösterebilir veya kampanya dahilinde azalabilir.

  Yüz gerdirme tedavisinde fiyat yerine ulaşacağınız sonuca odaklanmalısınız. Deneyimsiz bir doktordan veya klinikten hizmet alırsanız komplikasyon riski yaşayabilirsiniz. Bu nedenle önceliğiniz profesyonellik olmalıdır.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp