Yüz Germe Ameliyatı İstanbul

Yüz Germe Ameliyatı

Yüzdeki yağ, kas ve sinir dokularından oluşan yapının Cerrahi işlemlerle askıya alınması yöntemi yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatı boyunda sarkmalar varsa bu sarkmalar da giderilmektedir. Hem yüz hem boyun birlikte değerlendirilir. Göz altındaki kırışıklıklar, göz kapağındaki sarkmalar düzeltilir. Bununla birlikte, yüz germe ameliyatı tüm işlemler bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Dudak ile burun mesafesi göz ile kaşın aralığı gibi hususlar dikkatli bir şekilde hesaplanmalıdır. Ameliyat öncesinde planlama yapılır. Klasik ameliyatta deri altında bulunan kas, kemik, yağ dokularına müdahale edilir. Ciltte sarkıklığa yol açan fazla deri, ciltten atılmış olur. Alın bölgesinde yapılan işlemlerde kesi, saç derisinin içerisine gizlenir.

Yüz germe ameliyatı sonrası süreç nasıl işlemektedir? Günümüzde artık teknolojinin de gelişmesi ile birlikte yüz germe ameliyatları sonrasında yüzün şişmesi, morarması gibi durumlar yaşanmamaktadır. Plastik cerrahi alanında teknoloji oldukça gelişmiştir ve ayrıca plastik cerrahi alanında da endoskopik cerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Bununla birlikte, endoskopik yöntemler kapalı olarak uygulanan ameliyat yöntemidir. Bu yüzden, bu yöntemle birlikte ameliyat sırasındaki dokulardaki hasar en aza inmektedir. Bununla birlikte, hastaların iyileşme süresi hızlanmıştır. Ayrıca, kapalı ameliyat sonrası iz kalmaması oldukça önemli bir avantaj sağlar.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

  Hem çevresel faktörler hem de genetik faktörlerle birlikte herkeste zamanla sarkmalar ve gevşemeler ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda, düzensiz ve dengesiz beslenme, hareketsizlik, düzensiz uyku, sigara, aşırı stres gibi kötü yaşam şartları da ciltteki sarkmalara ve kırışıklıklara yol açar. Bu sebeple ciltteki sarkmalar, lekelenmeler, kırışıklıklar estetik kaygılar doğurur. Yüz germe ameliyatı ile yüzdeki sarkmaların gerilmesi ve asma yönteminin kullanılması ile birlikte sarkıklıkların ve kırışıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır. Böylece cilt toparlanarak gerilir. Yüz germe Tıptaki adı ritidektomi’dir.

  Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

  Yüz germe ameliyatı fiyatları, yüze yapılacak olan yüz germe yöntemine göre değişmektedir. Bununla birlikte kişiye yapılacak olan yüz germe yöntemlerinin yanı sıra ek tedavi yapılıp yapılmayacağına göre de fiyatlar farklılık göstermektedir. Yüz germe fiyatları için hastanın beklentileri ve uygulanacak işlem önemli olmaktadır. Uzman hekimin hastayı muayene etmesinden sonra yüz germe fiyatları belirlenmektedir. Yüz germe fiyatlarını belirleyen etkenler;

  • Yüz germe yöntemi
  • Yüzde girilecek bölgenin büyüklüğü
  • Yüz germe uygulamasına ek operasyonların olup olmadığı
  • Doktor tecrübesi
  • Yüz germede kullanılan malzemeler

  Yüz Germe Ameliyatı İstanbul

  Yüz germe ameliyatı İstanbul olarak uyguladığımız birçok yöntem bulunmaktadır. Yüz germe uygulamaları nelerdir?  Yüz germe uygulamaları ameliyatsız ve ameliyatlı uygulamalar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Cerrahi işlem olarak yapılan yüz germe ameliyatlarında, kulakların üzerindeki saçlı deriden başlayarak kulak arkasındaki saçlı deriye kadar devam eden bir kesi yapılmaktadır ve böylelikle yüz derisi kaldırılır. Ayrıca, sarkmaya sebep olan yüz kasları içerisinde bulunan yumuşak dokuda özellikli ipler kullanılır ve fazla deri atılır.

  Yüz germe ameliyatları işlemlerinde yüzün kemik yapısına müdahalede bulunulmadığı için yüz ifadesinde bir değişiklik ortaya çıkmamaktadır. Yüz germe ameliyatları sadece deri altına yapılan işlemleri içermektedir. Böylece cilt daha genç daha dinç ve canlı bir görünüm kazanmaktadır. 

  Yüz Germe Ameliyatsız

  Ameliyat yöntemi uygulanmadan da yüz germe işlemleri yapılabilmektedir. Yüz germe bandı ameliyatsız yöntemlerinden birisidir. Yüz germe bantlarına birçok yerde kolaylıkla erişilebilir. Ayrıca uygun fiyatı ile tercih edilmektedir. Bununla birlikte, ameliyatsız olarak kullanılan yüz germe bantları geçici bir çözümdür. Bunun yanı sıra, ameliyatsız yüz germe yöntemleri neler olmaktadır? Yüz bantları haricinde ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında dolgu, botoks, lazer, hücresel tedavi gibi yöntemler yer almaktadır. Bu uygulamalar, cerrahi bir işlem gerektirmeyen yöntemlerdir. Bu yöntemlerin uzman doktorlar tarafından hijyenik ortamlarda yapılması oldukça önemlidir.

  Yüz Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Yüz germe hem estetik kaygılar sonucu hem de tıbbi bir gereklilik olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte, günümüzde sadece kadınlar değil erkekler de yüz germe yaygın bir şekilde yaptırmaktadır. Belirli bir yaştan sonra özellikle derideki sarkmaları ve gevşemeleri toparlamak için yüz germe ameliyatları yapılır. Yüz germe ameliyatları için herhangi bir yaş sınırlandırılması yoktur. Herkesin cilt, deri yapısına ve yaşlanma sürecine göre cildinin sarkma ve gevşemesi yapısal olarak farklı olabilmektedir.

  Kişiye yapılan muayene sonucunda eğer kişinin yüzünün dinamikliğinin kaybedildiği ve cildin sarktığı tespit edildiyse yüz germe uygulanabilir. Ayrıca, özellikle çok kilolu olan kişilerin kilolarını aldırmak için oldukları cerrahi ameliyatlar sonrasında, ciltlerinde aşırı derecede sarkıklık ortaya çıkar. Bu yüzden, bu kişilere de ciltteki sarkık görünümün giderilmesi için cilt germe ameliyatları uygulanmaktadır.

  Yanakların çeneye doğru sarkması durumunda bozulan dokuların düzeltilmesi, göz altında meydana gelen kırışıkların düzeltilmesi, boyundaki sarkmaların ve yağlanmanın düzeltilmesi hedeflenmektedir. Cildinde sarkma ve kırışıklık olan kişilerde klasik yöntemle uygulanan yüz germe teknikleri tercih edilir. Yüzdeki kırışıklıkların ve cilt sarkmasının daha az olduğu hastalarda ise endoskopik yüz germe yöntemleri uygulanmaktadır. Bu hastalarda çene çizgisi çok bozulmamıştır ve sarkma çok fazla yoktur.

  Yüz germe işleminde kalıcılık süresi ne kadardır?

  Başarılı, etkili ve doğru bir şekilde yapılan yüz germe sonucunda hastada 5 ile 10 yıl arasında gençleşme sağlamaktadır. Yüz germe ameliyatlarının kalıcılık süresi, diğer yöntemlerle kıyaslandığı zaman daha uzun olmaktadır. Genellikle normal şartlar altında yüz germe ameliyatlarının kalıcılık suresini 10 yıl olarak söyleyebiliriz. Fakat, ameliyatların kalıcılık süresinin belirleyicisi özellikle kişinin yaşam koşulları olmaktadır.

  Aşırı alkol tüketimi, sigara tüketimi, uykusuzluk, stresli bir yaşam tarzı, yetersiz beslenme, spor ve egzersizden uzak durma, hareketsiz bir yaşam tarzı, güneş hasarlarına karşı önlem almamak, güneş ışınlarına maruz kalmak gibi faktörler oldukça önemlidir. Eğer kişi bu faktörlere maruz kalıyorsa yüz germe ameliyatının 10 yıl olan kalıcı kalıcılık süresi azalabilir.

  Eğer kişi sigara ve alkol tüketimini sınırlandırmış, dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmiş, yaşam tarzını değiştirmiş, düzenli bir uyku düzenine sahip olmuş, düzenli bir şekilde beslenme alışkanlığı edinmiş olan kişilerde ise ameliyat sonuçlarının kalıcılık süresi uzamaktadır. Bu yüzden yüz germe ameliyatları sonrası yüz germe işleminin kalıcılık suresi kişilerin kendisine olan bakımları ile ilgili olmaktadır.

  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Yüz germe ameliyatlarında en çok merak edilen konulardan birisi de yüz germe ameliyatından sonra yüzde iz kalıp kalmayacağı konusudur. Yüz germe ameliyatları, endoskopik yöntemlerle yapılmaktadır ve açılan kesikler 1 ila 2 milimetre arasında değişmektedir. Bu yüzden yüz germe ameliyatları sonrasında izin ortaya çıkması söz konusu değildir. Yüz germe, endoskopik yöntemler yerine klasik yöntemler ve açık cerrahi işlemler ile yapıldığında ise kesiler yüzdeki doğal çizgilerin aralarına yerleştirilmektedir. Bu yüzden, zamanla iyileşerek izler görünmez hale gelmektedir.

  Yüz germe ameliyat sonrası, hastaların hastanede kalma süresi genellikle bir iki gün olmaktadır. Hasta bir iki gün sonra normal yaşantısına dönebilir. Yüzde oluşan bir şişlik veya morluk var ise 48 ila 72 saat arasında şişliklerin inmesi, ödemin ortadan kalkması, morlukların giderilmesi mümkündür. On gün sonra hasta işine rahatlıkla dönebilecek konuma gelir. Bunun yanı sıra, cildin normal ve doğal bir hale kavuşabilmesi için 2 aylık bir bekleme süresine ihtiyaç vardır.

  Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız yapılan yüz germe yöntemlerinin yanı sıra ameliyatla yapılan yüz germe yöntemleri de bulunmaktadır. Kişi estetik açısından kendini iyi hissetmiyor ise yüz germe işlemi yapılabilir. Uzman hekim kişiyi öncelikle muayene etmektedir. Uzman hekim kişinin yüzünde yapmış olduğu muayene neticesinde kişinin cildinde sarkma, gevşeme gibi deformasyonlar tespit ederse, bu tespit edilen deformasyonların çözülmesi için ve cildin daha dinç bir hale geri gelebilmesi için yüz germe ameliyatları tercih edilebilir.

  Günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte yüz germe ameliyatları oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca, yüz germe ameliyatı yapılmadan önce ameliyat planlaması yapılması önemlidir. Ameliyat planlaması yapılırken hastanın gençlik fotoğraflarındaki cildi incelenir ve hastanın nasıl yaşlandığı, cildin hangi aşamalardan geçtiği tespit edilir. Ayrıca, hastanın yüz ve cilt analizi yapılarak hangi yönlerde ne şekilde deformasyonlar olduğu belirlenir.

  Bununla birlikte, yüz germe ameliyatları ile sadece deri gerilmez. Yüz germe doğru bir şekilde yapıldığı sürece tüm cilt katmanları şekillendirilmiş olur.

  Yüz germe ameliyatlarında cilde bir kesi yapılmaktadır ve ciltte açılan kesi ile birlikte cilt altındaki mimik kaslarına, bağ dokularına ve gevşemiş olan dokulara müdahale edilir.

  Cildin altında bulunan sarkmış ve gevşemiş dokuları müdahale edilerek işlemler yapılır ve normal bir cilt haline gelmesi sağlanır. Cilt altındaki bozukluklar giderilir. 

  Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

  Yüz germe ameliyatlarının hastane ortamında gerçekleştirmesi önemlidir. Yüz germe ameliyatları, lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat süresi hastaya yapılacak olan işleme göre farklılık göstermektedir. Bu süre üç ve on saat arasında değişmektedir.

  Hastanın cilt ve yüzdeki sorunlarına göre bazen yüz germe ameliyatları kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatı ya da burun ameliyatı gibi ameliyatlarda aynı anda estetik olarak uygulanabilir.

  Yüz germe ile birlikte yüz yukarıya doğru çekilmektedir ve yüzdeki fazla olan deri kesilir. Böylece yüz germe yapıldıktan sonra cilt daha genç bir görünüm kazanır. Yüz germe ameliyatları diğer yöntemler içerisinde en etkili gençleştirme yöntemidir.

  Yüz Germe Ameliyatı Aşamaları

  Uygulanan yüz germe ameliyatı yöntemine göre farklılaşmaktadır. Yüz germe ameliyatlarında birkaç farklı yöntem uygulanır. Yüz germe ameliyatları yönteminin seçilmesinde sigara kullanımı, sağlık durumu, cinsiyeti, yüzünün yaşlanma oranı, yüz kemiklerinin yapısı ve cildin durumu önemli faktörlerdir. Bu yüzden her hastada farklı yöntemler ve farklı aşamalar planlanmaktadır.

  Hastanın sarkma ve yaşlanma derecesine göre de ameliyat yöntemi ve aşamasına karar verilir. Bazı kişilerde göz kapağı, kaş kaldırma, boyun estetiği ve çene estetiği ile birlikte yüz germe yapılmaktadır.

  Yüz germe yapılmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Germe ameliyatı öncesinde kanama riskini artıran kan sulandırıcı ilaçların içilmemesi gerekmektedir. Bununla birlikte, bitki çaylarının kullanımının ameliyattan en az 1 hafta önce kesilmesi önerilir. Sigara kullanımının ameliyat öncesinde mutlaka sonlandırılması gerekir. Bununla birlikte, Yüz germe ameliyatı sonrasında 1 ay süreyle boyanmaması önerilmektedir.

  Sizin Yorumunuz