fbpx

Flora Klinik

Türkçe İngilizce Arapça

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2018

yüz germe fiyatları 2018Yüz germe sarkmış, gevşemiş yüz cildinin çıkarılarak daha genç bir yüz görünümü oluşturmayı hedefleyen bir operasyondur. Yüz germe ameliyatı fiyatları 2018 yılında da makul düzeylerde belirlenmektedir. İnsanların dışı görünüme verdiği önem arttıkça estetik girişimlerin fiyatları da daha uygun seviyelere gelmiştir. Yaşlanma etkilerini bir süreliğine durdurmak, geciktirmek, yüz gençleştirme amaçlı yapılan yüz germe ameliyatı genellikle orta yaşını geçen kişilere uygulanmaktadır. Bu yaşlardan önce yüz gençleştirme için estetik alanında genellikle cerrahi olmayan girişimler tercih edilmektedir.

 

Yaş almaya başladıkça yüz derisinde gevşeme, sarkma ve kırışıklık etkileri meydana gelmektedir. Yüzdeki yaşlanmaya orantılı şekilde de yüz düşüklüğü denilen sorun ortaya çıkar. Yüz germe ameliyatı bu sorunlara çare olabilecek bir operasyondur. Etkisi uzun süre devam eden ameliyatı deneyimli bir plastik cerrah yaparsa sorun yaşamadan daha genç ve diri bir yüz görünümüne sahip olabilirsiniz.

 

Yüz germe ameliyatı neden yapılır?

 

Yüz germe ameliyatı yüzde ve boyun bölgesinde oluşan deri sarkmasının düzeltilmesini sağlayan estetik cerrahi girişimlerden biridir. İleri yaşın ve dış etkenlerin neden olduğu yüz derisindeki deformasyonlarla birlikte yüzdeki yumuşak dokuda boşalma olur ve yüz kemiklerinde erime başlar. Bu etkilere yerçekiminin olumsuz etkisi de eklendiği zaman yüzde yaşlı bir ifade, beraberinde yüz düşmesi sorunu meydana geliyor. Yüzde sarkma miktarı cildin yapısına, genetik özelliklere, yaşam koşullarına göre farklı oranda olabilir. Eğer hastanın cilt elastikiyeti tam olarak kaybolmadıysa, yüz germe ameliyatı daha etkili bir sonuç verecektir.

 

Sarkma, eksen kayması, kırışıklık gibi sorunlarda yüz düşüklüğünün en etkin tedavi yolu yüz germe ameliyatı ile yapılabilir. Deri sarkması halinde fazlalık deri kesilerek çıkarılır ve yüz yukarıya doğru çekilir. Yüz ve boyun germe ameliyatları ile genç ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yüz düşüklüğü sorununda ise alın sarkması, yanakların aşağıya sarkması, kaş düşüklüğü gibi başka problemlerde ortaya çıkmaktadır.

 

Yüz germe ameliyatı olanlar bunun yaşlanmayı tamamen durdurmadığını sadece bu süreçte daha genç görünmeye yardımcı olacak şekilde yaşlanmayı geciktirdiğini bilmelidir. Bu operasyonla dudak üzerindeki kırışıklar, ağız kenarındaki gülme çizgileri bir miktar düzelecektir. Gerekirse bu sorunlar için ek estetik girişimlerde uygulanabilir. Göz kapağı estetiği de aynı anda kombine edilerek yapılabilir.

 

Yüz germe ameliyatı fiyatları 2018 nedir, ameliyat nasıl yapılır?

 

Gerçekçi beklentileri olan, sistematik bir hastalığı olmayan 40 yaş ve üzeri hastalar yüz germe ameliyatı fiyatları 2018 için gerekli araştırmasını yaparak bu operasyonu olmaya karar verebilir. Bunlar yüz germe ameliyatı için uygun adaylardır. Günümüzde yüz germe ameliyatında hem cilt hem de cilt altı doku gerilerek işlem yapılmaktadır. Küçük farklılıklar yanında erkek ve kadın hastalara uygulanan yöntem aynı gibidir.

 

Yüzdeki bollaşan fazlalık deri kulağın iç tarafından arkasına saçlı deriye kadar devam eden kesi yerinden çıkarılıyor. Bölge özel bir dikişle kapatılıyor. Kulak içi ve arkasında kalan izlerde gözle görülmeyecek alanda kalıyor. Zaman içinde de izler belirsiz bir hale geliyor. Cilt ve altındaki doku iki kat şeklinde hazırlanıp ayrı bir şekilde geriliyor. Bu şekilde yüze daha iyi bir görünüm veriliyor. Ameliyat yapılırken kanama riski de sürekli kontrol altında tutulur. Ameliyatın sonunda olabilecek kan ve sıvı birikimlerine karşı da her iki tarafa dren yerleştirilir. Operasyon sırasında yapılan işlemler ortalama 3-4 saat içinde tamamlanır.

 

Yüz germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci

 

Yüz germe ameliyatının komplikasyonları oldukça azdır. Hastaların ameliyat sonrasında 10 gün kadar ani ve sert baş boyun hareketlerinden kaçınması gerekir. Yapılan dikişlerin alınması bir haftayı bulur. Hastalarda fazla ağrı sorunu yaşanmaz. Bunun yanında az miktarda şişlik sorunu yaşanabilir. Morluk ise en fazla boyun kısmına doğru olabilir. Hastaların normal yaşamına dönüşü ise 2 haftayı bulur.

 

Yüz germe ameliyatı sonrasında şişliklerin tam olarak inmesi, kesi yerinin tam olarak iyileşmesi 6 ayı bulabilir. Bu ameliyat yaşlanmayı tamamen durdurmaz. Operasyonun sonunda oluşan yüz derisindeki gerginlik devamlı olmaz. Çünkü kişi yaş almaya devam edecektir. Bu görünümü olabildiğince uzun korumak isterseniz cildinizi güneş ışığından korumalı, bakımını ihmal etmemelisiniz. Sağlıklı bir yaşam sürerseniz daha genç görünmenin yolunu da bulmuş olursunuz.

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2018” için bir cevap

  1. Kübra dedi ki:

    Obezite hastasıydım . Mide ameliyatı oldum . zayıfladim yüzüm kırıştı ve sarktı. Ameliyat ücretlerinizu öğrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir