fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Yanak Yağı Aldırma Fiyatı

yanak yağı aldırmaBelirli bir yaşa gelmiş kişilerde yanaklardaki görünümde zamana yenik düşer. Bu etki yüzdeki estetiği ve çekiciliği de azaltır. Yanak yağı aldırma fiyatı çok yüksek olmadığı için, bu estetik uygulama ile yanakların çekiciliği yeniden kazandırılabilir. Dönemsel olarak estetik algısı değişik olabilir. Bazı dönemlerde yuvarlak hatlar tercih edilirken, bazen ters üçgen görünümünde keskin hatlar daha fazla itibar görmektedir. Bu yüz formu insanlara çekici ve güzel gelir. Yanak dolgunluğu ergenliğe kadar sevimli ve şirin bir algı bırakır. Ergenlik dönemi bitince beğeniler farklı yönlere gider. Bu yüzden bişektomi denilen yanak yağı aldırma işlemi çok rağbet görmektedir.

 

Yanak yağı aldırma fiyat bakımından olduğu kadar kolay uygulanmasıyla ilgi çekmektedir. Doğru yapıldığı takdirde yanakların yüze kattığı etki olumlu olur. Bu işlem sırasında yanak dokusundaki kılıfı olan yağ dokusu alınır. Bichat yağ yastıkçığı olarak bilinen bu doku alındığında yanaklar küçültülmüş olur. Bu yapılmazsa yanaklara liposuction uygulaması yapılır. Yanak yağı aldırma fiyat öğrenmek isteyen kişiler bu iki operasyona göre farklı fiyatlar alabilirler. Bu sayede yanaklar daha ince bir görünüme kavuşur.

 

Yanak yağı aldırma öncesinde

 

Yanak yağı aldırma fiyat konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler önce bu konuda deneyimli bir estetik cerraha giderek muayene olmalıdır. Tetkikler eksiksiz yapılmalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanan, sigara içen hastaların bunları uygulamadan 10 gün kadar önce kesmesi gerekir. Hastaların dikkat etmesi gereken en önemli konu yanak yağı aldırma işlemi sırasında ağzın içinde bir enfeksiyon olmamasıdır. Bu durumda işlemin ertelenmesi gündeme gelir.

 

Yanak yağı aldırma nasıl olur?

 

Yanak yağlarının zayıf kişilerde bile fazla olması, kişinin kilo verdikten sonra yanak yağlarının görünümünü kaybetmemesi yüz görünümünü yuvarlak hatlı ve tombul görünümde yapar. Bu ifade iki çiğneme kası arasında lokalize olan Bichat yağ dokusundan kaynaklanır. Bu yağ dokusu bazı kişilerde fazladır. Bu nedenle yüz daha tombul görünür. Yanak yağı aldırma hem yüz görünümünü orantılı yapar, hem de güzellik kavramını yansıtacak hoş bir görünüm oluşur.

 

Yanak yağı aldırma genel anestezi ile ya da sedasyon altında 30-45 dakika süren bir uygulamadır. Uygulamada 1-2 cm uzunluğundaki kesi yeri ağız içinden açılır. Daha önce anestezi yapıldığından hasta acı duymaz. Yanağın iç kısmından girilerek yağ dokusuna ulaşılır. Çiğneme kasları kesilmeden lifler aralandığında yağ dokusu görülür. Yağ dokusu kılıfından çekilerek dışarıya alınır. Kesi yeri dikişle kapatılarak operasyon tamamlanır.

 

Yanak yağı aldırma sonrası

 

Bu operasyonun yapılmasından sonra hastaların sabırlı olması gereken bir süreç başlar. Yapılan işlemin etkisi 3 ay sonra etkisini göstermeye başlar. Yani yanaktan yağ aldırma etkisini hemen göstermeyen bir operasyondur. Yanaklarda hemen çökme olmaz. Ancak tombul yanak görünümü etkisini yitirir. Cinsiyete göre de farklı etkiler görülebilir. Erkek hastaların yanaklarında düzleşme ve zayıf bir yüz şekli oluşur. Kadın hastalarda ise yanaklarda düzleşme, elmacık kemiklerinde belirginleşme olur.

 

Yanak yağı aldırma fiyat nasıl alınır, bu operasyon ne zaman yapılmalı?

 

Son yıllarda estetik alanında yaygınlaşmaya başlayan yanak yağı aldırma operasyonu ile dolgun yanak görünümü düzelmektedir. Yanak yağı aldırma fiyat almak için bu alanda deneyimli bir cerraha danışabilirsiniz. Uzmanlar bu operasyonun yapılması için 20-25 yaşlarının beklenmesi gerektiğini belirtir. Çünkü ergenlikten önce dolgun olan yanaklar bu yaşlara kadar değişim gösterir. Yağ dokusunda biraz azalma olur. Fakat kalıtımsal olarak en yakın akrabalarının yanakları tombul olan kişilere daha önce yanak yağı aldırma operasyonu olabilir.

 

Yanak yağı aldırma operasyonu sonrası beslenmeye dikkat edilmeli

 

Daha çekici bir yüz görünümüne sahip olmak için yaptırılan yanak yağı aldırma operasyonu kişilerin amaçlarına ulaşmasına yardımcı olur. Kadın erkek herkese yapılabilen bu operasyonda kesi ağız içinden açılır. Kesi yeri çok büyük olmasa da, beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. Operasyondan sonra 2-3 gün sıvı besinler yani tanesiz komposto, ayran, meyve suyu, süt gibi bir beslenme düzeni olmalı. Bir hafta kadar geçince yumuşak yiyecekler ile beslenme yapılabilir. Ancak besinlerin iyi pişmesi gerekir. Bu şekilde ağızda fazla çiğneme yapılmasına gerek kalmaz. Bundan sonraki süreçte normal beslenmeye geçilebilir. Bu zaten hastanın iyileşmesiyle kendini gösterir.

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir