Skip links
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu İle Dolgun ve Belirgin Yüz Hatları

  Yanak Dolgusu, dolgun ve belirgin yüz hatları, etkileyici bir ifade oluşturur, sağlıklı ve genç bir görünüm yakalamayı sağlar.

  Zamanla yüzde görülen yıpranmalar, çökmeler ve kırışıklar ise yorgun ve olduğundan yaşlı bir görüntüye sebep olur. Yanak dolgusu işlemi uygulanarak eski canlı görüntü geri kazanılabilir. Cerrahi operasyon gerektirmeden yanak dolgusu işlemi ile istediğiniz estetik görüntüye sahip olabilirsiniz.

  Yanak Bölgesindeki Estetik Problemleri Nelerdir?

  Güzellik olgusu temelde orantılı olmaya dayanır, olması gerektiği yerde olması gerektiği büyüklükte parçalar birleştiğinde ortaya güzel bir görüntü çıkar. Yüz güzelliği de bu şekildedir, simetrik ve orantılı bir yüz, dolgun ve belirgin hatlar ile hoş bir yüze sahip olunur. Yüzde karşılaşılan estetik problemler çoğunlukla yaşa dayanır. Zaman geçtikçe yanak bölgesindeki elmacık kemikleri aşınır, erir ve belirginliğini kaybeder. Yanaktaki yağ dokuda çökme görülür, cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu kırışıklıklar oluşur.

  Yanak bölgesinde en çok karşılaşılan bu estetik problemler dışında, nadiren de olsa aşırı kilo değişimlerine bağlı yanakta sarkmalar görmek de mümkündür. Yanak dolgusu işlemi tüm bu problemlere kolay bir şekilde istenilen çözümü sunar.

  Yanak Dolgusu Nedir?

  Yanak Dolgusu Nedir?

  Yanak dolgusu, estetik güzelliği yakalamak için kullanılan işlevsel dolgu çeşitlerinden biridir. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden yanak bölgesindeki güzellik sorunlarına çözüm sunar. Yanak bölgesine ve elmacık kemikleri üzerine dolgu maddesi uygulanarak yüzün üçgen görüntüyü yakalaması sağlanır.

  Yanak dolgusu işleminde çoğunlukla hyaluronik asit enjeksiyonu yapılır. Dolguda hyaluronik asit maddesi kullanıldığından sadece dolgunluk vermez aynı zamanda cildin kaybettiği elastikiyetini ve nemini geri kazanmasını sağlar. Böylece hem belirgin hatlar ve etkileyici bir yüz oluştururken hem de canlı ve genç bir görünüm kazandırır.

  Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır, Kimlere Uygulanamaz?

  Yanak dolgusu 18 yaşını doldurmuş, gelişimini tamamlamış, sağlıklı kişilere uygulanabilir. Yanak dolgusunun uygulandığı durumlar şöyle sıralanabilir;

  • Yüzde zamanla görülen yıpranmalar ve çökmelerde.
  • Yüz simetrisinin mevcut olmadığı durumda simetriyi yakalamak için.
  • Yüz hatlarının daha belirginleşmesi istendiğinde.
  • Yaş ilerlediğinde yanaklarda oluşan kırışıklar ve gülme çizgilerinde.
  • Hızlı kilo değişimlerine bağlı yanakta sarkmalarda.

  Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır

  Sağlıkla ilgili bazı durumlar söz konusu olduğunda işlem daha ileri bir tarihe ertelenmesi gerekir. Yanak dolgusunun uygulanamayacağı bu durumlar şöyle sıralanabilir;

  • Hamilelik durumu veya emzirme durumu olanlar
  • Aktif olarak herpes virüs rahatsızlıkları geçirenler
  • Aktif olarak enfeksiyonel bir hastalık geçirenler
  • Kan pıhtılaşmasını etkileyen hastalığı olanlar
  • Dolgu maddesine karşı alerjisi ya da hassasiyeti olanlar
  • 18 yaşının altında olup gelişimini tamamlamamış kişiler

  Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yanak dolgusu uygulamasında öncelikle işlemin hasta için konforlu geçmesi amacıyla bölgeye lokal anestezik krem uygulanır. Sonrasında yanak bölgesinin ve kullanılacak malzemelerin doğru şekilde sterilize edildiğinden emin olduktan sonra işleme başlanır. Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit enjeksiyonu kemikten itibaren uygulanmaya başlar. Genellikle iki tarafa da eşit miktarda dolgu uygulanır. Ama bazı yüz simetrisi problemlerinde bir tarafa daha çok dolgu uygulanır. Kullanılacak dolgunun hassas olarak tespitini, uygulamayı yapacak olan hekim belirler ve işlemi tamamlar.

  Yanak Dolgusu İşlemi Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  İşlem öncesinde uygulama yapacak doktor ile hasta arasındaki iletişim çok önemlidir. Yakın zamanda geçirilen bir hastalık var mı? Hastanın özel bir durumu söz konusu mu? Yakın zamanda kullanılan ilaçlar var mı? Tüm bunlar detaylı olarak aktarılmalıdır. Yanak dolgusu işlemi öncesinde kanı sulandıracak ilaçlar ve kas gevşetici ilaçlar kullanılmamalıdır.

  Yanak Dolgusu İşlemi Acılı Bir İşlem midir?

  Yanak dolgusu işlemi normal şartlarda acılı veya ağrılı bir işlem değildir. Ama kişiden kişiye ağrı eşiği değiştiğinden önlem olarak lokal anestezik krem uygulanması kişinin süreci sıkıntısız bir şekilde tamamlamasına yardımcı olur. İşlem sonrasındaki kısa süreli iyileşme sürecinde bir miktar ağrı hissedilebilir, bu durumu ağrı kesiciler ile rahatlatmak mümkündür.

  Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer ve Kaç Kez Tekrarlanabilir?

  Yanak dolgusu işlem süresini, bir hazırlık aşaması bir de uygulama aşaması olarak ayırmak mümkündür. Hazırlık aşamasında, uygulamadan yarım saat önce bölgeye lokal anestezik krem uygulaması yapılır, ardından ise uygun şekilde sterilize edilir. Uygulama aşaması da yine yaklaşık yarım saat sürer, böylece işlem en geç bir saat içinde tamamen tamamlanmış olur. Eğer yanak dolgusu beraberinde yüze başka uygulamalar da yapılacaksa işlem sırasına göre bu süre uzayabilir. Yanak dolgusu işlemi, etkisini yitirdiği yıllarda yeniden uygulama yapmak mümkündür. Etki geçtikten sonra tekrar işlem yapılabilmesi için bir sınır yoktur, dolgu işlemi istenildigi kadar tekrarlanabilir.

  Yanak Dolgusu İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Yanak dolgusu işlemi sonrasında ilk olarak dikkat edilmesi gereken, birkaç saat dik olarak durulmasıdır. Sonrasında günlük hayata devam edilebilir ama işlem günü yapılmaması gereken bazı aktiviteler vardır. İşlemden sonra yıkanmamalı, havuza veya denize girerek enfeksiyon riski oluşturulmamalıdır. Gün içinde spor yapılmaması ve ilk bir hafta da efor gerektiren sporlar yapılmaması önerilir.

  İşlem sonrasında güneşten kaçınılmalı, eğer güneş ışınlarına maruz kalınacaksa gerekli önlemler alınmalıdır. Uzak durulması gereken bir diğer etmen ısıdır, hatta işlem sonrası soğuk uygulaması tavsiye edilir. İyileşme sürecinde, özellikle ilk hafta sağlıklı beslenerek ödem oluşması önlenebilir. Ayrıca birkaç gün yüze makyaj ve hatta cilt bakımı uygulaması bile yapılmamalıdır.

  Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcılığını Korur?

  Yanak dolgusu işlemi sonrasında etki kalıcılığını ortalama olarak 6 ay ile 1 yıl arası gösterir.

  Bu etki kişinin bedensel yapısı ve yaşayış şekline göre değişiklik gösterebilir. Bazı durumlarda etkinin 1,5 yıl kadar görüldüğü gözlemlenmiştir. Etki geçtikten sonra istediğiniz zaman işlemi tekrarlamak mümkündür.

  Yanak Dolgusundan Kişilerin Beklentisi Ne Olmalı?

  Yanak dolgusu uygulaması profesyonel kişiler tarafından yapıldığında oldukça başarılı sonuçlar verir. Cerrahi bir estetik operasyon gibi etki eder ve beklentinizi karşılar. İşlemin hemen sonrasında kızarıklık ve şişlikler görülebileceği için kişi endişelenmemelidir, bu gayet doğal ve beklenen bir durumdur. Uygulamadan kısa bir süre sonra olması gereken oranda dolgunluğa ulaşacak ve beklentiniz olan doğal görüntüyü kazanacaksınız.

  Yanak Dolgusu İşleminin Yan Etkileri Var mıdır?

  Yanak dolgusunda çoğunlukla tercih edilen hyaluronik asit maddesi, vücutta doğal olarak da sentezlenen bir madde olduğundan herhangi bir yan etki veya zararlı etki oluşturmaz. Farklı yardımcı maddeler veya dolgu maddeleri kullanıldığında kişinin hassasiyetine göre tercih yapılmalıdır. İşlem sonrası görülebilecek basit yan etkiler ise geçici kızarıklık ve şişlikler oluşmasıdır. Her işlemde olacağı kadar doğal bir durum olan bu şişlikler kısa sürede normale dönerek doğal bir görünüm yakalanır. Bu sürecin daha hızlı geçmesini isterseniz işlem sonrasında soğuk uygulaması yapabilirsiniz.

  Yanak Dolgusu Fiyatları

  Yanak dolgusu fiyatlarını temelde dolgu yapılırken kullanılan dolgu malzemesi miktarı ve çeşidi belirler. Bu yüzden dolgunun yapılacağı yüzeyin genişliği ve işlemin ne kadar kalınlıkta yapılacağı önemlidir.

  Çokça araştırılan konuların başında “Yanak dolgusu kaç TL?” sorusu gelir. Yanak dolgusu Seans Fiyatları: 3000 ₺ – 6000 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp