Yanak Dolgusu

Yüz şeklimiz güzel görünmemizi sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu sebeple insanlar altın oran diye tabir edilen üçgen şekilli yüz hatlarına sahip olmak isterler. Ancak çoğu zaman genetik faktörler buna izin vermez. Bu noktada insanlar ‘Yanak dolgusu’ şeklinde ifade edilen bir operasyona başvurmaktadır. Yanak dolgusu, yüzdeki fazla yağların alınması ve yüzün üçgenleştirilerek daha keskin hatlara sahip olmasını sağlayan bir estetik operasyondur.

Yüzdeki yağların çok zayıf kişilerde dahi tamamen gitmemesi Yanak dolgusu operasyonunu zorunlu kılmıştır. Bu nedenle Yanak dolgusu başta ünlüler olmak üzere pek çok insan tarafından başvurulan yaygın bir yöntem haline gelişmiştir. 

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Tedavi Süresi
  1 - 2 Saat
  Teknikler
  Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel - Lokal
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  1 - 2 Ay
  Kontrol
  3. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Nasıl Yapılır?

  Yanak dolgusu, steril ortamlarda yapılması gereken oldukça önemli bir operasyondur. Hastaya steril bir ameliyathanede lokal anestezi verilerek işleme başlanır. Anestezi sonrasında ağız içinden küçük bir kesi ile hastanın yanağında bulunan aşırı yağların alınması işlemi başlatılır. Yanak içi kesildikten sonra fazla yağlar alınır ve kesik yere dikiş atılır. Yanak içindeki yağların cerrahi yöntem dışında yok edilememesi bu operasyonu gerekli kılmıştır. İsviçre diplomalı uzmanları bünyesinde barındıran ilk klinik olan Zürih Kliniği, uzman kadrosu sayesinde Yanak dolgusu operasyonunu oldukça hızlı ve ağrısız bir şekilde tamamlamaktadır.

  yanaktan yağ aldırma

  Yanak Dolgusu Operasyonu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yanak dolgusu operasyonu çoğu estetik operasyon gibi oldukça hassastır. Bu nedenle operasyon öncesinde metabolizmanıza zarar verecek uygulamalardan kaçınmalısınız. Sigara ve alkol gibi alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıkları bir süre ertelemelisiniz. Operasyon öncesinde kullanılan ilaçlar hakkında doktorunuza bilgi vermelisiniz. Kronik hastalığınız varsa doktorunuz bu durumu mutlaka bilmelidir. Özellikle 20-30 yaş aralığındaki insanların sık başvurduğu Yanak dolgusu operasyonundan başarılı sonuç almak için mutlaka sağlıklı kalmaya özen gösterin.

  Yanak Dolgusu Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

  Yuvarlak ve dolgun yüz yapısına sahip insanların başvurduğu Yanak dolgusu operasyonu için yurtdışından gelen hastalarımızın 1 hafta İstanbul’da kalmaları yeterlidir. Operasyon gerçekleştirildikten sonra ilk üç gün içinde dikişlere zarar verilmediği takdirde dikişler kendiliğinden eriyecektir. İlk üç gün bol antiseptikli gargaralar yapılarak dikişler iltihaptan korunmalıdır. Olası ağrılara karşı ağrı kesici verilebilir. Üçüncü, beşinci ve yedinci günde doktor tarafından muayene edilen hasta ardından hiçbir sıkıntı yaşamadan hayatına devam eder. İyileşme sürecinde ağız içinde dikiş izleri kalsa da estetik açıdan ortaya kötü bir görüntü çıkmaz.

  Cilt Uygulamaları

  Neden Yanak Dolgusunu Tercih Etmelisiniz?

  Cerrahi bir müdahale olarak kabul edilmeyen dolgu uygulamasında daha ekonomik ve kolay bir sürecin gerçekleştiğini ifade etmek gerekir. Bireyler ve hekimler için zamandan tasarruf anlamına gelen dolgu uygulamaları günlük yaşama dönüşte oldukça avantajlıdır.  Bu nedenle sık sık tercih edilmektedir. Öyle ki dolgu uygulaması yaptıran bireylerin klinikte yatış yapması dahi çok görülen bir durum değildir. Yan etkileri diğer pek çok uygulamaya nazaran daha az olan dolgu yöntemini kullanan kadınların sayısı çok ciddi düzeylere ulaşmıştır.

  Yanak Dolgusu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Dudak dolgu fiyatları üzerinde uzmanın tecrübesi, kullanılan ekipmanların kalitesi, uygulama esnasında kullanılan teknik ve uygulama yapılacak bölgenin durumu etkilidir. Her biri dudak dolgu fiyatlarını arttırıp azaltabilen bu unsurları bir arada değerlendirerek ne kadar ücret ödeyeceğinize karar verebilirsiniz. Üstelik bu değerlendirmeyi uzmanlar eşliğinde yapmanız daha doğru bir fiyat projeksiyonu yapmanıza yardımcı olacaktır

  Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

  Kadınlar için harika bir çözüm olan dudak dolgusu kemiği dolgusunun uygulama safhası hyaluronik asit ile gerçekleştirildiğinde yaklaşık 1 saattir. Hazırlık aşaması dışarıda bırakıldığında uygulama 30 dakikada başarı ile tamamlanır. Diğer uygulamaların süreler 2 ila 4 saat arasında değişkenlik gösterir. Elbette uygulamaya etki eden durumlardan bir tanesi de hastanın elmacık kemiğindeki mevcut durumdur. Hacim kaybının çok ciddi düzeyde olduğu hastalarda sürenin çok daha uzayabileceği ifade edilebilir.

  Yanak Dolgusu Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

   

  • Operasyon sonrası ilk üç gün oldukça hassas bir dönemdir. Bu dönemde ağız içindeki dikişlere zarar verecek uygulamalardan kaçınmak gerekir.
  • İlk gün sıvı gıdalar tüketilmesi önerilir. Takip eden günlerde yavaş yavaş katı gıdalar tüketilebilir.
  • Ağız içindeki kesiğe zarar verecek sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kesinlikle uzak durulmalıdır.
  • Sürekli kullanılan ilaçlar doktorunuzun gözetiminde kullanılmalıdır.

  Yanak Dolgusu Sık Sorulan Sorular

  Yanak dolgusu operasyonunu kimler yaptırabilir?

  Erkek kadın fark etmeksizin herkes bu operasyonu yaptırabilir. Operasyon için tek kısıt yaştır. 18 yaşını tamamlamamış kişilerin Yanak dolgusu operasyonu yaptırması önerilmez. Bunun en büyük nedeni vücut gelişiminin henüz tamamlanmamış olmasıdır. İdeal yaş aralığı 20-30’dur.

   

  Yanak dolgusu operasyonunda anestezi yapılır mı?

  Genellikle lokal anestezi kullanılır. Genel anestezi çok nadir kullanılır.

   

  Yanak dolgusu operasyonu sonrası her türlü yemeği yiyebilir miyim?

  Operasyon sonrasında ilk gün sıvı gıdalar tüketilmelidir. Ertesi günlerde yavaş yavaş katı gıdalar tüketilebilir.

   

  Yanak dolgusu operasyonu ne kadar sürer?

  Operasyon toplamda 1-1,5 saat sürmektedir.

   

   

  Yanak dolgusu operasyonu acı veren bir uygulamadır?

   

  Operasyon sırasında ve sonrasında çok hafif ama rahatsız etmeyen bir acı hissedilir. Acı çekmek istemeyen hastalarımıza ağrı kesici vermekteyiz.

  Sizin Yorumunuz