fbpx

Flora Klinik

Türkçe İngilizce Arapça

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2018

yağ enjeksiyonu fiyatlarıYağ enjeksiyonu en fazla yüz olmak üzere vücudun diğer alanlarındaki çökük bölgelere dolgunluk kazandırmak amacıyla uygulanan estetik bir işlemdir. Yağ enjeksiyonu fiyatları 2018 içinde makul düzeylerde seyretmektedir. Yüzde daha çok dudak kalınlaştırma, alındaki çizgilerin giderilmesinde, yanak dudak çizgisini belirginleştirmede, çene ucu gibi alanlarda kullanılır. Bunun dışında kalça ve bel bölgesinde ve ihtiyaç duyulan alanlarda uygulanabilir. Yüz enjeksiyonunda kişinin kendi yağ dokusu kullanılır. Genellikle yağın fazla biriktiği karın bölgesinden özel enjektörlerle alınan yağlar özel bir işlemden geçirilerek ihtiyaç duyulana alanlara enjekte edilir.

 

Yağ enjeksiyonu genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bazı hallerde başka estetik uygulamalarla birlikte kullanıldığında genel anestezi altında da yapılabilir. Yağlar başka bir alandan alındıktan sonra yıkama ve santrifüj gibi işlemlerden geçirilerek hazırlanır. Daha sonra enjektörle bölgeye enjekte edilir. Bu işlemlerde kesi açılmadığından ya enjeksiyonu izsiz bir şekilde tamamlanır.

 

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir işlem midir?

Yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra bölgedeki yağ hücreleri hayatta kaldığı oranda kalıcılık etkisi yapar. Son teknolojilerle yağların transfer edilmesi sayesinde yağlar hava ile temas etmeden enjeksiyon yapılmaktadır. Bu nedenle enjeksiyondaki yağ kaybı oldukça azalmıştır. Uygulamada daha kalıcı sonuçlar alınmaya başlamıştır. Yağ enjeksiyonu yapılan bölgede yağ hücrelerinin canlı kalma oranı, enjeksiyon sırasında kullanılan tıbbi malzemelere, yağ alma yöntemine, yağ verme tekniğine ve yağların özel işlemlerden geçirilmesine göre değişim gösterebilir.

 

Yağ enjeksiyonu fiyatları 2018 yılında bu alanda başarı elde edilebilecek tekniklere göre de değişebilir. Enjekte edilen yağ hücrelerinin % 40 oranında kalıcı etkisi 6 ay kadar sürebilir. Bu zamandan sonra yeniden yağ enjeksiyonu yapılarak bölgede rötuş yapılabilir. Ayrıca daha az hareketli olan yanak gibi bölgelerde kalıcılık oranı daha yüksek olur.

 

Yağ enjeksiyonu en fazla hangi alanlarda tercih edilir?

Yağ enjeksiyonu en fazla yüz bölgesinde tercih edilir. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek, dudak kalınlaştırmak, alın ve ağız çevresindeki kırışıklıkları gidermek, çene ucu dolgunluğu sağlamak gibi yüzde pek çok kullanım alanı vardır. Ayrıca implant uygulamaları öncesinde bölgede nasıl duracağını test etmek içinde yağ enjeksiyonu yapılabilir. Başarılı bir sonuç alınırsa, daha sonra bölgeye implant uygulaması yapılır. Bunların dışında bel ve kalça bölgesinde de yağ enjeksiyonu yapılabilir.

 

Fazla alınan yağ hücrelerini saklamak mümkün mü?

Yağ enjeksiyonu için alınmış yağ hücreleri fazla gelirse, bunları soğuk ortamda steril tüplerde saklamak mümkün olabilir. Daha sonra ihtiyaç olduğunda yağ hücreleri yeniden kullanılabilir. Buna rağmen yağ enjeksiyonunda uzmanalar yağ hücrelerinin taze alınarak kullanılmasını tercih eder. Bu yüzden operasyon öncesinde alınacak yağ hücresi belirlenir, fazlası kişinin vücudunda saklanır.

 

Yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Yağ enjeksiyonu fiyatları 2018 için araştırma yapanlar maliyetleri uygun bulursa, bu işlemin öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmeleri gerektiğini de öğrenmelidir. Bu yağ enjeksiyonunun daha başarılı olmasını sağlar. Yağ enjeksiyonu yaptıracaklar 10 gün önceden kan sulandırıcı ilaçları ve ürünleri kesmesi gerekir. Ayrıca kullandıkları diğer ilaçlar ve hastalıkları hakkında doktorunu bilgilendirmeleri tavsiye edilir.

 

Yağ enjeksiyonu yapılan hastaların aynı gün eve dönmelerinde genellikle bir sorun olmaz. Bölgeye buz tatbik edilmesi şişlikleri oldukça azaltacaktır. Özellikle saat başı 10-15 dakika bu uygulama yapılmalıdır. Şişlik 1-2 günde etkisini yitirecektir. Ancak dudak bölgesi gibi bazı alanlarda şişliğin etkisi daha uzun sürer.

 

Yağ enjeksiyonu yapılmış bölgenin suyla teması en erken bir gün sonra olabilir. Bölge yıkandıktan sonra nemlendirici krem kullanılabilir. Hafif masaj yapılması da bölgedeki şişliği dağıtacak bir etki yapacaktır. Ancak hastaların sıcaktan ve sıcak buhardan kaçınması önerilir.

 

Yağ enjeksiyonu yapılan hastalar 1 gün sonra normal yaşamlarına dönebilir. Enjeksiyon yapılan yerlere konulan bantlarda aynı günde çıkarılabilir. Bölgedeki dolgunluk hem yağ enjeksiyonundan hem de bölgedeki ödem nedeniyle biraz fazla görünebilir. Ancak ödem dağıldıkça yağ enjeksiyonun etkisi ortaya çıkacaktır.

 

Yağ enjeksiyonunun yan etkileri var mı?

Bu estetik işlem sırasında herhangi bir yan etki meydana gelmemesi için bütün önlemler alınır. Fakat az oranda da yan etki oluşabilir. Çünkü bu da bir cerrahi işlemdir. Enjeksiyon yapılan bölgede hassasiyet, kızarma, sıcaklık artışı, ağrı, uyuşukluk, enfeksiyon gibi etkiler olabilir.

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir