VelaShape 3 Bölgesel Zayıflama

Diyetler, egzersizler ve çeşitli bitkisel tedavilere rağmen vücudun bazı bölgelerindeki yağlardan kurtulmak mümkün olmayabilir. Bu durumda bölgesel incelme için plastik operasyonların kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir. Bölgesel incelme karın, sırt, göğüs, kol ve bacaklardaki yağlara operasyon yapmak için kullanılır. Bu bölgelere yapılan inceltme operasyonları sizlerin çok daha ince, sağlıklı ve genç görünmenizi sağlayacaktır.

Kilo alımı, hamilelik ve yaş nedeni ile zaman içinde verilmesi zorlaşan ağırlıklar vücutta lokal olarak yerleşir. Bu durumda bölgesel incelme yöntemleri devreye girer. Gerektiğinde kombine tedaviler ya da tek bir prosedür kullanılabilir. Bu işlemlerde en sık kullanılan yöntemler bölgesel enjeksiyonlar ve bölgesel incelme uygulamalarıdır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Bölgesel İncelme Yöntemleri

   

  İnatçı fazlalıkları ortadan kaldırmak için geliştirilen yeni teknolojiler ile bölgesel incelme artık mümkün. Bu etkili yöntemler ile başarıya ulaşmak kusursuz bir vücuda kavuşmak aslında imkânsız değil.

  Bölgesel zayıflama yöntemleri cerrahi ve cerrahi olmayan olarak ikiye ayrılmaktadır.

  Cerrahi yöntemler: liposuction, lazer Lipoliz, mezoterapi yöntemleri,

  Cerrahi olmayan yöntemler; pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, kızılötesi, kavitasyon, kriyolipoliz yöntemleri,

  Bu noktada bölgesel incelme için;

  • Kriyo Lipoliz
  • Radyo frekansı
  • Ultra Kavitasyon
  • Karboksi Tedavisi
  • Vakum terapisi
  • Lipoliz
  • Lenfatik Drenaj
  • Ultrasonik Titreşim dalgası
  • Vücut Mezoterapisi
  • Ultrason ve radyo frekans dalgalarını kullanan Ultrason ve Radyo frekans
  • Kavitasyon ultrasonu kullanan kavitasyon yöntemi
  • Elektro Şok Dalga Tedavisi ESWT

  Sıkça kullanılmaktadır.

  Herhangi bir tedavi sonrası kısıtlama ya da gereklilik olmaksızın uygulama yapıldıktan sonra normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

  Bölgesel İncelme Ve Zayıflama

   

  Bölgesel incelme uygulamasına geçilmeden önce bölgesel zayıflama isteyen kişi ve uygulamayı yapacak doktor tarafından detaylı bir planlama yapılması gerekmektedir. Yağ miktarına, yağın tutulduğu bölgeye ve vücudunuzun kendine has özelliklerine göre operasyon için bir yöntem belirlenmelidir.

  Bölgesel incelme operasyonunda uygulanan yöntemler şu şekilde sıralanabilir.

  • Liposuction
  • Lazer Liposuction
  • Lipoliz
  • Pürüzsüz Şekil

  Bölgesel Zayıflama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Liposuction: Bölgesel incelme için fazla miktarda yağ alınması gerekiyorsa Liposuction uygulanmalıdır. Liposuction yöntemi özel vakum sistemleri ile cilt altındaki yağların alınması olduğundan dolayı alınacak yağ miktarı diğer uygulamalara göre daha fazla olabilir. Unutulmamalıdır ki genel anestezi altında Liposuction bir plastik cerrahi yöntemidir.

   Bu neden ile Liposuction öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler diğer uygulamalara göre daha detaylı ve zahmetlidir. Tüm bu zorluklara rağmen Liposuction operasyonları risksiz cerrahi işlemlerdir. Etkisi çok daha belirgindir ve dayanıklılığını daha uzun süre korur. Liposuction uygulamasının süresi yapılacak estetik ameliyatının içeriğine göre değişkenlik gösterecektir.

  Lazer Liposuction: Bu yöntem, deri altı yağ dokularının lazer ışını ile eritilerek ve daha sonra açılacak kanül vasıtası ile deriden yağların alınması esasına dayanır. Daha yeni bir uygulama olan lazer liposuction’ da kesiler daha küçük yapılır ve daha az iz izlenmektedir. Yağların eritilmesinde lazer kullanıldığı için vakum yöntemine göre daha az ödem ve morluk oluşur.

   İyileşme süresi çok daha kısa ve zahmetsizdir. Fazla yağ seviyesi liposuction’ a yakın olsa da vücutta biriken çok ağır yağ birikimlerinde standart liposuction kullanılması doktor tarafından tercih edilebilir. Unutulmamalıdır ki, cilt sarkması kendi elastikiyeti ile toparlanamıyorsa fazla derinin alınması ve gerdirmeden sonra kesilerin kapatılması gerekebilir.

  Lipoliz: Cilt elastikiyetinin fazla kaybolmadığı hastalarda ve vücuttan uzaklaştıracak yağ dokusunun fazla olmadığı durumlarda Lipoliz yöntemi tercih edilmektedir. Bu uygulamada lazer ile eritilen yağların herhangi bir kanül açılmadan vücuttan atılması sağlanır. Lipoliz ayrıca daha hızlı, daha pratik, kesi yapılmadığı ve kanül açılmadığı için iyileşme süreci rahattır. Seanslar sonrasında hasta rahatlıkla hayatına devam edebilir. Seanslar sonrasında hasta rahatlıkla hayatına devam edebilir. Ameliyat sonrası morluk, kanama ve ödem gibi şikâyetler olmaz. Uygulama alanlarında sadece çok çabuk iyileşebilen kızarıklıklar görülecektir.

  Pürüzsüz Şekil: Lipoliz ile çok benzer uygulamalardır. Lazer ile vakumlamada kullanılan uluslararası sertifikaya sahip tıbbi cihaz, düz şekillendirme yönteminde de kullanılmaktadır. Bu uygulamada kullanılacak lazerin türü ten rengine göre değişmektedir. Lazer, cildin üzerinde tutulmadan vakum yolu ile dokunun iç kısmana ulaşma ve etkileme sürecini hızlandırır. Vakum etkisi aynı zamanda cildi sıkılaştıracak ve varsa uygulama bölgesinde bulunan selülitleri yok edecektir.

  Lazer lipolizde olduğu gibi, yağlar kanüller yolu ile değil, vücut tarafından doğal olarak atılır. Uygulama seanslarından sonra hasta sorunsuz bir şekilde günlük hayatına dönebilir. Tüm bu bölgesel incelme işlemlerinden sonra hastanın beslenmesine çok dikkat etmesi, düzenli egzersiz yapması, sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan vazgeçmesi büyük fayda sağlayacaktır.

  Bölgesel incelme uygulamalarında, hastanın kendine ne kadar iyi baktığına bağlı olarak uzun süreli bir etkiye sahip olduğu her zaman unutulmamalıdır

  Bölgesel Zayıflama İşlemi Ağrılı Mıdır?

  Pek çok bölgesel zayıflama yöntemi ağrılı ve acılı süreçleri barındırabilir. Özellikle bu konuda gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerin pek çoğu hastaların belirli süreler boyunca ağrı çekmesine neden olabilir. Velashape 3 bölgesel zayıflama işlemi ise uygulama esnasında vücutta herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaratmaz. Isı etkili bir masaj etkisi yaratan bu uygulamanın kan dolaşımını artırması nedeni ile rahatlatıcı etkisi bulunduğu, kullanıcı yorumları arasında yer alır. İşlemin ardından uygulama bölgesine kızarıkların ortaya çıkması olasıdır. Ancak, bu kızarıklıklar da kısa sürede yok olur ve deri eski haline geri döner. Böylece Velashape 3, bölgesel incelme alanında en ağrısız ve acısız yöntemlerden biri olarak pek çok kişinin favorisi haline gelir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Bölgesel incelme nasıl etki eder?

  Bölgesel incelme, vücutta depo edilmiş yağ hücrelerinin hücre yapısını çeşitli teknolojiler ile bozulmaya uğratma yöntemidir. Bu bozulma sonucunda vücut bu yağ hücrelerini ileride kullanamayacağı için lenf ve kan dolaşımı sayesinde vücuttan atar. Bozuk olan bir yemeği daha fazla dolapta tutmayıp çöpe atmak gibi düşünebilirsiniz.

   

  Bölgesel incelme ile verilen kilolar kalıcı mıdır?

  Bölgesel incelme ile verilen kilolar kalıcı bir etkiye sahiptir, fakat zayıfladıktan sonra beslenme alışkanlığınızı değiştirir ve ihtiyacınızdan fazla yerseniz yeniden verilen kiloları almaya başlarsınız. Vücudunuzun ihtiyacı kadar besin alırsanız verdiğiniz kiloları yeniden almazsınız.

   

  Bölgesel incelme uygulamalarında ağrı olur mu?

  Bölgesel incelme uygulamaları genel olarak konforlu uygulamalardır. Bazı cihazlar uygulama esnasında bir miktar ağrı yaşayabilirsiniz fakat bu ağrılar dayanılamayacak seviyede değildir. Uygulama sonrasında kaldığınız yerden yaşantınıza devam edebilirsiniz.

   

  Bütün bölgesel incelme cihazları aynı etkiyi gösterir mi?

  Bölgesel incelmede kullanılan cihazların teknolojisi, etkisi ve iyi olduğu durumlar farklıdır. Birden fazla cihaz birbirini tamamlayacak şekilde kombine edilerek çalışılır ve bu sayede daha mükemmel ve hızlı sonuçlar elde edilir.

   

  Bölgesel incelme cihazlarının sağlığa zararı var mı?

  Sağlık otoritelerinin onayından geçmemiş, onay almamış ve klinik çalışmalar ile cihaz etkileri izlenmemiş bazı cihazlar düşük maliyeti nedeni ile bazı güzellik merkezleri tarafından tercih edilse de bozuk kalibrasyon ve ayarsız güçleri sebebi ile iç organlarınıza zarar verir ya da hiçbir olumlu etki görmeyebilirsiniz. Bu sebep ile kullanılan cihazları ve gidilecek güzellik salonunu iyi değerlendirmek gerekir.

   

  Reklamlarda karşımıza çıkan ve gerçek olmayacak kadar ucuz bölgesel incelme fiyatları görmemizin nedeni nedir?

  Hiçbir testten geçememiş ve başarısı ispatlanmamış doğru kalibrasyona sahip olmayan sağlığınız açısından tehlike yaratan maliyeti ucuz olan uzak doğu cihazları ile uygulama yapıldığında ve bu cihazlar sayesinde maliyet olmadığı için bu tür düşük rakamlar ve reklamlar ile karşı karşıya kalmanız doğaldır. Fakat bu cihazlar sağlığınız açısından tehlike yaratır ya da istediğiniz sonuca ulaşamaz bu yüzden hem paranızdan hem de zamanınızdan olmanız kaçılmazdır. 

  7 Hasta Yorumu
  1. merven cantürk

   Songül hanımla görüştükten sonra 3 seans satın aldım detaylıca anlattı ve ilk seans da bile bacaklarımın sıkılaştığını hissettim.

  2. Ayşegül

   başarılı ve dürüstler exstra hydrafacial hediye ettiler basen bölgemse bariz bir incelme oldu çok memnun kaldım fakat yediklerinize de dikkat etmeniz gerekiyor.

  3. Feriha Can. Z.

   ilk seansta 2.3 cm incelme cihaz orjinal daha önce çok yaptırdım bu işlemi ama ilk seansta bile etkili devam edeceğim.

  4. sevda yılmaz

   belli bir kiloda olan ve bölgesel yağlanmada etkisi var ama ciddi bir göbeklenme var ise zor. Bacak bölgemde ciddi fark var ama göbekten biraz gitti.

   1. Sevda Hanım Merhaba Tekrardan;

    Bu işlem fazla kilosu olan insanlar için önerilmez onun çözümü diyet spor ve vaser liposuction önerilebilir.

    İdeal kilonun biraz üstünde ve bölgesel yağlanması olan kişilerde ciddi fark ediyor.

  Sizin Yorumunuz