Skip links
Velashape Bölgesel Zayıflama, İncelme ve Sıkılaşma Tedavisi

Velashape 3 İstanbul Fiyatları Bölgesel Zayıflama İncelme

  Velashape, radyofrekans dalgaları ve kızılötesi ışınlarının bir arada bulunduğu vakumlu bir son teknoloji uygulamasıdır. Herkes sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak ister ama bazen genetik faktörler, yaşam tarzı veya hayat koşulları buna elverişli olmayabilir.

  Sporla ve diyetle önüne geçilemeyen bir yağlanma ve kilo alma durumu söz konusu olduğunda alternatif çözüm yolları aramak gerekir. Velashape teknolojisi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan bu soruna çözüm sunar. Velashape teknolojisi ile incelip sıkılaşmak ve istenilen vücut şekline kavuşmak mümkündür.

  Velashape Nedir?

  Velashape, vakumlu yapısı ile masaj yaparmışçasına etkisini gösterdiğinden kişi için oldukça konforlu bir uygulamadır. Velashape işlemi prensipte ısıtarak ve uyararak etkisini gösterir. Kızılötesi ışınları dokuyu 3 mm derinliğe kadar ısıtırken radyofrekans dalgaları ise dokuyu 15 mm derinliğe kadar ısıtır. Velashape uygulaması sırasında işlem yapılan bölgenin, 40-45 derecelere kadar ısınması sonucu bölgedeki yağ hücreleri küçülür ve erime gerçekleşir. Bu ışınlar aynı zamanda elastin ve kolajen oluşumunu uyararak vücudun kendini yenilemesine ve canlanmasına katkıda bulunur. Velashape uygulaması, vakum özelliği sayesinde metabolizma ve kan dolaşımını da hızlandırır.

  Velashape Bölgesel Zayıflama, İncelme ve Sıkılaşma Tedavisi Nedir

  Velashape Uygulama Alanları Nelerdir?

  Velashape, ciddi bir sağlık rahatsızlığı olmayan, 18 yaşını geçmiş tüm bireylere uygulanabilir. Velashape uygulaması hamilelik sonrası vücut deformasyonlarında, kütlesel yağ birikimi olan bölgelerde, sarkık veya çatlak olan bölgelerde ve selülit oluşmuş bölgelerde kullanılır. FDA onaylı Velashape teknolojisi, farklı cilt tiplerinde ve vücudun birçok bölgesinde güvenle uygulanabilir. Velashape uygulaması için en çok tercih edilen bölgeleri şöyle sıralayabiliriz:

  Velashape Faydaları Nelerdir?

  Velashape uygulamasının vücut için faydaları oldukça fazladır. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da pek çok faydası bulunur. Velashape işleminin faydalarını şöyle listeleyebiliriz:

  • Gönderilen ışınlar ile yayılan ısı, yağ hücrelerini küçülterek vücutta incelme sağlar.
  • Isı ve vakum etkisi ile metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır.
  • Sarkma olan bölgelere uygulanarak sahip olduğu vakum özelliği ile cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • Velashape vücut için faydalı olan kolajen oluşumunu uyarır ve miktarını artırarak cilde canlılık ve elastikiyet kazandırır.
  • Hamilelik sonrası uygulanarak vücuttan görülen çatlaklara ve sarkmalara çözüm olur.
  • Selülitli bölgelere uygulanarak hem selülit oluşumunu durdurur hem de var olan selülitleri geriletir.
  • Çeşitli vücut bölgelerine uygulandığında vücudun şekillenmesini ve kilo kontrolünü sağlar.
  Velashape Bölgesel Zayıflama, İncelme ve Sıkılaşma Tedavisi Nasıl Yapılır

  Velashape Nasıl Yapılır?

  Velashape işlemi, son teknoloji cihazlar tarafından cerrahi işlem gerektirmeksizin uygulanır. Uygulama öncesi yapılan fiziki muayene ile kişinin hangi bölgelerine ne kadar süre ile kaç seans yapılacağı doktor tarafından tespit edilir.

  Uygulamaya başlarken genel veya lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. İşlem yapılacak bölgeye özel yağ uygulanarak Velashape cihazı vakumlu başlığının rahat hareket etmesi sağlanır. Koruyucu gözlükler de takıldıktan sonra ışın uygulama işlemine başlanır. Uygulama esnasında cerrahi bir müdahale yapılmadığından işlem sonrasında hasta hemen taburcu olur ve günlük hayatına devam edebilir.

  Velashape Teknikleri

  Velashape temelde iki teknikten oluşur. Biri elos biri ise vakum tekniği. Elos tekniği iki farklı ışının bir arada kullanıldığı tekniği ifade eder. Velashape uygulaması da bu iki temel tekniğin bir araya gelmesinden ortaya çıkmıştır. Böylece hem yüzeysel hem derinliğe atım yapmayı sağlar. Velashape cihazının uygulama için VSmooth ve VContour başlıkları bulunur. Bu aplikatörler arasından, bölgenin hassaslığına göre uygun olan seçilerek işlem gerçekleştirilir. VContour çoğunlukla gıdı bölgesi için tercih edilirken VSmooth ise en çok selülitli bacak bölgesinde kullanılır.

  Velashape İşlemi Ne Kadar Sürer ve Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Velashape işlem süresi, uygulanacak bölgenin konumuna ve büyüklüğüne göre değişir. Velashape 3 uygulaması ortalama olarak 45 dk ila 1 saat arası sürer. İşlem sonrasında etkiyi ilk seanstan itibaren görmek mümkündür. Velashape uygulamasının ışın ve vakum özellikleri ile sıkılaşma etkisi ilk andan itibaren fark edilir. İncelme etkisini ise bir kaç seans sonunda daha net olarak görmek mümkündür.

  İşlem yapılacak seans sayısı, uygulanacak bölgenin çeşidine ve büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genelde 4-10 seans arasında değişiklik gösterir. İdeal etki için seanslar arasında 7-10 gün arası beklenmesi önerilir. Bazı durumlarda tek seanslık bir uygulama bile yeterli olabilir. Bu tamamen kişinin vücut yapısına ve ihtiyacına göre değişir. Optimal etkiyi ise seanslar bittikten yaklaşık 2 ay sonrasında görmek mümkündür.

  Velashape Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Velashape işleminden önce doktor muayenesi esnasında hastanın rahatsızlıkları ve özel durumları hakkında bilgi alınır. Velashape işleminden önce bölgede tüy olmamalı; tüy varsa da kısaltılmalıdır.

  Uygulama sonrasında çok fazla kızarıklık oluşmaması için bir hafta öncesine kadar hekim kontrolünde kan sulandırıcı ilaç ve bitkisel ürünlerin bırakılması gerekir. İşlem yapılacak bölgeye kozmetik bir ürün uygulanmamalı önceden uygulanmışsa da iyice temizlenmelidir. Velashape yüksek ısı uygulaması olduğundan işlem öncesinde solaryum yaptırılmamalıdır.

  Velashape Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Velashape cerrahi bir operasyon olmadığından kişi, işlem sonrası hemen günlük hayatına geri dönebilir. Velashape uygulamasının başarılı bir şekilde etkisini gösterebilmesi için ise kişi beslenmesine ve sporuna dikkat etmelidir. İşlem sonrasında yediklerine dikkat etmediği takdirde kilo alımı devam edeceğinden uygulamanın etkisini sıfırlamış olur.

  Velashape işlemi kişinin beslenmesine dikkat ettiği ve egzersiz yaptığı halde zayıflayamadığı durumlarda, kütlesel, erimeyen, oturmuş yağları mevcut olduğunda tercih edilen bir işlemdir. Velashape sonrasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de işlem yapılan bölgenin korunmasıdır. İşlemin sonrasındaki bir kaç gün boyunca uygulama bölgesi, güneş ışınlarından uzak tutulmalı; gerektiği takdirde koruyucu krem uygulaması yapılmalıdır. Gerekli şekilde bölge korunduğunda işlem sonrası oluşan hafif kızarıklıklar kolayca iyileşir ve yok olur.

  Velashape Uygulaması Ağrılı mıdır?

  Velashape uygulaması olması gerektiği gibi uygulandığında ağrılı veya acılı bir işlem değildir. Yalnızca ısınmaya bağlı olarak hafif bir yanma hissedilebilir ama bu iz bırakacak veya can acıtacak bir yanma değildir. Velashape 3 uygulamasının en çok tercih edilme sebeplerinden biri de hasta için oldukça rahat bir işlem olmasıdır.

  Velashape ile Selülit Tedavisi

  Cerrahi işlem gerektirmeyen Velashape 3, selülit tedavisi için en çok tercih edilen uygulamalardan biri olur. Ciltte portakal kabuğu görüntüsü diye adlandırılan girinti ve çıkıntılar, cildin altında düzensiz büyüyen yağ hücrelerinin lif bantlarının altında sıkışması ile oluşur.

  Velashape uygulaması hem yağ hücrelerini küçülttüğü için hem de dolaşımı hızlandırdığı için selülit tedavisine oldukça etkindir. Sağlıklı beslenme ve egzersize ek olarak Velashape uygulaması ile selülitlerinizden kurtulabilir ve ileride selülit oluşumuna engel olabilirsiniz. Velashape uygulaması tekrarlanabilir bir olduğundan selülit oluşumu başlangıcını fark ettiğinizde önleminizi erken dönemde alabilirsiniz.

  Velashape Uygulaması Fiyatları

  Velashape uygulaması fiyatları, uygulanacak bölgeye, bölgenin boyutuna, kişinin genel durumuna ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterir. Yapılan fiziki muayene sonucu hastanın istediği vücut şekline göre uygulamanın yapılacağı bölgeler ve seans sayıları belirlendiğinden fiyatlarda farklılık oluşur.

  Çokça araştırılan konuların başında “Velashape kaç TL?” sorusu gelir. Velashape Seans Fiyatları: 3200 ₺ – 3500 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

   

  Leave a comment

  1. Songül hanımla görüştükten sonra 3 seans satın aldım detaylıca anlattı ve ilk seans da bile bacaklarımın sıkılaştığını hissettim.

  2. başarılı ve dürüstler exstra hydrafacial hediye ettiler basen bölgemse bariz bir incelme oldu çok memnun kaldım fakat yediklerinize de dikkat etmeniz gerekiyor.

  3. ilk seansta 2.3 cm incelme cihaz orjinal daha önce çok yaptırdım bu işlemi ama ilk seansta bile etkili devam edeceğim.

  4. belli bir kiloda olan ve bölgesel yağlanmada etkisi var ama ciddi bir göbeklenme var ise zor. Bacak bölgemde ciddi fark var ama göbekten biraz gitti.

   1. Sevda Hanım Merhaba Tekrardan;

    Bu işlem fazla kilosu olan insanlar için önerilmez onun çözümü diyet spor ve vaser liposuction önerilebilir.

    İdeal kilonun biraz üstünde ve bölgesel yağlanması olan kişilerde ciddi fark ediyor.

  Call Now Button
  × WhatsApp