fbpx
Menü
blank blank blank blank

Vaser Liposuction

vaser lipo tekniği

Düzenli şekilde yapılan spora ve uzun diyetlere rağmen kurtulmanın mümkün olmadığı bölgesel yağlara çözüm olarak sunulan vaser ‌‌liposuction, şimdi çok daha yenilikçi bir yöntemle uygulanıyor. Dirençli yağlardan çok kısa süre içinde kurtulmak ve gündelik hayatınıza daha hızlı dönebilmek için tercih edebileceğiniz ‌vaser liposuction yağ alma, estetik operasyonlar arasında en çok uygulanılanlar arasında yer alıyor. Üstelik bu uygulama ile bölgeden çıkarılan yağlar başka bölgelerde dolgunlaştırma için de kullanılabiliyor.

‌Vaser ‌Liposuction Yağ Alma Nedir?

Klasik ‌liposuction’a göre oldukça az cerrahi ‌müdahale gerektiren ‌vaser ‌liposuctionda temel olarak ses dalgaları kullanılır. ‌Ultrasonografik ses dalgaları sadece işlem yapılan bölgedeki yağları hedef alır. Bu nedenle de bölgedeki diğer dokulara zarar vermez. Ses dalgaları ile parçalanan ve sıvı hale dönen yağlar özel kanüller aracılığı ile bölgeden çıkarılır. Yağlar parçalandığı ve sıvılaştığı için daha kısa sürede daha çok yağ alınabilir. Üstelik bu yağlar istek halinde vücudun diğer kısımlarında yapılacak dolgunlaştırma işlemlerinde de kullanılabilir. Böylelikle kişiler hem bölgesel yağlarından kurtulurken hem de göğüs büyütme, dudak dolgunlaştırma ya da bacak düzeltme gibi işlemleri kendi yağı ile yaptırabilir. Üstelik bölgedeki yağ hücreleri alındığı için bölgenin tekrar yağlanma ihtimali de oldukça düşüktür.

‌Vaser ‌Liposuction Yağ Alma Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ne kadar küçük ve iyileşmesi kolay bir işlem olsa da ‌vaser ‌liposution yağ alma öncesinde de dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunur. İşlem öncesinde sigaradan uzak durmanız hem uygulamayı hem de uygulama sonrası iyileşme sürecini kolaylaştırır. Bazı vitaminlerin alınması da yine doktorlar tarafından tavsiye edilmez. Süreç boyunca doktor tavsiyesi olmayan ve cerrah bilgisi dışında kalan herhangi bir ilaç ve bitkisel destek ürünü kullanılmamalıdır. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların da işlem öncesi bırakılması gerekir. Aynı şekilde kan sulandırıcı etkisi olabilecek bitkisel çaylardan da uzak durulmalıdır. Yağ alma işlemi öncesi doktorunuzun uyarılarına ve tavsiyelerine güvenmeniz ve isteklerini eksiksiz olarak yerine getirmeniz hem operasyonu hem de operasyon sonrası başarı oranını olumlu etkileyecektir.

Vaser ‌Liposuction Yağ Alma Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi öncelikle işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarı belirlenilir. İşlem tek bir bölgeye yapılabileceği gibi birkaç bölgeye aynı anda yapılabilir. Buna göre doktorunuz lokal ya da genel anestezi kullanabilir. Ortalama 1-2 saat süren operasyonda uyuşturan bölge ya da bölgelere ‌vaser teknolojisiyle ultrasonografik ses dalgaları verilir. Ses dalgaları başka hiçbir dokuya zarar vermeksizin sadece yağları katmanlarını etkiler ve onların sıvı forma geçmesini sağlar. Sıvılaşmış yağ ciltte açılan ufak deliklerden ‌kanüller aracılığı ile bölgeden çıkarılır. Yağ alma işlemi tamamlandıktan sonra delikler kapatılarak operasyon sonlandırılır. Açılan delikler oldukça küçük olduğu için herhangi bir dikiş atılmaz. Operasyon sonrası hastaya işlem yapılan bölgeye uygun, özel bir korse giydirilir. Yaklaşık 3 saat sonra hasta yürüyebilir.

Vaser ‌Liposuction Yağ Alma Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vaser ‌Liposuction uygulamasında sadece yağ dokusuna işlem yapıldığı, başka doku ve damarlara zarar verilmediği için iyileşme süreci hızlı ve ağrısız gerçekleşir. Kişiden kişiye değişmekle beraber hastalar 3 gün içerisinde normal hayatlarına geri dönebilirler. Operasyondan sonra hastaya vücut tipine uygun bir korse giydirilir. Bu korse işlem yapılan bölgenin şekillenmesine yardımcı olur. Yaklaşık iki hafta boyunca bu korsenin giyilmesi operasyonun başarısını artırır. Korse dışında vücudu saran ve bölgeyi sıkan diğer kıyafetlerden uzak durulması gerekir. Sigara ve alkolden uzak durmak, bol su içmek vücudun ‌vaser ‌liposuction sonrası kendini toparlaması için önemlidir. Ağır bedensel aktivitelerden kaçınmakla beraber hafif egzersizler iyileşme sürecine yardımcıdır. Sağlıklı beslenmek ve ödemin dağılmasını engelleyecek yiyecek ve içeceklerden uzak durmak da operasyon sonrası sonuçların daha hızlı görünür hale gelmesini sağlar.

Vaser ‌Liposuction Yağ Alma Kimler İçin Uygundur?

Vaser ‌liposuction yaptığı spor ve diyetlere rağmen istediği sonuç alamayan, belli bir bölgede toplanmış yağlarından şikayetçi olan herkesin faydalanabileceği bir uygulamadır. Ancak işlemin yapılabilmesi için hastaların deri gerginliği önemlidir. İşlem sonrasında bölgenin sıkılaşması ve olması gereken forma dönebilmesi için derinin esnekliğini kaybetmemiş olması gerekir. Bu nedenle yaşı ilerlemiş hastalarda işlem genellikle istenilen sonuçları vermeyebilir. Bunun yanı sıra aşırı kilolu bireylerin bu işlemi düşünmeden önce sağlıklı beslenme ve egzersiz ile yağ miktarlarını düşürmeleri gerekir. Çünkü uygulamada deri deformasyonu yaşanmaması için tek seferde yüksek yağ miktarları alınmaz. Bu operasyon kişilerde zayıflamayı sağlasa da zayıflama amaçlı değil vücudu kişiyi rahatsız eden yağlardan kurtararak forma sokma işlemidir.

 

Kalp, damar, şeker gibi hastalıkları olan kişiler için operasyon öncesi risk analizi yapılması gerekirken ‌vaser ‌liposuction hamilere ve yeni doğum yapmışlara uygulanmaz. Ayrıca karın ve kalça bölgesinde oluşan sarkmalar ile selülit gibi estetik problemler için de ‌vaser ‌liposuction uygun değildir.

Başka Estetik Operasyonlarla Beraber Uygulanabilir mi?

Alınan yağların vücudun başka yerlerindeki dolgunlaştırma ve düzeltme operasyonlarında kullanabilmesi ‌vaser tekniğinin avantajlarındandır. Bu işlemle alınan yağların yapısı bozulmadığı için enjekte edilen bölgeye kolayca uyum sağlar ve uzun süre formunu korur. Bu yağlar meme büyütme, dolgunlaştırma, dikleştirme amacıyla kullanılabilir. Aynı şekilde popo şekillendirme, bacak düzeltme ve benzeri yağ transferi gerektiren tüm uygulamalar ‌vaser ‌liposuction ile beraber uygulabilir. Ancak sağlık durumunuz ve yaptırmayı planladığınız uygulamaların yoğunluğu doktorunuzun farklı kararlar vermesine neden olabilir.

Vaser ‌Lipocustion Yağ Alma Sonrası Ağrı Hissedilir mi?

Uygulama sırasında cerrahi müdahalenin boyutu çok sınırlı olduğu için operasyondan sonra hissedilen ağrı da oldukça hafif şiddette olur. İşlem sırasında lokal ya da genel anestezi yapıldığı için zaten süreç içinde herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. ‌Vaser ‌liposuction sonrasında da ağrı kesicilerin etkisi bir süre daha devam eder ve şiddetli bir ağrı söz konusu olmaz. Birkaç gün devam edebilecek hafif şiddetli ağrı genellikle yoğun spor sonrası hissedilen kas ağrısı gibidir.

Vaser Liposuction Yağ Alma Sonrası Kesin Sonuç Ne Zaman Görülür?

Çoğu hastada operasyon sonrası sonuçlar hemen fark edilir. Derinin kendini toplaması ve vücutta oluşan ödemin inmesi ilk hafta içinde gerçekleşebileceği gibi kişinin yaşına ve yaşam tarzına göre bu süre 5-6 haftaya kadar sürebilir. İlk iki hafta düzenli korse kullanımı, bol su tüketimi, sağlıklı beslenme uygulamanın başarısını artırır. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri alındığı için bölgede tekrar yağlanma ihtimali düşük olsa da yine de düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile beraber söz konusu bölgede tekrar bir yağlanma ihtimalinin önüne geçilir.

Vaser Liposuction Yağ Alma ile Jinekomasti Tedavisi Mümkün mü?

Vaser liposuction yağ almanın sıklıkla uygulandığı alanlardan biri jinekomastidir. Erkek memesinde glandüler yapının bulunması durumunda ortaya çıkan bu estetik problem için kısa sürede iyileşme sağladığı ve memenin dokusuna zarar vermediği için vaser liposuction tercih edilir. İşlem sırasında meme bölgesine ses dalgaları verilerek fazla yağlar sıvılaştırılır. Sıvı forma geçen yağlar kanüller aracılığıyla bölgeden çıkarıldıktan sonra hastaya göğüs bölgesini istenilen forma sokmaya yardımcı ve yaşanabilecek sarsıntılara karşı koruyucu göğüs korsesi giydirilir. Operasyondan çok kısa süre sonra bölge istenilen forma kavuşur ve kişi onu huzursuz eden görünümden kurtulur.

 

Flora ‌Klinik hayalinizdeki görünüme kavuşmanız için deneyimli ve uzman kadrosu ile yanınızda. Vaser liposuction yağ alma konusu hakkında bilmek istediğiniz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vaser Liposuction Öncesi ve Sonrası

Vaser Liposuction Videosu

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 01 32
WhatsApp ile Sor