1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Vajina Estetiği
Vajina Estetiği İstanbul

Vajina Estetiği

Günümüzde teknolojinin sürekli olarak gelişmesiyle birlikte genital estetik alanında da ameliyatsız teknikler kullanılmaktadır. Özellikle radyo frekans ve lazer gibi uygulamalar oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Vajina estetiği ameliyatları; iç ve dış dudak estetiği, lazerle genital bölgenin rengini açma, dış genital bölgesini sıkılaştırma, dış dudak dolgunlaştırma, iç dudakları küçültme, vajina daraltma, büyük dudakların ameliyatla küçültülmesi gibi pek çok işlemi kapsamaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Vajina Estetiği

  Nedir?

  Vajina estetiği nedir? Vajina estetiği genital bölge estetiği anlamına gelmektedir. Vajina estetiği, kadınların genital bölgelerindeki görünüm bozukluklarını düzeltmek için yapılan ve uygulanan cerrahi estetik olmaktadır. Kadınların genital organları, çeşitli boyut, şekil ve görünümlerde olabilir ve cerrahi müdahale yapılmadan önce genital organda bir sorun olup olmadığının mutlaka tespit edilmesi ve incelenmesi gerekmektedir.

  Vajina Estetiği Fiyatları

  Vajina estetiği fiyatları uygulanacak olan işlem ve tekniklere göre değişiklik göstermektedir. Bazen birkaç işlem bir arada uygulanabilir. Bu yüzden vajina estetik fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır.

  Vajina Estetiği İstanbul?

  Vajina Estetiği İstanbul merkezimizde hastalarımızın vajina daraltılması, vajinadaki iç dudakların küçültülmesi, kızlık zarıyla ilgili düzeltmeler, kasık kaldırma, dış dudakları büyütme, dolgunlaştırma gibi birçok vajina görünüm bozuklukları estetik ameliyatla düzeltilmektedir.

  Vajina Estetiği

  Ameliyatsız

  Vajina estetiği ameliyatsız yapılabilir mi? Vajina Estetiği ameliyatları uygulama yapılacak olan tekniğin içeriğine göre farklılaşmaktadır. Eğer hastada sadece yağların çıkarılması işlemi yapılacaksa liposuction yöntemi yeterli olabilir. Bunun yanı sıra, lazerle ve radyo frekans yöntemleriyle yapılan işlemler ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

  Vajina Estetiği Ameliyatı

  Vajina estetiği ameliyatı nasıl yapılır? Vajina estetiğinin yapılış şekli uygulanacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Vajina estetiği içerisinde çeşitli işlemler yer almaktadır. Bu işlemler nelerdir?

  • Labial iç dudakları düzeltmek
  • Vajinal daraltma
  • Kliteroplasti
  • Kasık kaldırma
  • Doğum izleri
  • Kızlık zarı

  Labioplasti dudak estetiği ameliyatı, başarılı estetik ameliyatlarından birisidir. Küçük dudağın sarkık olması ya da büyük olması durumunda yapılmaktadır. Vajinada bulunan iç dudaklarının görsel açıdan boyutunu azaltmak ve küçültmek için yapılan estetik operasyondur. Çünkü bazı kadınlarda vajina içerisinde bulunan iç dudaklar estetik açıdan güzel görünmemekte ve büyük görünmektedir. Bu aynı zamanda sağlık sorunlarına da yol açabilir. Ayrıca bu durum, dar kıyafetler, mayo ya da bikini giyildiğinde kişiyi görsel açıdan rahatsız etmektedir. Bu yüzden ameliyat yapılması estetik açıdan gerekli olmaktadır.

  Vajinal daraltma ameliyatı nasıl yapılmaktadır? Vajinanın normalden daha büyük olduğu durumlarda vajina daraltma estetik operasyonu uygulanmaktadır. Kadınlarda genellikle doğumdan sonra ya da yaşla birlikte gevşeme ve büyümeler ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda kadınlar vajina daraltma ameliyatını tercih ederler. Kliteroplasti bölgesindeki görsel ve yapısal bozukluklar da estetik cerrahi ile iyileştirilmektedir. Kliteroplastideki dokunun büyük olması kişiyi rahatsız edebilir. Bu yüzden de bu ameliyata başvurulmaktadır.

  Kasık kaldırma ameliyatı nasıl olmaktadır? Vajina bölgesinin üstünde bulunan kasık kemiklerinde yuvarlak ve yumuşak bir doku vardır. Kadınlar doğum yaptıklarında ya da kilo alıp verdiklerinde bu alanda büyüme olabilir ve değişebilir. Hatta bazen bu alan daha fazla genişlemektedir. Kıyafetlerden dışarıya dahi taşabilir. Bu yüzden burada bulunan fazla yağ liposuction yöntemi ile çıkarılmaktadır. Böylece estetik açıdan daha güzel bir görünüm elde edilir.

  Kadınların doğum sonrasında perine bölgesinde yırtılmalar ortaya çıkmaktadır. Özellikle ağrılı ve sorunlu olan doğumlarda perine bölgesinde deformasyonları ortaya çıkabilir. Bu yüzden estetik bir görünüm elde etmek ve deformasyonları düzeltmek amacıyla doğru lifleri ameliyatı yapılmaktadır. Kızlık zarı düzeltimi işlemi çeşitli nedenlere bağlı olarak uygulanabilir. Lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir

  Vajina Estetiği Sonrası

  Vajina ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Vajina ameliyatlarından sonra çok rahatsız edici bir ağrı ortaya çıkmamaktadır. Bununla birlikte her hastadaki ağrıyı hissetme oranı da farklılık göstermektedir. Fakat bir süre uygulama yapılan bölgede hassasiyet olur. Vajina daraltma ameliyatından sonra vajina içerisinde tampon bırakılmaktadır. Bu tampon kişi de bir gün kalır ve tampon alındıktan sonra hassasiyet zamanla geçmektedir. Bununla birlikte vajinada beş gün boyunca sızıntı olabilir. Ameliyattan sonraki dikişler kendiliğinden yok olan dikişler şeklindedir. Hasta, vajina ameliyatından üç gün sonra normal hayatına ve sosyal aktivitesine dönebilir. Cinsel ilişki için ise 6 hafta beklemesi gerekmektedir. Bununla birlikte, Labioplasti ameliyatı sonrasında özellikle bölgenin temizliğine oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

  Vajina estetiği sonrası iyileşme dönemi nasıl olmaktadır?  İç dudak estetiği ameliyatı lokal anestezi altında yapılmaktadır ve bu hastalar ameliyattan 2 saat sonra hastaneden ayrılabilirler. Hastalara ameliyattan sonra bölgenin temiz tutulması ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ağrı ile ilgili ağrı kesici ve antibiyotikler verilir. Ertesi gün iş hayatına dönebilirler. 24 saat sonra duş almaları önerilmektedir. Bununla birlikte, iki üç gün iç çamaşırı içerisine pet koyarak rahat edebilirler. Bir hafta sonra spor aktivitelerini yapabilirler.

  Vajina Estetiği

  Nasıl Yapılır?

  Vajina estetiği nasıl yapılır? Vajina estetiği ameliyatları genel ya da lokal anestezi şeklinde yapılmaktadır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre teknik belirlenmektedir. Cerrahi ameliyatların yanı sıra, ameliyatsız yöntemler de bulunmaktadır. Ameliyatsız olarak yapılan işlemlerin süresi yaklaşık olarak yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir.

  Vajina Estetiği Nasıl Uygulanır?

  Vajina estetiği nasıl uygulanır? Vajina estetiği oldukça geniş işlemleri içeren bir estetik operasyon olmaktadır. Mutlaka konusunda uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir. Bununla birlikte, Vajina estetiği içerisinde birçok uygulama yer alır.

  Vajina estetik ameliyatlarını iki ana gruba ayırabiliriz;

  • Dış genital organlarda yapılan estetik ameliyatlar
  • İç genital organlarda yapılan estetik ameliyatlar

  Dış genital organda yapılan estetik ameliyatlar üçe ayrılmaktadır:

  • Labioplasti
  • Büyük dudakların küçültülmesi
  • Dolgu enjeksiyonu ile küçük dudakların dolgunlaştırılması

  İç genital organlarda yapılan estetik işlemler:

  • Kızlık zarı onarımı
  • Vajinanın daraltılması işlemleridir

  İç dudak sarkması ameliyatı lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakika içerisinde yapılmaktadır. Bazı kişilerde büyük dudaklar sakat ya da buruşuk görünümde olabilir. Bu sebeple dış genital bölümünde bulunan büyük dudakların yeterli dolgunluğa ulaştırılması için estetik ameliyat yapılabilir. Bunun için dolgu maddesi kullanılmaktadır. Dolgu maddesi kişinin kendi vücudundaki yağlarından kullanılır. Lokal ya da genel anestezi altında yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Hasta işlemden birkaç saat sonra evine dönebilir. Pansuman gerektirmeyen bir uygulamadır ve dikiş yoktur.

  Vajina Estetiği Aşamaları

  Vajina estetiği aşamaları, yapılacak olan uygulamanın kapsamına göre belirlenmektedir. Eğer cerrahi yöntem dışında bir çözüm yöntemi bulunursa bu yöntemin uygulanması önerilir. Estetik operasyondan önce tetkikler yapılmalıdır. Eğer estetik ameliyatı olacaksa estetik operasyondan kısa bir süre sonra sosyal aktivitelere ve iş yaşamına geri dönülebilir. Hastalar genital bölge estetiği ile istedikleri sonuçları çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilirler.

  Sizin Yorumunuz