1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?
Uyluk Germe Ameliyatı İstanbul

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Uyluk, bacakların üzerindeki üst baldır olarak adlandırılan bacak parçasıdır. Genellikle düzensiz beslenme, yetersiz egzersiz, kilo alıp verme ve zamanla yaşlanma sonucunda buradaki derilerde sarkıklıklar oluşmaktadır. Bu sarkıklar bacağın estetik görünümünü kaybetmesine neden olmaktadır. Bu da çoğu kadın tarafından istenmeyen, vücut estetiğini bozan durumlar yaratmaktadır. Uyluk germe ameliyatı nedir sorusunun cevabı ise, zamanla bacağın uyluk kısmındaki derilerde oluşan bu sarkıklığın cerrahi operasyonla düzeltilerek bacaklara eski estetiğin kazandırılmasıdır. Özellikle zamanla yaşlanma sonucunda oluşan uyluk sarkmalarının tekrar düzeltilmesi zaman ve emek alacağı için kişilerin istekleri doğrultusunda uyluk germe ameliyatı gerçekleştirilmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım

  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Uyluk Germe Ameliyatı

  Nasıl Yapılır?

  Özellikle uyluk derisi fazla sarkma yapan kadınlarda sarkan kısmın zamanla genital bölgeye zarar vermeye başlaması nedeniyle bu ameliyat zorunlu hale gelmektedir. Özellikle 40 yaş üstü kişilerde gerçekleştirilen bu ameliyatın süresi 2 ila 3 saat arasında yapılmaktadır. Bacakların üst ve iç tarafında oluşan sarkmadan kaynaklı bulunan deri bolluğu ve yağlanmanın alınması için uyluk germe ameliyatı nasıl yapılır? Uyluk germe ameliyatının yapılması için belirli aşamalar takip edilmektedir. Bu aşamaları kabaca anlatmak istersek, bacaklarınızın üst kısmında yani uyluk olarak yerde adlandırılan yerde bulunan fazla yağın vücuttan uzaklaştırılmasının ardından kalan derinin gerilerek dikilmesi işleminin yapılmasıdır.

  Uyluk Germe Ameliyatı Aşamaları Nelerdir?

  Uyluk germe ameliyatı gerçekleştirilirken belirli aşamalar takip edilmektedir. Ancak ameliyatınızın gerçekleştirilmesi için öncelikle sağlık merkezimizden randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Yapılan bu muayenede size uygun olan teknik belirlenmekte ve ameliyatın gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine doktorlarımız tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda karar verilmektedir. Yapılan muayenenizin ardından uyluk germe ameliyatının olabileceğine karar verilirse ameliyatın gerçekleştirilmesi için gerekli aşamalara geçilmektedir. Uyluk germe ameliyatı aşamaları şöyledir,

  1- Ameliyatınızın gerçekleştirilmesine başlanmadan önce genel anestezi yapılmaktadır. Anestezinin ardından ameliyat işlemine sağlıklı bir şekilde başlanmaktadır.

  2- Üst bacağın iç tarafında kasıklardan dize uzanacak şekilde kesik oluşturulmaktadır. Ancak bu kesik tüm bacağı kaplayacak kadar olmamaktadır. Sadece deri fazlalığının bulunduğu yere kesik açılmaktadır.

  3- Açılan kesik ile öncelikle Liposhaping yapılarak fazla yağlanma vücuttan çıkarılır. Böylece sarkmaya neden olan ana etmen ortadan kaldırılmış olur.

  4- Yağlanmanın vücuttan çıkarılmasının ardından oluşan fazla deri alınır ve kalan deri gerilerek dikilir. Açılan bu kesiğin sonradan bıraktığı için hasta ayakta durduğunda görünmeyecek bir izdir. Dikişin yapılmasının ardından ameliyat tamamlanır.

  Uyluk Germe İşlemi Ameliyatsız Olur Mu?

  Uyluk derisinin sarkması genellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkmaktadır. Ancak kilo alıp verme, yeterince egzersiz yapmama ve düzensiz beslenme nedeniyle genç yaşlarda da görülebilmektedir. Uyluk germe işleminin herhangi bir cerrahi operasyon yapılmadan başarılabileceği hakkında bilinen bazı yanlış bilgiler vardır.

  1- Spor ve düzenli beslenme ile uyluk germe işlemi: Uyluk germe işlemi ameliyatsız olarak ancak spor yapılması ve beslenmeye dikkat edilmesi etki gösterebilir ancak bu işlemler uyluk sarkmanızı tamamen götürmeye yeterli olmayacaktır. Kısa sürede hızlıca istenilen estetiğe kavuşmak için en etkili yöntemlerden biri uyluk germe ameliyatı olmaktadır. Ayrıca bölgedeki derinin sıkılaştırılması için lenf drenajı ya da radyo frekans uygulamaları da yapılabilmektedir ancak alınan sonuçlar ameliyat kadar etkili olamamaktadır.

  2- Liposhaping uygulamasının gerçekleştirilmesi ile uyluk germe işlemi: Genellikle kişiler tarafından en çok merak edilen sorulardan birisi “Sadece Liposhaping tedavisi ile herhangi bir cerrahi işlem yapmadan uyluk germe işlemi ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilir mi?” olmaktadır. Liposhaping işlemi vücudunuzda bulunan yağın vücuttan uzaklaştırılması için kullanılan bir yöntemdir. Yani herhangi bir cerrahi dokunuş yapmadan sadece yağın vücudunuzdan uzaklaştırılması derinizin sarkmasını düzeltmeyecek aksine artıracaktır. Uyluk germe ameliyatı fazla yağın vücuttan uzaklaştırılmasının ardından deri gerilerek bacağa genç ve estetik bir görünüm kazandırılmasıdır.

  3- Medikal kremler kullanılarak uyluk germe işlemi: Herhangi bir operasyon gerçekleştirmeden, medikal kremler ile deri sarkmasının önlenmesi bilinen bir yoldur. Ancak medikal kremler küçük vadede oluşmuş olan ya da ileride oluşma ihtimali olan cilt sarkıklarının tedavisinde etki göstermektedir. Uyluk derisinin sarkması gibi durumlar medikal kremler ile geçemeyecek kadar ileri derecelerdeki sarkmalardır. Bu yüzden uyluk germe işlemi ameliyatsız olarak bu şekilde gerçekleştirilememektedir.

  Ameliyatsız deri germe cihazları yardımıyla uyluk germe işlemi: Uyluk derisinin sarkması sadece deriden kaynaklanmamaktadır. Özellikle hızlı kilo kayıplarının ardından, hala uylukta bulunan inatçı yağ hücreleri ve buna bağlı olarak zamanla birlikte sarkmış deri bulunmaktadır. Bu yüzden deri germe cihazları ile uyluğunuzun derisini gerdirmeniz sizin için kalıcı bir yöntem olmayacaktır. Bir zaman sonra hala bulunan yağ hücreleri derinizde ve vücudunuzda aynı etkiyi yaratarak eski sarkık haline dönmesine neden olacaktır.

  Uyluk Germe Ameliyatı

  İstanbul

  Farklı nedenlerden kaynaklı oluşan ve vücudunuzun estetiğini bozarak sizi rahatsız eden uyluk derisinin sarkması sonucunda yaptırılabilecek en iyi sonuç alınan yöntem uyluk germe ameliyatıdır. Bu ameliyatın yapılması ise uzmanlık istemektedir. Bu yüzden bu ameliyat tedavisini almak için seçilen sağlık merkezi ileride yaşanabilecek farklı olumsuzlukların önüne geçilmesi için alanında uzman olmalıdır. Uyluk germe ameliyatı İstanbul ili içerisinde bulunan sağlık merkezimiz tarafından uzman ekip kadromuz, profesyonel ekipmanlarımız ile steril ortamda gerçekleştirilmektedir. Böylece ameliyatınızın ardından enfeksiyon, fazla deri ya da doku alımına bağlı yaşanan çökme gibi olumsuz durumlar gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınızdır. Uyluk germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak ya da ameliyatınızın gerçekleştirilmesi için randevu almak istiyorsanız sağlık merkezimize doğrudan gelebilirsiniz ya da telefon numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Uyluk Germe Ameliyatı Faydaları Nelerdir?

  Uyluk germe ameliyatının gerçekleştirilmesi sonucunda yeni hayatınızda sizi birçok fayda karşılayacaktır. Bu faydalardan bahsedecek olursak,

  1- Bacaklarınızda yürümenizi zorlaştıran ve yürürken tahrişe neden olabilecek olan deri ve yağ fazlalığı vücudunuzdan alındığı için hareket etmeniz kolaylaşacaktır. Yürürken ya da pantolon gibi kıyafetler giyerken zorluk yaşamanız ortadan kalkacaktır.

  2- Bacaklarınızın estetiği yeniden kazandırıldığı için kendinize olan güveniniz yükselecek ve rahatsız olduğunuz bir durum ortadan kalacağı için özgürce dilediğiniz kıyafetleri tercih edebileceksinizdir.

  3- Uyluk germe ameliyatı ardından bacaklarınıza ve sağlığınıza zarar veren yağ dokusu vücudunuzdan atılacağı için sizin için daha sağlıklı bir yaşam oluşturulacaktır.

  4- Bu ameliyatın gerçekleştirilmesinin ardından tekrar aynı problemle karşılaşmamanız için günlük hayatınızda daha çok düzenli beslenerek sağlıklı yaşamanız gerektiği için uzun sürede hayatınıza sağlıklı bir dokunuş yapacaktır.

  Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Uyluk germe ameliyatı, cerrahi bir operasyon olduğu için ameliyatın gerçekleştirilmesinin ardından dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmesi durumunda iyileşme süreciniz hızlanacaktır ve ameliyat sonrası yaşanabilecek problemlerden korunmuş olursunuz. Uyluk germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Ameliyatın hemen ardından 1 hafta dinlenmeniz gerekmektedir. 1 haftalık dinlenme sürecinin ardından kısa yürüyüşlere çıkabilirsiniz ancak ameliyatınızın bitimini takiben 4 hafta (1 ay) ağır sporlar yapmaktan ya da zorlu fiziksel aktiviteden uzak durmanız gerekmektedir.
  • Ameliyatın hemen ardından alkol ve sigara kullanımına dikkat etmek, mümkünse uzak durmak gerekmektedir.
  • Ameliyat işleminizin ardından büyük derecede ağrılar duyulmamaktadır. Doktorunuz tarafından verilen ağız yoluyla kullanılan basit ağrı kesiciler sizin için yeterli olacaktır.
  • Ameliyatın ardından ayağa kalkabilirsiniz ancak gerekli durumlara hastanede 1 gece kalmanız gerekebilir.
  • Ameliyatın hemen ardından banyo yapmamanız, 1 gün beklenmeniz gerekmektedir. Ancak 2. Günün ardından banyo yapabilirsiniz.
  • Uyluk germe ameliyatı sonrası bir süre bacakların içinde hafif şişme ya da morluklar görülmesi çok normaldir. Ameliyatınızın ardında birkaç hafta sonra bu şişlik ve morluklar ortadan tamamen kalacaktır.
  • Ameliyatınızdan sonra bir hafta dinlenmenin ardından iş hayatınıza dönebilirsiniz ancak aşırı fiziksel hareketlerden belirli bir süre kaçmanız gerekmektedir.
  • Ameliyatınızın sonucunun kalıcı olması için, ameliyat sonrasında ideal kilonuza ulaşmak için kilo vermek isterseniz bunu mutlaka düzenli spor ile desteklemeniz gerekmektedir. Kaslar çalıştırılmadan verilen kilolar yeniden deri sarkması yapabilir.
  Uyluk Germe Ameliyatı

  Fiyatları Nedir?

  Bacakların yaşadığı en büyük deformelerden biri olan uyluk derisinin sarkmasının düzeltilmesi için sıklıkla uyluk germe ameliyatı tercih edilmektedir. Uyluk germe ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri uyluk germe ameliyatı fiyatları olmaktadır. Uyluk germe ameliyatınız için belirlenecek olan fiyat sabit değildir. Bu yüzden size uygun olan ameliyat fiyatını öğrenmek için öncelikle sağlık merkezimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Bulunan uyluk derisi sarkma düzeyiniz, kullanılan teknikler ve tedaviniz için gerekli olan işlemlere göre size uygun bir fiyat belirlenecektir. Uyluk germe ameliyatınız için detaylı bilgi almak için ya da doktorlarımızla konuşarak gerekli muayeneler ardından ameliyatınız için size uygun bir fiyat almak için sağlık kuruluşumuza gelebilirsiniz.

  Sizin Yorumunuz