Skip links
Ultraformer 3

Ultraformer 3

  Cilt dokusunun yaşlanma süreci hem iç hem de dış faktörlerden fazlasıyla etkilenen son derece karmaşık ve biyolojik süreçlerden biridir. HIFU teknolojisini en iyi şekilde uygulamak için geliştirilmiş olan Ultraformer III cihazı tek tip ultrason dalgalarını doğrudan cildin alt katmanlarına iletir ve cilt altına bıçak veya iğne gibi invaziv girişimler olmaksızın ulaşmayı başarır. 

  Başlangıçta cilt yüzeyinde matlaşma, kuruma, elastikiyet kaybı gibi görece daha kolay şekilde kontrol altına alınabilecek olan problemler meydana gelse de ilerleyen süreçte yer çekiminin de etkisiyle cilt dokusu sarkar ve sıkılık kaybı ortaya çıkar.

  Estetik tıp alanında yaşanan hızlı ilerlemeler, yaşlanma karşıtı bakım için oldukça gelişmiş seçenekler sunmuş ve geçmişte invaziv olarak cerrahi girişim ile gerçekleştirilen pek çok tedavi yöntemi günümüzde ameliyatsız (non-invaziv) yöntemlerle uygulanabilir hale gelmiştir. Yüksek fokuslu ultrason tekniğine dayanan ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan HIFU teknolojisi, yüz bölgesinin yanı sıra vücudun pek çok bölümüne de güvenli bir şekilde uygulanabilir olması nedeniyle en sık tercih edilen non-invaziv yöntemlerden biridir.

  Ultraformer 3 (HIFU) Ameliyatsız Cilt Yenileme Teknolojisi Nedir?

  Yüksek yoğunluklu ultrason enerjisinin cildin istenilen yüzeyine odaklanarak aktarılması şeklinde tanımlanabilen HIFU teknolojisi adını ingilizcedeki High Intensity Focused Ultrasound kelimelerinin baş harflerinden alan ameliyatsız cilt germe yöntemlerinden biridir. Son derece yüksek frekansa sahip fokuslu ultrason dalgalarının kullanıldığı bu gelişmiş teknolojik yöntem sayesinde cildin pek çok katmanı güçlü bir şekilde uyarılır ve bu uyarı sonucunda hedeflenen katmanda yer alan dokuların kolajen gibi hücre yenileyici kimyasalları salgılaması tetiklenmiş olur. Cildin alt katmanlarında artan kolajen üretimi yüzeyden itibaren tüm dokularda hücre yenileme mekanizmasını hızlandırır ve cilt yüzeyinde belirgin onarım sağlanır.

  Yalnızca yüz bölgesine değil vücudun daha pek çok bölümüne son derece güvenle uygulanabilen bu gelişmiş ultrason teknolojisi sayesinde yaşlanma bulgularını kontrol altına almak ve mevcut yaşlanma belirtilerini gidermek mümkündür.

  Ultraformer 3 Nedir

  Ultraformer III Etki Mekanizması

  HIFU teknolojisini en iyi şekilde uygulamak için geliştirilmiş olan Ultraformer III cihazı tek tip ultrason dalgalarını doğrudan cildin alt katmanlarına iletir ve cilt altına bıçak veya iğne gibi invaziv girişimler olmaksızın ulaşmayı başarır.

  • Cildin alt katmanlarına temas eden yüksek yoğunluklu ultrason dalgaları burada bulunan çoklu hedef tabakalar içerisinde yeni kolajen oluşumunu artırır, doku sıkılaşmasını destekler, vücudun pek çok bölgesinde bulunan ve deriden 3 katman aşağıda yer aldığı için ulaşması son derece zor olan yağ içerikli adiposit dokuya erişerek yağları parçalar.
  • HIFU destekli ultrason dalgası aktarımı yapan Ultraformer III sistemi derinin fazlasıyla zor ulaşılan katmanlarına kolayca ulaşmasının yanı sıra, MMFU teknolojisi ile desteklenmiş olarak geliştirilen uygulama kartuşları sayesinde hedeflenen bölgenin çevresinde yer alan diğer doku ve hücrelere doğrudan temas etmez ve bu şekilde tüm dokuların güvenliği sağlanmış olur. MMFU kartuşları yüksek yoğunluklu ultrason enerjisini ilgili bölgeye hem konsantre şekilde hem de doğru süre ve sıklıkta aktarmak için özel olarak geliştirilmiştir. Bu sayede tamamen kişiye özel olarak planlanan uygulamalar sırasında vücudun tüm geniş ya da dar alanları en hassas biçimde hedeflenerek mikro odaklı uygulama gerçekleştirilir.
  • Ameliyatsız cilt gençleştirme için hedeflenen bölgeye Ultraformer III cihazı aracılığıyla aktarılan ultrason dalgaları bu bölgede 65 ila 75 C sıcaklığa ulaşır ve burada bulunan dokuların sıkılaşmasının yanı sıra neokolajenizi olarak adlandırılan kolajen üretim mekanizması başlatılır. Bu sayede uygulamanın gerçekleştirildiği bölümde hücresel onarım süreci hızlandırılır, cilt yüzeyinde görülen kırışıklık ve elastikiyet kaybı gibi problemler giderilir.

  Çok daha genç bir cilt görünümü elde etmek üzere cilt yüzeyini sıkılaştıran, toparlayan ve vücudun tüm bölümlerinde çok daha ince kıvrımlar elde etmeyi sağlayan Ultraformer III, bu alanda kullanılan en elverişli, non-invaziv uygulama cihazlarından biridir.

  Ultraformer 3 Nasıl Yapılır

  Ultraformer 3 Faydaları Nelerdir?

  HIFU teknolojisi ile desteklenmiş son derece güçlü cihazlardan biri olan Ultraformer III, her şeyden önce tamamen non-invaziv olarak uygulanan, cildin alt katmanlarına dek bıçak veya iğne gibi açık girişimler olmaksızın gerçekleştirilen bir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olması nedeniyle oldukça güvenilir ve faydalı yöntemlerin başında gelir. Bunu yanı sıra Ultraformer III (HIFU) teknolojisinin diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  Son Derece Etkili Anti-aging Tedavi

  Uygulandığı bölge üzerinde yaşlanma karşıtı (anti-aging) etki gösteren Ultraformer III hem cildin genç ve sağlıklı yapısını korumak hem de yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan cilt kusurlarını gidermek için son derece faydalı yöntemlerden biridir.

  Oldukça Hızlı Sonuçlar Yaratır

  Cildin orta katmanı olarak adlandırılan dermis tabakası normal şartlar altında doğal olarak kolajen sentezini gerçekleştirir ancak yaşlanma, zararlı güneş ışınları maruziyeti ve çevresel stres gibi pek çok faktör doğal olarak gerçekleşen bu hücresel yenilenme metabolizmasında aksaklığa yol açar.

  Ultraformer III ile odaklanmış olarak aktarılan yoğun ultrason dalgaları cildin doğrudan dermis tabakasını etkileyerek burada büzülme olarak tariflenen, kontrollü bir minimal hasara yol açar. Bu hasar sonrasında inflamasyon ve fibroplazi gelişen dermis tabakası bölgeyi iyileştirebilmek için yeniden yoğun miktarda kolajen üretmeye başlar. Tetiklenen bu kolajen üretimi sayesinde cilt sıkılaşır, gerginleşir, çok daha elastik bir görünüme kavuşur ve kırışıklık, güneş lekesi gibi çeşitli kusurlar giderilir.

  Cildin kaybetmiş olduğu esnekliğini geri kazandıran ve kolajen üretimini güçlü şekilde destekleyerek cilt yenilenme sürecini uzun vadede tetiklemeyi başaran bu gelişmiş uygulama sayesinde oldukça kısa süre içinde son derece güzel sonuçlar elde etmek mümkündür.

  Hem Yüze Hem De Vücudun Diğer Pek Çok Bölgesine Güvenle Uygulanabilir

  Diğer ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinin aksine yalnızca yüz ve boyun bölgelerine değil dekolte, popo, basen, karın bölgesi, bel çevresi ve kol altı gibi pek çok bölgeye güvenle uygulanabilir. Yüzün epidermis ve dermis tabakalarına ulaşarak bu bölgelerde kolajen üretimini tetikler ve bu sayede yüz kıvrımlarını belirginleştirir, kontürü düzeltir.

  Göz çevresine yapılan uygulamalar sayesinde göz altında bulunan koyu halka ve torba görünümü azaltılır, düşük kaş problemi giderilir, çok daha sağlıklı bir göz çevresi ve etkileyici bakışlar elde edilir. Boyun bölgesinde ortaya çıkan sarkma, gevşeme ve ince çizgileri gidererek daha esnek bir dekolte görüntüsü yaratır. Çene hattı boyunca yapılan uygulamalar sonucunda gıdı sarkmalarını azaltarak çene sınırlarını ortaya çıkarır ve ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılan lifting etkisini gösterir. Bel çevresi ve kol sarkması gibi problemlere yönelik uygulanan Ultraformer III tedavisi cildin yaklaşık 4 ila 5 mm aşağısında bulunan yağ doku tabakalarına kadar ulaşır ve diğer yöntemlere oranla çok daha alt dokularda sıkılaşma sağlar.

  Ultraformer 3 Nasıl Uygulanır? Uygulama Aşamaları Nelerdir?

  Son derece güvenli şekilde uygulanan ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan Ultraformer III uygulamasından önce invaziv yöntemlerin aksine herhangi bir ön hazırlık aşaması gerekmez, yalnızca uygulamanın daha kolay şekilde gerçekleştirilmesi için ultrason cihaz başlığına, kayganlaştırıcı özellikli jel solüsyon sürülür. Daha sonra cihazın uç kısmında yer alan MMFU destekli kartuşlar doğrudan uygulama yapılacak olan cilt yüzeyine değdirilir ve yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisi cilt yüzeyinden alt katmanlara iletilir. Bunu takiben aynı uygulama başlıkları ile cildin yaklaşık 3-5 mm derinine fokuslanmış termal ısı odakları uygulanır.

  İşlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan herhangi bir şekilde etkilenmez ancak cildin alt katmanlarına iletilen yüksek yoğunluklu enerji akımı sayesinde dokular arası uyarılma artar ve yeni kolajen üretimi tetiklenmiş olur. Hem sıcaklık hem de yüksek yoğunluklu ultrason uygulaması sayesinde cilt dokusu son derece güçlü ve sıkı bir görünüm elde eder ve yaklaşık 2 aylık bir süre sonunda tam olarak elde edilmek istenen sonuca ulaşılır.

  Ultraformer III ile en etkili sonuca ulaşmak ve uygulamaya bağlı ortaya çıkabilecek komplikasyonları en aza indirmek için uygulama merkezini doğru tercih etmek, alanında uzman dermatolog hekimlerin yer aldığı kliniklere başvurmaya özen göstermek gerekir. Siz de tüm cilt sorunlarınızla ilgili gelişmiş tedavi ve bakım seçenekleri hakkında bilgi almak için bizi tercih edebilir, Ultraformer III ile ilgili detaylı görüşme ve fiyat bilgisi için +90 212 215 57 87 numaraları telefon aracılığı ile bize Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Ultraformer 3 Fiyatları 2023

  Çokça araştırılan konuların başında “Ultraformer 3 tedavisi kaç TL?” sorusu gelir. Ultraformer 3 tedavisi Seans Fiyatları: 6500₺ – 7000 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. Merhaba, Ultraformer uygulamasinin butun yuz uygulamasi me kadar?

  Call Now Button
  × WhatsApp