Skip links

Somon DNA Tedavisi Nedir?

  Somon DNA tedavisi zarar görmüş ve yaşlanmaya başladığı aşırı belli olan ciltlere gençlik aşısı yapılmasını sağlayan bir tedavidir. Bu tedavi cildi minimum oranda etkileyerek birçok farklı faydayı bir arada sunabilir.

  Somon DNA ciltte yeni hücrelerin büyümesini teşvik eder. Ayrıca cilt dokusunu ve hacmini iyileştirir. Cildin daha iyi nemlenmesini sağlayarak kırışıklıklar, çizgiler ve yara izleri gibi faktörlerin görünümünü azaltır.

  Somon DNA nedir?

  Somon DNA, köpek sombalığı ve alabalık türlerinden elde edilen spermlerin aşıya dönüştürülmesiyle elde edilir. Çıkarılan ve işlenen sperm, kişinin bağışıklık reaksiyonlarına etki etmeden fayda sağlayabilir.

  Somon DNA aşı veya serum halinde bulunur. Uygulandığında karaciğer tarafından metabolize edilmez. Aşı sonrasında DNA harekete geçerek molekülleri daha küçük parçalara ayırır ve çeşitli açılardan cildi destekler.

  Somon DNA serumunun avantajı insan DNA’sına benzer olmasıdır. Cildin büyümesini teşvik eder ve nemli kalmasını sağlar. Böylece ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm sunar.

  Somon DNA ne işe yarar?

  Somon DNA sentetik bir DNA formu olarak işlev gösterir. Temelde DNA’nın yapı taşlarını tekrar ederek doku onarımına odaklanır. Vücudun kan akışını düzeltebilir ve aynı zamanda belirli koşullarda iltihaplanmayı azaltabilir.

  Somon DNA serumunun veya aşısının enjeksiyonu yapıldıktan sonra bileşenler hücrelere sinyaller gönderir. Bu sinyaller doğrultusunda harekete geçen hücreler cildi yenilemeye ve onarmaya başlarlar.

  Bu tedavinin daha farklı kullanım biçimleri mevcuttur. Bir cilt uzmanına danışarak ekstra bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bu tedavinin yapısı karmaşık olmadığından daha farklı cilt tedavileriyle bir arada kullanılabilir.

  Somon DNA su tutar mı?

  Yapısal özellikleri sebebiyle bu serumun veya aşının su tutabilmesi mümkündür. İçeriğinde yer alan hyalüronik asit etkisini en iyi şekilde göstererek cildin uzun bir süre nemlendirilmesini sağlayabilir.

  Tedavinin en önemli yönlerinden birisi nemlendirme etkisidir. Su molekülleri tutarak depolamayı başarabilir. Hyalüronik asit sayesinde cildi nemlendirirken aynı zamanda cildin hacim kazanmasına destek olabilir.

  Söz konusu serumun aynı zamanda gençlik aşısı olarak adlandırılmasının sebebi cildi her açıdan destekleyebilmesidir. Ölü olan hücreleri yeniler ve diğer hücreleri harekete geçirerek cildi pürüzsüz hale getirebilir.

  Somon DNA tedavisi nedir?

  Somon DNA tedavisi sentetik bir DNA formunun kullanılması yoluyla uygulanan gençleştirme odaklı bir tedavidir. Cildin doku onarımını teşvik etmek için onu iyileştirmeye çalışır. Aynı zamanda kan akışını düzenler.

  Sadece gençleştirme odaklı bir tedavi değildir. Belirli türden yaraların iyileştirilmesi ve bazı saç dökülme problemlerinin çözümü için kullanılabilir. Tedavinin uygulanma prosedürü diğer aşı ve serum tedavilerine benzerdir.

  Tedavi genelde enjeksiyonla gerçekleştirilir. Doku onarımını destekleyen hücreleri harekete geçirir. Hücrelerin sinyal yollarına etki edebildiğinden belirli tıbbi durumlardaki rahatsızlıkları azaltmada kullanılabilir.

  Somon DNA tedavisi ne zaman yapılmalı?

  Somon DNA tedavisinin ne zaman yapılması gerektiğine detaylı incelemeler sonrası karar verilebilir. Doktorunuz cildinizin durumunu inceledikten sonra tedavinin potansiyel faydalarını size anlatabilir.

  En önemlisi cildinizin bu tür bir tedaviye gerek duyup duymadığına karar verebilir. Cildinizde yaralar, kırışıklıklar, çizgiler ve nem problemi varsa bu tedaviden diğer tedavilere destek olacak şekilde yararlanabilirsiniz.

  Tedavi kaç yaşında uygulanmalı?

  Somon DNA tedavisinin ideal bir uygulanma yaşı yoktur. Tedaviden yararlanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Doktorunuz cildinizi inceleyerek en uygun tedavi yaklaşımını belirler.

  Aşı veya serum enjeksiyonu yoluyla yapılan bu tedavinin kişiye fayda sağlama durumu net değildir. Her zaman özel durumunuzu ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekir.

  Somon DNA hangi bölgelere uygulanır?

  Somon DNA aşısı enjeksiyon yoluyla uygulanır. Cildin hangi bölgesi iyileştirilecekse o kısma odaklanılır. Örneğin, cildinizin belirli bölgelerinde yaralar varsa somon DNA aşısı yaraların etrafına enjekte edilir.

  Aşı enjeksiyonu genel olarak yüz, el, göz çevresi, saç derisi, boyun ve dekolte bölgesi gibi alanlara yapılır. Her aşı bölgesinin karakteristiği farklıdır. Bu sebeple enjeksiyonu yapacak doktorun deneyimi önemlidir.

  Bazı doktorlar vücudun her bölgesine somon DNA aşısı uygulanabileceğini savunurlar. Örneğin, saç dökülmesini tedavi etmek için saç derisine uygulanırken yüzdeki kırışıkları yok etmek için yüze enjekte edilebilir.

  Tedaviden önce nelere dikkat edilmeli?

  Somon DNA tedavisi yaptırmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunlar potansiyel faydaları ve riskleri gözden geçirmekle başlar. Ardından tedaviye uygunluğunuzu öğrenmeniz gerekir.

  • Potansiyel faydalar: Tedavinin birincil amacı doku onarımını desteklemektir. Ayrıca kan akışını iyileştirmek gibi farklı kullanımlar vardır. Beklentileriniz fazla olduğunda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
  • Potansiyel riskler: Enjeksiyon yoluyla yapılan her tedavinin belirli riskleri vardır. Riskleri azaltmak için doktorunuz deneyimine dikkat etmelisiniz. Ayrıca tedavi sonrası gerekli önlemleri almalısınız.
  • Potansiyel maliyet: Somon DNA serumu yaygın olarak bulunan bir kozmetik ürünü değildir. Onay vermeden önce ek seanslar dahil olmak üzere tedavinin potansiyel maliyetini öğrenmelisiniz.
  • Ek bilgilendirmeler: Tedavi öncesinde doktorunuz tedavi konusunda size ek bilgi vermelidir. Bu sayede tedavinin sizin için doğru bir seçenek olup olmadığına karar verebilmeniz kolaylaşır.

  Ek olarak bu tedavinin alternatifsiz olmadığını bilmelisiniz. Alternatif tedaviler hakkında doktorunuzla konuşmalısınız. Tedavinin faydalarını ve risklerini değerlendirerek ihtiyaçlarınız için doğru seçimi yapmalısınız.

  Kimler somon DNA yaptırabilir?

  18 yaşından büyük ve sağlık durumu iyi olan herkes somon DNA tedavisinden yararlanabilir. Tedavi sizin için faydalı olacaksa ve beklentilerinizi karşılayacaksa bir cilt uzmanıyla konuşabilirsiniz.

  Somon DNA tedavisinin çeşitli riskleri olsa bile bağışıklık sisteminde problem olmayan kişiler için uygun bir tedavidir. Cildinize canlılık katmak ve onu en iyi şekilde nemlendirebilmek için aşı enjeksiyonu yaptırabilirsiniz.

  Kimler somon DNA yaptıramaz?

  Somon DNA tedavisi dünyanın pek çok bölgesinde deneysel bir tedavi olarak kabul edilir. Potansiyel faydaları ve potansiyel riskleri vardır. Bu sebeple herkes için uygun bir tedavi olarak görülmez.

  • Alerjik reaksiyonlar: Aşının içerisinde yer alan bileşenlere karşı alerjiniz varsa bu tedaviden uzak durmanız gerekir. Alternatif tedavilere göz atmanız çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır.
  • Kanama bozuklukları: Aşının enjeksiyon yoluyla yapıldığı unutulmamalıdır. Çeşitli kan hastalığınız veya kanama bozukluklarınız varsa bu tedavi sizin için uygun değildir.
  • Hamilelik: Hamilelik ve emzirme dönemindeyseniz bu tedaviden uzak durmalısınız. Her ne kadar herhangi bir komplikasyon raporlanmamış olsa bile kendinizi ve bebeğinizi güvende tutmalısınız.
  • Kanser hastaları: Eğer bir kanser hastalığınız varsa somon DNA enjeksiyonu yaptıramazsınız. Çünkü aşı enjeksiyonu mevcut tedaviniz sebebiyle çeşitli komplikasyonlara neden olabilir.
  • Diğer rahatsızlıklar: Kanınızda pıhtılaşma sorunu varsa, diyabet hastasıysanız veya felç riski yüksek görülen hastalar grubunda yer alıyorsanız somon DNA tedavisinden uzak durmanız gerekir.

  Somon DNA tedavisinden yararlanmak için öncelikle deneyimli bir cilt doktoruna danışmalısınız. Cilt doktoru tıbbi geçmişiniz dahil her durumu inceleyerek tedaviye uygun olup olmadığınızı netleştirebilir.

  Somon DNA faydaları nelerdir?

  Tedavinin faydalı olduğu pek çok farklı nokta mevcuttur. Özellikle doku onarımı yoluyla cildi iyileştirmesi sebebiyle ön plana çıkar. Kan akışını iyileştirerek cildin daha iyi bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.

  • Doku onarımı: Tedavinin uygulanma sebebi doku onarımını iyileştirmesidir. Doku onarımı yoluyla enzimlerin ve proteinlerin artışı sağlanır. Böylece ciltte yer alan hasarlar iyileşmeye başlarlar.
  • Kan akışını iyileştirme: Enjeksiyonun uygulandığı bölgede kan akışını olabildiğince iyileştirir. Kan akışı iyileştiği için dokulara besin ulaştırma kolaylaşır. Cilt yavaş yavaş kendini onarmaya başlamış olur.
  • İltihabı azaltma: Cildinizde derin yaraların olmadığı alanlara uygulanabilir. Bu alanlarda iltihabı ve varsa şişkinliği azaltabilir. Ancak derin yaralara sahipseniz bu tedaviden uzak durmalısınız.
  • Görünümü iyileştirme: Gençlik aşısı olarak adlandırılan bu tedavi cildin görünümünü iyileştirir. Bunu ise kolajen ve elastin üretimini destekleyerek gerçekleştirir.
  • Saç büyümesini destekleme: Saçlarınızda belirli problemler varsa saç derisine enjekte edilebilir. Böylece belirli koşullar dahilinde saç köklerini yeniden üretime teşvik edebilir.

  Tedavi için doktorunuzla görüşürken tüm ayrıntıları konuşmalısınız. Beklentileriniz, ihtiyaçlarınız ve tedavilerin faydaları uyuşuyorsa anlaşma yolunu tercih edebilirsiniz. Aksi taktirde alternatif tedavilere bakmalısınız.

  Somon DNA aşısı nasıl uygulanır?

  Somon DNA aşısı enjeksiyon yoluyla uygulanır. Enjeksiyon için tedavinin başlangıcından sonuna kadar belirli adımlar takip edilir. Tüm adımlar kişinin özel gereksinimlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

  • Konsültasyon: İlk olarak doktorunuzla görüşerek tedavi hakkında bilgi edinmelisiniz. Tedavinin faydalarını beklentilerinizle karşılaştırmalısınız. Tedaviye uygun olup olmadığınızı netleştirmelisiniz.
  • Randevunun belirlenmesi: Tedaviye uygun biri olmanız durumunda doktorunuz uygun bir tedavi günü belirler. Somon DNA yüzünüze uygulanacaksa tedaviye makyajsız gelmelisiniz.
  • Enjeksiyona hazırlık: Kliniğe geldiğinizde tedavi kapsamındaki enjeksiyona hazırlanmaya başlarsınız. Doktorunuz ilk olarak enjeksiyon bölgesini temizler ve gerekli görürse lokal anestezi yapar.
  • Enjeksiyonun yapılması: Doktorunuz ince uçlu bir iğne kullanarak somon DNA enjeksiyonu gerçekleştirmeye başlar. İlk olarak ufak dozlar uygular. Ardından ise dozu yükseltebilir.
  • Tedavinin tamamlanması: Enjeksiyon işlemi bittikten sonra doktorunuz ek temizlik işlemlerini yapar. Sonrasında size nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda ayrıntılı bilgiler verir.

  Tedavi sonrasında doktorunuzun önerilerini dikkate almanız önemlidir. Çeşitli yan etkilerle karşılaşabileceğiniz için neler yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Aynı zamanda ek seans durumu gibi koşullar netleştirilir.

  Somon DNA yan etkileri nelerdir?

  Tüm tıbbi tedavilerde olduğu gibi somon DNA uygulamasının çeşitli yan etkileri vardır. Yan etkiler genelde birkaç gün sürerler. Sonrasında ise etkilerini yitirirler. Kısa süreli rahatsızlıklarda endişelenmeye gerek yoktur.

  • Ağrı: Enjeksiyon yapılan bölgede bir miktar ağrı yaşayabilirsiniz. Lokal anestezi eşliğinde enjeksiyon yapılmış olsa bile bir miktar ağrı oluşabilir. Oluşan ağrı bir süre sonra ortadan kaybolur.
  • Kızarıklık: Enjeksiyon ile vücudunuza bir miktar madde aktarılır. Vücudunuz bu maddeye tepki vermeye çalışır. Bu tepki sonucunda ise enjeksiyon bölgesinde kızarıklık oluşabilmesi mümkündür.
  • Baş ağrısı: Çok yaygın olmamakla birlikte tedavi sonrasında baş ağrısı yaşayabilirsiniz. Özellikle tedavi sırasında çok fazla stres yaparsanız baş ağrısıyla karşılaşma olasılığınız yükselir.
  • Mide bulantısı: Mide bulantısı çok nadir görülür ama dikkate alınmalıdır. Mide bulantısı uzun sürerse en kısa sürede doktorunuza danışarak ondan yardım almaya çalışmalısınız.

  Somon DNA uygulaması sonrasında yaşanan tüm yan etkiler kendiliğinden ortadan kaybolurlar. Yan etkilerin süresi 3-4 gün ile sınırlı olmalıdır. Yan etkiler daha uzun sürerse doktorunuza başvurmalısınız.

  Somon DNA hangi tedavilerle birlikte uygulanabilir?

  Somon DNA gençlik aşısı belirli tedavilerle bir arada uygulanabilir. Cildi desteklemek için gerçekleştirilen lazer tedavileri ile birlikte yapılabilir. Böylece tedaviden çok daha başarılı sonuçlar elde etmeyi başarabilirsiniz.

  Tedaviyi yaptırırken komplikasyon riski oluşmaması için birlikte uygulanacak diğer tedaviler konusunda seçici davranılmalıdır. Bu sebeple alanında deneyimli bir doktordan hizmet almaya özen göstermelisiniz.

  Somon DNA kaç seans uygulanmalı?

  Somon DNA tedavisinin seans sayısı kişiden kişiye değişikli gösterir. Önemli olan durum tedaviden fayda elde etmektir. Doktorunuz en iyi verimliliği elde etmenizi sağlayana kadar tedaviyi devam ettirmeyi teklif edebilir.

  Genel olarak tedavinin süresi birkaç haftadan oluşur. Bir ay içerisinde gerçekleştirilen enjeksiyonlar sonrasında cildinizin tedaviye verdiği cevap kontrol edilir. Sonrasında ek seansa ihtiyacınızın olup olmadığı belirlenir.

  Tedavi kaç günde etki gösterir?

  Tedavinin etki gösterme süresi değişkendir. Enjeksiyonun ne için yapıldığı ve kişinin özel ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Tedavi öncesi hastanın mevcut durumu ile tedavi sonrasında cildin tepkisine dikkat edilmelidir.

  Genel olarak tedavinin etkisi bir ay içerisinde ortaya çıkar. Bazı kişilerde bu süre çok daha kısa olabilir. Ancak tedavinin etki göstermesi bir aydan fazla sürebilir. Üstelik bu süre çok nadir görülen bir durum değildir.

  Somon DNA aşısı ne kadar süre etkilidir?

  Tedavinin etki süresi hastadan hastaya değişiklik gösterir. İlk olarak ne için tedavi uygulandığına dikkat edilmelidir. Birkaç seans geçtikten sonra tedavi etkisini göstermeye başlar. İdeal koşullarda etki 1 yıla kadar sürebilir.

  Ancak bu konuda net bir değerlendirme yapabilmek zordur. Cildinizin tedaviye vereceği iyi analiz etmek önemlidir. Tepkiye göre tedavinin etkisi 6 ay gibi kısa süreli olabileceğinden tekrarlanması gerekebilir.

  Tedavi ne kadar kalıcı?

  Tedavi uygulandıktan sonra beklentilere uygun olarak çeşitli etkileri elde etmek mümkündür. Sonuçları değerlendirmek için tedavinin yapılış amacını düşünmelisiniz. Kalıcılık genel olarak en az 6 ay sürer.

  Pek çok deneyimli doktor tedavinin etkilerini daha kalıcı hale getirmek için yıl içerisinde bakım yaptırmanızı önerir. Periyodik olarak tedaviye başvurarak tedavinin kalıcılık süresini uzatabilme şansınız vardır.

  Bununla birlikte tedavinin ömür boyu kalıcı olduğunu belirten kişileri dikkate almamalısınız. Enjeksiyon yoluyla uygulanan bu gençlik aşısının ömür boyu etki göstermesi söz konusu değildir.

  Tedaviden sonra nelere dikkat edilmeli?

  Tedaviniz tamamlandıktan sonra doktorunuz tarafından paylaşılan tüm önerileri can kulağıyla dinlemelisiniz. Enjeksiyon sonrası belirli miktarda yan etki oluşabilir. Ancak komplikasyonlara karşı dikkatli olmalısınız.

  • Bazı aktivitelerden kaçınma: Enjeksiyon bölgesinde enfeksiyon riskini minimuma indirmek için bir süre yüzme ve ağır egzersiz kaldırma gibi aktivitelerde bulunmamanız gerekir.
  • Tedavi bölgesine dikkat edilmesi: Enjeksiyon yapılan tedavi bölgesinin daima temiz olması önemlidir. Nadiren olsa bile kaşınma veya ağrı hissedebilirsiniz. Tedavi bölgesini ovmaktan kaçınmalısınız.
  • Yan etkileri kontrol edin: Tedavi bittikten sonra bazı yan etkiler yaşamanız çok doğaldır. Enjeksiyon yerinde ağrı, şişlik ve kızarıklık olabilir. Bu durumlar çok uzun sürerse doktorunuza bildirmelisiniz.
  • Enfeksiyon belirtilerini inceleme: Enjeksiyonun yapıldığı yere dikkat etmezseniz kısa sürede enfeksiyon kapabilirsiniz. Enfeksiyon belirtilerine sahipseniz vakit kaybetmeden doktorunuza ulaşmalısınız.

  Tedavi sonrasında yaşadığınız her türlü olağandışı durumu ciddiye almalısınız. Doktorunuz tedavi sonrasında dikkat etmeniz gerekenleri sizinle paylaşacaktır. Onun önerilerine sıkı bir biçimde bağlı kalmalısınız.

  Somon DNA fiyatları nelerdir?

  Somon DNA fiyatları birbirinden farklı faktörlerden etkilenirler. Öncelikle tedavi için gerekli olan enjeksiyon maddesinin yaygın bir biçimde bulunmadığını bilmelisiniz. Çok spesifik bir tedavidir ve her yerde yaptıramazsınız.

  Tedaviyi yapacak olan doktorun yer aldığı kliniğin konumu dahil olmak üzere tüm detaylı göz önünde bulundurmalısınız. Yaşam maliyetinin yüksek olduğu alanlarda tedavinin maliyeti daha yüksek olabilir.

  Tedavi için gerekli olan seans miktarı fiyatı etkiler. Doktorunuz tedavinin faydalı olabilmesi için ek seanslara ihtiyaç olduğunu belirtebilir. Bu gibi durumlarda maliyet açısından bir ortak nokta bulmaya çalışmalısınız.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp