cooltech soguk lipoliz bolgesel incel

Cooltech Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz, vücutta bulunan yağ hücrelerini yüksek derecedeki soğuk ve vakum yardımı ile parçalayarak öldüren Cooltech ve Clatuu 360 Lipoliz cihazı sayesinde bölgesel incelme sağlayan bir işlemdir. Günümüzde kadın ve erkeklerin ortak sorunlarından biri olan bölgesel yağlara, soğuk lipoliz uygulaması sayesinde tek seansta ve yaklaşık bir saatte yağlardan kurtulmanız mümkün.  Yağların yakılması ve soğuk uygulaması arasında bir bağ kurmak ilk etapta kulağa çok tuhaf gelebilir ama bu cihaz, gelişmiş teknolojisi ve sağladığı konfor nedeni ile son dönemlerin en popüler bölgesel zayıflama metotlarından biridir.

Düzenli olarak yapılan spor aktiviteleri ve sağlıklı beslenmeye rağmen özellikle inatçı bel, basen, göbek bölgesindeki fazlalıkları veremiyor, bu bölgede yer edinen yağ tabakasını bedeninizden bir türlü atamıyor olabilirsiniz. Genetik sebeplere bağlı ya da vücut tipiniz dolayısı ile sahip olduğunuz bölgesel kiloları estetik operasyonlar ya da soğuk lipo gibi ameliyat gerektirmeyen medikal uygulamalar sayesinde kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz sayesinde aynada görmek istediğiniz bedene sahip olabilirsiniz.

Anestezi almadan, ameliyat gerektirmeyen miktardaki bölgesel yağlanmalardan soğuk lipoliz uygulaması ile nasıl tedavi ettiğimize gelin daha yakından bakalım.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır ?

Soğuk Lipoliz, yağ hücrelerini dondurup yok ederek kontrollü ve lokalize bir cilt soğutma uygulamasıdır. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldıklarında programlanmış hücre ölümüne girdikleri bilinen bir gerçektir. Soğuk lipo tedavisi, doğum sonrası alt karın, sırt, basen ve bacaklarda oluşan yağ birikimini tek seansta %20 ile %40 gibi oranlarda kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir uygulamadır.

Her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen ağrısız, acısız, zahmetsiz ve tek seanslık bir işlemdir, özellikle yoğun tempolu işinden dolayı ve özel hayatından ödün vermek istemeyen kişilerin ilk tercihidir. Yoğun ve kalıcı yağ depolarını azaltarak vücudu şekillendiren cerrahi operasyondan korkan kişiler için bu yöntem iyi bir alternatiftir. Uygulama bölgesindeki yağ hücreleri aynı reaksiyonu belli bir dereceye kadar soğuğa maruz bırakarak kristalleştirir.  Bölgedeki yağ hücreleri apoptoz geçireceğinden vücut formunda düzenli ve orantılı bir incelme olur. Bu sayede vücudun belirli bölgeleri çökmez. Ayrıca soğuk lipo sonrası iyileşme döneminde ağrı, spazmlar, hematomlar, iş kaybı ve yaşam kalitesinde azalma olmamaktadır.

Bölge Belirleme

Uzmanlar tarafından, tedavi uygulanacak bölge manuel ve görsel olarak değerlendirilir ve çizim yapılır.

PEDLERİN YERLEŞTİRİLMESİ

-8 derece uygulanan soğukluğun deriyi yakmaması için pedler (cool pad) tedavi bölgesine yerleştirilir. Koruyucu jel kullanılır ve antifiriz özelliği bulunan pedler sayesinde deride yanık oluşmasını engellenir.

Başlıkların Yerleştirilmesi

Uygulama yapılacak bölgedeki pedler (cool pad) üzerine cooltech  başlıkları yerleştirilir. 

İşleme Başlama

Cooltech başlıkları sayesinde, yağ hücrelerinde Apoptozis (Proğramlanmış hücre ölümü) local kontrollü etki yaratarak soğutma işlemi başlar.

Bekleme Süresi

Tedavi bölgesine uygulanan soğuk lipoliz yaklaşık 30-70 dk sürecektir. İşlem bittikten sonra, başlıklar çıkarılır ve tedavi bölgesine masaj yapılarak, bölgenin normal görüntüsüne dönmesi sağlanır. 

Tedavi Süresi
30-70 Dakika
Tedavi yapılan bölgenin yağ oranına göre tahmini süredir.
Anestezi
Gerekmez
Cerrahi işlem değildir, local veya genel anastezi uygulanmaz.
Kontrol
3 ay
Ağrısız ve yan etkisi bulunmayan işlemdir. 3 ay sonra istenilen sonuca ulaşılır, Kliniğimizde tekrar ölçüm yapılır.
Net Sonuç
3 Ay
3 Ay sonunda soğuk lipoliz yapılan bölgedeki yağlar tamamen vucüttan atılmış olur.
soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Ne Zaman Sonuç Alırım?

Cooltech lipoliz tedavi işlemi sonrasında, dondurularak parçalanan yağ hücreleri bir kaç gün sonra doğal yollardan vücuttan atılmaya başlar. 2 – 3 hafta sonra işlem yapılan bölgede, bölgesel incelme gözlemlenir. Dondurularak, bozulan yağ hücreleri, 2-3 ay sonra vücuttan tamamen atılır. İşlem sonrasında günlük en az  3lt su tüketilmelidir. 3 ay sonunda lipoliz yapılan bölgede sonuç tam olarak gözlemlenir. 

Bölgesel Zayıflama

Cooltech Soğuk Lipoliz Kaç Seans Uygulanır?

Yağ parçalama işlemi, Kişinin bölgesel yağ oranına göre, 1 ila 5 seans arasında önerilir. İşlem 3-4 hafta aralığında tekrarlanır. Bölgesel zayıflama işlemi sonrasında hasta, günlük yaşantısına devam edebilir, her hangi bir kısıtlama gerekmez. ır spor yapılması önerilmez, dikkat edilmelidir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılamaz?
 • Kalp damar hastalığı olan ve kanama pıhtılaşma bozukluğu olan hastalar.
 • AIDS ve kanser hastalığı olanlar.
 • Karaciğer ve böbrek hastalığı olan.
 • Kontrolsüz şeker, hamile ve emzirme döneminde bulunan kişilere önerilmez.
 • Dolaşım bozukluğu problemi olan hastalara önerilmez.
 • Diyabet hastalarına önerilmez.
Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım  Cooltech

  Soğuk Lipoliz Yeni Nesil Teknoloji

  Cerrahi İşlem Gerektirmez
  Cooltech

  Cooltech soğuk lipo, tedavi bölgesindeki dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerini hedefler. Yağ hücrelerine Apoptozis yaratarak local soğutma işlemi sağlar. Non-invaziv (cerrahi işlem gerektirmeyen) çalışan cooltech sayesinde seans sonrası günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

  Her Bölgeye Uygun Başlıklar
  Cooltech

  Vücudunuzun her bölgesine uygun başlıklar. Standart başlık (Kapasitesi yüksek, düz ve geniş alanlarda başarılıdır.) Kavisli başlık (Kavisli bölgeler için özel tasarlanmış) İnce başlık ( Dar olan yağlı bölgeler için özel tasarlanmış) Gıdı başlığı (gıdı, dizlerin üst kısımları gibi küçük bölgeler için tasarlanmıştır)

  Soğuk Lipoliz İçin Uygun musun?
  Cooltech

  Spor, diyet yapmanıza rağmen bazı bölgelerinizde oluşan yağlardan kurtulamıyorsanız, yoğun iş temponuz varsa, günlük yaşantınızı olumsuz etkilemeyen bir çözüm arıyorsanız, cooltech soğuk lipoliz işlemi için uygun bir adaysınız. Cerrahi işleme gerek duymadan yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. 

  Sık Sorulan Sorular
  Merak Ettikleriniz
  Tedavi Öncesi

  Cooltech Soğuk Lipoliz Güvenilir Mi?

  Cooltech, tedavi alanlarından önemli sayıda yağ hücresini kalıcı olarak uzaklaştırmak için kontrollü soğutma uygulayarak apoptoz prosedürünü aktive eden güvenli bir invaziv olmayan tekniktir. Bu, diğer invaziv yöntemlerden farklı olarak, bu sürecin ortadan kaldırılması doğal ve fizyolojik olduğu için anestezi veya iyileşme süresi gerektiren bir işlem değildir.

  Teks Seansta Kaç Bölgeye Lipoliz Yapabilirim?

  Cooltech gelişmiş teknoloji ve başlıkları sayesinde tek seansta 4 bölgeye tedavi gerçekleştirilebilir. Kısa sürede vücudunuzu yeniden şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

  Tam Sonucu Ulaşmak İçin Kaç Seans Yaptırmalıyım?

  Tedavi seansları hasta tipine ve tedavi alanlarına göre değişiklik gösterir, normalde sonuçlar ilk seanstan 3 ay sonra fark edilir. Bu sonuçları en üst düzeye çıkarmak için, haftada 3 kez, doymuş yağ ve fiziksel aktivite açısından düşük kalorili bir diyet uygulamanızı öneririz.

  Aynı Bölgeye Yeniden işlem Yapılabilir Mİ?

  Ayı bölge için 6-8 haftalık bir süre geçmesi gerekir. Tek seansta 4 bölge yapılması önerilir. Ancak bölgesel zayıflama işlem öncesi tıbbı değerlerin uzman hekime bildirilmesi gereklidir.

  Soğuk lipoliz nasıl uygulanır?

  Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme uygulaması olan soğuk lipoliz cihazının büyük vakumlu başlıkları karın, kalça, basen, uyluk ve sırt bölgesinde bulunan lokal yağlara soğuk vakum uygular. Düzenli egzersiz ve diyet ile verilemeyen, genetik veya herhangi sebepler ile vücudun belli bölgelerinde tutulan, dirençli yağ hücreleri kuvvetli vakum ile emilerek kontrollü soğuk uygulaması sayesinde yağ hücrelerini öldürerek incelmenizi sağlar.

  Lipoliz için doğru aday mıyım?

  Bölgesel yağlanma sorunu olan yetişkin her kadın ve erkekler soğuk lipoliz uygulamasının adayıdır. Soğuk lipoliz uygulamasına engel olacak herhangi bir sağlık durumunun olup olmadığının anlaşılabilmesi için seanstan önce doktor ve uzman tarafından detaylı bir değerlendirme yapılır.

  Nasıl çalışır?

  Vakum teknolojisi sayesinde yağ dokusunu ayırıp tutar, kademeli olarak uygulanan soğutma sistemi yağ hücresini öldürür ve lenf drenaj sistemine gönderilen ölü hücreler bedenden atılır. Günler geçtikçe uygulama yapılan bölgede incelme görülmeye başlar.

  Etkili bir uygulama mı?

  Bölgesel yağ azaltmada kullanılan en etkili uygulamalardan biridir. Doğru kişiye uygulandığı zaman son derece etkili olan ve hasta memnuniyeti yüksek vücut bakımları arasında yer almaktadır.

  Soğuk lipoliz ile verilen bölgesel yağlar geri gelir mi?

  Soğuk lipoliz uygulamasında diğer bölgesel incelme sağlayan uygulamalardan farklı olarak uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri küçülmez kalıcı olarak yok edilmektedir. Vücudumuzda bulunan yağ hücresi sayısı sabittir, kilo alıp verdikçe yağ hücreleri artmaz, hücreler genişler. Soğuk lipoliz uygulanan bölgede yağ hücreleri kalıcı olarak yok edilir yani hücre sayısı azalır. Bu neden ile lipoliz ile verilen yağlar asla geri gelmez.

  Tedavi Sırasında

  Acı ve Ağrı Oluyor mu?

  Tedavi bölgesinde karıncalanma, hissizlik veya kramplar olarak adlandırılan hafif bir ağrıya neden olabilir, ancak ağrının yoğunluğu tedavi alanının damar ve sinir sistemine bağlı olacaktır, bu belirti genellikle herhangi bir tedavi önlemi olmaksızın tedaviden birkaç saat sonra, geçecektir.  

  Şiddetli ağrı görülmesi durumunda, uzman hekime bildirilmeli ve tıbbı değerler için kontrol sağlanması gereklidir.

  Soğuk Lipoliz İşlemi Kaç Saat Sürer?

  Kullanılan cooltech başlıklarına bağlı olarak 3 tedavi süresi vardır: Küçük alanlar ve aplikatörler için 45 dakika;  geniş alanlar ve aplikatörler için 50 ve 70 dakika. Zaman, hastanın uygunluğuna ve elde etmek istediğiniz etkinliğe göre seçilecektir.

  Tedavi Sonrasında

  Lipoliz İşlem Yapılan bölge işlem sonrası hissi nasıl olur?

  Tedavi seansından hemen sonra, hasta tedavi bölge duyusunsa (hissizlik) hafif bir azalma hisseder, ancak bu semptomoloji genellikle tedaviden birkaç saat sonra azalır.

  Seans Sonrası spor veya fiziksel aktivite yapabilir miyim?

  Evet, ancak yan etkilerin ortaya çıkmasını önlemek için tedavi bölgesini etkileyen fiziksel aktivitelerin yapılmaması tavsiye edilir.

  Lipoliz İşlemi sonuçları ne kadar kalıcıdır?

  Tedavinin sonuçları kalıcıdır, ancak bu sonuçları devam ettirmek için yeme ve fiziksel aktivite alışkanlıklarında kesin bir değişikliğin olması önemlidir.

  Sonuçları Korumak İçin Öneriniz Var mı?

  Düşük kalorili, düşük doymuş yağlı bir diyet uygulayın ve haftada en az 3 kez fiziksel olarak aktif olun. Lenfatik drenaj ve radyofrekans gibi bu tekniğin sonuçlarını güçlendirebilecek ve daha önce elde edilen sonuçların korunmasına yardımcı olabilecek başka invazif olmayan teknikler de vardır.

  cooltech soguk lipoliz bolgesel zayiflma
  Cooltech

  Soğuk Lipoliz Fiyatları 2022

  Soğuk lipoliz fiyatları, bölgesel zayıflama tedavisidir. Bölgesel incelme istediğiniz bölgenin yağ oranı ve bölge sayısını göre fiyat farklılık gösterir. Gıdı, diz üstü gibi daha küçük ve kısa süren işlemler, göbek belgesi, yan bölgeler ve basen bölgesi gibi, tedavisi uzun süren bölgelere oranla daha düşük rakamlarla tedavi edilir.  Net fiyat almak için, Kliniğimizi ziyaret edebilir,  canlı whatsapp hattından veya +90 552 835 00 83 iletişim numarasından bize ulaşarak en doğru güncel 2022 fiyatı alabilirsiniz.  Uzmanlarımız vücudunuzun yağ oranını hesaplayıp, kaç seans ve kaç bölgenin tedaviye ihtiyacı olduğunu belirleyeceklerdir. Orijinal cooltech cihazımızla sizde kalıcı yağlarınızdan hemen kurtulmak için bizimle iletişime geçip, İstanbul Nişantaşı ve Bağdat caddesi kliniklerimizi ziyaret ederek en güncel soğuk lipoliz fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

  Soğuk Lipoliz Sık Sorulan Sorular

  Soğuk lipoliz nasıl uygulanır?

  Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme uygulaması olan soğuk lipoliz cihazının büyük vakumlu başlıkları karın, kalça, basen, uyluk ve sırt bölgesinde bulunan lokal yağlara soğuk vakum uygular. Düzenli egzersiz ve diyet ile verilemeyen, genetik veya herhangi sebepler ile vücudun belli bölgelerinde tutulan, dirençli yağ hücreleri kuvvetli vakum ile emilerek kontrollü soğuk uygulaması sayesinde yağ hücrelerini öldürerek incelmenizi sağlar.

   

  Soğuk lipoliz nasıl çalışır?

  Soğuk lipoliz için doğru aday mıyım?

  Bölgesel yağlanma sorunu olan yetişkin her kadın ve erkekler soğuk lipoliz uygulamasının adayıdır. Soğuk lipoliz uygulamasına engel olacak herhangi bir sağlık durumunun olup olmadığının anlaşılabilmesi için seanstan önce doktor ve uzman tarafından detaylı bir değerlendirme yapılır.

  Vakum teknolojisi sayesinde yağ dokusunu ayırıp tutar, kademeli olarak uygulanan soğutma sistemi yağ hücresini öldürür ve lenf drenaj sistemine gönderilen ölü hücreler bedenden atılır. Günler geçtikçe uygulama yapılan bölgede incelme görülmeye başlar.

   

  Soğuk lipoliz etkili bir uygulama mı?

  Bölgesel yağ azaltmada kullanılan en etkili uygulamalardan biridir. Doğru kişiye uygulandığı zaman son derece etkili olan ve hasta memnuniyeti yüksek vücut bakımları arasında yer almaktadır.

   

  Soğuk lipoliz ağrılı bir uygulama mıdır?

  Uygulama yapılan ilk birkaç dakika soğukluk rahatsız edici olabilir fakat hemen ardından uygulama yapılan bölge tamamen uyuşur ve ağrı hissedilmez. Vakum başlıklar uygulanacak bölgeye oturtulduktan sonra emişin etkisi ile karıncalanma hissi, batma, kramp gibi kısa süreli durumlar beklenen şeylerdir. Yaklaşık 5 ya da 7 dakika sonrası gayet rahattır. Bu anların tadını dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz.

   

  Soğuk lipoliz ile verilen bölgesel yağlar geri gelir mi?

  Soğuk lipoliz uygulamasında diğer bölgesel incelme sağlayan uygulamalardan farklı olarak uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri küçülmez kalıcı olarak yok edilmektedir. Vücudumuzda bulunan yağ hücresi sayısı sabittir, kilo alıp verdikçe yağ hücreleri artmaz, hücreler genişler. Soğuk lipoliz uygulanan bölgede yağ hücreleri kalıcı olarak yok edilir yani hücre sayısı azalır. Bu neden ile lipoliz ile verilen yağlar asla geri gelmez.

  Sizin Yorumunuz

  sixteen − 8 =