Skip links
Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Tedavisi ile Bölgesel İncelme ve Zayıflama

  Soğuk lipoliz, özel cihazlar yardımıyla yağ hücrelerini kristalleştirerek bölgesel incelmeye yardımcı olan bir tekniktir. Bir başka ifadeyle dondurarak yağ parçalama işlemi, göbek, yan bölge, alt karın, bacak ve kollar gibi bölgelerde oluşan yağ birikmesini tek seansta büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olan bir yöntemdir. Soğuk lipoliz nedir? Soğuk lipoliz kimlere uygulanabilir? Bunlar gibi soğuk lipoliz hakkında merak edilenler ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

  Soğuk Lipoliz Nedir?

  Soğuk lipoliz, bölgesel bir zayıflama yöntemidir. Fazla kilolu kişilerde diyetle beraber fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Ancak diyetle birlikte özellikle karın ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmak her zaman kolay olmayabilir. Bu durumda bölgesel yağlardan kurtulmak için tüm dünyada yaygın olarak güvenle kullanılan bu yönteminden faydalanılabilir. Uygulama ile hedef, yağlı olan dokunun soğutularak yok edilmesidir. Uzun süre soğuğa maruz kalan yağ dokusu, parçalanarak vücuttan atılır.

  Soğuk lipoliz bir kilo verme yöntemi değildir. Beden kitle indeksi yüksek olan kişilere öncelikle bir diyetisyen kontrolünde kilo vermeleri, sonrasında ise inatçı yağlarından kurtulmak için bu işlemden faydalanmaları önerilir. Bazı durumlarda diyetle beraber uygulanması, kilo verme sürecini de destekler ve hastalar, istenmeyen, inatçı yağlarından daha kısa sürede kurtulabilirler. İşlemin uygulandığı bölgelerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Karın,
  • Yan simit bölgesi olarak bilinen bölge,
  • Gıdı bölgesi,
  • Basen,
  • Kalça,
  • Kollar,
  • İç bacak ve dış bacak,
  • Sırt bölgesi.
  Soğuk Lipoliz

  Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  Soğuk lipoliz uygulamasından önce kişiler detaylı olarak değerlendirilir ve işlem için uygun olup olmadıklarına karar verilir. Daha sonrasında bölgesel yağların olduğu bölge çizilerek tespit edilir. Uygulamaya başlamadan önce soğuk yanığını önlemek ve deriyi korumak için antifriz özelliği olan ve jel içeren özel pedler uygulama yapılacak alana özenle yerleştirilir.

  Soğuk lipoliz cihazında yağlı bölgeyi içine çeken başlıklar bulunur. Bu başlıklar uygulama yapılacak bölgeye göre farklı boyutlardadır. İşleme başlarken uygulama yapılan bölgeye uygun olan özel başlıklar seçilir ve uygulama bölgesine yerleştirilir. Sonrasında bölgeye uygun soğukluk değerleri ayarlanır ve uygulamaya başlanır.

  Soğuk lipoliz cihazı uygulama yapılan alandaki yağ dokularını vakumla içeri alır ve öncesinde kısa süreli bir ısıtma işlemi uygular. Isıtma işleminin ardından yağ hücreleri, -5 ila -10 derece arasındaki soğuklukla durdurularak bu yapıların parçalanması sağlanır. Dondurulan yağ hücreleri, dolaşım ve boşaltım sistemi yoluyla vücuttan atılır.

  Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

  Kilo fazlalığı olan kişiler genellikle soğuk lipolizi bir kilo verme yöntemi olarak düşünmektedirler. Ancak bu işlemi kilo verme yönteminden ziyade bölgesel incelmeye yarayan bir yöntemdir. Uygulama fazla kilosu olmamasına rağmen bölgesel yağlanması olan veya diyetle beraber kilo kaybettikten sonra bazı bölgelerdeki inatçı yağlarından kurtulamayan, bölgesel yağ fazlalığı olan, 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Uygulamayı yağlanmaya eğilimli ve bölgesel yağ problemi olan her bölgede rahatlıkla uygulanabilir.

  Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır

  Soğuk Lipoliz Avantajları Nelerdir?

  Tüm dünyada giderek yaygınlaşan bir incelme yöntemi olan tedavinin en önemli avantajı, inatçı yağlanmanın olduğu bölgelerde tek seansta 2 ila 7 cm arasında incelme sağlamasıdır. Uygulamanın avantajlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Soğuk lipoliz çevre dokuya zarar vermeden yağlı olan dokuyu hedef alır ve yağların dondurularak parçalanmasını sağlar.
  • Dondurulan yağ dokuları, vücudun dolaşım ve boşaltım sistemi sayesinde vücuttan atılır.
  • İşlem öncesinde hastaya lokal veya genel anestezi uygulanmaz. Bu nedenle işlem süresince hasta dinlenir pozisyonda kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir.
  • İşlem herhangi cerrahi gerektirmeyen bir yöntem olduğundan operasyon sırasında kesi veya dikiş olmaz. Bu sayede hastalar işlemden sonra günlük işlerine kolaylıkla geri dönebilirler.
  • İşlemin ilk aşamasında cihazın özel başlıkları yardımıyla yağlı doku cihazın içerisine vakumla çekilir. Bu sırada hasta ufak bir acı hissedebilir. Ancak soğutma aşamasına geçilmesi ile birlikte hastalar soğuğa tamamen alışır ve uyuşma olduğu için hastada bir acı hissi olmaz.
  • Herhangi bir kesi ve dikiş olmadığından iyileşme süresine gerek olmaz.
  • Uygulama yapılan bölgeye ve yağlanma oranına bağlı olarak pek çok hastada tek seansta yüksek oranda incelme sağlanır.
  • Seanslar ortalama 1 saat sürdüğünden kişiler günlük işlerini ertelemelerine gerek olmadan hayatlarına devam edebilirler.
  • Bu uygulama fda onaylı bir yöntem olduğundan güvenilirdir.
  • İşlem sonrasında beslenmesine dikkat eden ve düzenli egzersiz yapan kişilerde kalıcı incelme sağlar.
  • Uygulama sonrasında yağlı dokuda ortalama %30 oranında kayıp sağlanır.

  Soğuk Lipolizin Yan Etkileri Var mıdır?

  Soğuk lipoliz uygulaması 18 yaşından büyük, bölgesel yağlanması olan herkeste uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak bazı hasta gruplarına soğuk lipoliz uygulanması önerilmez. Bu kişiler şu şekilde listelenebilir:

  • Şeker hastaları,
  • Kan ve dolaşım bozukluğu bulunan kişiler,
  • Kalp ve damar hastalıklarına sahip bireyler,
  • Hamile kadınlar,
  • 18 yaşın altında kişiler.

  Soğuk lipoliz uygulaması alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde işlem sonrasında istenmeyen etkiler meydana gelebilir. Uygulamanın yan etkileri kişiden kişiye göre de değişebilir. Cilt yapısı hassas olan bazı hastalarda işlem sonrasında ortaya çıkabilen yan etkilerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • İşlem sırasında yağlı doku -5 ila -10 dereceye kadar soğutulur. İşlem öncesinde hastaya soğuktan koruyucu bir ped yerleştirilmesi gerekir. Bu pedin doğru yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Doğru bir biçimde yerleştirilmeyen ped, uygulama yapılan bölgede soğuk yanığı oluşmasına ve o bölgedeki dokuların kalıcı olarak hasar görmesine neden olabilir.
  • Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde işlem sonrasında ufak miktarda kızarıklık, ağrı, şişlik, ödem ve morluk gözlenebilir.
  • Cihazın başlıkları dokuyu içerisine vakumla çektiği için işlem yapılan bölgede kas sertliği ve elastikiyet kaybı ortaya çıkabilir.

  Uygulama sonrasında görülen yan etkiler genellikle geçicidir ve kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Ancak uygulama sonrası soğuk yanığı gibi ciddi komplikasyonların ortaya çıkması halinde vakit kaybetmeden bir uzmana danışılmalıdır.

  Soğuk Lipoliz Sonrasındaki Süreç Nasıldır?

  Soğuk lipoliz uygulamasının sonuçları birkaç hafta içerisinde kendisini göstermeye başlar ve incelme 3 aya kadar devam eder. İşlemin çalışma prensibi yağ hücrelerinin dondurularak parçalanması ve vücudun lenf drenaj sistemi sayesinde atılması olduğu için hastalar işlem sonrasında bol sıvı tüketmeye özen göstermelidir.

  Hastaların günde 2,5-3 litre su içmesi parçalanan yağ dokularının vücuttan daha hızlı atılmasına yardımcı olur. Bunlara ek olarak, soğuk lipoliz bir kilo verme yöntemi değildir. Bu nedenle incelmenin yanında kilo vermek isteyen kişilerin, işlem öncesinde ve sonrasında diyet uygulamaları; düzenli olarak egzersiz yapmaları önemlidir. Beslenmesine dikkat eden kişilerde, işlem sonrası sağlanan incelme daha kalıcıdır.

  Soğuk lipoliz uygulaması alanında uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir bölgesel incelme yöntemidir. Flora Klinik uzman ekibi, bölgesel yağlanma sorununuz ile ilgili sizi detaylı olarak değerlendirir ve bilgilendirir.

  Soğuk Lipoliz’in artıları eksileri nelerdir?

  Artıları

  • Uygulama plastik cerrahi içermez veya cerrahi iz bırakmaz. 
  • Sedasyona veya anesteziye ihtiyacınız yok.
  • Tek seansta vücudun birden fazla bölgesi tedavi edilebilir. 
  • Çoğu insan tedaviden hemen sonra normal aktivitelerine herhangi bir iyileşme süresi gerekmeden devam edebilir. 
  • Yok edilen yağ hücreleri kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırılır.

  Eksileri

  • İstenilen vücut şekillendirme sonuçları için birden fazla seans gerekebilir.
  • Hem tedavi edilen bölgede hem de vücudun diğer bölgelerinde kriyolipolizden sonra kilo alımı mümkündür.
  • Metabolik rahatsızlıkları veya diyabeti olan hastalar, verdiği yağları hızla geri kazanabilir.

  Soğuk Lipoliz Fiyatları 2023

  Çokça araştırılan konuların başında “Soğuk Lipoliz fiyatları kaç TL?” sorusu gelir. Soğuk Lipoliz Seans Fiyatları: 2200 ₺ – 2500 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. Merhabalar bacaklarımda sarkamalrim mevcut soguk lipoz 2 seans yaptirsam aradan 1. 2 ay gectikten sonra 2 senas daha yaptirsam soguk lipoz etkili olurmu yoksa kac senas gerekiyorsan ayni hafta icindemj islemin olmasi gerekiyor birde tek senas fiyatini ogrenebilirmiyim? Yardimci olursaniz sevinirim

  Call Now Button
  × WhatsApp