Skip links
silikon meme

Silikon Meme Estetiği Nedir?

  Silikon meme göğüslerin hacmini ve şeklini iyileştirmeye odaklanan bir göğüs büyütme ameliyatıdır. Özellikle daha büyük ve daha dolgun göğüslere sahip olmak isteyenler için ideal bir seçenektir.

  Silikon meme estetiği kozmetik bir ameliyattır. Bedeninize, vücut tipinize ve kendi tercihlerinize en uygun implant seçilerek yapılır. Ameliyatın bir diğer odak noktası ise estetik açıdan en memnun edici sonucu elde etmektir.

  Silikon meme nedir?

  Silikon meme bir implant türüdür. Kadınların meme dokularını yeniden yapılandırmak ve büyütmek için kullanılır. Silikon meme protezi polimer jel adı verilen ve son derece dayanıklı olan bir maddeden üretilir.

  Polimer jel birbirini takip eden silikon ve oksijen atomlarını içerir. İnsan yağına oldukça benzeyen bir madde olduğundan sertliğiyle doğal meme dokusunu taklit edebilir. Silikon memede kullanılan en yaygın bileşendir.

  Silikon meme ameliyatları deneyimli cerrahlar tarafından yapılmalıdır. En büyük risk ise jelin yırtılarak çevre dokulara sızması ve çeşitli hastalıklara yol açmasıdır. Bu sebeple uygulamada deneyim kritik bir öneme sahiptir.

  Silikon memede ne tür implant kullanılır?

  Silikon meme ameliyatında kullanılan iki farklı silikon implant vardır. Hangi implant türünün seçileceği kişinin özel ihtiyaçlarına bağlıdır. Doktorunuzla konsültasyon yaparak hangisini seçmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

  • Kohezif jel: Kohezif jel klasik silikon jellerden daha kalın kıvamdadır. Dış kabuğun delinmesi veya yırtılması durumunda şeklini korumaya devam eder. Sızıntı yapma ve yırtılma olasılığı çok daha düşüktür.
  • Stabil jel: Stabil jel daha yapışkan bir yapıya sahiptir. Meme dokusunun doğallığını korur. Çeşitli şekil ve boyutlarda olabildiğinden kohefiz jele göre daha yaygın bir şekilde kullanılır.

  Seçeceğiniz implant türü ne olursa olsun dış kısmında kabuk olacaktır. Doktorunuz deneyimi doğrultusunda riskleri minimize ederek bireysel hedeflerinize ve vücut tipinize uygun bir ameliyat gerçekleştirecektir.

  Silikon meme estetiği nedir?

  Silikon meme estetiği, meme boyutunu artırmak veya şeklini değiştirmek için implant kullanılan bir tür ameliyattır. Ameliyat sırasında meme dokusunun hemen altında oluşturulan noktaya silikon implant eklenir.

  Silikon implant yerleştirme işlemi memenin altındaki kıvrımdan yapılabilir. Ayrıca meme ucunu çevreleyen koyu renkli bölgeden gerçekleştirilebilir. Bazı doktorlar ise ameliyatı koltuk altından kesi oluşturarak yaparlar.

  Silikon implant farklı şekillerde ve boyutlarda olabilir. Göğüslerinizin boyutunu ne kadar yükseltmek istiyorsanız ona uygun bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca hamilelik sonrası vücut simetrisini düzeltebilirsiniz.

  Silikon meme estetiği ne için yapılır?

  Silikon meme estetiği öncelikli olarak meme büyütme için gerçekleştirilir. Bazı durumlarda ise memelerin boyutunu ve şeklini iyileştirmek için yapılabilir. Göğüslerinin boyutundan memnun olmayanlar için idealdir.

  Kadınların büyük bir kısmı hamilelik ve emzirme döneminden sonra göğüslerinde hacim kaybı yaşayabilirler. Bu hacim kaybını ortadan kaldırmak için başvurulan tedavi yöntemi silikon meme estetiğidir.

  Bu estetiğin amacı hastaya doğal görünen ve his kaybı yaşatmayan daha büyük göğüsler kazandırmaktır. Meme hacmi geri kazanılabileceği için estetik sonrasında kişinin imajında olumlu değişiklikler yaşanabilir.

  Silikon meme estetiği riskli midir?

  Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi silikon meme estetiği çeşitli riskler taşır. Riskler genel olarak prosedürlerle bağlantılıdır. En ciddi risk ise implant yırtılması veya yerleştirilen silikondan sızmalar yaşanmasıdır.

  • İmplant yırtılması: Nadiren bile olsa silikon implant yırtılabilir. Bazen ise silikondan sızmalar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda meme şeklini kaybeder. Meme dokusuna sızıntı olursa komplikasyon yaşanır.
  • Enfeksiyon: Cerrahi prosedürlerin tamamında enfeksiyon riski söz konusudur. Enfeksiyon oluşursa ağrı ve ateş meydana gelebilir. Ayrıca, enfeksiyon ilerlerse iltihaplanma gibi durumlar ortaya çıkabilir.
  • Kapsül kontraktürü: Silikon implant yerleştirildikten sonra implant etrafındaki doku kalınlaşırsa doğal olmayan bir his ortaya çıkar. Bunun sebebi implant genelinde yaşanan sertleşmedir.
  • His kaybı: Ameliyattan sonra memenin uç kısmında his kaybı olabilir. His kaybı karıncalanmayla birlikte gelir. Genellikle geçici bir durum olsa bile bazen kalıcı hissizlik veya aşırı duyarlılık oluşabilir.

  Bazı kişiler sonuçlardan hoşnut olmadığından tekrar ameliyat yaptırabilir. Bu durum ameliyatın risklerinden biri olarak görülür. Özellikle ameliyat öncesi doğru silikon implant tercih edilmezse yaşanabilen bir durumdur.

  Ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmeli?

  Silikon meme estetiği titizlikle karar verilmesi gereken bir cerrahi işlemdir. Ameliyat olmaya karar vermeden önce bazı faktörleri incelemelisiniz. Bu sayede doktorunuzla konsültasyon yaparak daha iyi karar alabilirsiniz.

  • Tıbbi geçmiş: Doktorunuza sahip olduğunuz en iyi bilgileri sunmanız gerekir. Doktorunuz geçirdiğiniz ve sahip olduğunuz tüm hastalıkları incelemelidir. Buna radyasyon tedavisi gibi durumlar dahildir.
  • Beklentiler: Ameliyattan beklentileriniz ve hedefleriniz net olmalıdır. Ulaşmak istediğiniz meme büyüklüğüne uygun bir silikon implant kullanılması ameliyatın başarısı için çok oldukça değerlidir.
  • Potansiyel riskler: Cerrahi işlemlerin tamamında bir miktar risk vardır. Riskler arasında enfeksiyon gibi durumlar yer alabilir. Tüm potansiyel riskleri öğrendikten sonra silikon ameliyatı kararı almanız gerekir.
  • İyileşme süresi: Ameliyat tamamlandıktan sonra belirli bir iyileşme süresine ihtiyacınız olacaktır. Doktorunuz iyileşme süresi ve ameliyat sonrası bakım gereksinimleri konusunda size ek bilgi verecektir.

  Ameliyat sonrasında eskisinden daha dikkatli olmalısınız. Göğüsleriniz daha büyük olacağı için bir süre denge kurmada sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca sağlığınız için belirli alışkanlıkları değiştirmeniz gerekebilir.

  Kimler silikon meme yaptırabilir?

  Silikon meme estetiği genel olarak göğüslerinin büyüklüğünden hoşlanmayan kadınlara yapılır. Estetik ameliyatın sonucunda kadınlar doğal gibi gözüken daha büyük ve orantılı göğüslere sahip olabilirler.

  • Fiziksel sağlık: Fiziksel sağlığınız yerindeyse bu ameliyattan faydalanabilirsiniz. Ayrıca iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek herhangi bir tıbbi durumunuz olmamalıdır.
  • Duygusal problemler: Duygusal problemlere sahip olan kişilerin bu ameliyattan uzak durması önerilir. Özellikle gerçekçi beklentileriniz varsa silikon estetiğine başvurabilirsiniz.
  • Yaş sınırı: Genel olarak 21 yaşından büyük kişilere önerilen bir ameliyattır. Ancak gerekli olan minimum yaş 18’dir. Kişilerin ergenlik döneminde gelişmeye devam ettikleri unutulmamalıdır.
  • Emzirme dönemi: Emzirme dönemini tamamlamış olan kadınlar bu ameliyatı tercih edebilirler. Çünkü ameliyat sonrasında memenin şekli ve boyutu önemli ölçüde değişim yaşar.
  • Meme hacmi: Çeşitli nedenlerden ötürü meme hacmini veya simetrisini kaybeden kişilerin başvurabileceği bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında göğüs bölgesi hacim kazanır.

  Meme estetiği yaptırmak istiyorsanız öncelikle uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmelisiniz. Daha sonra ameliyatın hedeflerinizle örtüşüp örtüşmediğini gözden geçirerek en uygun kararı vermelisiniz.

  Kimler silikon meme yaptıramaz?

  Herkesin silikon meme sahibi olması mümkün değildir. Silikon ameliyatının yapılabilmesi için kişinin belirli koşulları karşılaması gerekir. Doktorunuz mevcut durumunuzu incelemeden ameliyata karar vermemelidir.

  • Enfeksiyon: Tedavinin yapılacağı meme bölgesinde enfeksiyon varsa ameliyat olamazsınız. Benzer durum göğüslerinizde cilt hastalığı veya benzer bir durum olması halinde geçerlidir.
  • Hamilelik: Hamileyseniz veya emzirme dönemindeyseniz estetik ameliyatı yaptıramazsınız. Söz konusu süreçte estetik yaptırmak bebeğinizin sağlığı ve sizin sağlığınız için tehlikelidir.
  • Kan rahatsızlıkları: İyileşme sürecini olumsuz etkileyebileceği için kan pıhtılaşması veya kanama bozuklukları gibi durumlara dikkat edilmelidir. Bunlardan herhangi biri varsa ameliyat olamazsınız.
  • Aktif tedaviler: Herhangi bir hastalık için aktif bir biçimde tedavi görüyorsanız ameliyat olmanız tehlikelidir. Ayrıca bağışıklık sisteminizin düzgün bir şekilde çalışması gereklidir.
  • Kanser belirtileri: Herhangi bir türde kanser belirtisine sahipseniz estetik yaptıramazsınız. Hastalıkla ilgili tedavi süreciniz olumsuz yönde gidebilir veya iyileşme sürecinde sorunlar yaşanabilir.

  Tüm bunlara ek olarak prosedürleri karmaşık hale getirecek durumlardan uzak kalınmalıdır. Doktorunuz tıbbi geçmişinizi detaylı bir şekilde inceleyerek silikon ameliyatı için uygunluğunuzu değerlendirmelidir.

  Silikon meme ameliyatı nasıl yapılır?

  Silikon meme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Doktorunuzla konsültasyon yapıp ameliyata karar verdikten sonra hazırlıklara başlayabilirsiniz. Hazırlık için doktorunuz genel önerileri sizinle paylaşır.

  • Anestezi: Ameliyat ortamına alındıktan sonra vücudunuzla uyumlu olacak şekilde genel anestezi yapılır. Anestezi sonrasında ameliyat boyunca bilincinizi kaybedersiniz ve herhangi bir acı hissetmezsiniz.
  • Kesi işlemi: Doktorunuz silikon implant ile uyumlu olan bir bölgede kesi oluşturur. Kesi için özellikle vücut anatominiz göz önünde bulundurulur. Genelde meme altı kıvrımı ve koltuk altı tercih edilir.
  • Cep oluşturma: Doktorunuz implantı yerleştirebilmek için en doğru noktaya karar verdikten sonra meme dokusunun veya kasın hemen altında silikon implant için işlevsel bir cep oluşturur.
  • İmplantı yerleştirme: Cep oluşturulduktan sonra implant yerleştirilir. Daha sonra istenilen şekli elde etmek ve doğru simetriyi yakalamak için implant konumunda hassas ayarlamalar yapılır.
  • Kesinin kapatılması: Silikon implant başarılı bir şekilde yerleştirildikten sonra daha önce açılan kesi kapatılır. Kesinin kapanması için dikiş atılabilir veya cerrahi yapışkan bant kullanılabilir.

  Silikon meme ameliyatından sonra bir süre dinlenmeniz gerekir. Prosedür ne kadar karmaşık bir şekilde ilerlerse iyileşme süreniz o kadar uzun olur. Ameliyat sonrasında doktorunuz gerekli bilgileri sizinle paylaşır.

  Silikon meme yan etkileri nelerdir?

  Silikon implant ile meme büyütmenin belirli yan etkileri vardır. Yan etkilerin sebebi cerrahi prosedürlerle ilgilidir. En yaygın yan etki ağrı ve rahatsızlık hissidir. Bazen ise meme uçlarında karıncalanma ve uyuşma yaşanabilir.

  • Ağrı: Ameliyat sonrasında biraz ağrı hissedebilirsiniz. Ağrı rahatsızlık verici boyuta ulaştığında doktorunuz tarafından verilen ilaçları kullanmanız en doğru tercih olacaktır.
  • Şişlik: Ameliyat sonrasında göğüs bölgenizde şişlik ve bir miktar morarma görebilirsiniz. Özellikle morarma konusunda panik yapmamalısınız. Şişlik ve morarma bir hafta içinde geçer.
  • Uyuşma: Bazı kişiler meme uçlarında uyuşma yaşayabilirler. Söz konusu uyuşma kalıcı veya geçici olabilir. Uyuşma karıncalanma şeklinde kendini gösterir. Karıncalanma sonradan yerini uyuşmaya bırakır.
  • His değişimi: Ameliyattan sonra meme uçlarında his kaybı yaşanabilir. Bazı kişilerde ise tam tersi hassasiyet artışı söz konusudur. Hissizlik uzun sürerse doktorunuza başvurmalısınız.

  Silikon ameliyatı bir kesi izi (ameliyat izi) meydana getirir. Bunu çeşitli şekillerde gizleyebilirsiniz. Aynı zamanda silikon implant yırtılabilir veya sızıntı yapabilir. Bu gibi durumlara karşı dikkatli olmalısınız.

  Silikon memede ameliyat izi ne zaman kaybolur?

  Silikon meme yaptırdıktan sonra oluşan ameliyat izi iyileşme sürenize bağlı olarak ortadan kaybolur. Ayrıca, doktorun kullandığı teknik ve silikon implant dahil olmak üzere belirli faktörler göz ardı edilmemelidir.

  Ameliyat izi operasyon tamamlandıktan maksimum bir ay içerisinde ortadan kaybolmaya başlar. Ancak yara izinin tamamen yok olması söz konusu değildir. Sadece kişinin cildinde daha az fark edilebilir bir hal alır.

  Silikon meme sonrası hissizlik olur mu?

  Hissizlik ve uyuşma meme büyütme ameliyatının yan etkileri arasında yer alır. Özellikle ameliyat için meme kıvrımından kesi asılmışsa yaşanma olasılığı daha yüksektir. Hissizlik genel olarak geçici bir yan etkidir.

  Hissizliğin süresine ve ciddiyetine dikkat etmelisiniz. Ameliyat öncesinde doktorunuz size gerekli uyarıları yapmış olmalıdır. Eğer yaşanan hissizlikten çok rahatsız olursanız doktorunuza danışmayı düşünebilirsiniz.

  Silikon memede emzirme problemi yaşanır mı?

  Genel olarak silikon memede emzirme problemi yaşanmaz. Ancak bu durum her kişide farklı olabilir. Doktorunuz ameliyat için kesi açarken sinirlere veya süt kanallarına zarar verirse problem yaşayabilirsiniz.

  Emzirme dönemindeyseniz ameliyat fikrini bir süre ertelemek iyi bir fikir olabilir. Olası diğer yan etkilerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Emzirme dönemi sona erince meme büyütme ameliyatı olabilirsiniz.

  Silikon meme kalıcı mıdır?

  Silikon meme kalıcı değildir. Bu sebeple bir süre sonra değiştirilmesi gerekir. Silikon meme implantının ömrü değişkendir. Genel olarak ortalama 10-15 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

  Silikon implantın ömrü implant tipine ve kişiye göre değişebilir. Bazı insanların çok daha erken bir tarihte implant değişimi yapması gerekebilir. Bu sebeple düzenli olarak bakım yaptırmak iyi bir fikir olabilir.

  Ameliyat sonrasında nelere dikkat edilmeli?

  Silikon meme ameliyatı yaptırdıktan sonra uygun iyileşme süresini beklemeniz gerekir. İyileşme sürecini atlatmadan normal hayatınıza dönmeye çalışırsanız ciddi komplikasyon riskleriyle karşılaşabilirsiniz.

  • Doktorunuzu dinleyin: Doktorunuz ameliyat sonrasında bir dizi farklı önerilerde bulunur. Oluşabilecek ağrılar ve diğer yan etkiler karşısında neler yapmanız gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlatır.
  • Sabırlı olun: Vücudunuzun iyileşmesi uzun sürebilir. Kendinize zaman tanımanız çok önemlidir. İlk birkaç hafta tüm ağır işlerden kaçınmalı ve kendinizi fazla yormamaya özen göstermelisiniz.
  • Medikal sütyen kullanın: Ameliyat sonrasında standart sütyen yerine medikal sütyen kullanmaya özen göstermelisiniz. Böylece göğüslerinizi en iyi şekilde destekleyerek iyileşme sürecini daha kolay atlatabilirsiniz.
  • Yüzüstü uyumayın: Çeşitli kontrollerin ardından doktorunuz size ideal zamanı söylemediği sürece yüzüstü uyumaktan kaçınmalısınız. Sırt üstü yatmaya özen göstermelisiniz.
  • Enfeksiyona dikkat edin: Ameliyat sonrası kesi çevresine çok dikkat etmelisiniz. Kesi çevresinde kızarıklık veya aşırı sıcaklık varsa enfeksiyon olabilir. En kısa sürede doktorunuza ulaşmalısınız.

  İyileşme sürecinde sabırlı olmanız gerekir. Çünkü vücudunuz zamanla şekillenecektir. Doktorunuzun tüm önerilerine bağlı kalmalı, yaşantınızda değişiklik yapmalı ve iyileşme sürecine zarar vermekten kaçınmalısınız.

  Silikon meme fiyatları nelerdir?

  Silikon meme fiyatları pek çok farklı faktörden etkilenirler. Bunlardan en önemlisi seçilecek silikon implant ve özellikleridir. İkinci önemli faktör ise doktorun deneyimi ve hizmet alınan kliniğin konumudur.

  Doktorunuz ne kadar deneyimliyse tedavi ücretleri bir o kadar yüksek olabilir. Aynı zamanda yaşam kalitesinin ve maliyetinin fazla olduğu bölgelerde yer alan kliniklerin silikon ameliyat ücretleri yüksektir.

  Tercih edeceğiniz implant türü ve büyüklüğü fiyatı etkiler. Ayrıca doktorunuzun ameliyat tekniği fiyat üzerinde etkili olabilir. Ek maliyetlerle karşılaşmamak için ameliyat öncesi her şeyi netleştirmelisiniz.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp