Sakal Ekimi Fiyat

Sakal Ekimi

Erkeklerin yüz kısımlarında önemsediği bölümler arasında yer alan sakal bölümü, vücutta en çok kıl kaybının yaşandığı bölümler arasında yer almaktadır. Sakalların zamanla azalmasının yanı sıra bazı durumlarda kişilerde sakallar ya doğuştan seyrek olmakta ya da hiç sakal çıkmamaktadır. Bu durumun değişmesi ve gür sakallara sahip olunması kıl ekim merkezlerimiz sayesinde kısa bir zaman diliminde mümkündür. Sakal ekimi sayesinde seyrek olan sakalların gürleşmesi son derece kolaydır. Kıl nakil işlemlerinden biri olan saç ekim işlemi ile kişilerin seyrek olan sakalları daha sağlıklı ve gür hale getirilmektedir. Erkekleri mutsuz eden seyrek sakalların çok kısa sürede tedavisi gerçekleştirilebilmektedir. Sakal ekimine dair farklı sakal ekim uygulamaları mevcuttur.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Yaşamınıza Değer Katan Sakal Ekimi Uygulamaları

  Sakal ekimi için kullanılan bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar sırası ile merkezimize başvuran bireylere alanında uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Uygulamaların kişi üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmamakta aksine kişiye özellikle psikolojik olarak son derece iyi gelmektedir. Sakal ekimi uygulamalarının genel aşamaları arasında ilk olarak, kıl köklerinin dikkatli bir şekilde toplanma aşaması gelmektedir. Bu aşama saç ekim uygulamasında son derece önemli bir yere sahiptir. Kıl kökleri genel olarak ense bölgesinden nakledilse de bazı durumlarda sakal bölgesi de donör olarak tercih edilebilmektedir. Daha sonraki aşamaya uygun bölgede kıl kökleri toplandıktan sonra geçilmektedir. İkinci aşamada kıl kökleri toplanılan alanlara kanallar açılmakta ve kıl köklerinin bu kanallara ekimi sağlanmaktadır.

  İkinci aşama sırasında merkezimizde yer alan personeller kanallara son derece dikkatli yaklaşmaktadır. Dikkatli yaklaşım, sakal ekimi uygulaması yaptırmak için gelen bireylerin donör bölgelerinde hiçbir şekilde iz bırakmamak için önemlidir. Ayrıca dikkatli davranılmasının diğer bir nedeni de sakal ektiren kişilerin kesinlikle ağrı, acı, batma, yanma ya da tahribat hissi yaşamamasını sağlamaktır. Sakal ekimi uygulamasında sakalların lokal olarak yoğunluğu detaylı şekilde incelenmekte ve yoğunluğa uygun şekilde bir ekim gerçekleştirilmektedir. Bu durum iki yüzde de yer alan sakalların eşitlenerek kişilerin estetik görünmesine imkân tanımaktadır. Daha önce sakal kaybı yaşamış olan bireylere uygun tedavi yöntemleri izlenmektedir.

  Sakal Yoğunluğunuza Uygun Ekim İşlemi

  Merkezimiz tarafından sizlere sunulan kıl nakil işlemlerinden biri sakal ekimidir. Sakal ekimi için başvuru yapan her birey öncelikle sakal yoğunluğu testlerinden geçmektedir. Bu testlerin asıl amacı, bireylerin sakal yoğunluk seviyelerini ölçerek buna uygun ekim gerçekleştirmektir. Sakalın yüzdeki duruşu, estetik olarak önemli olmakta ve bundan dolayı sakalların yoğunluğa bağlı ekimi son derece önem arz etmektedir. Sakal ekimi için öncelikle sakal yoğunluğu ölçülmekte ve bunun hemen ardından ekim işlemine başlanmaktadır.

  Sakal Ekimi Nedir ?

  Kişilerin yüzleri için önemli bir ayrıntı olan sakallar bazı durumlarda bireylerin istedikleri yoğunluğa sahip olmamaktadır. Bazı durumlarda ise sakallar istenilen yoğunlukta dahi olsa dağınık olduğu için seyrek görünmekte ve insanları mutsuz etmektedir. Dağınık sakallara sahip olan bireyler, sakallarının düzgün durmasını istemekte ve bunun için sakal ekim merkezlerine başvurmaktadır. Sakal ekim işlemlerinde yapılan uygulamaların ilki kişilerin sakallarında yoğun olan bölümlerin belirlenmesidir.

  Belirlenen bölgelerdeki sakalların fazlası alınmakta ve seyrek olan kısma estetik kaygı ile aktarılmaktadır. İşlemde kişilere ait kendi kıl kökleri kullanıldığı için doğal bir görünüm oluşmaktadır. İşlemlerde genel olarak elmacık kemikleri üzerindeki sakallar donör olarak seçilmektedir. Bunun nedeni o bölgelerdeki kıl köklerinin kötü görünmesinden dolayı zaten alınacak olmasıdır. Bu yüzden oradaki gereksiz olan kıllar düzgün şekilde toplanmakta ve sakalların seyrek olan kısımlarına eklenmektedir. Sakallar bu sayede estetik ve doğal görünüm kazanmaktadır.

  Sakal Ekimi Sonrası

  Nasıl Uygulanır?

  Sakal ekimi nasıl uygulanır sorusu sakal ektirecekler bireyler tarafından oldukça merak edilmektedir. Ayrıca kimlerin bu estetik müdahaleden yararlanabileceği de merak konusudur. Sakal ekimi için genel olarak erkeklerin hormonal olarak tam olarak kendine geldikleri yaşlar tercih edilmektedir. Özellikle 20 ve 22 yaş aralığı için sakal ekimi uygulaması son derece etkilidir. Ancak bu yaştan daha büyük olan bireyler de rahatlıkla sakalları için ekim yaptırabilmektedir.

  Sakal ekimi yaptırmak isteyen bireylerde özel bir durum söz konusu ise bunun uzmana mutlaka söylenmesi gerekmektedir. Sakal ekimi çoğunlukla iğne kullanılarak gerçekleştirilse de iğne fobisi olan bireylerin sakal ektirmek istemesi durumunda merkezimiz lokal anestezi yöntemine başvurmaktadır.

  Sakal ekimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler ?

  Sakal ekimi yaptıranlar kendi sağlıkları için özellikle bazı durumlara dikkat etmelidir. İlk olarak sakal ekimi yaptıran bireylerin 48 saat boyunca hiçbir şekilde yüzlerini yıkamaması gerekmektedir. Çünkü 48 saat içerisinde yüzde açılan kanallar halen açık olacaktır. Bu kanalların su ya da başka herhangi bir sıvı ile teması durumunda kana oluşabilmekte ya da pıhtılaşma meydana gelebilmektedir.

  Ayrıca 48 saat içerisinde yapılan herhangi bir ters durumdan dolayı kanallar yerinden çıkabilmektedir. Bu nedenle müdahaleden çıkan bireylerin en az 2 gün boyunca yatma şekline dikkat etmesi gerekmektedir. Yatar pozisyonda sakalların yastığa sürtmesi engellenmelidir. Bireylerin tıraş olması için ise yaklaşık olarak 12 gün beklemesi şarttır.

  Sakal Ekimi Operasyonunda

  Kanallar Nasıl Açılmalı?

  Sakal ekiminde kıl köklerinin ekimi için bir alan oluşturulmalı. Bunun saç ekimindeki gibi kanallar açarak değil, iğne ile delerek açılması doğru açının verilmesi için daha kolay olur. Bu yüzden kalınlığı 0,6-0,7 mm olan ince uçlu iğnelerle delerek kanal açılması daha uygundur. Bu şekilde sakal ekimi için gerekli olan 35-40 derecelik açılarla kıl kökleri ekilebilir.

  Sakal ekimi yanık izi gibi durumlarda yapılabilir mi?

  Sakal ekimi sakal kıran, yanık izi, yara izi gibi bölgesel kayıpları olan kişiler için yapılabilir. Hiç sakalı olmayan, köse olarak adlandırılan kişilere sakal ekimi yapılamaz. Sakal bölgesindeki böyle bir iz kişide estetik sorunlara yol açabilir. Bu sorunları olan kişilerin alanında uzman bir doktora giderek gereken muayeneyi yaptırarak, sakal ekimi için karar vermesi daha doğrudur.

  Sakal ekimi iz kalır mı, belli olur mu ?

  Sakal ekimi yapılan kişilerde yüzde izler, yara, kalıcı kızarıklık ve kan izleri gibi semptomlar bulunmaz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sakal ekim işlemi hızlı ve basit bir cerrahi operasyon olarak kullanılmaktadır. Sakal ekimi doktor kontrolünde ve doğal bir şekilde yapılırsa iz kalmaz bellide olmaz.

  Sakal Ekimi Sonrası

  Sakal ekimi yapıldıktan sonra saç ekiminde olduğu gibi yaklaşık 2 hafta süresince sakal kıllarında dökülmeler olur. Bu aşamada bir tereddütünüz olmasın. Çünkü bundan kıl kökleri zarar görmez. Sadece sakal bölgesinde ekilen kıllar kırılarak dökülür. Sakalların yeniden uzama sürecine girmesi 4-8 ay içinde gerçekleşir. Bu sürede sakal ekiminin etkisi de gözle görülür bir şekilde ortaya çıkar. Kişinin yüzünde doğal görünümde sakal oluşur.

  Sakal ekiminin hemen arkasından kişinin sakal bölgesine su değirmemesi, yıkamaması uzmanlar tarafından kendisine bildirilir. Ayrıca suyun dışında parfüm, kolonya gibi kozmetik ürünlerde bu süreçte kullanılmamalı. Bu bölge 10 gün kadar kuru ve temiz tutulmalıdır. Ciltte oluşan minik kabuklanmalarda iyileşme sürecinde kendiliğinde dökülecektir. Hastaların 1-2 gün süreyle uyku pozisyonuna da dikkat etmesi gerekir. Sakal bölgesine ağırlık verilmeden yatacak şekilde bir pozisyon ayarlanmalıdır.

  Sakal ekimi iyileşme süreci

  İyileşme döneminde kişilerin sakalını kesmemesi de gerekir. Bu dönemde tıraş olmak için sakal ekimini yapan doktorun görüşleri alınmalıdır. Sakal bölgesine ekim yapılan kıl köklerinin aktif olması nedeniyle uzamaya başladığı iyileşme sürecinde dikkatli olunmalıdır. Doktorun önerilerine uyulduğu takdirde sorunsuz bir iyileşme sağlanabilir. Devamında kişi istediği gibi bir sakala kavuşabilir.

  Sakal Ekimi Fiyat

  Fiyatları Nedir?

  Kişilerin sakallarının seyrek ya da yoğun olmasına göre sakal ekimi fiyatları değişiklik göstermektedir. Tamamen köse olma durumunda ise fiyat biraz daha fazla olmaktadır. Kişilerin sakal bölümüne ne kadar kıl ekimi yapılacağı estetik kaygı bakımından son derece önemlidir. Ne kadar geniş alana sakal ekimi gerçekleştirildiği ya da ne kadar fazla greft kullanıldığına bağlı olarak hastadan talep edilen ücret değişiklik göstermektedir. Fiyat konusunda net bilgilere ulaşılabilmesi için hastanın ilk olarak muayene olması ve sakal yoğunluğunu ölçtürmesi gerekmektedir.

  Muayeneden işleminde sakala ne kadar ekim yapılacağı belirlenmekte ve buna göre bir fiyat çıkarılmaktadır. Ancak sakal ekimi konusunda fiyattan daha ziyade doktorun bu konudaki deneyimlerine ya da kliniğin geçmişine bakılması son derece mühimdir.

  Sakal Ekimi

  Saç Ekimi ile Birlikte Yapılır Mı?

  Sakal ekimi ile beraber saç ekimi de yapılabilmektedir. Sakal ekiminin yapılmasının başlıca nedenleri ise; genetik sebeplerden kaynaklı sakal bölümde kılın az çıkması, yara alma ya da kaza geçirme sonucu görülen kalıcı kıl kayıpları, yanma gibi nedenler ile yaşanan lokal kıl kayıpları, kişilerin sakal yoğunluğunun doğuştan seyrek olması, sakal dökümüne neden olan bazı rahatsızların oluşması, cinsiyet değişikliğinden kaynaklı oluşan kıl kayıpları ya da köse insanlarda hiç sakal çıkmaması şeklinde ifade edilebilmektedir. Bu ve buna benzer nedenlerden kaynaklı olarak bireyler saç ekim kliniğimize başvurmaktadır.

  Sakal Ekimi Sonrası

  Sakal ekiminin başarılı olduğunu nasıl anlarsınız

  Ekilen sakallar 3 ila 4 ay içerisinde ekilen bölgeye oturmalaı ve sağlıklı bir şekilde uzamaya başlaması gerekmektedir. 8 ila 9. ay itibari ile normal yaşantınızda kullandığınız bir sakala sahip olmanız gerekmektedir. Bu durum da sakal ekiminin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini göstermektedir.

  Sakal ekimindeki başarısızlık oranı çok düşüktür. Alınan saç köklerinin hızlı bir şekilde sakala ekilmesi ve donör alanından doğru şekilde toplanması gerekmektedir. Bu nedenle sakal ve saç ekiminde deneyimli cerrahları seçmek önemlidir.

  Sakal Ekimi Sonrası Dikkat

  Sakal ekimi sonrası dikkat edilecekler

  Sakal ekimi riski olmayan bir işlem olmasından dolayı işlem sonrasında ciddi yan etkiler oluşmamaktadır. Bunun yanı sıra sakalların düzgün çıkma ve sağlıklı olarak uzaması için belirli bir zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Sakal ekimi sonrasında belli belirsiz kızarıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu durum gelip geçici olduğu için endişe edilmemelidir. Sakal ekim işleminden 48 saat sonra bölge uzmanlar tarafından temizlenmekte ve pıhtı kalıntıları giderilmektedir. İşlemden yaklaşık 2 hafta sonra kıllar iyi beslenmeye başlamakta ve bu nedenle ufak kanlanmalar görülmektedir. Bu durum doğal bir durumdur ve kıl köklerinin yeteri kadar beslendiğini göstermektedir. 

  Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

  1 saatlik Sakal ekimi operasyonu sonrasında birkaç gün boyunca dikkat etmeniz gereken faaliyetler;

  Denizde veya havuzda yüzmeye gidilmemesi,

  Güneş altında uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalmamak,

  Sigara içiliyorsa sakal ve saç ekimi sırasında bir süre ara vermek,

  Terlemeye neden olacak aktivitelerden uzak durmak,

  Sakal ekimi yapılmış bölgelere dokunmak, ovalamak veya kaşımak,

  Yüzünüzü birkaç gün boyunca yıkamamak.

  Yüz bölgesinde kanal açıldığı için cildiniz hassaslaşacak ve kaşınma duygusu oluşacaktır. Bunları görmezden gelmek tahriş ve enfeksiyon riskini azaltacağı için daha sağlıklı bir sakala kavuşacaksınız.

  Sıkca Sorulan Sorular

  Ekilen sakal dökülür mü?

  Saç ekimindeki gibi sakal ekiminde de 2 – 6 hafta arasında şok dökülme meydana gelir. Bu dökülme normal ve beklenen bir süreçtir. Şok dökülme ile kaybedilen sakallar 4-8. ayda tekrar geri dökülmemek üzere çıkar. Ekilen sakalın normal kullanıma başlaması yaklaşık olarak 1 yılı bulmaktadır, bunun sonrasında sakalınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  Sakal ekimi nedir?

  Sakal ekimi, yüz bölgesinde; sakal kıran, yanık izi, yara izi gibi bölgesel kayıpları olan kişiler için uygun bölgelerden alınan saç köklerinin yüzdeki eksik bölümlere eklenmesi yapılan cerrahi bir operasyondur.

  Sakal ekimi operasyonu acıtır mı?

  Sakal ekimi lokal anestezi ile uzman cerrahlarımız aracılığı ile yapılır ve herhangi bir ağrı, sızı veya yara izi bırakmaz. Kişiye göre değişen süreçlerde 1 ila 3 saat arasında işlem tamamlanır.

  Sakal ekimi sonrası kızarıklık ne zaman geçer?

  Sakal ekimi sırasında oluşan kızarıklık birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Sakal ekimi için alınan donör bölgede de aynı kızarıklık görülebilir.

  Sakal ekimi sonrası yaralar ne zaman geçer?

  Sakal ekiminden sonra kanal açılan bölgelerdeki ve donör bölgesindeki yaralar 1 ila 15 gün arasında iyileşme gösterir. Operasyon ardından gözlenen kızarıklık ve kabuksu yapı 15 gün içerisinde tamamen iyileşir.

  17 Hasta Yorumu
   1. Alican Bey Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için lütfen yüz bölgenizin sağlı ve sollu resimlerinizi whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir ve size geri dönüş yapabiliriz.

   1. Merhaba Selçuk Bey;

    Seyrek olan bölgere sakal ekimi yapılır.Fiyat verebilmemiz için lütfen yüz bölgenizin sağlı ve sollu resimlerinizi whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir ve size geri dönüş yapabiliriz.

   1. Merhaba Kamil Bey;

    İz ve yara bölgesine tamamen iyileşmiş ise ekim uygulanabilir.Fiyat verebilmemiz için lütfen yüz bölgenizin sağlı ve sollu resimlerinizi whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir ve size geri dönüş yapabiliriz.

   1. Merhaba Caner Bey;

    Sakal ekimi fiyatı verebilmemiz için lütfen yüz bölgenizin sağlı ve sollu resimlerinizi whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir ve size geri dönüş yapabiliriz.

  1. Galip Erdoğan

   Sakal bölgemde seyrek bölgelerim vardı ekim yaptırdım Zeynep hanım bu konuda işinin ehli profesyonel bir insan.

  2. emre

   Merhaba bende sakal ekimi hakkinda bilgi almak istiyorum. öncelikle belirtmek istedigim ben 2015 yilinda almanya da kapali anevrizma ameliyati oldum ( kafa) lokal anestezi siradasinda acaba bir sorunla karsilasirmiyim ? tesekkürler

  3. Ramazan

   Bıyığım ve çenemde sakal var doğuştan yanaklarımda sakal yok ekim yaptırmak istiyorum yarım köseyim ekim yaptıra bilirmiyim

  Sizin Yorumunuz