Skip links
saç mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Saç Mezoterapisi -Flora Clinic

Hemen bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  27
  Sağlık Hizmet Kategorisi
  12
  Doktor & Sağlık Profesyoneli
  32
  Yurtdışı Transfer Noktası
  5
  Anlaşmalı Hastane

  Saç Mezoterapisi'nin Avantajları Nelerdir?

  Saç mezoterapisi, saç köklerine gerekli besin maddelerini sağlayarak saçların daha güçlü, parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.

  Mezoterapi, saç köklerinin güçlenmesini ve dökülmenin azalmasını teşvik eder, böylece saç kaybını önler veya azaltır.

  Mezoterapinin uygulandığı saçlı derideki kan dolaşımını artırarak saç büyümesini teşvik eder ve yeni saç tellerinin oluşumunu destekler.

  Düzenli olarak yapılan saç mezoterapisi seansları, saç sağlığını ve kalitesini artırarak uzun süreli etkiler sağlar.

  Saç mezoterapisi nedir?

  Saç mezoterapisi saç derisine çeşitli malzemelerin enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Tedavinin hedefi saç sağlığını desteklemek ve mümkünse saç büyümesini teşvik etmektir. Saça yönelik mezoterapi uygulaması genel olarak saç dökülmesini önlemek amacıyla yapılır. Bazı durumlarda saç ekimi ameliyatı gibi prosedürlerle birlikte kullanılır. Tedavinin etkinliği farklı faktörlere bağlıdır. Mezoterapi tedavisi sırasında enjekte edilen malzemenin karışımı farklı olabilir. Vitaminler, mineraller ve amino asitler bir arada olurlar. Bazı üreticiler enjeksiyonlara büyümeyi destekleyici maddeler eklerler. Doğru sonuçlar elde edilebilmesi için tedavinin mutlaka bir cilt uzmanı tarafından yapılması gerekir. Tedavi birkaç seans sürebilir. İlk seans sonrası saçlardaki durum incelenir ve sonrasında seans sayısı yükseltilir.

  Saç mezoterapisi hangi durumlarda uygulanır?

  Saç mezoterapisi genel olarak saç dökülmesi tedavisinde kullanılır. Kişinin sağlık koşulları elverişliyse belirli durumlarda saç büyümesini teşvik etmek ve saça ekstra hacim kazandırmak için tercih edilebilir. Mezoterapiyle enjekte edilen kokteyl adı verilen malzeme saç köklerini besler. Pek çok duruma özgü olarak özel kokteyller hazırlanabilir. Özelleştirilebilir bir tedavi olarak farklı saç sorunlarına yönelik kullanılabilir.

  Flora Klinik

  Saç Mezoterapisi fiyatı ne kadar?

  Saç mezoterapisinin avantajları nelerdir?

  Saç mezoterapisinin en avantajlı yönü ameliyatsız bir tedavi olmasıdır. Genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan başarılı bir şekilde uygulanabilir. Bununla birlikte iyileşme süresi alternatif tedavilere göre daha kısadır. Seans başına yaklaşık 30-45 dakika ayırmanız yeterlidir. Bu açıdan oldukça hızlı bir tedavidir. Tedavinizi klinikte yaptırdıktan sonra tüm gün orada kalmak yerine tedbir amaçlı çok kısa süre beklemeniz yeterlidir. Tedavinin özelleştirilebilmesi mümkündür. Enjeksiyon malzemesi kişinin ihtiyaçlarına yönelik olarak özel hale getirilebilir. Bu sebeple belirli kişilerin tedaviden elde edeceği fayda çok daha fazla ve çok daha farklı olabilir.

  Saç mezoterapisinin dezavantajları nelerdir?

  Saç mezoterapisi saç gelişimi ve saç dökülmesi konusunda her zaman aynı sonucu verebilen bir tedavi değildir. Bazı kişilerin genel saç sağlığında mezoterapi yaptırdıktan sonra çok ciddi iyileşmeler görülebilir. Mezoterapi yaptırdıktan sonra enjeksiyon bölgesinde ağrı veya şişme olabilir. Bunlar çoğu zaman geçici yan etkilerdir. Ancak, deneyimsiz bir doktor enjeksiyonu kan damarına yaptığında ciddi sorunlar yaşanabilir. Tedavinin dezavantajlarından birisi maliyetidir. Birden fazla seansın gerektiği durumlarda tedavi maliyeti ciddi bir şekilde artış gösterir. Tedavi taahhüdünde bulunmadan önce maliyet hesabını iyi yapmanız gerekir.

  Videoyu Oynat

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Saç mezoterapisi, saç köklerine vitaminler, mineraller ve diğer besleyici maddelerin enjekte edildiği bir tedavi yöntemidir. Bu işlem, saç dökülmesini azaltmak, saç kalitesini artırmak ve saç büyümesini teşvik etmek amacıyla yapılır.

  Saç mezoterapisi, ince bir iğne ile saçlı deriye vitamin, mineral ve amino asitler içeren bir çözüm enjekte edilerek yapılır. Uygulama öncesi saçlı deri temizlenir ve anestezik bir krem uygulanabilir. İşlem genellikle klinik ortamında gerçekleştirilir ve yaklaşık 30-45 dakika sürer.

  Çoğu kişi için saç mezoterapisi hafif bir rahatsızlık hissi verebilir, ancak genellikle dayanılabilir bir seviyededir. Uygulama öncesinde anestezik krem kullanılabilir ve iğnenin inceliği nedeniyle rahatsızlık minimaldir.

  Saç mezoterapisi seansları genellikle 2 ila 4 hafta aralıklarla yapılır. İlk aşamada birkaç seans gerekebilir ve ardından bakım seansları belirli bir periyotta devam edebilir. Bu süreç, kişinin saç durumu ve ihtiyaçlarına göre değişir.

  Saç mezoterapisi sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak genellikle ilk seanslardan sonra saç dökülmesinde azalma ve saç kalitesinde artış fark edilebilir. Tam etkilerin görülmesi için birkaç seansın tamamlanması gerekebilir.

  Saç mezoterapisi belirli ilaçların doğrudan saç derisine enjekte edilmesini içeren bir tedavi yöntemidir. Saç büyümesini teşvik etmek amacıyla enjekte edilen ilaçlar kan dolaşımına ve bağ dokusuna etki ederler.

  Mezoterapi için kullanılan malzemeler temel ve tamamlayıcı olarak iki farklı grupta ele alınırlar. Deriye enjekte edilmek için oluşturulan her bir kokteyl içerisinde en az iki veya üç temel bileşen bulunur.

  Saç mezoterapisinde hangi malzemeler kullanılır?

  Saç mezoterapisi tedavisinde kullanılan malzemeler değişkenlik gösterirler. Pek çok enjeksiyon maddesi üreticisi amino asitler, vitaminler ve minerallerden oluşan karışımlardan yola çıkarak ürün geliştirirler.

  • Vitaminler: Enjeksiyon maddesinde A, B, C ve E vitaminleri yer alır. Vitaminlerin tamamı saç köklerini beslemeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda kolajen ve elastin üretimini destekleyici yönleri vardır.
  • Mineraller: Saç derisine enjekte edilen malzemede çinko, magnezyum ve bakır gibi mineraller kullanılır. Mineraller saç tellerini güçlendirirler. Aynı zamanda saçların daha sağlıklı olmalarını sağlarlar.
  • Amino asitler: Protein yapı taşı olan amino asitler saçın yapısına destek sağlarlar. Sağlıklı saç büyümesi için öncelikli görülürler. Bu sebeple enjeksiyon maddelerine eklenirler.

  Pek çok enjeksiyon malzemesi üreticisi vitaminlere, minerallere ve amino asitlere ek olarak büyümeyi destekleyici maddeler kullanırlar. Bu maddeler hücre büyümesini ve bölünmesini uyaran proteinlerden oluşurlar.

  Saç mezoterapisi işe yarar mı?

  Saç mezoterapisinin saç dökülmesini ve saç büyümesini destekleme durumu tartışmalı bir konudur. Çünkü bazı kişilerin saç sağlıklarında ciddi iyileşmeler yaşanmıştır. Ancak iyileşmenin süresi net değildir.

  Saç mezoterapisi saç dökülmesine karşı tek başına kullanılabilecek bir tedavi değildir. Diğer tedavilerin bir parçası olarak düşünülmelidir. Ayrıca beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

  Tedaviye başlamadan önce bir cilt uzmanına danışmalısınız. Yapılacak çeşitli değerlendirmeler sonrasında tedavinin size neler kazandıracağını ve tedavi için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

  Saç mezoterapisi zararlı mı?

  Saç mezoterapisi zararlı bir tedavi değildir. Ancak alanında uzman bir kişi tarafından yapılmadığında çeşitli riskler taşıyan bir uygulamadır. Özellikle mezoterapi malzemesini kan damarına enjekte etmekten kaçınılmalıdır.

  Tedavi sonrasında çeşitli yan etkiler yaşanabilir. Yan etkilerin büyük bir kısmı birkaç gün sürerler ve kendiliğinden kaybolurlar. Tedavi sonrasında olağandışı bir durumla karşılaşırsanız doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

  Saç mezoterapisi saç çıkarır mı?

  Saç mezoterapisi tedavisi saç çıkarabilme etkisine sahiptir. Buna rağmen her kişide aynı sonucun elde edilmesi mümkün değildir. Bazı kişilerde sonuçlar çok daha kalıcı olurken bazılarında geçicidir.

  Saç derinizin ve saçlarınızın mezoterapi malzemelerine karşı reaksiyonu önemli bir faktördür. Saçınızın yeniden çıkmasını istiyorsanız saç mezoterapisini destekleyici bir tedavi olarak düşünmeniz gerekir.

  Saç mezoterapisi kaç seansta etkisini gösterir?

  Saç mezoterapisinde bir seans yaklaşık 30-45 dakika sürer. Seansın süresi tedaviyi uygulayacak doktorun deneyimine göre değişiklik gösterir. Gerekli olan seans miktarı ise tamamen kişinin saç yapısına bağlıdır.

  Tedaviden sonra istenilen sonucu elde etmek için 1-2 hafta içerisinde defalarca seans gerçekleştirilmesi gerekebilir. Mezoterapi tedavisinde istenilen sonuçların elde edilmesi her zaman mümkün olmayabilir.

  Mezoterapi özellikle saç dökülmesine karşı etkili sonuçlar ortaya koyabilir. Söz konusu tedaviyi saç ekim ameliyatına bir destek olarak düşünmeniz daha doğrudur. Çünkü saç sağlığınızı kazanmada önemli bir adım olabilir.

  Saç mezoterapisi öncesinde nelere dikkat edilmeli?

  İlk olarak saç mezoterapisinin neden yapıldığını bilmelisiniz. Beklentilerinizi ve endişeleriniz göz önünde bulundurmalısınız. Mezoterapi tedavisini etkileyebilecek pek çok faktörü ve tedavinin maliyetini düşünmelisiniz.

  • Tedavinin etkinliği: Saç büyümesi desteklenebilir ve saç dökülmesi engellenebilir. Ancak tüm bunların etki durumu stabil değildir. Sonuçların etkinliği kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
  • Tedavinin riskleri: Mezoterapi enjeksiyonla gerçekleştirildiğinden enjeksiyon bölgesinde ağrı ve şişlik olabilir. Bazı doktorlar kan damarlarına enjeksiyon düşünürler ama bu çok riskli bir işlemdir.
  • Tedavinin maliyeti: Tedavi maliyeti uygulanacak seans miktarına göre değişiklik gösterir. Çok fazla seans gerekirse bütçenizin esnekliğine dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

  Saç dökülmesi için mezoterapi yaptırmak istiyorsanız alternatif tedavilerin olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca tedaviye uygun olup olmadığınıza dikkat etmelisiniz. Mezoterapiye uygun değilseniz alternatiflere yönelmelisiniz.

  Saç mezoterapisi kimlere uygulanabilir?

  Saç mezoterapisi saç dökülmesi problemi olan veya yeniden saç çıkmasını desteklemek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Cinsiyet fark etmeksizin her yaştan kişi için uygun olabilen bir tedavidir.

  Tedaviden yararlanmak istiyorsanız ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi belirlemeniz önemlidir. Bir cilt uzmanına danışarak tedavinin sizin için uygun bir seçim olup olmadığını netleştirmeye çalışmalısınız.

  Saç mezoterapisi kimlere uygulanamaz?

  Saç mezoterapisinin uygulanamayacağı belirli durumlar vardır. Hamilelik veya emzirme durumunda olan kadınlar bu tedaviden yararlanamazlar. Ayrıca, cildinde tahriş olan veya enfeksiyon bulunan kişiler için uygun değildir.

  • Hamilelik: Olası riskleri sebebiyle bu tedavi hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınlar için uygun değildir. Benzer durum diğer tüm enjeksiyonlar için geçerlidir.
  • Cilt tahrişi: Kafa derinizde enfeksiyon varsa veya cilt tahrişi yaşıyorsanız mezoterapi tedavisinden faydalanamazsınız. Bunun sebebi mezoterapinin yaşanan sorunları şiddetlendirebilmesidir.
  • Kan hastalıkları: Çeşitli kan hastalıklarına sahip olmanız durumunda mezoterapi yaptıramazsınız. Tedavinin enjeksiyon yoluyla yapılması gerekir. Kan ilaçları kullanan kişiler için pek uygun değildir.
  • Alerjiler: Saç mezoterapisi kokteyl adı verilen karışımlarla yapılır. Bu sebeple karışımların içeriğine dikkat edilmelidir. Karışımlarda alerjinizin olduğu çeşitli bileşenler varsa sorun yaşarsınız.

  Saç mezoterapisi için uygun bir aday olup olmadığınızı anlamanın tek yolu bir cilt uzmanına danışmaktır. Cilt uzmanı saç derinizin durumunu ve tıbbi geçmişinizi inceleyerek tedaviye uygun olup olmadığınıza karar verebilir.

  Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

  Saç mezoterapisinin uygulanma aşamaları konsültasyonla başlar. Tedaviyi yaptırmak istediğiniz cilt uzmanına başvurarak beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı dile getirirsiniz. Sonrasında ise tedavi planı yavaşça şekillenir.

  • Konsültasyon: Mezoterapi yaptırmaya karar vermeden önce tedaviye uygun olup olmadığınızı öğrenmelisiniz. Tedavi için başvurduğunuz cilt uzmanı sizi bu konuda en iyi şekilde bilgilendirir.
  • Tedavi tarihinin belirlenmesi: Tedaviye uygun olmanız durumunda doktorunuz size bir randevu tarihi verir. Bu tarihte kliniğe gelerek mezoterapi tedavisinin başlamasını sağlayabilirsiniz.
  • Tedaviye hazırlık: Kliniğe geldiğinizde tedavi için hazırlanmanız gerekir. Doktorunuz enjeksiyonun yapılacağı bölgeyi antiseptik temizlik maddeleriyle temizler ve lokal anestezi uygular.
  • Tedaviye başlangıç: Tedavi sırasında ince uçlu bir enjeksiyon iğnesi kullanılarak hazırlanmış olan kokteyl saç derisine enjekte edilir. Kokteylin içerisinde vitaminler, mineraller ve amino asitler bulunur.
  • Tedaviyi sonlandırma: Enjeksiyon tamamlandıktan sonra doktorunuz tedavi bölgesini güzelce temizler. Ardından size nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgiler verir.

  Mezoterapi tedavisinin ardından hızlıca normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Buna rağmen doktorunuz belirli durumlardan bir süre uzak durmanızı isteyebilir. Tedavinin başarısı için doktorunuzun talimatlarına uymalısınız.

  Saç mezoterapisi yan etkileri nelerdir?

  Pek çok tıbbi tedavide olduğu gibi saç mezoterapisinin çeşitli yan etkileri vardır. Bu yan etkiler ağrı, şişlik, kızarıklık ve enfeksiyon gibi çeşitli durumlardır. Zaman içinde yan etkiler hızlı bir şekilde ortadan kaybolurlar.

  Mezoterapi tedavisinde en yaygın yan etki enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık ve şişliktir. Bunlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçerler. Bazı durumlarda ise kanama, morarma ve nodül oluşumu görülebilir.

  Doktorunuz yeterli deneyime sahip değilse enjeksiyonu kan damarına yapabilir. Bu çok ciddi bir komplikasyon olduğundan dikkatli olunmalıdır. Tedavinizi deneyimli bir doktora yaptırarak bu riski azaltabilirsiniz.

  Saç mezoterapisi acıtır mı?

  Mezoterapi tedavisinde enjeksiyon ince uçlu bir iğneyle yapılır. Lokal anestezi uygulansa bile bazı kişilerin tedavi sırasında rahatsızlık ve acı yaşaması söz konusu olabilir. Bu durum doktorun tekniğine göre değişir.

  Yaşanabilecek rahatsızlığı minimum düzeye indirmek için doktorunuz çeşitli müdahalelerde ve önerilerde bulunabilir. Ayrıca tedavi öncesinde doktorunuz size daha fazla bilgi sunarak rahatlamanızı sağlayabilir.

  Saç mezoterapisi ağrı yapar mı?

  Saç mezoterapisinde doktorun tekniği tedavinin seyrini değiştirebilir. Her ne olursa olsun saç derisine enjeksiyon yapılacağı unutulmamalıdır. Bu sebeple yan etki olarak belirli ağrıların oluşabilmesi mümkündür.

  Tedavi sonrasında yaşanan ağrı kısa sürelidir. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden ortadan kaybolur. Eğer ağrı birkaç günden fazla sürdüyse en kısa süre içerisinde doktorunuza danışmanız doğru bir çözüm olacaktır.

  Saç mezoterapisi kaç seans sürer?

  Saç mezoterapisinin seans miktarı kişiye ve tedavi tekniğine göre farklı olabilir. Tedaviden yararlananların bir kısmı sadece 2-3 seans sonra fayda görebilirler. Bazı kişilerde ise çok daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

  Seans miktarı konusunda hastaya detaylı bilgi verilmelidir. Tedavinin etkinliğiyle birlikte hastanın güvenliği ön planda tutulmalıdır. Kişiye bağlı olarak 1-3 hafta içerisinde 8-10 seans tedavi yapılabilir.

  Saç mezoterapisinin etkisi ne kadar sürer?

  Saç mezoterapisinin etki süresi konusunda net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Tedavinin etkinliği kişiden kişiye değişebilir. Tedaviye başvuran kişiler genelde daha parlak saçlara sahip olduklarını belirtirler.

  Tedavi sonrasında saçlarınıza ve saç derinize bakımı devam ettirmeniz gerekir. Doktorunuz bu konuda gerekli bilgilendirmeleri yapmalıdır. Bakımı önemsemediğiniz sürece mezoterapinin etkisi zayıf olacaktır.

  Saç mezoterapisi sonrasında nelere dikkat edilmeli?

  Saç mezoterapisi yaptırdıktan sonra doktorunuzun verdiği bilgilere bağlı kalmalısınız. Doktorunuz bir süre uzak durmanız gereken aktiviteler konusunda sizi uyarır. Ayrıca saç derinizi nasıl koruyacağınızı anlatır.

  • Saç derisini koruma: Tedavinin ardından saç derinizi korumanız gerekir. Tahriş ve enfeksiyon oluşmaması için güneşe çok fazla maruz kalmamalısınız. Ayrıca tedavi bölgesine baskı uygulamamalısınız.
  • Yan etkileri yönetme: Bir süre enjeksiyon bölgesinde ağrı, acı veya şişlik hissedebilirsiniz. Yan etkiler geçicidirler ama uzun sürdüklerinde doktorunuza ulaşıp onun desteğini istemelisiniz.
  • Belirli aktivitelerden uzak durma: Enjeksiyon sonrasında havuza veya denize gitmemelisiniz. Saç maşası ve saç şekillendirme ürünleri kullanmamalısınız. Ayrıca saçınızı sıcak suyla yıkamamalısınız.

  Tedavi sonrasında herhangi bir problem yaşarsanız tıbbi destek almaya çalışmalısınız. Özellikle enfeksiyon ve uzun süreli şişliğe karşı dikkatli olmalısınız. Yan etkiler uzun sürerse hemen doktorunuza ulaşmalısınız.

  Saç mezoterapisi fiyatları nelerdir?

  Saç mezoterapisi tedavisinin fiyatlarını etkileyen pek çok farklı durum vardır. Tedavi olacağınız kliniğin yer aldığı şehir ve semt dahi fiyatı etkileyebilir. Bunun dışında doktorunuzun deneyimine dikkat etmelisiniz.

  Deneyimli doktorların tedavi ücretleri daha yüksek olabilir. Ayrıca çok fazla seans almanız gerekiyorsa ücret artabilir. Tedavi için anlaşmadan önce tüm detayları en ince ayrıntısına kadar konuşmuş olmanız gerekir.

  Tedavide enjekte edilecek bileşenlerden oluşan kokteyl fiyatı doğrudan etkileyen bir faktördür. Bu nedenle tedavi öncesinde ihtiyacınız doğrultusunda kullanılacak bileşenler konusunda bilgi edinmelisiniz.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Müşteri Yorumları😍

  Neden Flora Klinik

  Uzman Doktorlar

  Klinik olarak, sektörde uzun yıllardır deneyimli ve uzman doktorlarımızla hizmet vermekteyiz. Sağlığınız ve güzelliğiniz konusunda en iyi ellerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

  Son Teknoloji Ekipmanlar

  Kliniğimizde en son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanıyoruz. Bu, size daha etkili ve güvenli tedaviler sunmamızı sağlar.

  Kişiye Özel Yaklaşım

  Her bir müşterimiz için özel bir tedavi planı oluşturuyoruz. İhtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi anlayarak, size en uygun çözümleri sunuyoruz.

  Müşteri Memnuniyeti

  Müşteri memnuniyeti bizim için en önemli önceliktir. Her adımda size destek olmak ve sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

  Güvenilir ve Kaliteli Hizmet

  Klinik olarak, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaya odaklanıyoruz. Tedavilerimizin etkili ve uzun süreli sonuçlar sağladığına inanıyoruz.

  Konforlu ve Rahat Ortam

  Kliniğimizde, konforlu ve rahat bir ortamda tedavi olabilirsiniz. Size en iyi deneyimi sunmak için her detayı düşündük.

  Nişantaşı ve Bağdat Caddesi şubelerimiz ile hizmetinizdeyiz

  Call Now Button
  × WhatsApp