1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Saç Ektirmenin Zararları Nelerdir?
Saç Ekimi İstanbul

Saç Ektirmenin Zararları Nelerdir?

Saç ektirmenin zararları, hekime ve teknolojik alt yapıya göre değişiklik gösterir. Eğer, alanında uzman bir ekip tarafından en son teknoloji ile yapılıyorsa hiçbir yan etkisi yoktur. Operasyon öncesinde gerekli bütün kontroller yapılır ve operasyona başlanır

Saç ekimi yaptırmadan önce ilk olarak bilmeniz gereken konu doktorların uzmanlıklarıdır. Gerekli olan tüm koşullar sağlandığında saç ekimi ameliyatı zararı kesinlikle yoktur.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  6 - 7 Saat
  Teknikler
  Ameliyatsız
  Anestezi
  Lokal
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Saç Ekimi İstanbul

  Saç Ektirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Saç ekimi yapmadan önce detaylı bir araştırma yapmanız size iyi sonuçlar sunacaktır. Klinik kalitesi, doktor uzmanlığı ve teknolojik ekipman kapasitesi size rehber olmalıdır. Floraklinik, saç ekimi için bütün ihtiyaçlarınızı tek bir çatı altında toplamıştır. Alanında uzman doktorlar ve teknolojik alt yapımız sayesinde hiçbir yan etki yaşamadan rahatlıkla saç ekimi yapabilirsiniz. Bunun için bir telefon kadar uzağız.

  Saç Ekimi Riskleri

  Saç Ekimi Operasyonunda Riskler Nelerdir?

  • Tecrübesi olmayan, saç uzmanlığı bulunmayan doktorlar tarafından yapıldığında alerjik reaksiyon gözlemlenir. Bazı hastalarda bu durum ciddi cilt sorununu ortaya çıkarır. Genel olarak kaşıntı ve kızarıklığa sebebiyet verir. Bu süreç zamanla azalır ve yok olur. Fakat iyileşme bitene kadar kişiler konforsuz bir hayat yaşar.

  • Saç ekilen bölgede ödem oluşabilir. Ufak çıkıntılar olarak görünür. Ciddi durumda ise büyük kesecikler şeklinde ortaya çıkar.

  • Saç ekimi sırasında anestezi uygulaması, yanlış bir şekilde hastaya uygulanırsa ciddi sıkıntılar meydana gelir. Genellikle anestezi alanında uzman olmayan, yeterli bilgisi bulunmayan kişiler ve kurumlarda rastlanır. Anestezi ciddi bir olaydır, yanlış uygulandığında geri dönüşü olmayan sorunlar çıkarabilir. Mutlaka anestezi uzmanları tarafından yapılması gerekir.

  • Uygulanan bölgede kanama olabilir. Bu tür yaralar hızlı kapanan ve yarı açık olan yaralardır. Fakat uzman olmayan kişiler tarafından uygulandığında bu yaralar enfeksiyon kapma riski bulunur.

  • Operasyon sonrası doktorların tavsiyelerine uymak gerekir. Uyulmaz ise ciddi sağlık problemleri ortaya çıkar.

  Saç ekimi sağlıklı mı?

  Saç ekimi yapılan bölge de kan akışı hızlanır. Kafa derisinde daha sağlıklı bir kan akışı sağlanır. Yani saç ekimi sağlık açısından olumlu bir etkisi bulunur. Saç ektirmenin zararları yoktur.

  Saç Ekimi Tedavisi

  Saç Ektirme Tedavi Süreci

  Saç ektirme tedavi sürecince herhangi bir sıkıntı yaşanırsa doktora başvurulması gerekir. Son yıllarda alanında uzman doktorlar tarafından iğnesiz anestezi yöntemi geliştirilmiştir. Saç ekiminden çekinen insanlar için son derece ideal bir yöntemdir.

  Saç ektirmek kalıcı mı?

  Saç Ekimi Kalıcılık

  Saç ektirmek kalıcıdır. Ense kökünde bulunan saçlar ömür boyu kişi ile kalır, dökülme ihtimali yoktur. Uzun süre gözlenmiş ve test edilmiş bir konudur. Ekilen saçlar diğerlerinden farkı yoktur. İstendiği gibi kestirebilir, boyatabilir veya herhangi bir kuaför işlemi yapılabilir.

  Saç ektirmek zararlı mı? Sorusu sıkça sorulmaktadır. Gerekli tüm koşullar sağlandığında operasyonun hiçbir zararı yoktur. Gönül rahatlığı ile saç ekim işlemi yaptırabilirsiniz

  Sizin Yorumunuz