1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Saç Ekimi Sonrası Süreç...
Saç Ekimi Sonrası

Süreç Nasıl İşler?

Saç ekimi sonrası süreç, hem psikolojik hem de fiziksel açıdan iyi tahlil edilmelidir. Operasyon geçiren birey, herhangi bir şüphede kalmadan ve huzurlu bir şekilde psikolojik olarak iyi durumda olmalıdır. Bu durum ‘’Yüksek teknoloji destekli operasyon’’ ve ‘’Uzman doktorlar’’ tarafından desteklenmektedir.

Psikolojik durumun yanı sıra fiziksel olarak doktorunuz size öneriler ve talimatlar sunacaktır. Sunulacak olan bu talimatlar ile hasta herhangi bir problem yaşamayacaktır. Flora Klinik ile yeni bir hayata ilk adımını atacaktır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  6 - 7 Saat
  Teknikler
  Ameliyatsız
  Anestezi
  Lokal
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Saç Ekimi İstanbul

  Saç Ekiminden Sonra nelere Dikkat Etmelisiniz?

  ⦁ Operasyonun ardından 3 gün süreyle operasyon bölgesini su ile yıkamamanız gerekir. Bölgeye suyun değmemesi büyük önem taşır.

  ⦁ Operasyondan sonraki gün operasyon bölgesinde kabuklanmalar başlayacaktır. Kesinlikle kabuklanmalara müdahale etmeyiniz.

  Saç ekimi süreç meşakkatli olarak bilinir ancak tamamen yanılgıdır. Yukarıda belirttiğimiz iki maddeye uyduğunuz taktirde konforlu bir süreç geçirebilirsiniz.

  İlk 7 Gün Çok Önemli

  Saç ekimi yapıldıktan sonra ilk 7 gün büyük önem taşır. Sebebi ise; operasyon bölgesindeki yeni dokuların alışma ve tutunma sürecidir. Bu süreç içerisinde herhangi bir olumsuz durum sonucunda doktora bilgi verilmesi gerekir. İlk 7 gün boyunca yerine alışan greftler, kalıcı olarak orada kalacaktır.

  Operasyondan Sonra İlk Gece

  Saç ekimi sonrasında klinikten ayrılmadan önce donör bölgenize koruma amaçlı bandaj uygulanır. Bu adım ile operasyon sonrasında oluşabilecek şişlikler engellenir. Saç ekimi donör bölgenizde kaşıntılar ve küçük ağrılar meydana gelebilir. Bu küçük detaylar yaklaşık 15 gün sonra kaybolacaktır.

  Fue Saç Ekimi

  Saç Ekiminden Sonra Kabuklanma Oluyor, Neden?

  Operasyon sonrasında görülen kahverengi veya sarımsı kabuklanmalar, plan dahilinde ki bir durumdur. Bu durum, iyileşmenin bir belirtisi olarak görülür. Bu durumda operasyonun başarılı geçtiği düşünülür.

  İlk günlerde kabuklanmaya bağlı olarak kaşınma gibi problemler yaşayabilirsiniz. Bu noktada kaşıma işlemini yapmamanız gerekir. 4.günden itibaren iyileşme ve yumuşama görülecektir.

  Saç Ekimi Sonrası Kabuklanma Ne Zaman Geçer?

  Operasyondan 7 veya 10 gün sonra kabuklanma sorunu ortadan kalkacaktır. Düzenli olarak yapılan bakımlar sonrasında kaşınma problemi en aza indirilir ve saç ekimi iyileşme süreci konusunda ciddi adımlar atılır.

  Saç Ekim Süresi

  Saç Ekim Süreci Ne Kadar Sürer?

  Taburcu olmanız ile birlikte 15 gün boyunca süreç etkisini azaltarak devam edecektir. Daha sonra saç ekimi sonrası süreç uzman doktorlarımız tarafından takip edilecektir.

  Sizin Yorumunuz