fbpx

Flora Klinik

Saç Ekiminde Bilinmesi Gerekenler

 

 

Saç ekimi sorunlarına değinirken, işin bir de saç ekim yaptırırken uygun şartlar neler olmalıdır kısmına değinmek gereklidir. Saç ekim zamanında doğru yerin seçilmesi ve doğru kaynaklara ulaşılması kadar doğru bir ekim de tüm hayatınızı etkileyecektir. Yapılan maddi ve manevi yatırımların yerine ulaşması adına yürütülen saç ekim süreçlerinde titiz davranmak bu anlamda önemlidir.

 

Saç ekimi hakkında bilmediğiniz, merak ettiğiniz tüm konuları açıkça araştırmanızda yarar var. Görüştüğünüz kliniğe tüm bu bilgileri sormak ve eksiksizce cevap almak işinizi kolaylaştıracak çünkü iletişim sayesinde daha çok şey öğrenecek ve güven duyacaksınız. Bunu yapabilen kurumla ilerlemek ise ciddi bir iş politikası gerektirir.

 

Flora Klinik olarak önemsediğimiz tüm detayları bilgilerinize sunmak için whatsapp hatlarımızdan sağladığımız destekle görebilirsiniz. Bunu yapan ve yapacak olan sağlık merkezleri ile doğru sorularla cevaplarınızı alabilirsiniz. Mutlu olmanız adına detaylı için yazıları okumanızda fayda var.

Saç ekimi hakkında;

 

Saçınızda yaşanan soruna dair mutlaka muayene olmalısınız. Saç tipinizin nasıl olduğu kısmına değinmek gerekir ve saç eksikliğinizin analiz edilmesi son derece önemlidir.

 

Saç ekim sürecinde saçınızın belli bir kısmından alınan saç örneği *donör* ile beraber saç ekim süreci başlar. Bu süreç içinde kullanılan Fue tekniği ile beraber başarı yakalamak mümkündür.

 

Saçınızı operasyona hazır hale getirmek önemlidir. Ya saç kısaltılır ya da bazı durumlarda saç olmadan da yapılabilir. Uzman muayenesine göre bilgi alabileceğiniz durumlardandır.

 

Son zamanlarda teknolojinin getirdiği katkıları göz ardı etmeden ağrısız, acısız ve dikişsiz olarak hastalara hizmet sağlanan Fue saç tekniği ile beraber kalıcılık oranı hesaplanmaktadır.

 

Saçlarda ilk 3 ay içinde dökülme yaşanması hastaya söylenir bu beklenen tedaviye dahil işlem olup, sonrasında yeniden çıkan saç dökülme yaşamayacaktır.

 

Fue saç tekniğinin artılarından olan doğal durma aşaması ise oldukça memnun edicidir. Kişilerin kaygılarından birisi olan yapay durma endişesi bu süreçte mümkün olmaz ve kişilerin kendi saç örneğinden alınan örneklerle kendi saçları kullanılır.

 

Saç ekim sürecinden sonra saç bakım için ve kontrolleri yapmak için uygun zamanlarda hasta takip edilir ve süreç sonucundan beklentiye hazır gelinir.

 

 

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir