Skip links
Q-Switch Lazer

Q Switch Lazer ile Leke Tedavisi

  Cilt güzelliği, kişinin estetik ve güzelliğinin önemli bir parçasını oluşturur. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt her zaman ilk olarak dikkat çeken özelliklerden biridir. Bu yüzden cilt bakımına özen göstermek ve düzenli takibini yaparak gerekli uygulamaları gerçekleştirmek önemlidir. Zamanla yaşın ilerlemesi sonucu oluşan lekeler, güneş lekeleri, dövme izleri ve aknelerden kalan izler, ciltte hoş olmayan görüntüler bırakır. Bu görüntülerden kurtulup cildinizin eski güzelliğine kavuşması için Q Switch Lazer etkili bir çözüm sunar.

  Q Switch Lazer Nedir?

  Q-Switch Lazer, medikal tıpta kullanılan son teknoloji, üst düzey bir lazer yöntemidir. Klasik lazer tekniklerinden en önemli farkı, çok sık ışın dalgası yollayarak kısa sürede güçlü atım yapmasıdır. Böylece çevre dokulara zarar ve etrafa ısı yayılımına fırsat vermeden sadece hedef noktaya başarılı uygulama gerçekleştirir. Q Switch lazerin tercih edilme sebeplerinden biri de yüksek etkinliğinin yanı sıra bu seçici özelliği sayesinde yan etkisinin az olmasıdır.

  Q-Switch Lazer Uygulaması Hangi Alanlara Yapılabilir?

  Ciltte lekelenmenin oluştuğu bölgelerde Q-Switch Lazer, güvenle kullanılabilir. Uygun olan kullanım alanlarının bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Pigmentasyon bozukluğu sonucu veya yaşa bağlı oluşan melanosit artışından kaynaklı oluşan koyu lekelerin varlığı
  • Hamilelik ve doğum sürecinde oluşan ‘’hamilelik maskesi’’ olarak da adlandırılan cilt lekeleri
  • Ayak tırnağı mantarında ve mantar sonucu oluşan koyu lekeler
  • Sedef hastalığı veya egzama sonucu oluşan lezyonların tedavi sonrasında ciltte kalabilen izler
  • Akne oluşumu sonrasında tedaviden sonra ciltte kalan ve geçmeyen izler
  • Hatalı yapılan veya sonradan vazgeçilip silinmek istenen dövmeler

  Q-Switch Lazer Leke Tedavisi Nedir

  Leke Tedavisinde Lazer mi, Krem mi Tercih Edilir?

  Leke tedavisi için pigmentleri etkileyen çeşitli kremler mevcuttur. Ufak cilt problemlerinde ve küçük lekelenmelerde krem etkinliğini gösterebilir. Fakat ciddi cilt problemlerinde ve kalıcı lekelenmelerde (yaşlılığa bağlı lekeler gibi) krem kullanımı yeterli gelmeyebilir. Çünkü kremler canlı hücreler olan melanositlerin artışına önemli bir etki göstermeyebilir. Bu gibi durumlarda lazer tedavisi etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

  Geniş alanlara uzun süre krem uygulaması zor olacağından daha hızlı çözüm için de lazer tedavi yöntemine yönelinir. Krem uygulamasıyla uzun süre sonucu istediğiniz görüntüyü yakalamaya çalışmaktansa bir kaç seans sonunda lazerle bu görüntüye kavuşabilirsiniz.

  Lazer Tedavisi Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmedir?

  Lazer tedavisinden önce hastanın yakın zamanda kan sulandırıcı ilaç kullanmaması istenir. Kan sulandırıcı şişme ve kızarma ihtimalini artırır. Bu yüzden bu nitelikteki ilaçlar hekim kontrolünde bırakılmalıdır.

  Acı eşiği düşük olanlarda veya talep edilmesi durumunda uygulama öncesi ilgili bölgeye lokal anestezik kremler uygulanabilir. Lazer tedavisi sonrasında ise hasta mümkün olduğunca güneşe çıkmaktan sakınmalıdır. Özellikle seanslar sonrasında 1-2 haftalık süre içinde koruyucu kremlerle güneşten korunmalıdır. Ayrıca lazer seansının yapıldığı gün mümkünse duş alınmaması ve sıcaktan kaçınılması önerilir. Hatta kızarıklık oluşumu varsa soğuk kompres uygulamaları ve cildinize uygun, doktorunuzun tavsiye ettiği solüsyon ve/veya kremlerin kullanılması tavsiye edilir.

  Q-Switch Lazer Leke Tedavisi Nasıl Yapılır

  Lazerin Yan Etkileri Nelerdir?

  Lazer uygulamasının büyük çaplı yan etkileri bulunmamakla birlikte kişiden kişiye değişen, kişinin cilt yapısına bağlı bazı yan etkiler oluşabilir. Lazer işlemi temelde gönderilen ışının istenilen dokuyu yakması olduğundan, ısıya bağlı kızarıklıklar olması beklenen bir durumdur.

  En çok görülen yan etkiler arasında kızarlığın yanı sıra şişkinlik de bulunur. Küçük ödem oluşumları görülebilir. Aşırı hassas ciltlerde bu durum morarma, kabarcık oluşumu ve yaraya dönebilir. Fakat bu belirtiler çoğunlukla yoğun bir lazer uygulaması yapıldığında söz konusu olur. Hekiminiz sizin cilt tipinize uygun atımda ışını tespit edip uygulamanın şiddetini ayarlayacağından böyle bir durumla karşılaşma olasılığı düşüktür. Bu yüzden böyle ciddi yan etkiler oluşmaması için uygulamanın profesyoneller tarafından yapılması oldukça önemlidir.

  Yaşlılık ve Güneş Lekelerinden Q-Switch Lazer ile Tamamen Kurtulmak Mümkün mü?

  Yaşlılık ve güneş lekeleri, melanosit adı verilen canlı pigmentlerdeki artıştan kaynaklandığından lazer uygulaması en etkili çözümlerden birini sunar. Q-Switch Lazer ile hem yaşlılık hem de güneş lekelerinden kurtulmanız oldukça kolaydır. Uygun miktarda uygulama ve seans ile lekelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

  Dövme Lazerle Nasıl Yok Edilir? Lazer Tedavisi Dövmeyi Tamamen Yok Edebilir mi?

  Eskiden dövme kalıcı ve yok edilemez gibi düşünülürken artık gelişen teknolojiyi ile birlikte ortaya çıkan teknikler bunu mümkün kılar. Q-Switch Lazer tekniği de istenmeyen dövmeleri sildirme imkanı tanıyan bir tekniktir. Özellikle Q-Switch KTP ve Q-Switch Nd-YAG Lazer uygulamaları, bu konuda çok başarılıdır.

  Dövmenin dokusuna ve rengine göre uygun dalga boyunda ışın, uygun sıklıkta gönderilerek deri altındaki mürekkepler hedef alınır. Mürekkepli pigmentler parçalanarak hücreler arası iletimle dışarı atılması sağlanır. Lazer koyu renkleri kolayca hedef alırken, cilt tonuna yakın açık renklerde zorlanır. Bu yüzden koyu renkli dövmeleri birkaç seansta yok etmek mümkünken açık renkli dövmeler için seans sayısı artırılarak uygulamaya devam edilir. Fakat sonuç olarak hemen her renkten dövmeyi silmek mümkün olur. Tamamen yok edilen dövmenin ardında belli belirsiz bir gölgelenme kalma ihtimali olsa da görünen sonuç oldukça başarılıdır.

  Lazerle Dövme Silme Kaç Seans ve Ne Kadar Süre Alır?

  Dövmenin büyüklüğü ve rengi, seans süresi ve sayısı üzerinde etkilidir. Koyu renkli dövmeler daha kolay ve daha az seansla silinirken, açık renk (sarı, turuncu, ten rengi gibi) dövmeler ise daha fazla seans gerektirir. Seans sürelerinde ise en önemli konu, dövmenin büyüklüğüdür. Dövmenin büyüklüğüne göre dövme silme işlemi, yaklaşık 10 dakika ile 1 saat kadar zaman alabilir. Genel olarak 2-6 seans arası dövme silme işlemi için yeterli olurken seanslar arası 4-8 hafta arasında bir süre beklenilmesi önerilir. Hem işlem sonrası parçalanan mürekkeplerinin vücuttan atılması hem de dokunun kendini toparlaması için bu süre boyunca beklenmesi önemlidir.

  Dövme Silme Ağrılı Bir İşlem midir?

  Genel olarak Q-Switch Lazer ile dövmelerin cilt dokusundan silinmesi işlemi ağrılı bir prosedür değildir. Çok hafif bir batma hissi gibi etki gösterir. Fakat elbette kişilerin ağrı eşiği farklı olduğundan bazı kişilerde hafif ağrı oluşabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak hekiminize bu durumu bildirebilir ve lokal anestezik krem kullanılmasını talep edebilirsiniz.

  Dövme Silme Deride Yara İzine Sebep Olur mu?

  Normal şartlarda dövme silme işlemi sonrasında yaralanma oluşmaz. Hatta lazerin etkilerinden biri de biostimülasyondur. Farklı bir deyişle lazer ışınları uygulaması biyolojik bir yenilenmeyi teşvik eder. Kolajen artırımını uyardığı için de cildin hızlı yenilenmesinin yanı sıra gençleşmesine ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına katkısı vardır. Dolayısıyla lazerle dövme silme işlemi sonrasında cilt, kendini kolayca yeniler ve iyileşir. İşlem sonrasında oluşabilecek şişlik ve kızarıklar da kısa sürede geçer ve ardında iz bırakmaz.

  Q-Switch Lazer Fiyatları Nedir?

  Çokça araştırılan konuların başında “Q Switch Lazer kaç TL?” sorusu gelir. Q Switch Lazer Seans Fiyatları: 1500 ₺ – 2500 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  Call Now Button
  × WhatsApp