Skip links
PB Serum

PB Serum Nedir? Ne İşe Yarar?

  PB serum son yıllarda estetik uzmanları tarafından sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Günümüzde sağlık ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler estetik uygulamalarında da kendisini hissettirir. “PB serum nedir?”, “PB serum nasıl etki eder?” gibi soruların cevapları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

  PB Serum Nedir?

  PB serum, hyaluronik asit ve 3 farklı enzimi içerisinde bulunduran bir üründür. Vücuttaki pek çok doku ve organda kolajen adı verilen bir çeşit protein yer alır. Vücuttaki kolajenin en çok bulunduğu organlardan bir tanesi de cilttir.

  Zamanla çeşitli faktörlerin etkisiyle ciltte kolajen üretimi yavaşlar ve bunun neticesinde sarkmalar meydana gelebilir. Bunun yanında hem genetik yatkınlık gibi iç faktörler hem de sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, kilo değişimi gibi faktörlerin etkisiyle ciltte değişiklikler ortaya çıkar.

  PB serum içerisindeki Hyaluronik asit enzimlerin uyumu sayesinde ciltteki elastikiyet kaybını gidermeye yardımcı olur. Enzimler vücutta katalizör olarak görev yapan protein yapılı biyomoleküllerdir. Her enzimin vücutta ayrı görevi vardır. PB serumun içerisinde kollajenaz, liyaz ve lipaz enzimi olmak üzere 3 farklı enzim bulunur. Bu enzimlerin görevleri sırasıyla şu şekilde açıklanabilir:

  • Kollajenaz enzimi: İlerleyen yaşla birlikte ciltte kolajen üretimi yavaşlar. Bunun neticesinde kırışıklık, sarkma ve leke gibi cilt problemleri ortaya çıkabilir. Kollajenaz, ciltte kolajen üretimi az olan dokudaki kolajen üretimini uyarmaya yardımcı olur.
  • Liyaz enzimi: Lipaz enzimi vücutta sıvı tutulmasını azaltmaya yardımcı olur. Böylece ciltte oluşan ödemin daha kolay atılmasını sağlar.
  • Lipaz enzimi: Lipaz enzimi vücuttaki yağları parçalamakla görevli enzimlerden bir tanesidir. Özellikle bölgesel yağ birikimleri olan kişilerde enzim tedavisi bölgesel yağlanma sorununun giderilmesine yardımcı olur.

  Enzim tedavisi, içerisinde enzimlerin ve hafif çapraz bağlı hyaluronik asitin bir arada bulunduğu bir karışımdır. Serum içerisinde bulunan enzimleri dokuya daha rahat nüfus ettiren karışımda bulunan hyaluronik asittir. Hyaluronik asit cilde kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olurken enzimler sayesinde cildi sıkılaştırmak ve yenilemek mümkün hale gelir.

  PB Serumun Çeşitleri Nelerdir?

  PB Serum

  Enzim tedavisi pek çok cilt sorununda tedavi edici özelliğe sahiptir. Başta cilt sarkmaları, bölgesel yağlanma olmak üzere pek çok kişinin ortak problemi olan selülitlerin giderilmesinde, leke tedavisinde enzim tedavisinin onarıcı etkisinden faydalanılır. Derin yara ve yanık izlerini tedavi etmek için kullanılan enzim tedavisi, enzimlerin dokuda yaratması amaçlanan etkiye ve cilt problemine göre 3 farklı kategoride değerlendirilebilir. Bu kategoriler şu şekildedir:

  • Low PB serum: Özellikle göz altı torbalarının tedavisinde Low PB serum tercih edilir. İçerisinde kollajenaz, liyaz ve lipaz enzimini bir arada bulunduran Low PB serum cildi sıkılaştırmaya ve cildin kaybettiği elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olur.
  • Medium PB serum: Medium PB serum içerisinde diğer enzimlere kıyasla lipaz enzimi daha fazla yer alır. Yağ yakıcı etkisiyle bilinen lipaz enzimi sayesinde Medium PB serum, bölgesel yağlanmanın olduğu gıdı, kol, bacak, alt karın gibi bölgelerde bölgesel incelme sağlar. Aynı zamanda içerisinde bulunan hyaluronik asit ve diğer enzimlerin de yardımıyla yağlanmanın giderilmesine yardımcı olurken cildi sıkılaştırır.
  • High PB serum: High PB serum, kollajenaz enzimini içerisinde en çok bulunduran PB serum çeşididir. Bu sayede kolajen üretiminin azaldığı ya da yavaşladığı bölgelerde etkili sonuç verir. Derin yara ve yanık izleri, doğum sonrası oluşan çatlaklar, selülit, cilt sarkmaları, derin kırışıklıklar gibi cilt sorunları High PB serumun en çok kullanıldığı alanlardır.

  PB Serum Nasıl Uygulanır?

  Enzim tedavisi uygulaması öncesinde işlem yapılacak olan alan belirlenir ve herhangi bir acı veya ağrı hissinin önüne geçmek için anestezik özelliği bulunan kremler uygulanabilir. Krem etkisini yaklaşık yarım saat içerisinde gösterir. Bu sırada işlemi gerçekleştiren uzman solüsyonu hazırlar. Hazırlanan serum küçük iğneler yardımıyla sorunlu olan bölgeye enjekte edilir.

  Cilt sorununa bağlı olarak işlem genellikle 15-30 dakika içerisinde tamamlanır. Göz altı torbalarının giderilmesi gibi daha küçük alanı etkileyen cilt sorunlarında genellikle tek seans yeterli olurken derin yara ve yanık izleri gibi daha ciddi cilt problemlerinde birkaç seans gerekli olabilir.

  PB Serumun Avantajları Nelerdir?

  İlerleyen yaşla birlikte hem bölgesel yağlanma hem de ciltte elastikiyet kaybı gibi farklı cilt problemleri bir arada görülebilir. Enzim tedavisinin en büyük avantajı, içerisinde bulunan enzimlerin ve hyaluronik asidin aynı anda birden fazla cilt problemi üzerinde etkili olmasıdır. Daha önceleri farklı cilt problemlerini tedavi etmek amacıyla ayrı ürünler kullanılırken enzim tedavisi sayesinde aynı anda birden fazla cilt problemine müdahale etmek mümkündür.

  PB Serumun Yan Etkileri Var mıdır?

  Enzim tedavisinin yan etkileri yok denilecek kadar azdır. Çünkü enzim tedavisi normalde insan vücudunda bulunan enzimlerin dokuda onarım ve yenileme yapmasını amaçlayan bir uygulamadır. Ancak işlemden sonra uygulama yapılan alanda hafif kızarıklıklar görülebilir. İşlemden sonra uzmanların önerilerine dikkat etmek önemlidir. Özellikle ilk 24 saat içerisinde güneş ışınlarından uzak kalmak gerekir.

  PB serum son zamanlarda cilt sorunlarının tedavisinde sıklıkla tercih edilen cilt gençleştirme ve yenileme yöntemlerinden bir tanesidir. İçerisinde bulunan hyalüronik asit ve 3 farklı enzim sayesinde cilt kaybettiği nemi geri kazanır, daha sıkı, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

  PB Serum Fiyatları 2023

  Çokça araştırılan konuların başında “PB serum kaç TL?” sorusu gelir. PB serum Seans Ücreti: 12000₺ – 13000 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp