Skip links

Paris Işıltısı Nedir? 2023 Fiyatları

  Paris ışıltısı nedir?

  Paris ışıltısı cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak için uygulanan bir tekniktir. Bu teknik kapsamında kişinin cildinde yer alan yağı ortadan kaldırmak için cilde vitamin, hormon ve enzim aktarımı gerçekleştirilir.

  Söz konusu teknik başlangıçta belirli bölgelerde ağrıyı azaltmak için kullanılmıştır. Şimdilerde ise karın, kalça, bacak, kol ve yüz gibi bölgelerde kişiyi yaşlı gösteren yağları almak için başvurulan bir yöntemdir.

  Benzer şekilde kırışıklıkları ortadan kaldırmak, cildi sıkılaştırmak ve vücudu yeniden şekillendirmek gibi çeşitli uygulamaları vardır. Genel yaklaşım ise tamamen kişinin çok daha genç gözükmesini sağlamaktır.

  Paris ışıltısının içeriği nedir?

  Bu estetik tekniği uygulanırken kullanılan malzemenin içeriğinde vitaminler, amino asitler, mineraller ve antioksidanlar yer alır. Öncelikli olarak yer alan bileşen ise çapraz bağlı olmayan hyalüronik asittir.

  Hyalüronik asit dışında deriye enjekte edilen malzemenin içerisinde 12 vitamin, 4 mineral, 6 koenzim, 24 amino asit, 2 antioksidan ve 5 nükleobaz bulunur. Formülleştirilmiş olan bu bileşenlerin etkisi ise sürece bağlıdır.

  Paris ışıltısı kimler için uygundur?

  Başvurulacak bu teknik cildini eskisi kadar canlı görmeyen herkes için uygun bir yöntemdir. Cildinizin görüntüsünü daha taze hale getirir. Ayrıca, cilt kuruluğu gibi problemleri olan kişiler için oldukça ideal bir seçenektir.

  Uygulanacak olan yöntemin içerisinde yer alan tüm vitaminler, mineraller ve amino asitler birer bileşendirler. Herhangi bir uygulama yapılmadan önce profesyonellerin kişi üzerinde gerekli alerji testlerini yapması gerekir.

  Paris ışıltısı hangi bölgelere yapılır?

  Genel olarak değerlendirilirse yüze, boyna ve karın bölgesine uygulanabilir. Bazı ileri teknikler sayesinde kalça, bacak ve kol kısımlarına uygulanabilir. Fakat alternatif bölgelere uygulanabilirliği henüz tartışmalı bir konudur.

  Bu teknikten yararlanmak istiyorsanız ilk olarak yüz bölgesini düşünmelisiniz. Kullanılacak olan bileşenlerin yüzünüze enjekte edilmesini sağlayarak arzu ettiğiniz genç görünüme kavuşmayı başarabilirsiniz.

  Paris ışıltısının yan etkileri nelerdir?

  Paris ışıltısının çeşitli yan etkileri vardır. Bu yan etkiler tekniğin yanlış uygulanması, uygulama öncesinde gerekli testlerin yapılmaması, kişinin yanlış yönlendirilmesi ve konsültasyon eksikliğiyle ilgilidir.

  Uygulanan bölgede ödem oluşabilir. Cilt kızarıklıkları ve kaşıntılar gibi cilt hassasiyetlerinin gelişmesi söz konusu olabilir. Bununla birlikte kişide hafif ağrılar, mide bulantısı, ishal ve kusma gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

  Paris ışıltısı ne işe yarar?

  Bu estetik yöntemiyle vücuda enjekte edilen vitaminler, besinler ve enzimler cildin altına nüfuz etmeye başladıklarında cilt hücrelerini harekete geçirirler. Böylece kullanılan bileşenlerin her birisi etki gösterebilir.

  Cilt dokusunun büyümesini uyarıcı bir etkisi vardır. Enjekte edilecek malzemenin içerisinde hyalüronik asit yer aldığından doku epey bir yumuşatılır. Böylece cildin kolajen üretimi teşvik edilir ve cilt gençleştirilir.

  Paris ışıltısı yaşlanma karşıtı etkiye sahip midir?

  Paris ışıltısı yaşlanma karşıtı etkisi nedeniyle başvurulan bir yöntemdir. Fakat etkinliği konusunda %100 garanti sunulması söz konusu değildir. Bunun sebebi tekniğin farklı şekillerde gerçekleştirilebilir olmasıdır.

  Onu tam olarak bir gençlik iksiri olarak görmek doğru değildir. Sadece daha sağlıklı olmanızı destekleyecek bir tekniktir. Yapılan pek çok araştırma bunu destekleyecek bulgular ortaya koymuş durumdadır.

  Paris ışıltısının faydaları nelerdir?

  Paris ışıltısı tekniğinde cildinize yüksek konsantre vitaminler ve güçlü bileşenler enjekte edilir. Bu sayede cildiniz tazelenmiş ve gençleşmiş hale gelir. Doğru uygulandığında tüm bileşenler cildinize nüfuz ederler.

  ●    Cildi nemlendirir: Tekniğin uygulamasında kullanılan bileşenlerden dolayı cildinizin nemlenmesi sağlanır. Cildiniz çok daha sağlıklı görünmeye başlar ve kendinizi çok daha genç hissedersiniz.

  ●    Cildi parlatır: Yaşlılık lekeleri veya ciltte renk solması gibi çeşitli cilt sorunlarını çözebilecek bir yöntemdir. Cilt tonunuzu iyileştirdiğinden yüzünüzün daha aydınlık olmasını sağlar.

  ●    Alternatif süreçtir: Yaşlanma karşıtı müdahaleler genelde cerrahi operasyonlar veya pahalı kozmetik ürünlerle yapılırlar. Paris ışıltısı tüm bu çözümlere alternatif olan çok daha ekonomik bir seçenektir.

  Söz konusu teknikte vücudun ihtiyaç duyduğu tüm bileşenler kullanılır. Cildiniz için uygun olmayan herhangi bir şeyle karşılaşmazsınız. Cildinizin enerjisi yoğunlaştıkça tekniğin etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

  Paris ışıltısı nasıl uygulanır?

  Paris ışıltısı uygulanmadan önce başvuran kişinin cilt sağlığı kontrol edilir. Ne tür bir uygulamaya ihtiyaç duyduğu, kaç seans gerekeceği, cildin herhangi bir alerjisinin veya ek sorununun olup olmadığı belirlenir.

  Tüm kontroller tamamlandıktan sonra uygulama yapılacak bölge temizlenir. Krem veya losyon yardımıyla uygulanacak bölge uyuşturulur. Çok ince uca sahip bir iğne kullanılarak malzeme deriye enjekte edilir.

  Bu teknik normalde acısız ve ağrısız bir yöntemdir. Fakat uygulamayı yapacak kişinin deneyimine bağlı olarak kanama veya morarma gerçekleşebilir. Ağrı hissetmeniz çoğu zaman söz konusu değildir.

  Paris ışıltısı kaç günde etki eder?

  Paris ışıltısının etki süresi ciltten cilde göre değişiklik gösterir. Uygulamaya geçilmeden önceki test sürecinde detaylı bilgilendirmeler yapılır. Etkilerini görebilmek için kişinin en azından 3 seans almış olması gerekir.

  Standart uygulama süreci beklentilere ve sorunlara göre değişiklik gösterir. Uygulama sürecine bağlı kalarak 6 ayda bir gerçekleştirilecek hızlı tedavilerle tekniğin etkisini sürdürmesini sağlayabilirsiniz.

  Paris ışıltısı kalıcı mıdır?

  Kalıcılığı uygulanma biçimine göre değişiklik gösterebilir. Kişi için belirlenen seans süresi önemli bir faktördür. 6 seanslık bir süreç takip edildiğinde genelde tekniğin etkileri en az 1 yıl süreyle devam edebilir.

  Kışın yapıldığında çok daha kalıcı sonuç elde edilebilir. Bununla birlikte her 1 yıl sonunda tekrardan bu yönteme başvurmanıza gerek yoktur. Çünkü çok daha hızlı prosedürlerle etkisini biraz daha sürdürmesi sağlanabilir.

  Paris ışıltısı fiyatları nelerdir?

  Paris ışıltısı fiyatları uygulanan tedavi yöntemine ve ihtiyaç duyulan seans sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde uygulamadan yararlanmak isteyen kişiler tek seansla yetinmeyi tercih etmezler.

  Bununla birlikte bu teknik bir estetik yöntemidir. Tıbbi açıdan gerekli görülmediğinden masraflarının genelde sigorta tarafından karşılanması söz konusu değildir. Maliyet hesabı yaparken bunu dikkate almalısınız.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp