1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Örümcek Ağı Tedavisi
Örümcek Ağı Tedavisi İstanbul

Örümcek Ağı Tedavisi Nedir?

Ağrısız, sancısız yapılan bu işlem birçok yerde duyulmaktadır. Fakat çoğu kişi ne olduğunu tam olarak bilmemektedir. Peki Örümcek Ağı Tedavisi nedir? Yüz germe işleminin ip yöntemi ile yapılamasına Örümcek Ağı Tedavisi denir. Yaş ilerledikçe yüzdeki hücreler su tutma özelliğini kaybeder. Ayrıca cildin dolgunluğunu sağlayan maddelerde de azalma olmaktadır. Düzensiz beslenme, sık kilo değişimi, değişen hava koşulları ve yaşın ilerlemesi sonucu ciltte çizgi ve sarkmalar olmaktadır. Örümcek Ağı Tedavisi de ciltte oluşan bu sarkmaları yenilemek ve canlandırmak için ameliyatsız yapılan bir estetik işlemidir. Cilde uyumlu ipler, iğneler yardımı ile alt dokuya yerleştirilir. Bu işlemin amacı ciltte kırışıklık ve sarkma olan bölgelerde yenilenmeyi sağlamaktır. Örümcek ağı tedavisi ameliyatsız yapılan bir işlemdir. Her ne kadar iğnelerden yardım alınsa da hiç acı olmamaktadır. Anestezi gibi işlemler kullanılmamaktadır. Sonuçlar anında görülebilir.

İşlem yapılan doku yenilenir ve sıkışır. Böylece cilt yeni görünümünü kazanır ve gençleşir. İşlemde kullanılan ipler cilde uygun olarak seçilir. Bu ipler cerrahi işlemler için kullanılan iplere benzese de daha kısa ve incedir. Bu ipler elastin ve kolajen lif sentezlenmesini aktif edebilmek yani doku yenilenmesi için kullanılır. Bu işlem 2 yıl kadar devamlılığını koruyabilmektedir. Peki işlem hangi durumlarda uygulanır? Alın germe, kaş gerdirme, yanak germe, yüz ovalinin düzeltilmesi, boyun germe, sarkma, göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, ağız çevresinde oluşan doku kaybı, çene çizgisi belirgin hale getirme ve yenilenme gibi tedavilerde kullanılır. Ayrıca sadece yüz için değil; bacak, karın, kol, göğüs gibi bölgelere de uygulanabilmektedir. Yaş sınırı yoktur. Ayrıca diğer işlemler gibi birçok seansa gerek duyulmaksızın tek seansta etki görülmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Örümcek Ağı Tedavisi

  Nasıl Yapılır?

  Örümcek Ağı Tedavisinin ameliyatsız yapıldığı bilinmektedir. Örümcek Ağı Tedavisi nasıl yapılır? Ameliyatlarda da kullanılan zaman içerisinde eriyip kaybolan ipler kullanılır. Bu işlemin uygulanması, iplerin deri altına yerleştirilmesiyle cildin yer çekimine karşı yukarıya doğru asılmasına dayanır. İpler bir zaman sonra erise de orada bıraktığı kalojen yapılar o bölgedeki sıkılığı devam ettirmektedir. Bu işleme başlarken işlem yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanarak uyuşması sağlanır. Daha sonra iğne giriş- çıkışı olacak yerler lokal enjeksiyon ile uyuşturulur. Bu şekilde hasta işlem sırasında hiçbir ağrı hissetmemektedir. Giriş yerleri en az sayıda tutularak bir giriş yerinden birkaç ip işlemi yapılmaktadır. Böylece işlem sonrasında dışarıdan bakıldığı zaman hiçbir şey görülmeyip rahatsızlık oluşturmamaktadır. Örümcek ağı tedavisinin uzun süreli devamlılığını sağlaması iplerin yerleştiği doku etrafında lif sentezi gerçekleşmesiyle yeni iskelet oluşmaktadır. İpler, yüzü örümcek ağı gibi sararak yukarıya çekmektedir. Böylece sarkıklar ve kırışıklıklar düzelmektedir ve bu iskelet sayesinde daha sıkı ve diri bir cilt oluşmaktadır. İşlem sonrası hastalar günlük aktivitelerine devam edebilmektedir. Ayrıca işlem yarım saat gibi kısa bir sürede bitmektedir.

  Örümcek Ağı Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Örümcek Ağı Tedavisi nasıl uygulanır? İşlemin yapılacağı kişi işlem öncesinde muayene edilerek bu işleme uygun olup olmadığına bakılır. İşlemin uygulanmasında hiçbir mahsur görülmeyen hastanın işlem yapılacağı bölge temizlenerek bölgeye anestezik kremler uygulanır. Örümcek Ağı Tedavisinde kremler haricinde herhangi bir anestezi uygulanmamaktadır. Bu yüzden hastalar işlem sonrasında okul veya işlerine gidebilirler. Bu işlem uygulanırken bir veya iki noktadan uygulanan iğne girişiyle, cilde uygun zararsız ve kendiliğinden kaybolan intradermal ipler cildin alt dokusuna yerleştirilir. İşlem sonrasında herhangi bir kesi yapılmadığı için dikiş atma gereği olmamaktadır. Sadece bazı durumlarda hastalarda kızarıklık veya morarmalar olabilmektedir.

  Örümcek Ağı Tedavisi Aşamaları

  Örümcek Ağı Tedavisi aşamaları şu şekilde olmaktadır;

  1. İşlem için başvuran hasta, ilk olarak tedaviye uygun olup olmadığına bakılması için muayene edilir.
  2. İşleme uygun olduğu belirlenen hastaya uygun dezenfeksiyon yöntemleri ile işlem yapılacak bölge temizlenir.
  3. Bu krem ortalama 15 dakika içinde etkisini göstermektedir. Krem etki ettikten sonra fazla gelen krem temizlenerek bölgenin kuruması sağlanır.
  4. İntradermal iplerin uygulanması için cilde uygun ince iğneler uygulanarak giriş yeri belirlenir.
  5. Hastaya uygun ip sayısı belirlenerek seçilen bölgeye yerleştirilir. İpler sayesinde işlem yapılan bölge tepkimeye girerek kolajen üretimini arttırarak iyileşmeyi başlatır.
  6. İşlem uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de ortalama 30-40 dakika arasında bitmektedir.
  Örümcek Ağı Tedavisi

  Sonrası

  Örümcek Ağı Tedavisi sonrası, her hastada acı ve ağrı olmasa da bazı hastalarda kızarıklık veya morarma görülebilmektedir. Buz tutularak bu morarmalar giderilebilir. Örümcek Ağı Tedavisi sırasında veya sonrasında herhangi bir kanama veya yara benzeri durumlar olmamaktadır. Bu yüzden herhangi bir pansuman veya bandaj uygulamasına gerek yoktur. İşlem gören hastalar işlem sonrasında işlerine, okullarına veya günlük işlerine devam edebilmektedir. İşlem sonrasında bölgede herhangi bir iz kalmamaktadır ve hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Makyaj yapmaya devam edebilir veya duş alabilirsiniz. Fakat işlem sonrasında makyaj malzemelerin temiz olduğuna ve yüzü güneşten korumaya dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca A ve C vitamini alarak kalojen üretimini destekleyebilir ve böylece bu gerdirme işleminin etkisini arttırabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bu hususlar yüzü korumak adına yapılmaktadır.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası

  Estetiğe ilginin arttığı şu dönemlerde herkes daha acısız ve komplikasyon olmayan yöntemler aranmaktadır. Ameliyattan ve ameliyat sonrası acılardan çok korkan hastaların her geçen gün Örümcek Ağı Tedavisine ilgisi artmaktadır. Örümcek Ağı Tedavisinde, yaklaşık olarak 150 ile 300 arasında ip kullanılmaktadır. Örümcek Ağı Tedavisi fiyatları; işlem yapan doktora, uygulanan bölgeye, işleme göre veya kullanılacak iplerin özelliği ve sayısıyla değişim göstermektedir. Sabit bir fiyat yoktur. Fakat diğer işlemlere ve ameliyatlara göre fiyatları daha uygun ve avantajlıdır.

  Örümcek Ağı Tedavisi Fiyatı

  Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır? Labioplasti ameliyatında geniş, kırışık, sarkık ve düzensiz görünümde olan vajina dudaklarının kısımları çıkarılır. Çıkarıldıktan sonra bölgeye estetik dikişler atılır. Labioplasti ameliyatı ağrısız bir şekilde gerçekleştirilir. Hastanın bilinci açıktır. Hasta ile konuşarak ağrısız bir şekilde operasyon yapılır. Operasyon 45 dakika kadar sürmektedir. Eğer labioplasti işleminde klitoris üzerindeki cilt katlantıları da alınacak ise o zaman ameliyat suresi 1 saat olur.

  Bunun yanı sıra, ameliyattan sonra iyileşme süresini hızlandırmak için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Ameliyattan sonra bölgenin tam olarak iyileşebilmesi için 4 hafta boyunca uzman hekimin önerdiği şekilde pansuman yapılması gerekir. Ameliyatın yapılmış olduğu bölgede gerilmeye yol açabilecek sporlardan kaçınılmalıdır. Bisiklete binme, at binme gibi ameliyatın yapılmış olduğu bölgeye baskı yapabilecek olan sporlardan uzak durulmalıdır. Tuvalet temizliği mutlaka önden arkaya doğru yapılmalıdır. 4 hafta boyunca tam iyileşme olana kadar cinsel ilişkiye girilmemelidir. Tam iyileşme sağlanana kadar ameliyatın yapılmış olduğu bölgeye ağda, epilasyon yapılmaması gerekir. Enfeksiyon riskini önlemek için jakuziye girilmemelidir. Denize, hamama, havuza girilmemelidir. Küvette banyo yapmak yerine ayakta duş almak gerekir.

  Bununla birlikte, Labioplasti uygulamasında kullanılan ampütasyon teknikleri:

  • Deepitelizasyon tekniği
  • Wedge teknikler( Santral wedge, Posterior wedge ve Anterior wedge uygulamaları)
  • Linear labioplasti

  Labioplasti uygulamasında klitoris derisinde bulunan fazlalıkları alıp dengeyi sağlamak için uygulanan tekniğe ”klitoral unhooding” tekniği denmektedir. Her hastanın yaşadığı probleme göre teknik belirlenmektedir. Teknik belirlenirken labia minörlerin durumu dikkate alınır. Yaygın olarak kullanılan teknik wedge teknikleridir.

  Lazerli Labioplasti uygulamasının yapıldığı kişilerin şikayetleri şunlardır:

  • İç dudak görüntüsünden estetik açıdan rahatsız olanlar
  • İç dudakların asimetrik görünümü, bir dudağın küçük diğerinin büyük olması
  • İç dudaklar büyük olduğu için tahriş olanlar
  • Vajinanın içine giren iç dudaklar sebebiyle cinsel ilişki sırasında acı hissedenler
  • Bisiklet sürerken acı hissedenler
  • Dar kıyafetlerle rahat edemeyenler
  Örümcek Ağı Tedavisi

  İstanbul

  Yüzümüz her geçen gün çeşitli kimyasallara ve kötü hava koşullarına maruz kalarak yıpranmaktadır. Bu yıpranmalar sonucu yüzde ve boyun çevresinde oluşan kırışıklık ve sarkmalar kadın veya erkek herkesi kötü etkilemektedir. Bu yüzden birçok kişi birçok medikal ve kozmetik ürünlere ilgisini arttırmaktadır. Fakat bu ürünler bu sarkma ve kırışıklıkların ilerlemesini yavaşlamasına neden olsa da kesin çözüm içermemektedir. Artık insanlar ağrı çekmeden ve zaman kaybetmeden güzelliklerini korumak istemektedirler. Estetiğin ve güzelliğin kalbi olarak bilinen şehirlerden biri de İstanbul’dur. Örümcek Ağı Tedavisi İstanbul’da uzman kişiler tarafından yapılan tedavilerden biridir. Çeşitli estetik seçenekleri de bulunan İstanbul’da bu işlemi yapan birçok yer bulunmaktadır.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı

  Yüzünde sarkma veya çizgi oluşan hastalar, Örümcek Ağı Tedavisini öğrenmeden önce ameliyat olmak istemektedir. Fakat bu ameliyat kesi şeklinde yapıldığı için Örümcek Ağı Tedavisi kadar kısa sürede iyileşme gözlenmemektedir.  Ameliyat anestezi altında cildin altındaki bağ dokularına ve aşağıya doğru sarkmış dokulara kesiler atılarak yapılır. Bu sarkmış dokular yüzde olması gereken yerele taşınmaktadır. İşlem sonrasında hasta birkaç gün hastanede kalmak zorundadır. Eğer herhangi bir komplikasyon olursa bu süre daha da uzayabilmektedir. Ameliyat sonrasında oluşan şişliklerin inmeye başlaması 3 gün sonunda olurken işlerine dönme süresi 10 günü bulabilmektedir. Yüzün kendine gelmesi de 2 ay kadar sürebilmektedir.

  Sizin Yorumunuz