Skip links
örümcek ağı estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

  Örümcek ağı estetiği nedir?

  Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe tedavisidir. Cildin geçici olarak yenilenmesi, sıkılaştırılması ve dolgunlaştırılmasıyla alakalıdır. Genelde cerrahi işleme gerek olmasa bile bazen çok ufak müdahaleler gerekebilir.

  Cerrahi müdahale gerektiren tedavilerde yüzde kesikler oluşturulur. Yüzünüze yağ transferi yapılabilir. Ayrıca yüz kaslarında düzenlemelere gidilebilir. Cerrahi tedavide genel anestezinin uygulanması şarttır.

  Cerrahi müdahaleyle yapılan yüz germe işlemleri daha kalıcı bir çözümdür. Örümcek ağı estetiği kısa vadeli bir çözüm olarak ön plana çıkar. Bu sebeple sonradan tekrarlanması gereken bir tedavi yöntemidir.

  Örümcek ağı estetiği riskli midir?

  Örümcek ağı estetiği tamamen risksiz bir tedavi yöntemi değildir. Sadece risk düzeyi oldukça düşüktür. Tedavi yöntemi oldukça güvenli kabul edilir. Bununla birlikte çok nadiren bile olsa karşılaşılabilen yan etkiler vardır.

  Kanama, kabarcık oluşumu, diş çürümesi ve cildin kuruması diğer yan etkilerden daha fazla görülürler. Enfeksiyon riski uygulanan yönteme göre değişiklik gösterir. Bazen ise işlem yapılan bölgede kaşıntı olabilir.

  Cilt yanığı ve cilt kızarıklığı çok nadirdir. Yüze dermal dolgu uygulanacaksa enjeksiyonuna bağlı olarak ateş, baş ağrısı ve mide bulantısı yaşanabilir. Çeşitli durumlarda ise deri döküntüsü problemiyle karşılaşılabilir.

  Örümcek ağı estetiği neden tercih edilir?

  Ameliyatsız yüz gerdirme tedavisinin tercih edilme sebepleri oldukça farklıdır. Her ne kadar geçici bir çözüm olsa bile yüzün kusurlarını düzeltmek için idealdir. Ayrıca ameliyatlı yönteme göre ekonomiktir.

  Ameliyatla yüz gerdirme yapıldığında uzun bir iyileşme sürecinden geçmek gerekir. Pek çok insan hızlı bir şekilde hayatına devam etmek istediğinden alternatif çözümler arar ve örümcek ağı estetiğine başvurur.

  Örümcek ağı estetiği ne zaman yaptırılmalı?

  Yüzünüzde yaşlanma belirtilerinin büyük bir kısmı varsa tedaviye başlamak için geç kalmamalısınız. Genel olarak 30-40 yaş aralığı ideal kabul edilir. Cildinizin canlılığını kaybetmesini beklememelisiniz.

  Bir tedaviye ihtiyaç duyup duymadığınızı belirleyecek en önemli faktör cildinizin durumudur. Herhangi tür bir tedaviye evet demeden önce mutlaka cildinizin bir uzman tarafından incelenmesini sağlamalısınız.

  Örümcek ağı estetiğinin avantajları nelerdir?

  Örümcek ağı estetiği cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi cerrahi yöntemler kadar etkili sonuçlar vermez. Basit olan prosedürler yoluyla kırışıklıkları ve sarkıklıkları ortadan kaldırır.

  • Uygun fiyatlı: Örümcek ağı estetiği diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatlıdır. Cerrahi yüz germe işlemlerine başvurduğunuzda daha fazla ödeme yapmanız gerekeceğini bilmelisiniz.
  • Daha zahmetsiz: Ameliyatsız yüz gerdirmenin zahmeti azdır. Yaptıran kişiye daha az rahatsızlık verir. Operasyon sonrasında daha az bakım gerektirir. Ağrıları azaltmak için standart yöntemler yeterlidir.
  • Daha pratik: Bu tedavi yöntemi pratik bir işlemdir. Kliniğe veya hastaneye başvurduğunuzda cerrahi müdahaleye pek gerek kalmaz. Tedaviniz kısa süre içerisinde tamamlanır.
  • Daha hızlı iyileşme: Bu yüz gerdirme işleminde iyileşme süresi çok daha hızlıdır. Önemli ölçüde daha az zaman gerekir. Bazı tedavi yöntemlerinde ertesi gün normal yaşantınıza dönebilme şansınız vardır.
  • Riskin düşük olması: Genel anestezi ve büyük kesiler içermediğinden riski düşük bir tedavi yöntemidir. Cerrahi yöntemle karşılaştırıldığında tedavi süresince ortaya çıkabilecek problemler çok daha azdır.

  Örümcek ağı estetiğinden yararlanmak istiyorsanız önceliklerinizi netleştirmiş olmanız gerekir. Taleplerinizin karşılanması mümkünse pratik bir biçimde ameliyatsız yüz gerdirme tedavisinden yararlanabilirsiniz.

  Kimler örümcek ağı estetiği yaptırabilir?

  Örümcek ağı estetiği herkese uygun bir yöntem değildir. Bu tedavi yöntemine başvuranlar yüzlerinin daha genç görünmesini isterler. Çökük yanaklara, sarkık bir cilde ve göz etrafında gölgelere sahip olan kişiler içindir.

  • Sivilcelerinden kurtulmak isteyen biriyseniz bu tedavi yöntemi size uygun değildir.
  • Yüzünüzde egzama gibi farklı cilt rahatsızlıkları varsa örümcek ağı estetiği yaptırmamalısınız.
  • Cildinizde benler, çiller veya farklı durumlar varsa size uygun bir tedavi yöntemi olmayabilir.
  • Sedef hastalığına sahipseniz örümcek ağı estetiği yaptırmaya uygun olmayabilirsiniz.

  Tüm bunlara ek olarak derin kırışıklıklara, aşırı sarkık cilde veya yara izlerine sahipseniz örümcek ağı estetiği çözüm olacak bir tedavi yöntemi değildir. Bu gibi sorunlar için doktorunuzdan ek bilgi talep etmeniz gerekir.

  Örümcek ağı estetiği nasıl fayda sağlar?

  Örümcek ağı estetiğinde tam olarak ne elde etmek istediğiniz önemlidir. Daha sıkı ve daha parlak cilde sahip olmak isteyen herkese fayda sağlayabilir. En uygun prosedür doktor incelemesi sonrasında belirlenir.

  1. Kırışıklığı azaltma

  Kırışıklıkları azaltmak için ameliyatsız yüz gerdirme yönteminden yararlanabilirsiniz. Tedavi yöntemi kapsamında botoks uygulanabilir. Uygulanacak botoks miktarı oldukça düşük ve güvenlidir.

  Kırışıklığı azaltma tedavisi kas kasılmalarını geçici olarak bloke eder. Etkili olmasını sağlayan durum ise cildin görünümünü iyileştirmesidir. Ayrıca kırışık çizgilerin oluşumunu yavaşlatacak bir çözümdür.

  2. Cildi germe

  İnsanın cildi yaşı ilerledikçe esnekliğini kaybeden bir yapıdadır. Bu sebeple ciltte gevşek bir görünüm ortaya çıkar. Cildi sıkıştırmak ve daha genç bir görünüme sahip olmak için cilt sıkılaştırma tedavileri uygulanır.

  Ulterapi ve radyo frekanslarıyla mikro iğneleme en çok kullanılan yöntemlerdir. Ulterapi karıncalanma ve kızarıklık gibi yan etkilere sahiptir. Mikro iğnelemede ise hastanın enfeksiyon kapma olasılığı yüksektir.

  3. Yüzdeki hacmi iyileştirme

  Ameliyatsız yüz germe tedavisinde yüzdeki hacmi iyileştirme söz konusudur. Bunun için dermal dolgu maddelerinden yararlanılır. Kırışıklıklar azaltılır. Böylece yüzün bazı bölgelerindeki kaybolan hacim geri kazanılır.

  Yüzdeki hacmi iyileştirmek için enjeksiyon gerçekleştirilir. Jel şeklinde olan maddeler cilde enjekte edilirler. Dermal dolguların en önemli yan etkileri bölgesel şişkinlik ve enfeksiyon kapma riskinin yüksek olabilmesidir.

  4. Cildi yenileme

  Örümcek ağı estetiği kapsamında cilt yenileme işlemi yapılabilir. Cildi yenileme kimyasal peeling yöntemiyle gerçekleştirilebilir. Cilt dokusunu pürüzsüz hale getirme ve görünümünü iyileştirme temel hedeftir.

  Buna ek olarak lazerle cilt yenileme işlemine başvurulabilir. Cerrahi olmayan bu tedavi yönteminde kırışıklıklar ve sivilce izleri ortadan kaldırılabilir. Ayrıca hasar görmüş cildin tonu iyileştirilebilir.

  Örümcek ağı estetiği nasıl yapılır?

  Örümcek ağı estetiği kişinin ihtiyaç duyduğu gereksinimleri karşılamaya odaklanır. Talepler farklı olabildiğinden yöntemler farklıdır. Derin kırışıklıkları ortadan kaldırma gibi ameliyatsız yapılan sayısız işlemden söz edilebilir.

  Bu tedavi yöntemine karar verilip başlanılmadan önce bir ön muayene yapılmalıdır. Cilt bakım uzmanının yapacağı değerlendirme sonrasında tedaviye uygun bir aday olup olmayacağınız belirlenebilir.

  Tedavinin uygulanma süreci çok basit ve nispeten ağrısızdır. İşlemin yapılacağı yüz bölgesine lokal anestezi uygulanır. Daha sonra tedavide kullanılan ipler derinin en üst yüzeyinin altına yerleştirilirler.

  Söz konusu iplerin yerleştirilmesi için çok ince iğneler kullanılır. Modern kimyasal peeling yönteminden yararlanmak mümkündür. Çok hassas ve hafif hareketler doğrultusunda ipler cilt altına yönlendirilirler.

  Tedavide kullanılacak ipler kendiliğinden çözümlenebilir yapıdadırlar. Tedavi sonrasında uzun bir iyileşme süreci yoktur. Ancak dermal dolgu uygulaması yapılmışsa belirli bir iyileşme süreci gerekli görülebilir.

  Örümcek ağı estetiği sonrasında neler yapılmalı?

  Örümcek ağı estetiğinin ardından iyileşme süreci çok uzun sürmez. Hafif ağrı ve rahatsızlık duymanız normaldir. Ayrıca işlem yapılan bölgede çok ufak şişlikler oluşabilir. Ancak kısa sürede normal hayatınıza dönebilirsiniz.

  Ortaya çıkacak etkiler tedavi yöntemine bağlıdır. Genel olarak doktorunuz buz paketleri kullanmanızı isteyebilir. Ayrıca cildi yatıştırmak için merhemler verebilir. Ağrılarınız olursa ağrı kesici kullanmanızı önerebilir.

  Örümcek ağı estetiğinin etki süresi ne kadardır?

  Örümcek ağı estetiği yaptırdığınızda tedavi sonuçlarını hızlı bir şekilde elde edersiniz. Ancak bir süre sonra işlemin tekrarlanması gerekir. Cildin genç kalabilmesi için 1-2 yılda bir bu tedavi yöntemin tekrarlanması önemlidir.

  Ameliyatsız yüz gerdirme tedavisine ait etkinin uzun sürmesini istiyorsanız bazı destekleyici adımlar atabilirsiniz. Bunlardan ilki yüzünüzü her gün temizlemek ve nemlendirmektir. İkincisi ise güneşten uzak durmaktır.

  Örümcek ağı estetiği fiyatları nelerdir?

  Örümcek ağı estetiği fiyatları değişkendir. Her insanın cilt durumu ve yaşadığı problem aynı değildir. Uygulanacak tedavi yöntemleri için gerekli değerlendirmeler yapılır ve kişiye uygun çözümler sunulur.

  Ne kadar ip ve gerekliyse dermal dolgu kullanılacağı belirlendikten sonra seans miktarına karar verilir. Tedavinin fiyatı belirlendikten sonra tedavi sonrasında kullanılacak kremler ve ağrı kesiciler gibi her faktör hesaba katılmalıdır.

  Ameliyatsız yüz gerdirme tedavisi 1-2 yıl boyunca cildinizin mükemmel görünmesini sağlasa bile tekrarlanmalıdır. Tedavi sonrasında doktorunuzun önerilerine uygun olarak cildinize iyi bakarsanız etkisi uzun sürebilir.

  Örümcek ağı estetiği kalıcı değil geçici bir çözüm sunabilir. Tedavide kullanılan medikal iplerin gücü sonucu etkileyen en önemli faktördür. Bunun için doğru uzmandan ve doğru klinikten destek almak her şeyden önemlidir.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp