Skip links
nem aşısı

Nem Aşısı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

  Sağlıklı bir cilt yeterli miktarda neme sahiptir ve cildiniz yeteri kadar nemli değilse nemlendirici krem kullanırsınız. Bu kremler cildin altına ulaşamazlar. Nem aşısı cildin altına ulaşarak uzun süre etki gösterir.

  Nem aşısı kuru cildin görümünü dolgunlaştırmaya yardımcı olan bir tür cilt bakım ürünüdür. Ciltte yer alan nemin kalıcılığını yükselten hyalüronik asit içerir. Aynı zamanda gliserin dahil olmak üzere farklı bileşenlere sahiptir.

  Nem aşısı nedir?

  Nem aşısı cildin genç ve canlı gözükmesini sağlayan bir tür enjeksiyondur. Enjeksiyon iğnesinin içerisinde antioksidanlar, vitaminler ve hyalüronik asit bulunur. Tüm bu etken maddeler cildi derinlemesine nemlendirirler.

  Yaşınız ilerledikçe cildinizin kendini nemlendirme becerisi ortadan kaybolur. Bununla birlikte güneş ışınlarına maruz kaldıkça cildiniz kurumaya başlar. Tüm bu doğal etkenler cilt sağlığınızı etkilerler.

  Cildinizi nemlendirmek için çeşitli cilt bakım ürünlerine başvurabilirsiniz. Ancak kullandığınız bakım ürünleri cildinize uygun değilse cildinizin sebum dengesini bozarsınız. Bu sorunu ortadan kaldırmak için nem aşısı idealdir.

  Nem aşısının içeriği nedir?

  Nem aşısının içeriği üründen ürüne değişkenlik gösterebilir. Aşının içerisinde yer alan en yaygın bileşen ise hyalüronik asittir. Hyalüronik asit cildi dolgunlaştırır ve ciltteki kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur.

  Aşıda yer alabilen bir diğer etken madde gliserindir. Gliserin havadaki nemin cilde nüfuz etmesini sağlar. Ciltteki ölü hücreleri çıkarıp dokuyu iyileştiren alfa hidroksi asit aşının bileşenleri arasında olabilir.

  Hemen hemen tüm nem aşıları antioksidanlarla desteklenirler. Yoğun bir biçimde E vitamini ve C vitamini içeren antioksidanlar sayesinde cildiniz zararlı serbest radikaller karşısında doğal bir savunmaya sahip olur.

  Nem aşısının içeriği nedir?

  nem aşısı

  Nem aşısı kimlere uygulanabilir?

  Nem dolgusunun bir cilt bakım ürünü olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca her insanın cilt yapısı ve cilt sorunu birbirinden farklı olabilir. Bu sebeple her cilt bakım ürününün herkeste aynı etkiyi göstermeyeceği bilinmelidir.

  Çok hassas bir cildiniz varsa veya çeşitli alerjilere sahipseniz çok dikkatli olmalısınız. Doktorunuz nem aşısını gerekli tetkikleri yaptıktan sonra uygulamalıdır. Böylece olası yan etkilerden uzak durabilirsiniz.

  Nem aşısı ne zaman yaptırılmalıdır?

  Cildiniz çok yaşlı görünüyorsa nem aşısı tedavisini düşünebilirsiniz. Cildinizde kırışıklıklar, lekeler ve ton problemleri varsa sizin için ideal olabilir. Ancak uygulama öncesinde bazı hususlara dikkat etmelisiniz.

  Nem dolgusunun ne zaman kullanılacağı konusunda çeşitli endişelere sahipseniz size yol göstermesi açısından doktorunuza danışmalısınız. Böylece cildinizin bakımı için en uygun tedavi yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

  Nem aşısı hangi bölgelere uygulanabilir?

  Nem dolgu maddeleri cildin kuru ve susuz kalan bölgelerine uygulanabilir. Genelde boyun, yüz, el ve dekolte bölgesinde kullanılır. Tüm bu bölgeler vücudun diğer bölgelerine nazaran daha hızlı yaşlanma etkisi gösterirler.

  Vücudun diğer bölgelerine nem dolgusu yapılabilir mi? Kollar ve bacaklar alternatif bölgeler olabilirler. Doğru kararı verebilmek için doktorunuzun cildinizi incelemesi gerekir. Bunun için çeşitli cilt testleri gerçekleştirilebilir.

  Nem aşısının faydaları nelerdir?

  Nem aşısının temel görevi kuru cilde gereken miktarda nem eklemek ve tekrardan kurumasını engellemeye çalışmaktır. Ancak nem aşısının faydaları bununla sınırlı değildir. Çünkü cilt bakımına uzun vadeli bir katkıdır.

  1. Cildinizi yatıştırır

  Cildiniz çok hassassa hızlıca kızarır veya tahriş olur. Doktorunuz hassas ciltlere uygun ürünler kullanmanızı isteyebilir. Çünkü hassas ciltlerin sağlıklı olabilmeleri için daha fazla bakıma ve daha fazla neme ihtiyaçları vardır.

  Doktorunuz kullanabileceğiniz en uygun ürünlerin neler olduğunu söyleyecektir. Ancak bazen cildiniz etkin nemlendirme çözümlerine ihtiyaç duyabilir. Bu durumda nem aşısından destek almayı düşünebilirsiniz.

  2. Yaşlanma belirtilerini azaltır

  Nemli cilt çok daha genç görünür. Eğer hayatınız boyunca cildinizi yeteri kadar nemlendirmemiş olursanız gelecekte kırışıklıklar ve çizgilerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Nem aşısı sayesinde bir önlem alabilirsiniz.

  Cildinizi nemlendirmek için her gün duş almanız yeterli gibi görünebilir. Ancak yaşınız ilerledikçe bu yeterlilik ortadan kalkar. Nem dolgusu gibi tedavilere başvurarak cildinizi sağlıklı tutmayı başarabilirsiniz.

  3. Akneyle mücadeleyi destekler

  Yağlı bir cildiniz varsa akne problemi yaşayabilirsiniz. Genel olarak yağlı cilde ekstra nem uygulanması doğru değildir. Buna rağmen nemlendirici aşılar cildin yağ üretim dengesini düzeltmeye yardımcı olabilirler.

  Nemlendirici aşı yapıldığında cilt sadece ihtiyaç duyduğu kadar yağ üretimi gerçekleştirir. Çok fazla yağ üretimi olmadığından akne ve sivilce gibi problemlerin yaşanma olasılığı azalır ve cildiniz sağlıklı kalır.

  4. Güneş ışınlarından korur

  Çok sık cilt problemleri yaşayan biriyseniz doktorunuz size SPF içeren bir güneş kremi kullanma önerisinde bulunabilir. SPF içeren güneş kremleri cildinizi sağlıklı tutabilmek için özel olarak formülize edilirler.

  SPF içeren ve aynı zamanda nemlendirici olan güneş kremleri vardır. Bu güneş kremleri cildi beklenilen seviyede nemlendiremezler. Nem dolgusu ile cildinizi güneş ışınlarından koruyan bir desteğe sahip olursunuz.

  5. Kuruluğu önler

  Sıcak hava, soğuk hava, klimalı ortam, ısıtma çözümleri ve güneş ışınları dahil olmak üzere cildin nemliliğini etkileyen pek çok faktör vardır. Nem aşısının fayda sağladığı en önemli noktalardan birisi kuruluğu önlemesidir.

  Nem miktarı azaldıkça cildiniz parlaklığını ve canlılığını kaybeder. Kuru bir cilde sahip olursunuz ve diğer cilt problemleri tetiklenir. Nem aşısı yaptırdığınızda kuruluğu önlemek için en ideal adımı atmış olursunuz.

  Nem aşısı nasıl uygulanır?

  Birbirinden farklı nem aşıları olduğundan her birinin uygulanma biçimi farklılık gösterebilir. Doktorunuzun deneyimi oldukça önemlidir. Çünkü deneyimli bir doktor alanındaki tum uygulamalara hakimdir.

  • İlk olarak doktorunuz cildinizi inceleyerek ve çeşitli testler yaparak tedaviye uygun olup olmadığınızı belirler.
  • Tedaviye uygunsanız doktorunuz aşı sonrasında cildinize nasıl bakmanız gerektiği konusunda size bilgi verir.
  • Aşı öncesinde cildinizin temiz olması gerekir. Klinikte tedaviye hazır olurken cildinizdeki kir ve yağ güzelce çıkarılır.
  • Gerekli olması durumunda cilde tonik uygulanır ve cildin tonunu geri kazanabilmesi sağlanır.
  • Doktorunuz çok az miktarda enjeksiyon gerçekleştirerek aşı işlemine başlar ve dozu kademeli olarak yükseltir.
  • Belirlenen ideal dozun tamamı uygulandıktan sonra aşı işlemi tamamlanmış olur.

  Nem aşısından ekstra verim almak için aşı sonrasında cildinizi korumaya özen göstermelisiniz. Doktorunuz cilt bakımı konusunda size öneriler sunacaktır. Bu önerileri takip ederek tedavinin etkisini artırabilirsiniz.

  Nem aşısının yan etkileri nelerdir?

  Nem dolgusu güvenli bir cilt bakım ürünü olarak kabul edilir. Ancak her cilt bakım ürününde olduğu gibi bazı bileşenler yan etkilere sebebiyet verebilir. Herhangi bir uygulama yapılmadan önce doktor incelemesi gereklidir.

  Enjeksiyon yapıldıktan sonra cildinizde tahriş veya kaşıntı oluşabilir. Özellikle cildiniz çok hassassa buna dikkat etmelisiniz. Ciddi akne seviyelerine sahip kişilerde daha fazla akne çıkması tetiklenebilir.

  Nem dolgusunun dozu doğru ayarlanmazsa ekstra cilt kuruluğuna neden olabilir. Herhangi bir cilt testi yapılmadan enjeksiyon gerçekleştirilirse kurdeşen ve şişme gibi alerjik reaksiyonlar yaşayabilirsiniz.

  Nem aşısının etkisi ne kadar sürer?

  Nem dolgusunun etkisi cildinizin durumuna ve kullanılan ürüne göre değişiklik gösterebilir. Bazı ürünler anında etki gösterirler ama kısa süreli nemlendirme sunarlar. Bazıları ise daha uzun süreli etkiye sahiptirler.

  Aşının yeteri kadar etki gösterebilmesi için doğru şekilde uygulanması gerekir. Doktorunuzun deneyimli olması ve aşıdan sonra size cilt bakım tavsiyelerinde bulunması önemlidir. Böylece aşının daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

  Nem aşısının fiyatları nedir?

  Nem aşısının fiyatlarını etkileyen pek çok farklı faktör bulunur. Tedavi olacağınız kliniğin hizmet kalitesi, doktorunuzun deneyimi, kullanılacak ekipmanlar ve uygulanacak seans miktarı fiyatı doğrudan etkilerler.

  Aşının fiyatını etkileyen bir diğer önemli kriter ise nem dolgusunun markasıdır. Birbirinden farklı nem dolguları bulunur ve her birinin içeriği değişkendir. Bu yüzden seçilecek nem dolgusu fiyat üzerinde etkili olabilir.

  Nem aşısı cildinizi en etkili şekilde nemlendirebilecek bir çözümdür. Doktorunuza danıştığınızda aşı hakkında ek bilgi talep etmelisiniz. Doktorunuz sizi cildinize en uygun tedavi yöntemiyle tanıştıracaktır.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp