1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Mini Karın Germe
Mini Karın Germe İstanbul

Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini karın germe operasyonu karın bölgesinde insanların rahatsız olduğu birçok durumun giderilmesinde etkin olarak tercih edilen bir yöntemdir. Karın bölgesi kimi zaman hamilelik kimi zaman aşırı kilo alıp verme gibi durumlar nedeni ile sarkabilir. Bu tarz sorunların giderilmesinde ve karın bölgesinin daha estetik bir görünüme kavuşmasında mini karın germe operasyonları gerçekleştirilmektedir. 

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Mini Karın Germe Ameliyatı

  Nedir ?

  Mini karın germe, karın germe operasyonlarının bir çeşidi olarak ifade edilebilir. Operasyonu normal karın germe ameliyatlarından ayıran ise görece daha küçük bir işlem olmasıdır. Bu operasyon genellikle karın bölgesi tam olarak gevşek ya da gergin olmayan vücutlar için idealdir. Operasyon normal karın germe operasyonuna oranla daha kısa sürede tamamlanır ve daha kısa bir iz ortaya çıkar.

  Karın germe ameliyatı mini karın germe ameliyatına oranla daha büyük çaplı bir operasyondur. Ameliyat süresi ve iyileşme süreci de buna bağlı olarak artış gösterebilir. Fazla kilosu olan ancak aşırı kilo sorunu ile karşı karşıya olmayan hastalara en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Tıp dilinde Mini Abdominoplasti adı ile de bilinir.

  Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

  Mini karın germe kimlere yapılır sorusu daha çok karın germe ile mini karın germe seçenekleri arasında kalmış kişiler tarafından sıkça sorgulanır. Karın germe operasyonuna oranla daha hızlı iyileşen, daha hızlı tedavi süren bir yöntemdir. Ancak etki alanı da daha küçüktür.

  Mini karın germe ameliyatı deri ve yağ fazlalığı sınırlı oranda olan hastalar için tercih edilir. Bununla birlikte karın bölgesinde meydana gelen minik çatlakların da tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

  Mini karın gerdirme operasyonu aşağıdaki durumlarda tercih edilebilmektedir.

  1. Alt karın bölgesinde yağlanma ve sarkma,
  2. Alt karın bölgesinde çatlak oluşması,
  3. Alt karın bölgesinde cilt sarkmaları meydana gelmesi,
  4. Aşırı kilo kaynaklı yağ tabakasının sarkık bir görünüm oluşturması,
  5. Biçimsiz göbek deliği,
  6. Karın bölgesinde gevşeklik.

  Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Mini karın germe ameliyatı alanında deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında gerekli kontrollerin yapılarak kişinin gerekli sağlık şartlarını taşıdığından emin olunması gerekir.

  Mini karın germe ameliyatı nasıl yapılır diye sorulduğunda tek bir yöntem söylemek mümkün değildir. Ancak genel olarak uygulanan ve takip edilen yöntem liposuction işlemi başlar. Bu işlem karın bölgesine uygulandıktan sonra ameliyata başlanır.

  Ameliyat alt karın bölgesinde gerçekleştirilen küçük bir kesi ile başlar. Sonrasında karın cildi göbek deliğine kadar kaldırılır. Karın kaslarında gevşeme görülürse kasların birbirine dikilerek sıkılaşması sağlanabilir. Gerek görülmediği durumlarda göbek deliği altında kalan bölümdeki fazlalıklar alınır.

  Mini karın germe ameliyatı boyunca biçimsiz göbek deliğinin biçimlendirilmesi de mümkündür. Göbek deliği yaklaşık 2 cm kadar aşağı taşr/0ınabilmektedir. Operasyon sonuna doğru gelindiğinde karın germe işlemi tamamlanarak bölge kapatılır ve kesi dikilir. 

  Mini Karın Germe

  Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Mini karın gerdirme ameliyatı yaklaşık 2 ile 3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında düzenli kontroller ile operasyon desteklenir. Ameliyat sonrasında tedavi süreci yaklaşık 1 haftadır.

  Genel anestezi ile hızlı bir şekilde gerçekleştirilen bu operasyonun net sonucunun ortaya çıkması yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir. Düzenli kontroller ve ömür boyu destek ile mini karın germe ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz.

  Mini Karın Germe İstanbul

  Mini Karın Germe Öncesi ve Sonrası

  Mini karın germe öncesi ve sonrası itibari ile tedavi süresi kısa ve hızlı olan operasyonlardan biridir. Mini karın germe öncesinde kişilerin en az 2 hafta süre ile sigara içmemesi gerekir. Sigara içen kişilerin ameliyat öncesinde sigara tüketmemesi hem anestezinin sağlıklı bir şekilde etki etmesi hem de ameliyat süreci için önemlidir.

  Mini karın germe öncesi estetik cerrah tarafından kişinin muayene edilmesi şarttır. Muayene sonunda incelenen radyolojik görüntüler sonucunda ameliyatın yapılma kararı alınabilmektedir. Bununla birlikte operasyon boyunca uygulanacak tekniğin planlanması da bu süreçte gerçekleştirilir.

  Mini karın germe sonrası hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Hastaya doktor tarafından verilen ilaçların düzenli ve doğru kullanımı bu noktada büyük önem taşır.

  Mini Karın Germe Ameliyatı

  Ameliyatı İyileşme Süreci

  Mini karın germe ameliyatı iyileşme süreci yaklaşık 3 hafta kadardır. Ameliyat gerçekleştikten sonra hasta özel bir korse kullanmaya başlar. Korsenin kullanım süresi en fazla 6 hafta kadar olmaktadır. Karın bölgesindeki iyileşmenin durumuna bağlı olarak korsenin kullanım süresi değişebilir.

  Mini karın germe ameliyatı sonrasında kontrollerde doktor tarafından korsenin kullanım süresine karar verilmektedir. Dikiş pansumanları ve temizleme işlemleri de düzenli kontrollerle gerçekleştirilmelidir. Normal şartlarda hasta ameliyattan 6 ay sonra hayatına normal bir şekilde devam edebilmektedir.  

  Mini karın germe ameliyatı sonrası doğum yapmak isteyen kişilerin doğum yapabilmesi için 1 yıl sürenin dolması gerekir. Bir başka ifade ile hastanın hamile kalması için yaklaşık 3 ay beklemesi gerekmektedir. Bölgenin iyileşmesi için bu süre şarttır.

  Mini Karın Germe Ameliyatı

  Fiyatları

  Mini karın gerdirme fiyatları birçok faktöre göre belirlenmektedir. Hastanın durumu, estetik ihtiyaç düzeyi göz önünde bulundurularak fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Hastanın durumu gereği küçük dokunuşlar ve minik bir operasyon gerektiğinde mini karın germe operasyonu uygulanır. Daha büyük çaplı bir operasyon gerektiğinde karın germe operasyonu ile tüm karın bölgesine müdahale edilmektedir.

  Mini karın germe fiyatları Flora Klinik bünyesinde müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile belirlenmektedir. Kliniğimiz bünyesinde ön muayene sonrasında ihtiyacınız olan karın germe operasyonu ve mini karın germe fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

  Mini Karın Gerdirme Ameliyatı Fiyatları İstanbul

  Mini karın germe İstanbul lokasyonunda profesyonel olarak hizmet veren FloraKlinik estetik ve güzellik merkezimiz bünyesinde gerçekleştirilen operasyonlardan biridir. Hijyenik, steril ve güvenli ameliyat gerçekleştirilen kliniğimizde bütçe dostu fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

  Alanında deneyim kazanmış uzman doktorlarımız ile İstanbul’da iki şubemizde hizmet vermekteyiz. Mini karın germe ameliyatı olmadan önce vücudunuzun gereksinimleri ve ön muayene için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

  Sizin Yorumunuz