Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı çeşitli nedenlerden dolayı göğüslerinin yapısında bozulmalar meydana gelen kadınların başvurduğu bir estetik cerrahi yöntemdir. Meme kaldırma ameliyatı olarak bilinen meme dikleştirme ameliyatı ile göğüslerdeki deformasyonlar giderilir ve göğüslerde doğal bir görünüm elde edilir. Flora Klinik olarak uzman doktorlarımız ile göğüs dikleştirme operasyonlarında oldukça başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Göğüs dikleştirme ameliyatının süreci meme küçültme ameliyatı ile benzerlik göstermektedir. Meme dikleştirme ameliyatında ilk önce meme ucunu besleyecek olan pedikül seçilir sonrasında ise uygulanacak olan kesi izine karar verilir. Göğüs dikleştirme ameliyatında memede bulunan fazla cilt çıkartılır ve bu sayede dikleşme gerçekleştirilir. Göğüs dikleştirme ameliyatında kullanılan 3 farklı teknik mevcuttur

  Meme Dikleştirme Ameliyatında Kullanılan Teknikler Nelerdir?

  Meme Başı Çevresi Tekniği: Meme başı çevresi az miktarda sarkması olan kadınlar için uygundur. Çok fazla sarkması olan kişiler için uygun değildir.

  Vertikal Teknik: Bu teknik orta derecede meme sarkması problemi olan kişiler için uygundur. Meme ucu çevresinden aşağıya doğru yapılan kesiler ile meme dikleştirme gerçekleştirilir.

  Ters T Tekniği: Bu teknik ağır ve orta meme sarkması problemi olan kişiler için uygundur. Memede çok fazla sarkma olduğu için meme cildinden çıkarma yapılması gerekmektedir. Diğer yöntemlere oranla daha fazla iz kalır.

  Flora Klinik hekimleri sizin için en uygun yöntemin hangisi olduğuna karar vermektedir. Bu sayede Flora Klinik’te gerçekleştirilen operasyonlarda başarı oranı oldukça yüksektir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Meme dikleştirme estetiğinden önce fiziksel durumunuz ile ilgili çeşitli muayene ve tetkikler gerçekleştirilmektedir. Operasyon için uygun olunmaması durumu da söz konudur.
  • Operasyondan önce kullandığınız ilaçları mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz. Bazı ilaçların kullanımını bırakmanız gerekebilir
  • Operasyondan önce yanınızda kalacak olan refakatçıyı ayarlamalısınız. Aksi takdirde çeşitli problemler yaşayabilirsiniz.
  • Ameliyat öncesi kullandığınız antibiyotikleri, sakinleştiricileri, idrar söktürücüleri, steroidleri ve diğer ilaç türlerini doktora bildirmeniz gerekmektedir.
  • Kan basıncınızın düşmesine, potasyum ve sıvı kaybına, hormon salgısının engellenmesine yol açabilme ihtimali olan bu ilaçlar, aynı zamanda ameliyat öncesi anesteziye odaklanmanıza ve ameliyat stresi ile baş etmenize engel olabilir.
  • Her ameliyatta da olduğu gibi üç hafta öncesinden aspirin ve sigara içmeyi, alkol almayı sonlandırmak gereklidir.
  • Ameliyattan önce doktorunuzun yönlendirdiği bazı noktalar olabilir. Bu noktaları da kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Göğüs dikleştirme operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Söz konusu noktalar genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • Her estetik operasyon gibi göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında da çok dikkat edilmesi ve bir süre istirahat edilmesi gerekmektedir.
  • Göğüs dikleştirme ameliyatından 2-3 gün sonra sosyal hayata dönülse de spor yapmak için 2-3 ay beklenmesi gerekmektedir.
  • Göğüs dikleştirme ameliyatından 4 gün sonraya kadar duş almamalısınız.
  • Göğüs dikleştirme operasyonundan sonra kişilerde hafif ağrılar meydana Bu ağrıları dindirmek için doktorunuzun önerdiği bir ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.
  • Estetik operasyon yapılan bölgelerin olası darbelere karşı korunması gerekmektedir. Bu bölgelere darbe alınırsa çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.
  • Operasyon sonrasında bireylerin çok fazla ağırlık kaldırmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ani hareketlerden kaçınmak gerekmektedir. Aksi takdirde operasyonun sonucu bir felaket ile sonuçlanabilir.
  • Doktorunuzun belirttiği gıda ve içeceklerden bir müddet uzak durmanız gerekebilir.
  • Doktorunuzun belirlediği aralıklar ile doktor kontrolüne gitmeniz gerekmektedir.
  • Operasyondan sonra karında morluk, şişlik ve ağrı meydana gelebilmektedir. Söz konusu morluk, şişlik ve ağrıların ortadan kaldırılması için doktorunuzun önerdiği kremleri kullanabilirsiniz.
  • Operasyondan sonra hastaların bir süre dar giyinmemesi gerekir. Dar elbiseler memenin sıkışmasına neden olmaktadır.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında göğüslerde şişlik ve ağrı olacaktır. Bu şişlik ve ağrı oldukça normaldir. Ameliyat sonrasında kesi yapılan bölgelerde potluk olabilir ve iki meme arasında farklılık meydana gelebilir. Bunları geçici sonuçlardır. Zamanla şişlik, ağrılar, potluk ve iki meme arasındaki farklılık geçecektir. Ayrıca göğüslerde geçici morluklar da oluşacaktır. Bu morluklar da zaman içinde geçecektir.

  Ameliyattan yaklaşık 3 gün sonra bandajlar çıkartılır ve sporcu sütyeni kullanılması gerekir. Meme dikleştirme ameliyatının olumsuz etkileri 1 hafta sonra yavaş yavaş geçmeye başlayacaktır. Bu dönemde Flora Klinik doktorlarının önerdiği ağrı kesiciler ve ilaçlar kullanabilirsiniz. Ayrıca doktorunuzun gerekli gördüğü takdirde 1 gece Flora Klinik’te kalmanız gerekebilir.

  Meme Dikleştirme ve Meme Küçültme Entegre Ameliyatı

  Göğüs dikleştirme ameliyatı genel olarak meme küçültme ameliyatı ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Memeleri çok büyük olan kadınlarda sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra kilo problemi olan ya da doğum yapan kadınların göğüslerinde de sarkma oluşabilmektedir. Memeleri büyük olan kadınlara göğüs dikleştirme ve meme küçültme ameliyatı entegre bir şekilde yapılır. Memeler çeşitli teknikler ile küçültülürken aynı zamanda dikleştirilmektedir.

  Bazı kadınların memeleri küçük ve sarkıktır. Bu durumda kadınlar hem memelerini büyütmek hem de dik bir forma sahip olmasını isterler. Bu noktada Flora Klinik doktorları hem memeleri çeşitli yöntemler ile büyütür hem de dikleştirme işlemini gerçekleştirir. Bu anlamda her iki operasyonun birlikte gerçekleştirilmesi çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

   

  Sıkca Sorulan Sorular

  Göğüs dikleştirme ameliyatını kimler yaptırabilir?

  Bir sağlık problemi yaşamayan ve 18 yaşından büyük kişiler göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırabilir. Ameliyatın sadece kişinin isteği üzerine yapılması gerekir. Fiziksel olarak sağlıklı olan, meme sarkması fazla olan, sarkmadan dolayı rahatsızlık duyan ve bu ameliyattan gerçekçi beklentileri olan hastalar bu ameliyat için uygun adaylardır.

  Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında his kaybı olur mu?

  Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında herhangi bir his kaybı yaşanmaz.

  Göğüs dikleştirme ameliyatı emzirmeyi etkiler mi?

  Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Göğüs ucundan yapılan ameliyatlarda emzirme sıkıntısı yaşanabilmektedir.

  Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında göğüslerde iz kalır mı?

  Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında bir süre göğüslerinizde morluklar olur. Fakat bu morluklar zamanla geçecektir. Dikiş izlerinin ise görünürlüğü azalsa da izler hep kalacaktır.

  Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında süt gelir mi?

  Göğüs dikleştirme ameliyatında göğüs başına ve bağlı olan sinirlere, damarlara dokunulmadığı sürece göğüs duyarlılığı ve süt verme fonksiyonu olumsuz etkilenmez. Göğüs başı alt göğüs dokusundan ayrılmadığı sürece sorun yaşanmaz.

  Ameliyattan sonra göğüs eski boyutlarına döner mi?

  Ameliyattan sonra boyutlarda biraz değişiklik olur. Göğüslerde ameliyat nedeni ile şişlik oluşur. Bu nedenle şişlik indikçe göğüsler biraz daha küçülür. Ancak kilo alıp verme gibi süreçler olmadığı sürece göğüste tekrar sarkma olmaz.

  18 Hasta Yorumu
  1. Nesrin Oğuzlu

   emzirme sonrası göğüslerim sarktı spor yapmaya başladım fakat etkisini göremedim ameliyat şart mı

  2. Hatice

   Merhaba meme büyütme amaliyati olmak istiyorum fiyat ögrenebilirmiyim yurt disindan gelecegim kac gun kalmam gerekli acaba ameliyat ve sonrasi dikisler icin ve kontrol icin tesekkür ederim

   1. Merhaba Hatice Hanım;

    1 hafta istanbul kalmanız gerekmektedir. 1 gün hastanede kalıcaksınız ertesi gün taburcu olabilirsiniz otel ve transfer konularında yardımcı oluyoruz.
    Göğüs bölgenizin yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğraflarını whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

  3. Sevilay

   Bende yurd dısından gelecegim kac gün kalmam gerekiyor meme dikleştirme fiyat ve kullanılan ürün kalitesi nasıl tşkŕ

   1. Sevilay Hanım Merhaba;

    1 hafta kalmanız yeterli 1 gün hastanede kalacaksınız ertesi gün taburcu olacaksınız otel ve transfer konularında yardımcı olabiliriz göğüs bölgenizi yüzü gözükmeyecek şekilde fotoğraflarını whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

  4. Erhan

   Karımın memeleri sarmış biraz diklestirmek ıstiyorum acaba ne kadar ameliyat olabilir onu bilmek istiyorum yanı fiaat öğrenmek teşekkürler

   1. Merhaba Erhan Bey;

    Fiyat verebilmemiz için eşinizin göğüs bölgenizi yüzü gözükmeyecek şekilde fotoğraflarını whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

   1. Merhaba Meltem Hanım;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğraflarınızı whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

  5. Zeynep

   Merhaba Hocam Ben 125 kilo 170 boy
   Liposakson komple Vücüt’ve meme diklestirmek isriyorum lutfen
   Fiyat alabilirmiyim tesekurler

  Sizin Yorumunuz