Mastopeksi Meme Dikleştirme Ameliyatı İstanbul

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme operasyonları; çevresel ve fiziksel etkilerle normalden daha sarkık haldeki göğüslerin cerrahi müdahale ile toparlanmasını ve sarkık görüntünün giderilmesini sağlayan operasyonlardır. Burada amaç gevşeyen meme dokusu ve derinin ortadan kaldırılması, memenin yeniden daha genç görünmesi ve tabii ki en önemlisi kişinin kendini güzel hissetmesidir. Uygulama sorası göğüs çok daha genç, toparlanmış ve dik görünmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Meme Dikleştirme

  Yöntemleri Nelerdir?

  Meme dikleştirme ameliyatları tek bir yöntemle kısıtlı değildir ve en iyi sonucu almak için farklı teknikler uygulanabilir. Ancak burada asıl önemli nokta göğüs hacmi, sarkıklığın boyu ve genel fiziksel yapıdır.

  Meme sarkıklığı sorunu dışında, göğüsler normalden daha küçük boyutta ise, toparlama işlemi ile beraber hacim katma uygulamalarına da başvurulabilir. Meme protezi kullanılarak, göğüs formuna kaybettiği hacim geri kazandırılır ve göğüs toparlanarak dik bir görünüm verilir. Tam tersi olarak meme sarkıklığına ilaveten bir de büyük göğüs sorunu varsa, bu kez de hacim küçültme yoluna gidildikten sonra göğüs & meme toparlanır.

  Meme Dikleştirme (Mastopexy )

  Ameliyatı Zorunlu Mudur ?

  Meme sarkmalarına sebep olan en önemli etken şüphesiz ki bedenin ve derinin zamanında içinde esnekliğini kaybederek ‌yer çekimine yenilmesidir. Orta yaşla başlayan bu sarkma süreci her yıl, yaş aldıkça devam eder ve kimi durumlarda kişinin hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu zamansal etkiden başka; hamilelik, doğum ve özellikle çocuk emzirme meme & göğüs sarkmalarının en önemli sebepleri arasındadır.

  Kişinin sık ya da normalden fazla kilo alıp vermesi, fiziksel yatkınlık ya da düzenli spor yapmama gibi etkenler de bedenin elastikiyetini kaybetmesine neden olur.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

  • Meme dikleştirme estetiğine karar vermeden önce, mutlaka işin uzmanlarına ulaşmalı ve fiziksel durumunuzun uygunluğunu sormalısınız.
  • Operasyona karar verdikten sonra, kronik hastalıklarınızı ya da varsa düzenli kullandığınız ilaçları mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz.
  • Ameliyat esnasında ve sonrasında, anestezi etkilerinden kaynaklanabilecek kazaları önlemek için, bir refakatçinizin olması iyi olacaktır.
  • Göğüs bölgenizi sıkmayan ve giyip çıkarması kolay kıyafetler hazırlamanız da süreci sizin için kolaylaştıracaktır.
  • Ameliyatınızı yalnızca göğüs bölgenizden olsanız bile, sırt ve kol kaslarınızı zorlamanız da, ameliyat sonrası canınızın yanmasına sebep olabilir. Önden düğmeli ve biraz bol kıyafetler daha rahat etmenizi sağlayacaktır.
  Göğüs Dikleştirme (Mastopexy)

  Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Mastopeksi olarak da adlandırılan göğüs & meme kaldırma ameliyatları, göğüslerde sarkmaya sebep olan fazla derinin ve gevşeyerek sarkmaya başlayan meme dokusunun alınarak, göğüslerin yeniden konumlandırılması esasına dayanır. Göğsün üst kısmına yapılan müdahale ile meme bölgesindeki sarkık derinin fazlalıkları alınır ve göğüs uçları yukarı kaldırılır. Fazla deri ve dokudan kurtulan göğüsler daha dik göründüğü gibi çok daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

  Tüm operasyonlarda olduğu gibi, meme büyütme dikleştirme ameliyatlarında da iyileşme süresi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, ortalama 2 – 4 günde hasta gündelik rutinine dönebilir. Ameliyat ise uygulanacak işleme bağlı olarak 1 – 3 saat sürmektedir. Göğüs & meme dikleştirme ameliyatı sonrasında bir miktar ağrınız olabilir ancak bu normaldir. Doktorunuz tarafından verilen ağrı kesiciler bu ağrıları ya tamamen baskılayacak ya da önemli ölçüde azaltacaktır.

  Ameliyattan sonra göğüs üzerinde şişlik olması ve normalden daha iri görünmesi de normaldir çünkü ameliyatlı bölgede ödem oluşur. Ağrılarınız geçip, siz normal hayatınıza döndüğünüzde bile şişkinlikler geçmeyebilir. Burada korkulacak bir durum yoktur. Ortalama bir buçuk ay içinde göğüsleriniz tamamen normal ve doğal görünümlerine kavuşacaktır.

  Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Fiyatları

  Ne Kadar?

  Uygulanacak cerrahi işlem her bünyeye ve her meme yapısına göre farklılık göstereceğinden, herkes için geçerli bir göğüs & meme dikleştirme estetiği fiyatı yoktur. Bu konuda en sağlıklı fiyatı almak için mutlaka bir uzmanla görüşülmeli ve operasyondan ne beklendiği tüm detayları ile konuşulmalıdır. Elbette öncelikle, operasyonun yapılacağı klinik ve sağlık personeli mutlaka iyi araştırılmalı, fiyattan çok deneyime göre karar verilmelidir.

  Meme Dikleştirme Mastopeksi

  Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

  Ameliyattan hemen sonra göğüslerde biraz iz kalabilir ve bu normaldir. Ameliyat izleri uygulanacak tekniğe göre meme başı çevrenizde ya da göğüs çizginizin altında olabilir. Fakat bu izler kalıcı değildir. Ameliyat sonrasında cilt dokusu kendini onarmasına bağlı olarak kaybolmaya başlar ve sonunda tamamen cildinizin rengini alır. İzlerin tamamen yok olması yaklaşık olarak 3 ayı bulabilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Her ameliyat gibi meme dikleştirme operasyonları da hassas bir süreci gerektirir. Özellikle ödemin yoğun olduğu dönemlerde göğüslere gelebilecek en ufacık bir darbe canınızın yanmasına neden olur. Bu tip olası kazalardan kaçınmak için:

  • Basketbol, voleybol gibi sporlardan uzak durun
  • Koşu ya da atlama gibi düşme riski olan hareketlerden kaçının.
  • Göğüslerinizin doğrudan güneş ışığı görmemesine özen gösterin.
  • Kabızlık, dikişlerinize zarar vereceği için çok katı gıdalardan kaçının ve bağırsak dengenizi koruyun.
  • Pamuklu, bol ve nefes alan kıyafetler seçin.
  • Ağır kaldırmayın, başınızın üzerine eğilmeyin ve göğüslerinizi zorlayacak hareketlerden kaçının.

  Ameliyatsız Mastopeksi Meme Dikleştirme İşlemi Yapılabilir mi?

  Meme dikleştirme işlemi özünde, o bölgedeki fazla deri ve dokuyu almaktan ibarettir. Dolayısıyla bu işlemin ameliyatsız yapılması mümkün değildir. Aynı şekilde göğüs hacmi ile ilgili şikayetlerin ortadan kaldırılması için yapılan müdahalelerin de cerrahi olması gerekmektedir.

  Lazer ve benzeri yöntemlerle göğüs dikleştirmek, göğüslere yeniden form vermek ya da ‌hacim katmak mümkün değildir. Dolayısıyla bu tip operasyonlar mutlaka uzman bir tıp doktoru gözetiminde ve deneyimli bir ekiple birlikte yapılmalıdır.

  Genel anlamda göğüs dikleştirme estetiği operasyonları uzmanlarca uygulandığında hayati hiçbir risk taşımayan, basit ve sorunsuz operasyonlardır. Hatta mastopeksi meme dikleştirme ameliyatı sonrasında uzun süreli klinikte yatmanız da gerekmez. Ancak elbette her operasyon gibi meme dikleştirme ameliyatlarının da riskleri vardır.

  • Enfeksiyon kapma ihtimali
  • Anesteziye aşırı duyarlılık ve istenmeyen tepki
  • Beklenmeyen komplikasyon
  • Kanama

  Risklerin tamamen ortadan kaldırılması hiçbir ameliyatta mümkün değilse de, uzmanlarca yapılan ameliyatlarda risk faktörü en aza inmektedir.

  Flora Klinik, sizlerden aldığı güvenle yine sizin için çalışarak, tüm birikim ve deneyimini en iyi şekilde kullanır. Kendinizi güzel olduğu kadar sağlıklı da hissetmeniz bizim için önemlidir.

  Meme dikleştirme mastopeksi estetiği ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sıkca Sorulan Sorular

  Meme duyarlılığı ve süt vermeye etkisi nedir?

  Meme dikleştirme ameliyatında meme başına ve bağlı olan sinirlere, damarlara dokunulmadığı sürece meme duyarlılığı ve süt verme fonksiyonu olumsuz etkilenmez. Meme başı alt meme dokusundan ayrılmadığı sürece sorun yaşanmaz. Meme dikleştirme için kullanılan lolipop tekniğinde hem meme başı hasar görmez, hem de meme duyarlılığı korunur. Bu teknikle ameliyat olan hastalar rahatlıkla bebek emzirebilir.

  Meme dikleştirme ile meme küçültme bir arada yapılabilir mi ?

  Aslında meme dikleştirme ile meme küçültme ameliyatı birbirine benzer cerrahi yaklaşımlardır. Meme dikleştirme ameliyatında meme dikleştirilirken sarkan cilt fazlalığı da alınır. Bunun dışında kalan meme dokusu ve yağ dokusu mümkün olduğu kadar korunur. Meme küçültme ameliyatında ise, cilt fazlalığı ile birlikte meme dokusunun ve yağ dokusunun fazlalığı da küçültme derecesine göre çıkarılır. Bu yüzden her iki ameliyat aynı anda yapılabilir.

  Ameliyattan sonra meme boyutlarında değişim olur mu?

  Az da olsa meme dikleştirme ameliyatından sonra hastaların meme boyutlarında biraz değişim olur. Meme boyutları biraz daha küçülür. Meme dikleştirmek için meme dokusundan bir miktar doku çıkarılır ve meme şekillendirilir. Eğer hastalar hem meme dikleştirme, hem de meme boyutunda büyüme istiyorsa Mastopexy Augmentation operasyonu yaptırmayı düşünebilir.

  Meme dikleştirme ameliyatı için kimler uygundur?

  Meme dikleştirme ameliyatı kişisel tercihe göre yapılan bir operasyondur. Bu ameliyatın bir başkasının isteği üzerine yaptırılması, kişinin kendini kusursuzlaştırmak için yaptırması uygun değildir. Ameliyatın sadece kişinin isteği üzerine yapılması gerekir. Fiziksel olarak sağlıklı olan, meme sarkması fazla olan, sarkmadan dolayı rahatsızlık duyan ve bu ameliyattan gerçekçi beklentileri olan hastalar bu ameliyat için uygun adaylardır. Sizlerde bunları yaşıyorsanız, meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak için olumlu karar verebilirsiniz.

   

  18 Hasta Yorumu
  1. Nesrin Oğuzlu

   emzirme sonrası göğüslerim sarktı spor yapmaya başladım fakat etkisini göremedim ameliyat şart mı

  2. Hatice

   Merhaba meme büyütme amaliyati olmak istiyorum fiyat ögrenebilirmiyim yurt disindan gelecegim kac gun kalmam gerekli acaba ameliyat ve sonrasi dikisler icin ve kontrol icin tesekkür ederim

   1. Merhaba Hatice Hanım;

    1 hafta istanbul kalmanız gerekmektedir. 1 gün hastanede kalıcaksınız ertesi gün taburcu olabilirsiniz otel ve transfer konularında yardımcı oluyoruz.
    Göğüs bölgenizin yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğraflarını whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

  3. Sevilay

   Bende yurd dısından gelecegim kac gün kalmam gerekiyor meme dikleştirme fiyat ve kullanılan ürün kalitesi nasıl tşkŕ

   1. Sevilay Hanım Merhaba;

    1 hafta kalmanız yeterli 1 gün hastanede kalacaksınız ertesi gün taburcu olacaksınız otel ve transfer konularında yardımcı olabiliriz göğüs bölgenizi yüzü gözükmeyecek şekilde fotoğraflarını whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

  4. Erhan

   Karımın memeleri sarmış biraz diklestirmek ıstiyorum acaba ne kadar ameliyat olabilir onu bilmek istiyorum yanı fiaat öğrenmek teşekkürler

   1. Merhaba Erhan Bey;

    Fiyat verebilmemiz için eşinizin göğüs bölgenizi yüzü gözükmeyecek şekilde fotoğraflarını whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

   1. Merhaba Meltem Hanım;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğraflarınızı whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderir misiniz.

  5. Zeynep

   Merhaba Hocam Ben 125 kilo 170 boy
   Liposakson komple Vücüt’ve meme diklestirmek isriyorum lutfen
   Fiyat alabilirmiyim tesekurler

  Sizin Yorumunuz