Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ya da göğüs büyütme estetiği olarak bilinen operasyonlar vücut postürünüzün daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Göğüs boyutlarından memnun olmayan kadınların tercihi olan meme büyütme işlemlerinde yağ enjeksiyonu ya da protez uygulamaları tercih edilmektedir. Bu noktada farklı uygulamalar ve kaliteli seçenekler ön plandadır. Siz de memelerinizin boyutunu belirlemek için kesinlikle hekimlerimizle kontrolü sağlamalısınız.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Meme Büyütme Neden Tercih Edilmelidir?

  Meme büyütme operasyonlarının ön plana çıkmasını sağlayan pek çok nedenden söz edilebilir. Operasyon öncesinde hekim kontrolünde gerekli incelemeler yapıldıktan sonra memenin nasıl ve ne derecede büyüyeceğine karar verilir. Sonrasında da meme büyütme işlemi gerçekleştirilir. Tüm bu süreç öncesinde ise bir karar verme aşaması vardır. Siz de aşağıdaki durumlardan biriyle karşı karşıyaysanız meme büyütme işlemine başvurabilirsiniz.

  • Göğüs küçüklüğü nedeniyle yaşanan özgüven sorunları,
  • Kalça ve göğüsler arasında orantısızlık,
  • Doğum sonrası memelerde görülen küçülmeler,
  • Kilo alıp verme sonrasında yaşanan sorunlar,
  • İki göğüs arasındaki farklılıklar.

  Meme Büyütme Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

  Meme büyütme ameliyatı, estetik bir operasyon olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de operasyona karar vermeden önce çok titiz davranmak gerekmektedir. Aksi takdirde elde edilecek olan sonuçların beklentileri karşılamayacağı ifade edilebilir. Meme büyütme işlemleri 18 yaşından büyük kimseler için önerilse de hekim kontrolünden sonra karar vermek daha değerlidir. Genellikle 50 yaş üzerindeki kadınların başvurduğu bu işlem ergenlik çağında görülen bozukluklardan kaynaklanabilir. Bunun yanı sıra ilerleyen yaşa bağlı olarak da meme büyütme estetiği işlemlerinden faydalanmak mümkündür.

  Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Silikonlar ve Özellikleri

  Memelerin daha dolgun ve kaliteli bir görüntüye kavuşması adına farklı silikon seçeneklerinden yararlanılmaktadır. 4 farklı teknikle meme içerisine yerleştirilen silikonların 2 faklı şekilde olduğundan söz etmek gerekmektedir. Bu nedenle de kullanılacak olan meme silikonlarının özelliklerini doğru bir şekilde saptamak değerlidir.

  Meme büyütme işlemlerinde kullanılan silikonların dağılma silikonlar ve yuvarlak silikonlardır. Dağılma silikonların damla silikonlar olarak da adlandırıldıklarından söz etmek gerekir. Zira şekil olarak damlaya benzeyen bu silikonların daha yassı özelliklerde olduğu açıktır. Diğer grup silikonlar olan yuvarlak silikonlar ise alt ve üst kısımdan simetrik özelliklere sahiptir. Bombeli bir görüntü yakalamayı sağlayan bu silikonların genellikle memeleri daha az sorunlu hastalarda kullanıldığı bilinmektedir.

  Meme büyütme işlemlerinde silikon tipi önemli olsa da en ideal sonuçlar için kesinlikle uzman hekimlere başvurmanız gerekmektedir. Bu kapsamda silikonun vücudunuzla uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz.

  • Doğal meme büyüklüğü
  • Göğüs kafesinin şekli ve vücut ölçüleri
  • İki memenin birbirinden farkı ve birbirine olan uzaklığı
  • Hastaların bu operasyondan beklentisi
  • Uzman doktorun önerisi ve onayı

  Silikon Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Silikon seçerken memelerin özelliklerine ve hastaların beklentilerine göre değerlendirmeler yapmak gerekmektedir. Aşağıda sıraladığımız özelliklere bir göz atarak nasıl bir silikon seçmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz.

  • Meme büyüklüğünün doğal olarak planlaması,
  • Göğüs kafesi ve vücut ölçüleri
  • Memeler arasındaki fark ve uzaklık,
  • Hasta beklentileri,
  • Doktor öneri ve tavsiyeleri.

  Yukarıdaki detayları da dikkate alarak en özel seçeneklerden yararlanmalısınız.

  Kas Üstü

  Pektoralis Majör olarak adlandırılan silikon yerleştirmesi meme dokusu altına ve göğüs kası üzerine yapılır.

  Kas Altı

  Bu yerleştirme meme, zar ve pektoralis majör kasının altına yapılmaktadır. Kas altı yerleştirmeler subpektoral olarak da nitelenmektedir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Yöntemleri

  Meme büyütme işlemleri ile alakalı farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu teknikler hastaların beklentilerine cevap vermek adına değerliyken hangi yöntemin kullanılacağına hekim karar vermektedir. Bu nedenle de hastaların yöntemleri bilmeleri faydalı olsa da son karar onlarda olmaz.

  Silikon ile Büyütme Mamoplastisi

  Meme bezi ya da göğüs kası altına bir silikon yerleştirilmesi anlamına gelen uygulamalardır. Memelerin hacim olarak büyümesini Görsel açıdan daha kaliteli olan memelerin yağ dokusu ile büyütülmesi mümkün olsa da kalıcı bir çözüm olması söz konusu değildir. Silikonla gerçekleşen büyütmenin hem daha başarılı hem de daha kalıcı çözümler sağlayacağından bahsetmek gerekmektedir.

  Yağ Dokusu ile Büyütme Mamoplastisi

  Yağ dokusu enjekte edilerek gerçekleştirilen uygulamaların genel manada daha avantajlı olduğu düşünülebilir. Ancak bu uygulamaların kalıcı sonuçlar sağlamayacağından söz etmek gerekir. Bu bağlamda yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen çözümlerin hastaların son kararına göre tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde doğru sonuçlar ortaya çıkmaması nedeniyle hayal kırıklığı oluşabilecektir.

  Meme Büyütmede Kullanılan Anestezi Yöntemleri

  Meme büyütme uygulamaları ile alakalı hangi anestezi çeşidinin kullanıldığına bakıldığında genel anestezinin ön planda olduğundan söz etmek gerekir. Bu kapsamda ameliyatın süresi ve kullanılan teknikler de anesteziyi etkilemektedir. Operasyon süresince hastanın uyanmaması ve ağrı hissi duymaması oldukça değerlidir. Genel anestezi uygulamasının bu kapsamda tercih edildiği söylenebilirken amaç daha konforlu bir kullanımdır. Siz de bir meme büyütme işlemi gerçekleştirecekseniz mutlaka hekimle ortak bir karara vararak anestezi konusunda bilgi almalısınız.

  Meme Büyütme İşlemi Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme büyütme operasyonu cerrahi bir uygulama olduğundan iyileşme süreci ile alakalı en kaliteli sonuçlar için çaba sarf etmek gerekmektedir. Hekim kontrolünde tamamlanacak olan iyileşme sürecine dair ilk detay ağrıyla alakalıdır. Ağrı, operasyonu takip eden 1-2 gün içerisinde ağrı kesicilerin de etkisiyle ortadan kalkacaktır. Ameliyat izlerinin ise 6 ay ile 12 aylık süre içerisinde belirsiz bir hal alması muhtemeldir.

  Göğüslerde şişme ve renk değişikliklerinin maksimum 5-7 günde ortadan kaybolması söz konusudur. Memelerde bir nebze gerginlik söz konusu olsa da bu gerginliğin zamanla ortadan kaybolması muhtemeldir. Bu kapsamda 3-5 gün içerisinde duş alarak sosyal yaşamınıza dönmeniz önerilir. Operasyonu takip eden 1.-3. ve 6. aylarda kontrol gerçekleştikten sonra kesin sonuca ulaşılmış olur.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecekler

  Meme büyütme ameliyatı işlemleri sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere bir göz atmak gerekir. Bu kapsamda bir gün hastanede kaldıktan sonra ev ortamında tedaviye devam etmeniz gerekmektedir. Memelerde gerginlik ve ağrı oluşumu muhtemeldir. Bu nedenle de hastaların endişe etmeden doktorla eşgüdümlü bir süreç devam ettirmesi gerekmektedir. Operasyon ertesinde sosyal yaşama dönüş için 1 hafta beklemek gerekir. Ağrı hissi hastaya ve uygulamaya göre farklılık göstermektedir.

  Memelerde herhangi bir iz kalmaması nedeniyle bu uygulamaların oldukça başarılı olduğundan söz edilebilir. Bu kapsamda görsel kusursuzluk mümkündür. Ameliyat sonrasında ne zaman duş alınabileceğine dair cevap 3 gün olacaktır. 1 ay boyunca sporcu sutyeni takmak zorunda olan kadınların ağır yük taşıması da kesinlikle yasaktır.

  Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2022

  Meme büyütme işlemleri kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden uygulama için ödenmesi gereken ücretler de farklılaşır. Bu nedenle de fiyatlar ile alakalı net bir fiyat politikasından söz etmek mümkün değildir. Hekim kontrolünde gerçekleşecek olan tüm sürece dair en ideal sonuçlar için mutlaka Flora Klinik uzmanlarından destek almalısınız.

  Sıkca Sorulan Sorular

  Meme büyütme için protez büyüklüğü nasıl belirlenir?

  Ameliyattan önce hastanın ihtiyacı olacak meme protezi büyüklüğüne hastanın boyuna, omuz genişliğine, memelerdeki sarkma oranına, göğüs kafesi genişliğine bakılarak karar verilir. Bunların dışında en önemlisi bunda hastanın isteği belirleyici olur. Ameliyat esnasında da büyüklükleri farklı protezlere bakılır ve en doğru olanında karar kılınır. Hastanın isteği diğer unsurların her zaman önüne geçer. Çünkü bu operasyon öncelikle hastanın isteği doğrultusunda yapılan estetik bir uygulamadır.

  Meme büyütme için kullanılan silikon zararlı mı?

  Kullanılan silikonları çoğu ömrü 10 yıldır ve doktor kontrolünde takip edilmesi gerekir herhangi bir problem yaşamazsınız.

  Meme protezi dışarıdan anlaşılır mı?

  Dışarıdan anlaşılmaz doğal ve damla bir görünüm elde edersiniz. 

  Meme büyütme sırasında kullanılan protezlerin ömrü ne kadar olur?

  Çoğu silikonların 10 yıl ömrü ve garantili implantlar olduğu için problem yaşamazsınız.

  Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Meme büyütme veya meme dikleştirme ameliyatlarında kesim gerektiren tüm ameliyatlar gibi iz bırakmaz. İyileşme sürecinde dikiş izleri de kapanmaktadır. Böylece meme dokusunda herhangi bir iz görünmemektedir. 

  Gögüs kucultme ameliyati süt bezlerine zarar verir mi?

  Gögüs küçültme ameliyatlarında meme başı ve süt kanallarının bağlantısı düzgün operatörlerce yapılmış ise emzirme etkisini oldukça düşürür. Emzirmenin etkilenip etkilenmeyeceği ameliyatta yapılan cerrahi tekniğe göre değişmektedir. 

  Silikon takanlar emzirebilir mi?

  Gögüslere slikon takmak emzirmeye engel değildir. Slikon takılması süt vermeye engel değildir. Slikon protezi yerleştirilirken süt kanallarına herhangi bir zarar vermediği için emzirmeye engel olmaz. 

  Silikon ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer?

  Slikon protezinin meme dokusunda kas dokusunun arkasına veya önüne konulmasına göre ağrı ve şişkinlik değişebilir. Ağrı bu ameliyatlarda pek fazla görünmez fakat dolgunluk hissi birkaç boyunca sürebilir ve alışması zaman alabilir. 

  Ameliyat sütyeni ne kadar takılır?

  Meme büyütme ameliyatından sonra 1 ay boyunca balensiz, demirsiz, sporcu sütyeni dediğimiz sütyenler önerilmektedir. Sütyenin gögüs dokusuna baskı yapmaması, izsiz ve dikiş yerlerinin gögüs üzerine baskı yaratmaması gerekir. 1 ay sonunda balenli sütyenlere geri dönülebilir. 

  Meme büyütme operasyonu sonrasında tekrar uyulama gerekir?

  Meme büyütme operasyonunun kalıcılığı fazla olsa da vücutta görülen bozulmalar ve diğer bazı faktörlere bağlı olarak tekrar uygulama söz konusu olabilir.

  Meme büyütme operasyonu risk taşır mı?

  Meme büyütme operasyonu hemen her cerrahi uygulama gibi riskler taşır. Ancak bu uygulamalar hekim kontrolünde titizlikle gerçekleştiğinden risk minimum seviyededir.

  49 Hasta Yorumu
   1. Merhaba;

    1 hafta İstanbulda kalmanız yeterli sizin istediğiniz ölçüye göre yada vücud ölçünüze göre uygun olanı tavsiye ederiz bizim için doğallık daha önemli.

    Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Merhaba Rojda;

    Tabiki doğal ve damla şeklinde durması en idealidir. Size yardımcı olabilmek için yüzünüz gözükmeyecek şekilde göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Merhaba Lale Hanım.i

    1 Hafta istanbulda kalmanız yeterli fiyat verebilmemiz için yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Merhaba Yasemin;

    Protez bazen yeterli olmayabilir dikleştirmede gerekli olabilir. Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  1. Melda P.

   hocam meme protez ameliyatı oldum gerçekten işinde profesyonel biri sağolsun hiç yanlız bırakmadı beni bu süreçte teşekkürler hocam harikasınız 🙂

  2. Fadime

   Merhaba 3 cocuk emzirdigimden dolayi sarkmam vardı almanya frakurttan martın 12 sine termin yaptım ameliyat oldum Doktor Oğuz ve Alpay bet ameliyatımı yaptı her şey den çok memnunum söyledikleri gibi çıktı her şey

   1. Fadime Hanım;

    Güzel yorumun için teşekkür ederiz sütyeni dediğimiz gibi ilk 2 ay düzenli kullan sana yazdığımız reçetedeki kremleri de aynı şekilde.

    Eşine Selamlar
    Flora Klinik

   1. Merhaba Elif Hanım;

    1 hafta İstanbul’da kalmanız gerekmektedir yoğun aylardayız gelmeden bizimle irtibat halinde kalın

    randevu için; 0090 5555 104 00 89 numarayla görüşebilirsiniz.

   1. Ayca Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  3. osman Öztürk

   merhaba ben almanyadan bayan arkadaşımı getirmek istiyorum ne kadar kalmamız gerek vede kaç para oluyor masraf

   1. Arzu Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Merhaba S. Hepanilir;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Fadima Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Merhaba;

    Meme büyütme ameliyatı kalıcıdır daha önce yaptığımız hastaların 0090 555 104 00 89 no’lu numaradan isteyin asistanlarımız göndereceklerdir.

   1. Nesrin Hanım Merhaba;

    Yurt dışı hastalarımıza otel ve transfer konularında yardımcı oluyoruz

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Kübra Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  4. Samira

   Merhaba
   Benim memeler 95D dir Ama 2 cocuktan sonra biraz soldular. Onlari gene eski haline gelmesi veya gene 95 D implant yapmak icin fiyat nedir.

   1. Merhaba Samira Hanım;

    Protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir görmeden teşhis edemeyiz

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  5. Melek

   Merhaba ben 4 doğum yaptım göksümde deformasyon oldu yaptırmak istiyordum fiyatını öğrenmek istiyordum bana bilgi verirseniz çok sevinirim

   1. Merhaba Funda Hanım;

    Protez dikleştirme yada sadece meme büyütme protez ile operasyon yapılabilir.

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  6. Funda

   Selâm hocam 34 yaşındayım 3 çocuk annesiyim göğüsleri çok küçük ve karın bölgemde çok sarkık sporla biraz toparlandı ama beni tatmin etmiyor ben 2 ameliyatın fiyatını öğrenebilirsiniz bilirmiyim

   1. Merhaba Funda Hanım;

    Karın bölgenize vaser liposuction ve protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir.

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  7. firdes

   merhaba gögüs ve burun estetigi yaptirmak istiyorum hangi doktorlariniz bu ameliyati gerceklestiriyor ögrene bilirmiyim araştırmak istiyorumda

  8. Misafir

   Merhaba
   Iki cocugum var cok emziemdim ama ondan öncede kücük ve sarkik gögüslerim vardi diklesdirmek ve biraz dolgunluk istiyorum yanliz benim sorum sadece bayan tarafindan yapilmasini istiyorum bayan doktorunuz var mi

  9. Hülya

   Merhaba bir sorum olacaktı Ben göğüs protezi yaptırdım 4 sene sonra kapsüller oluştu göğsümde aşırı sertleşme oldu ve sıvı toplandı sürekli sıvısını aldırmak zorunda kalıyordum gittikçe daha kötüleşti göğüs ucum kol altına doğru döndü şişlikten doktor çok kötü olduğunu çıkartmam gerektiğini söyledi tekrar ameliyatla çıkartmak zorunda kaldım baya kötü olduğundan dolayı içten göğsümdende biraz aldılar takılmasına ve çıkartmasına ödeme yaptım ve maddi anlamda cok yıprandım ama hiç göğsüm yok cok ufak ve ben bu durumdan cok rahatsızım tekrar protez taktirsam kapsüller oluşurmu benim bu yönden bir doktordan garanti almam lazım tekrar yaptira bilmem için cok teşekkkür ederim.

  Sizin Yorumunuz

  7 + four =