fbpx
Menü
blank blank blank blank

Meme Büyütme

memeleri büyütme yöntemleri

Günümüzde, gelişen sağlık sektörünün ve edinilen deneyimlerin de katkısıyla, estetik operasyonlar çok daha kolay ve ağrısız bir hale gelmiştir. Özellikle göğüs cerrahisinde kaydedilen aşamalar kadınların kendini daha güzel ve daha özgüvenli hissetmelerini sağlarken, elde edilen sonuçlar çok daha doğal olmaya başlamıştır. Estetik cerrahinin en çok tercih edilen kollarından biri olan  meme büyütme estetiğinde, ameliyat sonrası süreçler oldukça kısalmış ve uygulanan yöntemler son derece güvenli hale gelmiştir.

 

Meme büyütme operasyonları, normalden daha küçük göğüslerin yeniden hacimlendirilmesi ve genellikle silikon yardımıyla büyütülmesidir. Günümüz teknolojisine bağlı olarak, göğüs içine yerleştirilen silikonlar artık kalıcı hale gelmiştir. Operasyon esnasında, göğse küçük kesiler açılarak silikon yerleştirilir. İhtiyaç halinde göğüs büyütme ameliyatları, dikleştirme işlemi ile de birleştirilebilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri en temelde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki ve en yaygın olarak tercih edileni göğüslerin silikon protezler yardımıyla büyütülmesidir. Meme büyütmenin bir diğer yöntemi ise kişinin kendi vücut yapısından alınan yağ dokularının göğüs bölgesine eklenmesidir.

 

Ancak günümüzde, göğüs yapısına en uygun silikon tercih edildiğinde son derece doğal sonuçlar veren silikon yöntemi; yaygın, kolay ve hızlı bir çözümdür.

Protez Silikon Çeşitleri Nelerdir?

blankMeme Büyütme operasyonlarında kullanılan silikonlar en genel anlamda iki gruba ayrılabilir. Bunlardan ilki dağılma silikonlardır. Dağılma silikonlar alt kısmı daha bombeli ve üstü daha basık, doğal meme görüntüsüne son derece yakın silikonlardır. Dağılma silikonlar, şekilsel benzerliklerinden kaynaklı olarak damla silikon olarak da anılırlar. Göğüs yapısı küçük ve deri dokusu nispeten daha ince olan kişilerde dağılma silikon kullanımı doğala en yakın sonucu verdiği için dağılma silikonlara anatomik silikon da denmektedir.

 

İkinci grubu oluşturan yuvarlak silikonların ise alt ve üst kısmı simetriktir. Göğüslere daha yuvarlak ve tam bombeli bir görünüm veren bu silikonlar, kendi göğsü çok küçük olmayan ve deri dokusu daha sık hastalarda tercih edilir.

 

Meme büyütme operasyonlarında en iyi sonucu almak, uzman becerisi ve deneyimi kadar seçilecek silikona da bağlıdır. Dolayısıyla silikon seçiminde başat aktör fiziki yapınız olmalı ve silikon vücudunuza en doğal şekilde uyum sağlamalıdır.

Meme Büyütme Protezleri Nasıl Seçilir?

Meme protezinin sadece görsel bir tercih değil aynı zamanda sağlığı da etkileyecek önemli bir seçim olduğu unutulmamalı ve bu konuda mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır. Estetik kaygılar dışında meme & göğüs büyütme protezlerini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar vardır:

 1. Doğal meme büyüklüğü
 2. Göğüs kafesinin şekli ve vücut ölçüleri
 3. İki memenin birbirinden farkı ve birbirine olan uzaklığı
 4. Hastaların bu operasyondan beklentisi
 5. Uzman doktorun önerisi ve onayı

Meme Protezleri Nereden Yerleştirilir?

Meme büyütme işlemleri uygulamalarında, protezlerin yerleştirileceği üç temel yer vardır. Protezler meme kas zarının altına (zar altı), meme kasının üzerine ya da altına yerleştirilebilir. Protez yerleştirilmesindeki adlandırma pektoral adale adı verilen göğüs kasına göre yapılmıştır.

 

 • Kas Üstü:

Pektoralis Majör olarak adlandırılan silikon yerleştirmesi meme dokusu altına ve göğüs kası üzerine yapılır.

 

 • Kas Altı

Bu yerleştirme meme, zar ve pektoralis majör kasının altına yapılmaktadır. Kas altı yerleştirmeler subpektoral olarak da nitelenmektedir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri izlenecek yola göre, ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak iki ana başlık altında toplanabilirler.

 

Ameliyatlı yöntemlerde sıklıkla başvurulan en güvenli yöntem silikon meme protezi ile memeyi yeniden boyutlandırmaktır. Ameliyatsız yöntemde ise meme dışarıdan dolgu ya da vakum yolu ile büyütülebilir. Daha kalıcı, doğal ve sorunsuz estetik müdahaleler için ameliyat yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir. Ameliyatsız estetik yöntemleri ise ilk başlangıçta kolay gibi görünse de, kısa sürede etkisini yitireceği için süreklilikten uzak ve sık tekrar isteyen yöntemlerdir. Meme kısa sürede eski haline dönebileceği gibi, dış enjeksiyon yöntemi güvenli ve sağlıklı bulunmadığı için tavsiye edilmemektedir.

Meme Büyütme Estetiğinin Sebepleri Nelerdir?

Sağlık için gerekmediği sürece, meme büyütme operasyonlarının temel nedeni estetik kaygılardır ki bu durum da azımsanacak bir durum değildir. Kişinin kendini genç, güzel, özgüvenli ve sağlıklı hissetmesi yalnızca görsel bir kaygı değil, tüm hayatını etkileyen ve olumlayan bir durumdur.

 

Küçük meme boyutu göğüs büyütme estetiğine başvurmada ilk sırada yer alır. Bunun dışında hamilelik ve emzirme sonrasında meme eskini hacmini kaybederek daha küçük ve sarkık hale gelebilir. Aynı şekilde hızlı ve çok kilo kaybı da göğüs bölgesinde sarkmalara ve küçülmelere neden olmaktadır.

 

İki memenin birbirine oranla dengesiz durmasından kaynaklanan asimetri problemi ise yine meme büyütme estetiklerinin temel sebepleri arasındadır.

Meme Büyütme Estetiği Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Meme estetiğine başvurmadan önceki en önemli hazırlık, psikolojik ve fiziksel olarak bu tip bir operasyona hazır olup olmadığınızdır. Neden göğüs büyütme operasyonu tercih ettiğiniz, operasyon sonrasındaki amacınız kendinizi hazırlamada size yardımcı olacaktır. Sonrasında bir uzmanla birlikte karar vermeli ve bedeninize en uygun yöntemi seçmelisiniz.

 

Karar aşamasından sonra ameliyat sürecine hazırlık için uzmanınızın tavsiyelerine uymalı ve bu süreçte yeme-içme davranışlarınıza özen göstermelisiniz. Özellikle alkol ve sigara tüketimi ameliyat riskini artırmaktadır. Operasyon öncesi göğüs röntgeni çektirmek uzun vadede faydalı olabilir.

 

Kendi rahatınız için operasyon sonrasında giymek üzere pamuklu, hafif dokulu ve rahat kıyafetler seçmelisiniz. Ayrıca size refakat edecek bir yakınınızın hazır bulunması ve operasyon sonrası size destek olması önemlidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Aksi bir durum olmadığı sürece, meme büyütme ameliyatlarından sonraki 24 saat içinde hastalar normal hayat seyrine dönebilmekte, hatta fiziksel açıdan yorucu olmayan bir işleri varsa birkaç gün içinde çalışmaya başlayabilmektedir. Ancak bu süreçte son derece dikkatli olunması, ağır kaldırılmaması, göğüs bölgesinin darbelere karşı korunması gerekmektedir.

 

İlk haftadan sonra hafif dereceli kardiyovasküler sporlar yapılabilir ancak sırt, kol ya da üst beden kaslarını çalıştıran egzersizler ilk üç hafta içinde tavsiye edilmez

Meme Büyütme Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Her vücut tipinin operasyon ihtiyacı ve kullanılacak protez silikonun yapısı diğerinden farklı olduğu için meme büyütme estetiği fiyatları değişkendir. Genel geçer bilgilerle fiyat bilgisi almak sağlığınız için uygun olmayacağı gibi, uzun vadede estetik açıdan da rahatsız edici olabilir.

 

Uygulanacak protez silikon yöntemi boy, kilo gibi fiziksel özelliklerin yanında, göğüs kafesi yapısına göre de şekilleneceği için, fiyat bilgisi mutlaka kapsamlı bir muayeden sonra alınmalıdır.

 

Meme büyütme işlemleri ile ilgili her türlü sorununuzda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyan Flora Clinic, uzman doktorları ve deneyimli kadrosu ile hizmetinizdedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Meme büyütme için kullanılan meme protezleri silikon ve silikon türevi olan jellerden üretilir. Bunların dışındaki kılıfta silikondur. Protezin içinde de fizyolojik ya da silikon jel bulunur. Bazı protezlerin içine de ameliyatta serum fizyolojik konur. Bu tip protezlerde meme dokusuna sızıntı olabileceği için fazla tercih edilmez. Vücuda en iyi uyum sağlayanlar içinde jel bulunanlardır. Normalde silikon insan sağlığına zararlı değildir.

Meme protezlerinde kullanılan silikon güneş kremleri, cilalar, el kremleri, deodorant, sabun, çiklet, işlenmiş gıdalar gibi ürünlerle de kullanılır. Kozmetik ve gıda sanayinin pek çok alanına girmiştir. Vücutla da uyuma iyidir. Alerjik etkisi ise çok düşük orandadır.

Ameliyattan önce hastanın ihtiyacı olacak meme protezi büyüklüğüne hastanın boyuna, omuz genişliğine, memelerdeki sarkma oranına, göğüs kafesi genişliğine bakılarak karar verilir. Bunların dışında en önemlisi bunda hastanın isteği belirleyici olur. Ameliyat esnasında da büyüklükleri farklı protezlere bakılır ve en doğru olanında karar kılınır. Hastanın isteği diğer unsurların her zaman önüne geçer. Çünkü bu operasyon öncelikle hastanın isteği doğrultusunda yapılan estetik bir uygulamadır.

Meme dokusuna protez yerleştirilirse, bunun dışarıdan anlaşılması oldukça güçtür. Özellikle son yıllarda üretilen silikon protezler meme dokusuna oldukça yakın yapıdadır. Temasla bile meme protezinin anlaşılması zordur. Meme büyütme sırasında genellikle memeler doğal boyutlarında büyütüldükleri içinde temasla ya da gözle protezi anlamak mümkün olmaz. Sadece normalden büyük silikon meme protezlerinde, bikinili olunduğu zaman dışarıdan fark edilmesi kolay olur.

Meme protezleri için üreticiler yaşam boyu kullanım süresi verir. Ancak protezlerin bazı hallerde değiştirilmesi gerekebilir. Protezlerin ömrü teorikte insan ömründen uzun olsa da, dış faktörlerin etkisiyle değiştirilmesi gerekebilir. Bu faktörlerin arasında ilerleyen yaşla birlikte dokuların gevşemesi, sarkma olması önemli bir etkendir. Meme protezlerinin yerleştirildiği ceplerin düzeltilmesi, kapsül kontraktürü gibi etkenlerde protezin değiştirilmesini gerektirir.

Meme büyütme için yerleştirilen protezler meme dokusunun altına konur. Dolayısıyla meme dokusu ve süt kanalları bundan zarar görmez. Yapılan klinik çalışmalarda silikon anne sütüne geçmesinin de, inek sütünde ve hazır mamalarda olan silikondan fazla olmadığı görülmüştür. Bu yüzden meme büyütme operasyonu geçirmiş, protez takılmış kişiler rahatlıkla bebek emzirebilir.

Meme dokusuna yerleştirilen protezlerin belli oranda sarmaya karşı da etkili olduğu söylenebilir. Bu etki sarkma oranı fazla olmadığı durumlarda daha fazla olur. Emzirme gibi dönemlerin ardından memedeki atrofi dokunun kaybolması halinde sarkma daha fazla olacağından dikleştirme için sadece meme protezi yetmez. Bu gibi durumlarda meme büyütme ile birlikte meme dikleştirme operasyonu da yapılmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı sırasında meme başında herhangi bir kesi yapılmaz. Bu nedenle ameliyatın ardından his kaybı olması söz konusu değildir. Bu sorun küçükte olsa meme küçültme ameliyatından sonra olabilir. Sadece meme başından yerleştirilen meme protezleri olursa, oldukça düşük oranda his kaybı meydana gelebilir.

Kadının vücut yapısı toplum özelliklerimize göre geniş kalça ve küçük meme yapısı olarak dikkat çeker. Bu da kadınların rahatsız olmasına yol açıyor. Silikon destekli sutyen kullanımı bu yüzden yaygındır. Yine de bikini ve dekoltede göğüslerin sorunu devam eder. Bu yüzden meme büyütme operasyonuyla silikon protez takılması göğüslerin sorunu çözümler. Bu operasyondan sonra kadınların silikon destekli sütyen kullanmasına da gerek kalmaz.

Estetik operasyonlar genellikle sağlık açısından bir gereklilik yüzünden yapılmaz. Kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcıdır. Bu yüzden alanında uzmanlaşmış bir estetik cerrah seçimi yapılması gerekir. Meme büyütme ameliyatında bu daha da önemli bir konudur. Meme büyütme ameliyatları genellikle sorunsuzca yapılır. Yine de estetik cerrahın ameliyatın sonuna kadar, iyileşme sürecinde dahi hastanın yanında olması, iyi bir iletiş kurması gerekir. Hastalar estetik cerrah seçiminde onun daha önce yaptığı operasyonlar hakkında bilgi alması, gerekirse fotoları incelemesi gerekir hasta doktor iletişiminin güçlü bir köprü ile kurulması gerekir.

Meme büyütme sırasında takılan silikon protezlerin gebelik üzerine olumsuz etkisi bulunmaz. Gebelikte kadının memelerinde zaten büyüme olur. Eğer göğüslerde silikon protez varsa büyüme oranı artar. Büyüme etkisi her kadında da aynı olmaz. Protezlerin büyüklüğü de göğüslerin büyümesine etki eder. Gebeliğin sonlanmasıyla göğüslerde normale döner.

ÖNCESİ VE SONRASI

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Meme Büyütme” için 49 cevap

 1. blank Neslihan Üregül dedi ki:

  ameliyattan sonra iz kalıyor mu

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Neslihan Hanım Merhaba;

   Göğüs altında gözükmeyecek şekilde 4 cm bir açıklık ile operasyonu tamamlıyoruz ve estetik dikiş kullanıyoruz iz kalmaz.

 2. blank Fatma Sönmez dedi ki:

  Merhaba almanyadan gelecegim kac gun kalacagim kaç cc protez kullaniyorsunuz

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba;

   1 hafta İstanbulda kalmanız yeterli sizin istediğiniz ölçüye göre yada vücud ölçünüze göre uygun olanı tavsiye ederiz bizim için doğallık daha önemli.

   Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 3. blank Rojda Ahsen dedi ki:

  Damla seklinde ve dogal durur mu ? yapıldıgi belli olmasın

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Rojda;

   Tabiki doğal ve damla şeklinde durması en idealidir. Size yardımcı olabilmek için yüzünüz gözükmeyecek şekilde göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 4. blank Sevda Kepenk dedi ki:

  Merhaba Hocam;

  Hangi marka protez kullanıyorsunuz

 5. blank Lale dedi ki:

  hocam fransadan gelecegim istanbulda kac gun kalmam gerekiyor fiyat verirmisiniz

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Lale Hanım.i

   1 Hafta istanbulda kalmanız yeterli fiyat verebilmemiz için yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 6. blank Yasemin Duru B. dedi ki:

  Merhaba;
  Emzirmeden dolayı göğüslerim sarktı protez yeterli oluyor mu

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Yasemin;

   Protez bazen yeterli olmayabilir dikleştirmede gerekli olabilir. Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 7. blank Melda P. dedi ki:

  hocam meme protez ameliyatı oldum gerçekten işinde profesyonel biri sağolsun hiç yanlız bırakmadı beni bu süreçte teşekkürler hocam harikasınız 🙂

 8. blank Fadime dedi ki:

  Merhaba 3 cocuk emzirdigimden dolayi sarkmam vardı almanya frakurttan martın 12 sine termin yaptım ameliyat oldum Doktor Oğuz ve Alpay bet ameliyatımı yaptı her şey den çok memnunum söyledikleri gibi çıktı her şey

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Fadime Hanım;

   Güzel yorumun için teşekkür ederiz sütyeni dediğimiz gibi ilk 2 ay düzenli kullan sana yazdığımız reçetedeki kremleri de aynı şekilde.

   Eşine Selamlar
   Flora Klinik

 9. blank Elif dedi ki:

  Merhaba benim goguerim cok kucuk ingiltereden gelecegim kac gun kalmam lazim orda ve ne zaman gelmem lazim

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım;

   1 hafta İstanbul’da kalmanız gerekmektedir yoğun aylardayız gelmeden bizimle irtibat halinde kalın

   randevu için; 0090 5555 104 00 89 numarayla görüşebilirsiniz.

 10. blank Ayca dedi ki:

  Merhaba fiyatlari ogrenmemiz mumkunmu acaba

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Ayca Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 11. blank osman Öztürk dedi ki:

  merhaba ben almanyadan bayan arkadaşımı getirmek istiyorum ne kadar kalmamız gerek vede kaç para oluyor masraf

 12. blank Arzu dedi ki:

  Merhabalar silikon fiyatını ogrenebilirmiyim acaba

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Arzu Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 13. blank S. Hepanilir dedi ki:

  iyi günler
  Göğsümü sıkıştırmak ve implant takmak için toplam fiyatı ne olduğunu sormak istiyorum.

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba S. Hepanilir;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 14. blank Fadime Sungur dedi ki:

  Merhabalar
  Meme germe ve protez için fiyat alabilirmiyim
  Teşekkürler

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Fadima Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 15. blank Muki dedi ki:

  Peki hocam gecici olarakmi yoksa kzlicimi amelyat ben wien den

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba;

   Meme büyütme ameliyatı kalıcıdır daha önce yaptığımız hastaların 0090 555 104 00 89 no’lu numaradan isteyin asistanlarımız göndereceklerdir.

 16. blank Nesrin dedi ki:

  Ben almanyadan nesrin fiyat örenmek istiyorum

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Nesrin Hanım Merhaba;

   Yurt dışı hastalarımıza otel ve transfer konularında yardımcı oluyoruz

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 17. blank Kübra dedi ki:

  Merhaba
  Göğüs ameliyatının fiyatı nedir

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Kübra Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 18. blank Miray dedi ki:

  Göğüs ameliyatinin fiyati toplam ne kadar acaba

 19. blank Samira dedi ki:

  Merhaba
  Benim memeler 95D dir Ama 2 cocuktan sonra biraz soldular. Onlari gene eski haline gelmesi veya gene 95 D implant yapmak icin fiyat nedir.

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Samira Hanım;

   Protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir görmeden teşhis edemeyiz

   0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

 20. blank Melek dedi ki:

  Merhaba ben 4 doğum yaptım göksümde deformasyon oldu yaptırmak istiyordum fiyatını öğrenmek istiyordum bana bilgi verirseniz çok sevinirim

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Funda Hanım;

   Protez dikleştirme yada sadece meme büyütme protez ile operasyon yapılabilir.

   0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

 21. blank Funda dedi ki:

  Selâm hocam 34 yaşındayım 3 çocuk annesiyim göğüsleri çok küçük ve karın bölgemde çok sarkık sporla biraz toparlandı ama beni tatmin etmiyor ben 2 ameliyatın fiyatını öğrenebilirsiniz bilirmiyim

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Funda Hanım;

   Karın bölgenize vaser liposuction ve protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir.

   0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

 22. blank ezgi dedi ki:

  meraba benim sorum butun göğsü alıp yenileme yapiyomusunuz

 23. blank Yulzhen Yusein dedi ki:

  Merhaba,damla implantla göğüslerimi büyütmek istiyorum fiyatı ne dir?

 24. blank firdes dedi ki:

  merhaba gögüs ve burun estetigi yaptirmak istiyorum hangi doktorlariniz bu ameliyati gerceklestiriyor ögrene bilirmiyim araştırmak istiyorumda

 25. blank Nazlı dedi ki:

  Herhangi bir kazada silikonlar patlayıp dağılabilirlermi hangi silikonlar garantili ve doğal duruyor?

 26. blank Misafir dedi ki:

  Merhaba
  Iki cocugum var cok emziemdim ama ondan öncede kücük ve sarkik gögüslerim vardi diklesdirmek ve biraz dolgunluk istiyorum yanliz benim sorum sadece bayan tarafindan yapilmasini istiyorum bayan doktorunuz var mi

 27. blank Hülya dedi ki:

  Merhaba bir sorum olacaktı Ben göğüs protezi yaptırdım 4 sene sonra kapsüller oluştu göğsümde aşırı sertleşme oldu ve sıvı toplandı sürekli sıvısını aldırmak zorunda kalıyordum gittikçe daha kötüleşti göğüs ucum kol altına doğru döndü şişlikten doktor çok kötü olduğunu çıkartmam gerektiğini söyledi tekrar ameliyatla çıkartmak zorunda kaldım baya kötü olduğundan dolayı içten göğsümdende biraz aldılar takılmasına ve çıkartmasına ödeme yaptım ve maddi anlamda cok yıprandım ama hiç göğsüm yok cok ufak ve ben bu durumdan cok rahatsızım tekrar protez taktirsam kapsüller oluşurmu benim bu yönden bir doktordan garanti almam lazım tekrar yaptira bilmem için cok teşekkkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 01 32
WhatsApp ile Sor