Skip links

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir? 2024 Fiyatları

  Meme büyütme ameliyatı en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamaları arasında yer alır. Çünkü kişinin genetik veya hormonal olarak göğüsleri küçük olabilir veya simetrik olmayabilir. Ayrıca bir hastalık sonucunda kişinin göğüslerinde deformasyon oluşması veya göğsün alınması mümkündür. Bu gibi durumlarda kişinin sahip olmak istediği ve daha iyi hissedeceği görüntüye kavuşabilmesi için meme büyütme ameliyatı tercih edilebilir.

  Göğüs bölgesi, kadınlar için estetik açıdan önemli olduğundan, görüntüsünden memnun olmayanlar bu bölgeye müdahale edilmesini isteyebilirler. Meme büyütme ameliyatı ile istedikleri büyüklükte memelere sahip olarak daha özgüvenli hissedebilirler.

  Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

  Meme büyütme ameliyatı yani bir diğer adı ile augmentasyon mamoplasti, meme görüntüsünden memnun olunmadığı ve büyütülmesi istendiğinde uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur. Meme büyütme ameliyatı temelde göğüs içi, kas önüne veya arkasına protez uygulaması yapılarak gerçekleştirilir. Kişinin vücut yapısına, uygulanacak olan protezin çeşidine ve şekline göre farklı teknikler uygulanır. Hekim ile hasta muayenesi sırasında göğüs büyüklüğüne ve şekline karar verilir.

  Meme Büyütme Estetiği Nedir

  Meme Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

  Meme büyütme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş, sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilir. Göğüs büyütme ameliyatının uygulandığı durumlar şöyle sıralanabilir:

  • Genetik yapı dolayısıyla küçük göğse sahip olmak,
  • Bir göğsün diğer göğüsten küçük görünmesi,
  • Kanser gibi bir hastalık sonucu göğsün alınmış olması,
  • Hormonal bir rahatsızlık sonucu göğüs gelişimi olmaması,
  • Cinsiyet değişikliği ameliyatı olmak.

  Meme Büyütme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

  Meme büyütme ameliyatı temelde iki farklı teknikle yapılırken tekniklerin de kendi içinde farklı kesi çeşitleri bulunur. Bu tekniklerden ilkinde kişinin kendi yağ dokusundan alınarak uygulama yapılırken ikinci teknikte ise silikon protez uygulaması yapılır.

  Yağ dokusundan yapılan işlemlerde, damarlanmayı sağlayabilmek için yağ dokusu kök hücreler ile birlikte alınarak işlem gerçekleştirilir. Silikon protez uygulamalarında ise içinde silikon jel veya tuzlu su bulunan implantlar uygulanır. Bu implantların uygulanacağı cepler açılırken kesi yapılacak kısım, kişinin vücut yapısına göre belirlenir. Eğer göğüs ucu çevresi işlem yapılabilecek yeterli büyüklükte ise en az iz bırakan yer olduğundan bu bölge tercih edilir. Göğüs ucunun yeterli büyüklükte olmadığı durumlarda ise ikinci tercih, göğüs altı çizgisi olur. Eğer bu iki bölge de kesi için uygun bulunmadıysa son seçenek, kol altından kesi yapılması olur.

  Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır

  Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Anestezi sonrasında önceden belirlenmiş olan bölgeye kesi yapılır. Kesi yapılan bu bölgeler, göğüs ucu etrafı, göğsün altındaki katlanma çizgisi veya kol altından göğsün yan tarafına kadar olan kısımdır. Kesi yapıldıktan sonra meme dokusu kaldırılarak bir cep açılır. Bu cebe önceden belirlenmiş olan türde ve şekilde implant, göğüs ucunu ortalayacak şekilde yerleştirilir. Tuzlu su implantları boş olarak yerleştirilerek sonrasında içerisine salin adı verilen tuzlu su doldurulur. Silikon implantlar ise öncesinde içerisine silikon jel ile doldurulduğundan direkt yerleştirilir ve işlem tamamlanır. Ardından yapılan kesi dikilerek minimum yara izi olacak şekilde uygulama sonuçlandırılır.

  Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

  Göğüs büyütme ameliyatı genellikle genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden hasta operasyon sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Meme büyütme ameliyatı sonrasındaki bir iki haftalık süreçte, şişlik, kızarıklık görülebileceği gibi ağrı da hissedilebilir. Bu durumda doktorun reçete ettiği ilaçlar ve ağrı kesici kullanılarak bu süreç kolaylıkla atlatılabilir.

  Ameliyat sonrasında merak edilen bir diğer konu da dikiş izlerinin kalıcı olup olmadığıdır. Operasyon sonrasında dikişler alındığında belirgin bir iz görülür ama bu iz, yaranın iyileşmesi ile birlikte silikleşir. Tüm meme ameliyatlarında oluşan bu izler silikleşse de tamamen yok olmaz.

  Meme Büyütme Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

  Göğüslerin hızlı kilo alıp vermeden etkilenmemesi için kişi, ideal kilosunu yakaladıktan sonra meme ameliyatı yapılması önerilir. Kişi, meme büyütme ameliyatına karar verdikten sonra yapılan doktor muayenesinde, isteklerini ve beklentilerini doktora iletir. Doktor da bu istekler ve hastanın fiziki durumu doğrultusunda yapacağı tekniğe ve oluşturulacak meme büyüklüğüne karar verir. Ayrıca kişinin bir rahatsızlığı ve kullandığı ilacı var mı detaylı şekilde öğrenir. İşlemden önceki bir hafta içerisinde kişinin sigara ve alkol tüketimini bırakması ve kan sulandırıcı ilaçlar ve bitkiler tüketmemesi istenir. İşlem öncesindeki 12 saatlik sürede su dışında bir şey tüketmemesi gerekir.

  Ameliyat öncesinde hekiminiz ihtiyaç duyarsa meme ultrasonu veya mamografi isteyebilir. Yapılan muayene ve tetkikler sonucu olumsuz bir durum gözlenmediyse hastaya, ameliyattan beklenen sonuç açıklandıktan sonra işleme geçilir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer ve Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Meme büyütme ameliyatı anestezi işlemi tamamlandıktan sonra yaklaşık 1,5-2 saat arası sürer. Bu süre ameliyat esnasında kullanılan tekniğe ve meme dikleştirme gibi ek bir operasyon yapılıp yapılmayacağına göre değişiklik gösterebilir.

  Ameliyattan sonraki ilk birkaç haftalık süreç, iyileşme sürecidir. Bu sürede kişinin göğsünde kızarıklık ve şişlik görülmesi gayet doğal olduğundan endişe edilmemelidir. Bu durum yaklaşık 3-4 hafta sonra normale döner ve iyileşme süreci tamamlanır. Ama memenin ideal şeklini alması operasyon sonrasında 6 ayı bulabilir. Kişi 6. aydan itibaren belirlenen göğüs şekline sahip olmuş olur.

  Takılan protezlerin etkisi ortalama 10 yıl kadar geçerliliğini korur. Bu durumda istenirse ameliyat tekrarlanabilir; bunda herhangi bir sakınca yoktur.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

  Meme büyütme ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinin olduğu ilk haftalar oldukça önemlidir. Operasyondan sonra kişinin bir gün hastanede kalması önerilirken istenirse taburcu da olabilir.

  Sonrasında kişi, dikişlerin alınması için tekrar kontrole çağrılır. Gerekli görüldüyse takılan drenler de bu muayenede çıkarılır. Kişi ameliyattan 6 saat sonra sıvı beslenmeye başlayabilir. Duş alması için 2 gün kadar beklenmesi önerilir. Ameliyat sonrasında birkaç hafta göğüs bölgesi darbelerden ve enfeksiyondan korunmalıdır. Bu yüzden havuza veya denize girilmemeli, efor gerektiren sportif aktiviteler yapılmamalıdır.

  Hastanın basınca maruz kalmaması için uçak seyahati yapmaması ve birkaç hafta sadece sırt üstü yatması istenir. Ameliyat sonrasında özel tasarlanmış ameliyat sütyenleri kullanılarak göğüs şeklinin korunmasına destek olunması tavsiye edilir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin kolay geçmesi için sağlıklı beslenilmesi ve sigara, alkol tüketilmemesi önerilir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Emzirme Yapılır mı?

  Meme büyütme ameliyatı esnasında yapılan kesiler ve işlemler, süt bezlerine herhangi bir hasar vermeyecek şekilde gerçekleştirildiğinden emzirmeye bir engel oluşturmaz. Ameliyat sonrasında enfeksiyon oluşmadığı durumlarda ve iyileşme süreci tamamlandıktan sonra kişi, güvenle bebeğini emzirebilir.

  Nitelikli Bir Estetik Cerrah Nasıl Seçilir

  Meme büyütmeyi düşünüyorsanız, vereceğiniz en önemli karar işleminizi kimin yapacağıdır. Bir estetik cerrahı ziyaret ettiğinizde, kaç tane meme büyütme ameliyatı yaptığını sorun ve konsültasyonunuz sırasında bol miktarda öncesi ve sonrası fotoğraflarına baktığınızdan emin olun. Bu, bir estetik cerrahın estetik tarzı hakkında fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Flora Klinik ile iletişime geçerek uzman doktorlarımız ile tanışabilir, çokça örnek vaka işlemlerini görebilirsiniz.

  Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

  Meme büyütme ameliyatı fiyatları, kullanılan tekniğe, implant maddesinin çeşidine, kişinin fiziksel durumuna göre değişiklik gösterir. Ayrıca fiyatlar kullanılan protez markalarına göre değişir İstanbul’da en sık kullanılan protezler Mentor, Politek, Nagor protez markaların fiyatları farklıdır ve size verilen ameliyat fiyatını etkiler ayrıca yapılan göğüs muayenesi sonucunda hekimin uygulayacağı tekniğe ve hastanın istediği gögüs boyutuna göre fiyatlarda farklılık oluşabilir.

  Meme büyütme ameliyatı ile ilgili daha detaylı bilgi için +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilir veya WhatsApp hattımızdan yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. ameliyattan sonra iz kalıyor mu

   1. Neslihan Hanım Merhaba;

    Göğüs altında gözükmeyecek şekilde 4 cm bir açıklık ile operasyonu tamamlıyoruz ve estetik dikiş kullanıyoruz iz kalmaz.

  2. Merhaba almanyadan gelecegim kac gun kalacagim kaç cc protez kullaniyorsunuz

   1. Merhaba;

    1 hafta İstanbulda kalmanız yeterli sizin istediğiniz ölçüye göre yada vücud ölçünüze göre uygun olanı tavsiye ederiz bizim için doğallık daha önemli.

    Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  3. Damla seklinde ve dogal durur mu ? yapıldıgi belli olmasın

   1. Merhaba Rojda;

    Tabiki doğal ve damla şeklinde durması en idealidir. Size yardımcı olabilmek için yüzünüz gözükmeyecek şekilde göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  4. Merhaba Hocam;

   Hangi marka protez kullanıyorsunuz

  5. hocam fransadan gelecegim istanbulda kac gun kalmam gerekiyor fiyat verirmisiniz

   1. Merhaba Lale Hanım.i

    1 Hafta istanbulda kalmanız yeterli fiyat verebilmemiz için yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  6. Merhaba;
   Emzirmeden dolayı göğüslerim sarktı protez yeterli oluyor mu

   1. Merhaba Yasemin;

    Protez bazen yeterli olmayabilir dikleştirmede gerekli olabilir. Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  7. hocam meme protez ameliyatı oldum gerçekten işinde profesyonel biri sağolsun hiç yanlız bırakmadı beni bu süreçte teşekkürler hocam harikasınız 🙂

  8. Merhaba 3 cocuk emzirdigimden dolayi sarkmam vardı almanya frakurttan martın 12 sine termin yaptım ameliyat oldum Doktor Oğuz ve Alpay bet ameliyatımı yaptı her şey den çok memnunum söyledikleri gibi çıktı her şey

   1. Fadime Hanım;

    Güzel yorumun için teşekkür ederiz sütyeni dediğimiz gibi ilk 2 ay düzenli kullan sana yazdığımız reçetedeki kremleri de aynı şekilde.

    Eşine Selamlar
    Flora Klinik

  9. Merhaba benim goguerim cok kucuk ingiltereden gelecegim kac gun kalmam lazim orda ve ne zaman gelmem lazim

   1. Merhaba Elif Hanım;

    1 hafta İstanbul’da kalmanız gerekmektedir yoğun aylardayız gelmeden bizimle irtibat halinde kalın

    randevu için; 0090 5555 104 00 89 numarayla görüşebilirsiniz.

   1. Ayca Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  10. merhaba ben almanyadan bayan arkadaşımı getirmek istiyorum ne kadar kalmamız gerek vede kaç para oluyor masraf

  11. Merhabalar silikon fiyatını ogrenebilirmiyim acaba

   1. Arzu Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  12. iyi günler
   Göğsümü sıkıştırmak ve implant takmak için toplam fiyatı ne olduğunu sormak istiyorum.

   1. Merhaba S. Hepanilir;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  13. Merhabalar
   Meme germe ve protez için fiyat alabilirmiyim
   Teşekkürler

   1. Fadima Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  14. Peki hocam gecici olarakmi yoksa kzlicimi amelyat ben wien den

   1. Merhaba;

    Meme büyütme ameliyatı kalıcıdır daha önce yaptığımız hastaların 0090 555 104 00 89 no’lu numaradan isteyin asistanlarımız göndereceklerdir.

  15. Ben almanyadan nesrin fiyat örenmek istiyorum

   1. Nesrin Hanım Merhaba;

    Yurt dışı hastalarımıza otel ve transfer konularında yardımcı oluyoruz

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  16. Merhaba
   Göğüs ameliyatının fiyatı nedir

   1. Kübra Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  17. Göğüs ameliyatinin fiyati toplam ne kadar acaba

   1. Mirah Hanım Merhaba;

    Göğüs bölgenizin fotoğraflarını whatsapp’dan 0090 555 104 00 89 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  18. Merhaba
   Benim memeler 95D dir Ama 2 cocuktan sonra biraz soldular. Onlari gene eski haline gelmesi veya gene 95 D implant yapmak icin fiyat nedir.

   1. Merhaba Samira Hanım;

    Protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir görmeden teşhis edemeyiz

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  19. Merhaba ben 4 doğum yaptım göksümde deformasyon oldu yaptırmak istiyordum fiyatını öğrenmek istiyordum bana bilgi verirseniz çok sevinirim

   1. Merhaba Funda Hanım;

    Protez dikleştirme yada sadece meme büyütme protez ile operasyon yapılabilir.

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  20. Selâm hocam 34 yaşındayım 3 çocuk annesiyim göğüsleri çok küçük ve karın bölgemde çok sarkık sporla biraz toparlandı ama beni tatmin etmiyor ben 2 ameliyatın fiyatını öğrenebilirsiniz bilirmiyim

   1. Merhaba Funda Hanım;

    Karın bölgenize vaser liposuction ve protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir.

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  21. meraba benim sorum butun göğsü alıp yenileme yapiyomusunuz

  22. Merhaba,damla implantla göğüslerimi büyütmek istiyorum fiyatı ne dir?

  23. merhaba gögüs ve burun estetigi yaptirmak istiyorum hangi doktorlariniz bu ameliyati gerceklestiriyor ögrene bilirmiyim araştırmak istiyorumda

   1. Merhaba Firdes Hanım

    0090 555 104 00 89 nolu telefona whatsapp’dan resimlerinizi gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

  24. Herhangi bir kazada silikonlar patlayıp dağılabilirlermi hangi silikonlar garantili ve doğal duruyor?

  25. Merhaba
   Iki cocugum var cok emziemdim ama ondan öncede kücük ve sarkik gögüslerim vardi diklesdirmek ve biraz dolgunluk istiyorum yanliz benim sorum sadece bayan tarafindan yapilmasini istiyorum bayan doktorunuz var mi

  26. Merhaba bir sorum olacaktı Ben göğüs protezi yaptırdım 4 sene sonra kapsüller oluştu göğsümde aşırı sertleşme oldu ve sıvı toplandı sürekli sıvısını aldırmak zorunda kalıyordum gittikçe daha kötüleşti göğüs ucum kol altına doğru döndü şişlikten doktor çok kötü olduğunu çıkartmam gerektiğini söyledi tekrar ameliyatla çıkartmak zorunda kaldım baya kötü olduğundan dolayı içten göğsümdende biraz aldılar takılmasına ve çıkartmasına ödeme yaptım ve maddi anlamda cok yıprandım ama hiç göğsüm yok cok ufak ve ben bu durumdan cok rahatsızım tekrar protez taktirsam kapsüller oluşurmu benim bu yönden bir doktordan garanti almam lazım tekrar yaptira bilmem için cok teşekkkür ederim.

  Call Now Button
  × WhatsApp