fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Meme Büyütme

Kadınlar için fiziki görünümün tamamlayıcı unsurların en önemlisi göğüslerdir. Göğüslerin büyüklüğü, göğüs çevresi, omuz genişliği, bel ve kalça ölçümleri için tamamlayıcı bir kriterdir. Göğüslerin küçük olması vücuttaki dengeyi bozar. Kadının görsel güzelliğinin tamamlayıcısı olan göğüsler aynı zamanda erojen bir organdır. Hem kadınlığı simgeler, hem çocuk emzirmek, hem de güzelliğin tamamlanması için göğüslerin ideal ölçülerde olması gerekir.

 

Göğüslerde herhangi bir sebepten dolayı asimetri sorunu olması halinde ya da meme büyüklüğünün istenen seviyede olmamasından dolayı müdahale gerekebilir. Hem göğüslerin hacmini büyütmek için, hem de birbirine uyumlu olması için meme büyütme operasyonu yapılabilir. Meme büyütme operasyonlarında kullanılan meme protezleri göğüslerdeki bu sorunların çözümlenmesinde başarılı sonuçlar verir. Dış kaplaması silikon olan meme protezleri içine farklı dolgu maddeleri konulabilir. Protez türüne göre her birinin avantajlı ve dezavantajlı olduğu konular vardır. Meme büyütme ameliyatındaki risklerin önlenmesi amacıyla iyi bir analiz ve planlama yapılması yapılmalıdır. Bir kadın göğüslerini güzel bulmuyorsa, bunun sonucu özgüven eksikliğine kadar gidebilir. Bu sorundan kalıcı olarak kurtulmak için meme büyütme ameliyatı yaptırılabilir.

Meme Büyütme 

Meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyenler için, en önemli konu ameliyatın ardından göğüslerin nasıl olacağıdır. Bu nedenle ameliyat öncesinde hastanın göğüslerine uygun büyüklükte olacak meme protezinin seçimi önemlidir. Bu hem hasta açısından, hem de estetik cerrah açısından zor bir seçimdir. Ne kadar iyi ve doğru bir planlama yapılsa da, meme büyütme sonrasında hastalar istedikleri gibi göğüslere sahip olamazlarsa hayal kırıklığı yaşayabilirler. Bu da meme büyütme ameliyatının tekrarına yol açabilir. Bu açıdan meme büyütme ameliyatının yapılmasından ziyade öncesine dikkat edilmelidir. Hastanın beklentisini karşılayacak büyüklükteki meme protezinin estetik cerrah tarafından seçilmesi gerekir. Estetik cerrah açısından da bu kararı vermek zor olabilir. Ancak bazı kriterler doğru değerlendirilirse, alınacak sonuçta sorun yaşanmayabilir. Bu kriterler arasında;

 1. Hastanın boy, kilo orantısı
 2. Memelerin ameliyat öncesi büyüklüğü
 3. Hastanın göğüs kafesi genişliği
 4. Meme başı konumu
 5. Ameliyat öncesi meme dokusu taban ölçüleri

Bu kriterler estetik cerrah tarafından özenle değerlendirmeye alınarak, en uygun boyda meme protezinin seçimi hasta ile birlikte alınmalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme silikon protezlerin meme dokusuna yerleştirilmesiyle ya da küçük memenin büyütülmesi için yağ enjeksiyonu yapılmasıyla gerçekleşir.  Kadınlar için güzellik her zaman istenen bir kavramdır. Güzel göğüslere sahip olmak ta bunun bir parçasıdır. Bazen doğuştan tek taraflı ya da her iki memede gelişme kusuru bulunabilir. Hamilelik, emzirme, kilo alıp verme gibi durumlarda göğüslerin hacminde deformeye ve hacim kaybına yol açabilir. Göğüslerde dolgunluk, dirilik elde etmek, estetik bir görünümde olmasını sağlamak için meme büyütme ameliyatı çözüm olabilir. Her kadın güzel görünmeyi hak eder. Bunun da çaresi meme büyütme ameliyatı yaptırmak olabilir.

Meme Büyütme Ne Zaman Yapılır?

Göğüslerinin küçük olmasından yakınan kadınların, vücutlarındaki bu orantısızlığı düzeltmek için meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Bu şekilde kalça ve göğüs orantısı da düzelmiş olur.

Hamilelik ve emzirme dönemi sonrasında memelerde oluşan hacim kaybının düzeltilmesi içinde b operasyon yapılabilir. Bu operasyon sırasında aynı zamanda göğüslerdeki sarkmada meme dikleştirme ameliyatıyla giderilebilir.

İki meme arasındaki asimetri kadınların çoğunun sorunudur. Meme büyütme ameliyatı ile iki meme arasındaki simetri de düzeltilebilir.Meme kanseri, doğuştan memenin olmaması gibi sorunlarda da meme büyütme operasyonu çözüm olur.

Meme dokusuna daha önce yerleştirilmiş meme protezinin eskimesi, özelliğini kaybetmesi halinde mutlaka değiştirilmesi gerekir. Meme protezi herhangi bir sorun çıkardığında da bu değiştirilmelidir. Meme büyütme bu gibi durumlarda da faydalı olur.

Meme Büyütme İçin Kullanılan Silikon Meme Protezleri

Meme protezlerinin silikon denilen türleri şekil, içerik ve yüzeyleri bakımından çeşitlere ayrılır. Bunlar;Şekil yönünden farklı meme protezleri: Protezler şekil yönünden yuvarlak ve damla şeklinde iki türlü olur.  Damla protezlerde dikey çap uzunluğu yatay çaptan uzun olur. Yüksekliğinde ise alt kutup üst kutuptan uzun olur. Yuvarlak protezlerde ise dikey ve yatay taban uzunluğu eşittir. Anatomik denilen damla protezler doğal meme şeklinde çok benzer.

İçerik bakımından farklı meme protezleri: Bu protezlerde silikon içerikli ve serum içerikli olarak iki türlüdür. Meme büyütme amacıyla kullanılan protezlerin silikon tabakasında silikon jel ya da fizyolojik serum bulunur.

Yüzey yapısı bakımından meme protezleri: Bu protezlerde pürtüklü ve düz yüzeyli olmak üzere iki türlüdür. Kapsül oluşumu pürtüklü olanlarda daha az olur.

Meme Büyütme Protezi Nasıl Yerleştirilir?

Meme büyütme sırasında protezler farklı bölgelerden yerleştirilebilir. Koltuk altı, meme başı, meme altı ve göbekten yerleştirilen protezlerin, kesi yerine göre avantaj ve dezavantajları da vardır.

Meme altından yapılan kesiden yerleştirilen protezde süt kanalları etkilenmez. Meme altında kalan kesi yeri nedeniyle görünürde izde olmaz. Hastanın göğüs duvarında ve memede bir sorun olursa protez yerleştirilirken buna da müdahale edilebilir.

Meme başından protez yerleştirilirse, kahverengi areolanın etrafından açılan kesi yeri iyileştiğinde biraz iz kalır. Aynı zamanda bu teknikle meme büyütme yapılır protez yerleştirilirse, süt kanalları da kesilmek zorunda kalınabilir.

Protez koltuk altından yerleştirildiği zaman memede herhangi bir iz oluşmaz. Göbek ve koltuk altından yerleştirilen protezler endoskopik yerleştirilir. Kesiden kalan izler belli belirsiz olacak şekilde iyileşme gösterir.

Meme Büyütme Ve İyileşme

Silikon protezlerin yerleştirilmesiyle yapılan meme büyütme operasyonları bir saat kadar sürer. Hastaların taburcu edilmesi aynı gün ya da bir sonraki gün gerçekleşir. Hastaların iki gün kadar dinlemesi önerilir. Bu dönemde memelerde dolgunluk hissi dışında fazla ağrı oluşmaz. 3 gün içinde ameliyatın neden olduğu şişlikte iyice azalmış olur.

Meme büyütme sonrası ortaya çıkan ödem normal kabul edilir. Protezler kol arkasına yerleştirildiği zaman kollar hareket ettirildikçe ilk birkaç günde ağrı hissedilebilir. Daha sonra hastalar daha rahat hareket etmeye başlar. Ameliyatın ardından silikon protezin üzerine pansuman yapılmadan sadece ten renginde bant konur. Bandın üzerine sporcu sutyeni giyilir. Bant takılıyken üçüncü günden sonra banyo yapılabilir. Band ameliyatı yapan doktor tarafından 14. günde çıkarılır daha sonra hastada iz tedavisine devam edilir. Memenin şekillenmesine destek olmak için bir ay süreyle sporcu sutyeni giyilmeye devam edilir.

Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme operasyonundan sonra 3 hafta süreyle hastaların aktiviteleri kısıtlı olarak yapması gerekir. 3 haftadan sonra aktiviteler kontrollü bir şekilde arttırılabilir. Ancak bir ay kadar kol hareketleri gerektiren oyun ve sporlardan uzak durulmalıdır. Bunun dışında 6-8 hafta kadar solaryum, hamam, buhar banyosu gibi yerlere de girilmemelidir. Hastalar iyileşme sürecinde doktorunun önerilerine uyduğu sürece, ameliyatın etkilerinden daha fazla memnun olacaklardır. Sahip oldukları yeni göğüslerle hayata daha iyi gözlerle bakacaklardır.

Meme Büyütme Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Meme büyütme sırasında meme dokusuna dren konulması gerekir. Dren operasyon sonrasında kalan kan artıklarının, sızıntıların akmasına yardımcı olur. Bu ihmal edilirse memede kapsül gelişme riski olabilir.

Meme büyütme sonrası ağrı hissedilmesi protezin yerleştirildi yere bağlı olarak değişebilir. Meme dokusu arkasına yerleştirilen protezde ağrı hissi oldukça az olur. Göğüs kası arkasına konursa ağrı daha fazla hissedilir. Meme büyütme sonrası ağrı kesi veya dikişten kaynaklanmaz. Yine de hissedilen ağrı basit ağrı kesicilere yanıt verir. Bu sorunun geçmesi de bir haftayı bulur.

 

Operasyon sonrasında hastaların yatış pozisyonuna da dikkat etmesi gerekir. Zorlama olursa meme protezinde kayma meydana gelebilir. Bu da memede asimetriye ve duruş sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle uzmanlar hastalarına en az üç gün yüz üstü yatmasını tavsiye eder. Bu süreden sonra hafif yan pozisyonda yatılabilir.

 

Operasyonun ardından herhangi bir sorun olmazsa, kesi yerinde bir problem yaşanmazsa 1-2 gün sonra hastalar banyo yapabilir.

Meme Büyütme Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

 1. Meme büyütme göğüsleri daha dolgun bir görünüme kavuşturur. Bu etkiyle göğüsler daha çekici hale gelir.
 2. Göğüslerde asimetri bulunuyorsa, meme büyütme bu sorunun çözümlenmesini sağlar.
 3. Göğüslerde hacim olarak büyüme olur.
 4. Göğüslerle vücut arasında göze hoş gelen bir orantı sağlanır.
 5. Göğüslerdeki belli orandaki sarkmanın düzeltilmesini sağlar.
 6. Meme büyütme sayesinde giysiler vücutta daha iyi durur ve vücutla uyum içinde olur.
 7. En önemlisi hastanın kendine olan özgüveninin artmasına yardımcı olur.

Meme büyütme ameliyatı kişinin isteği üzerine yapıldığı için, kişinin taleplerinin karşılanmasıyla başarıya ulaşmış demektir. Bununla meme büyütmenin sağladığı tüm avantajlardan yararlanılmış olur. Göğüslerin küçüklüğü ilgili tüm yakınmalar ameliyatla giderilir.

Meme Büyütme Beden Uyumunu Sağlar Mı?

Tarihsel gelişime bakıldığında kadınlardaki güzellik kavramının çağlara göre farklılık gösterdiği görülebilir. Eski resimler ve heykeller incelendiğinde, tarihte kadının tombul denilebilecek şekilde tasvir edildiği görülmektedir. Sıska, zayıf bir kadının bu çağlarda estetik ve güzel kabul edilmediğini bunlardan anlayabiliyoruz. Günümüzde ise özellikle gençler arasında sıfır beden denilen görünüm ağır basmaktadır.

Günümüzde kadınların güzellik kavramı daha farklı boyutlara taşınmıştır. Artık orantılı vücut hatları kadınlar arasında önemli bir istek haline gelmiştir. Lakin toplumumuzda geniş kalçalar kadın vücudunun önemli bir özelliğidir. Bu yüzden kalça, omuz, göğüs orantısı daha fazla önemsenmeye başlamıştır. Bir kadının aynaya baktığında kendini güzel hissetmesi gerekir. Meme büyütme ameliyatı kadınların güzellik kavramını sağlayacak önemli bir estetik uygulamadır. Bu sayede omuz, göğüs ve kalça orantısı sağlanabilir. Meme protezlerinin kullanımıyla kadın vücudu ince belli bardak görünümüne kavuşabilir.Bu etkenler yüzünden son yıllarda meme büyütme ameliyatına olan rağbet artmaya başlamıştır. Bu estetik operasyon kişinin isteğine göre yapılır. Sağlık için gerekli olmasa da, bir yandan fiziki görünümü düzeltir, bir yandan da kadının ruhsal ve sosyal alanda kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Bu da sağlıklı olmanın ruhsal ve fiziki olarak kendini iyi hissetmekten geçtiğini gösterir.

Meme Büyütme Ameliyatında Ağrı Olur Mu?

Meme büyütme ameliyatında hastaların hissettiği ağrı sadece damar yolunun açılması için yapılan iğnenin acısıdır. Hastaya anestezi verildiği için, ameliyatta ağrı hissedilmesi imkansızdır. Ameliyat sonrasında hastaların etkilendiği olumsuz his sadece memelerde oluşan dolgunluk hissidir. Bunun dışında ameliyat sonrasında memelerde ödem gelişebilir. Hastaların ameliyattan sonraki gün ağrı kesici kullanması bu etkileri oldukça azaltır. İyileşme sürecinin daha konforlu geçmesini sağlar. Taburcu edilen  hastalara reçete edilen ağrı kesiciler ile meme büyütme operasyonun ağrı etkisi giderilmiş olur.

Meme Büyütme Sonrasında İz Kalır Mı?

Meme büyütme ameliyatı estetik bir uygulamadır, lakin bir cerrahi işlemdir. Bu işlem sırasında cerrahi kesi yapıldığından iz kalması kaçınılmaz bir durumdur. Kesilerin olduğu yerde iz kalır. Kesi yerlerin estetik dikişlerle, ince dikişlerle kapatılmasına rağmen buna engel olunamaz. Sadece kesi yerlerinin ve dikişlerin gözle görünmeyecek alanlarda yapılması, dikişlerin olabildiğince ince olması halinde göz önünde olmayan bir iz kalması sağlanabilir.

Meme büyütme sonrasında kalan izlerin yansıması memelerdeki büyüklük ve sarkıklık oranıyla doğru orantılıdır. Ayrıca ameliyatın nereden yapıldığıyla da bağlantılıdır. Meme başından yapılan kesiyle meme protezi yerleştirilirse, kesi yeri meme başının koyu renkli alanına, cilt arasına gizlenebilir. Bu şekilde göze batacak bir iz kalmaz. Göğüslerdeki sarkıklık oranı çok fazla olursa, operasyon daha geniş alanda yapılır. Bu yüzden meme büyütme sonrasında kalan izde fazla olur. Meme büyütme ameliyatında izsiz bi yöntem bulunmamaktadır. Sadece ustaca gizlenmiş izler oluşturulabilir. Her şeye rağmen ameliyatın sonunda hastanın isteği yerine getirilir, istenen göğüsler yapılırsa başarılı bir meme büyütme operasyonu yapılmış olur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Meme büyütme için kullanılan meme protezleri silikon ve silikon türevi olan jellerden üretilir. Bunların dışındaki kılıfta silikondur. Protezin içinde de fizyolojik ya da silikon jel bulunur. Bazı protezlerin içine de ameliyatta serum fizyolojik konur. Bu tip protezlerde meme dokusuna sızıntı olabileceği için fazla tercih edilmez. Vücuda en iyi uyum sağlayanlar içinde jel bulunanlardır. Normalde silikon insan sağlığına zararlı değildir.

Meme protezlerinde kullanılan silikon güneş kremleri, cilalar, el kremleri, deodorant, sabun, çiklet, işlenmiş gıdalar gibi ürünlerle de kullanılır. Kozmetik ve gıda sanayinin pek çok alanına girmiştir. Vücutla da uyuma iyidir. Alerjik etkisi ise çok düşük orandadır.

Ameliyattan önce hastanın ihtiyacı olacak meme protezi büyüklüğüne hastanın boyuna, omuz genişliğine, memelerdeki sarkma oranına, göğüs kafesi genişliğine bakılarak karar verilir. Bunların dışında en önemlisi bunda hastanın isteği belirleyici olur. Ameliyat esnasında da büyüklükleri farklı protezlere bakılır ve en doğru olanında karar kılınır. Hastanın isteği diğer unsurların her zaman önüne geçer. Çünkü bu operasyon öncelikle hastanın isteği doğrultusunda yapılan estetik bir uygulamadır.

Meme dokusuna protez yerleştirilirse, bunun dışarıdan anlaşılması oldukça güçtür. Özellikle son yıllarda üretilen silikon protezler meme dokusuna oldukça yakın yapıdadır. Temasla bile meme protezinin anlaşılması zordur. Meme büyütme sırasında genellikle memeler doğal boyutlarında büyütüldükleri içinde temasla ya da gözle protezi anlamak mümkün olmaz. Sadece normalden büyük silikon meme protezlerinde, bikinili olunduğu zaman dışarıdan fark edilmesi kolay olur.

Meme protezleri için üreticiler yaşam boyu kullanım süresi verir. Ancak protezlerin bazı hallerde değiştirilmesi gerekebilir. Protezlerin ömrü teorikte insan ömründen uzun olsa da, dış faktörlerin etkisiyle değiştirilmesi gerekebilir. Bu faktörlerin arasında ilerleyen yaşla birlikte dokuların gevşemesi, sarkma olması önemli bir etkendir. Meme protezlerinin yerleştirildiği ceplerin düzeltilmesi, kapsül kontraktürü gibi etkenlerde protezin değiştirilmesini gerektirir.

Meme büyütme için yerleştirilen protezler meme dokusunun altına konur. Dolayısıyla meme dokusu ve süt kanalları bundan zarar görmez. Yapılan klinik çalışmalarda silikon anne sütüne geçmesinin de, inek sütünde ve hazır mamalarda olan silikondan fazla olmadığı görülmüştür. Bu yüzden meme büyütme operasyonu geçirmiş, protez takılmış kişiler rahatlıkla bebek emzirebilir.

Meme dokusuna yerleştirilen protezlerin belli oranda sarmaya karşı da etkili olduğu söylenebilir. Bu etki sarkma oranı fazla olmadığı durumlarda daha fazla olur. Emzirme gibi dönemlerin ardından memedeki atrofi dokunun kaybolması halinde sarkma daha fazla olacağından dikleştirme için sadece meme protezi yetmez. Bu gibi durumlarda meme büyütme ile birlikte meme dikleştirme operasyonu da yapılmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı sırasında meme başında herhangi bir kesi yapılmaz. Bu nedenle ameliyatın ardından his kaybı olması söz konusu değildir. Bu sorun küçükte olsa meme küçültme ameliyatından sonra olabilir. Sadece meme başından yerleştirilen meme protezleri olursa, oldukça düşük oranda his kaybı meydana gelebilir.

Kadının vücut yapısı toplum özelliklerimize göre geniş kalça ve küçük meme yapısı olarak dikkat çeker. Bu da kadınların rahatsız olmasına yol açıyor. Silikon destekli sutyen kullanımı bu yüzden yaygındır. Yine de bikini ve dekoltede göğüslerin sorunu devam eder. Bu yüzden meme büyütme operasyonuyla silikon protez takılması göğüslerin sorunu çözümler. Bu operasyondan sonra kadınların silikon destekli sütyen kullanmasına da gerek kalmaz.

Estetik operasyonlar genellikle sağlık açısından bir gereklilik yüzünden yapılmaz. Kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcıdır. Bu yüzden alanında uzmanlaşmış bir estetik cerrah seçimi yapılması gerekir. Meme büyütme ameliyatında bu daha da önemli bir konudur. Meme büyütme ameliyatları genellikle sorunsuzca yapılır. Yine de estetik cerrahın ameliyatın sonuna kadar, iyileşme sürecinde dahi hastanın yanında olması, iyi bir iletiş kurması gerekir. Hastalar estetik cerrah seçiminde onun daha önce yaptığı operasyonlar hakkında bilgi alması, gerekirse fotoları incelemesi gerekir hasta doktor iletişiminin güçlü bir köprü ile kurulması gerekir.

Meme büyütme sırasında takılan silikon protezlerin gebelik üzerine olumsuz etkisi bulunmaz. Gebelikte kadının memelerinde zaten büyüme olur. Eğer göğüslerde silikon protez varsa büyüme oranı artar. Büyüme etkisi her kadında da aynı olmaz. Protezlerin büyüklüğü de göğüslerin büyümesine etki eder. Gebeliğin sonlanmasıyla göğüslerde normale döner.

ÖNCESİ VE SONRASI

MEME BÜYÜTME VİDEOSU

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Meme Büyütme” için 45 cevap

 1. Neslihan Üregül dedi ki:

  ameliyattan sonra iz kalıyor mu

  • Flora Klinik dedi ki:

   Neslihan Hanım Merhaba;

   Göğüs altında gözükmeyecek şekilde 4 cm bir açıklık ile operasyonu tamamlıyoruz ve estetik dikiş kullanıyoruz iz kalmaz.

 2. Fatma Sönmez dedi ki:

  Merhaba almanyadan gelecegim kac gun kalacagim kaç cc protez kullaniyorsunuz

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba;

   1 hafta İstanbulda kalmanız yeterli sizin istediğiniz ölçüye göre yada vücud ölçünüze göre uygun olanı tavsiye ederiz bizim için doğallık daha önemli.

   Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 3. Rojda Ahsen dedi ki:

  Damla seklinde ve dogal durur mu ? yapıldıgi belli olmasın

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Rojda;

   Tabiki doğal ve damla şeklinde durması en idealidir. Size yardımcı olabilmek için yüzünüz gözükmeyecek şekilde göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 4. Sevda Kepenk dedi ki:

  Merhaba Hocam;

  Hangi marka protez kullanıyorsunuz

 5. Lale dedi ki:

  hocam fransadan gelecegim istanbulda kac gun kalmam gerekiyor fiyat verirmisiniz

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Lale Hanım.i

   1 Hafta istanbulda kalmanız yeterli fiyat verebilmemiz için yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 6. Yasemin Duru B. dedi ki:

  Merhaba;
  Emzirmeden dolayı göğüslerim sarktı protez yeterli oluyor mu

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Yasemin;

   Protez bazen yeterli olmayabilir dikleştirmede gerekli olabilir. Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 7. Melda P. dedi ki:

  hocam meme protez ameliyatı oldum gerçekten işinde profesyonel biri sağolsun hiç yanlız bırakmadı beni bu süreçte teşekkürler hocam harikasınız 🙂

 8. Fadime dedi ki:

  Merhaba 3 cocuk emzirdigimden dolayi sarkmam vardı almanya frakurttan martın 12 sine termin yaptım ameliyat oldum Doktor Oğuz ve Alpay bet ameliyatımı yaptı her şey den çok memnunum söyledikleri gibi çıktı her şey

  • Flora Klinik dedi ki:

   Fadime Hanım;

   Güzel yorumun için teşekkür ederiz sütyeni dediğimiz gibi ilk 2 ay düzenli kullan sana yazdığımız reçetedeki kremleri de aynı şekilde.

   Eşine Selamlar
   Flora Klinik

 9. Elif dedi ki:

  Merhaba benim goguerim cok kucuk ingiltereden gelecegim kac gun kalmam lazim orda ve ne zaman gelmem lazim

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım;

   1 hafta İstanbul’da kalmanız gerekmektedir yoğun aylardayız gelmeden bizimle irtibat halinde kalın

   randevu için; 0090 5555 104 00 89 numarayla görüşebilirsiniz.

 10. Ayca dedi ki:

  Merhaba fiyatlari ogrenmemiz mumkunmu acaba

  • Flora Klinik dedi ki:

   Ayca Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 11. osman Öztürk dedi ki:

  merhaba ben almanyadan bayan arkadaşımı getirmek istiyorum ne kadar kalmamız gerek vede kaç para oluyor masraf

 12. Arzu dedi ki:

  Merhabalar silikon fiyatını ogrenebilirmiyim acaba

  • Flora Klinik dedi ki:

   Arzu Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 13. S. Hepanilir dedi ki:

  iyi günler
  Göğsümü sıkıştırmak ve implant takmak için toplam fiyatı ne olduğunu sormak istiyorum.

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba S. Hepanilir;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 14. Fadime Sungur dedi ki:

  Merhabalar
  Meme germe ve protez için fiyat alabilirmiyim
  Teşekkürler

  • Flora Klinik dedi ki:

   Fadima Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 15. Muki dedi ki:

  Peki hocam gecici olarakmi yoksa kzlicimi amelyat ben wien den

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba;

   Meme büyütme ameliyatı kalıcıdır daha önce yaptığımız hastaların 0090 555 104 00 89 no’lu numaradan isteyin asistanlarımız göndereceklerdir.

 16. Nesrin dedi ki:

  Ben almanyadan nesrin fiyat örenmek istiyorum

  • Flora Klinik dedi ki:

   Nesrin Hanım Merhaba;

   Yurt dışı hastalarımıza otel ve transfer konularında yardımcı oluyoruz

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 17. Kübra dedi ki:

  Merhaba
  Göğüs ameliyatının fiyatı nedir

  • Flora Klinik dedi ki:

   Kübra Hanım Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

 18. Miray dedi ki:

  Göğüs ameliyatinin fiyati toplam ne kadar acaba

 19. Samira dedi ki:

  Merhaba
  Benim memeler 95D dir Ama 2 cocuktan sonra biraz soldular. Onlari gene eski haline gelmesi veya gene 95 D implant yapmak icin fiyat nedir.

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Samira Hanım;

   Protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir görmeden teşhis edemeyiz

   0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

 20. Melek dedi ki:

  Merhaba ben 4 doğum yaptım göksümde deformasyon oldu yaptırmak istiyordum fiyatını öğrenmek istiyordum bana bilgi verirseniz çok sevinirim

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Funda Hanım;

   Protez dikleştirme yada sadece meme büyütme protez ile operasyon yapılabilir.

   0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

 21. Funda dedi ki:

  Selâm hocam 34 yaşındayım 3 çocuk annesiyim göğüsleri çok küçük ve karın bölgemde çok sarkık sporla biraz toparlandı ama beni tatmin etmiyor ben 2 ameliyatın fiyatını öğrenebilirsiniz bilirmiyim

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Funda Hanım;

   Karın bölgenize vaser liposuction ve protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir.

   0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

 22. ezgi dedi ki:

  meraba benim sorum butun göğsü alıp yenileme yapiyomusunuz

 23. Yulzhen Yusein dedi ki:

  Merhaba,damla implantla göğüslerimi büyütmek istiyorum fiyatı ne dir?

 24. firdes dedi ki:

  merhaba gögüs ve burun estetigi yaptirmak istiyorum hangi doktorlariniz bu ameliyati gerceklestiriyor ögrene bilirmiyim araştırmak istiyorumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 00 89
WhatsApp ile Sor