1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Meme Büyütme
Meme Büyütme Slikon Ameliyatı İstanbul

Meme Büyütme Estetiği

Göğüs büyütme, silikon implant olarak da adlandırılan protezler yardımıyla veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan ameliyata verilen isimdir. İhtiyaç halinde göğüs büyütme ameliyatları, dikleştirme işlemi ile de birleştirilebilir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Meme Büyütme Slikon Ameliyatı

  Yöntemleri Nelerdir?

  Meme büyütme yöntemleri en temelde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki ve en yaygın olarak tercih edileni göğüslerin silikon protezler yardımıyla büyütülmesidir. Meme büyütmenin bir diğer yöntemi ise kişinin kendi vücut yapısından alınan yağ dokularının göğüs bölgesine eklenmesidir.

  Ancak günümüzde, göğüs yapısına en uygun silikon tercih edildiğinde son derece doğal sonuçlar veren silikon yöntemi; yaygın, kolay ve hızlı bir çözümdür.

  Vücudun kendi dokusuyla yapılan implantlarda, karnın iki yanından alınan yağ dokusu daha sonra meme dokusuna yerleştirilir. Bu dokuları beslemek içinde kök hücreleri ile birlikte alınmalı ve yeni damarlanmanın oluşturulması gerekmektedir. 

  Protez Silikon Ameliyatı

  Çeşitleri Nelerdir?

  Meme Büyütme operasyonlarında kullanılan silikonlar en genel anlamda iki gruba ayrılabilir. Bunlardan ilki dağılma silikonlardır. Dağılma silikonlar alt kısmı daha bombeli ve üstü daha basık, doğal meme görüntüsüne son derece yakın silikonlardır. Dağılma silikonlar, şekilsel benzerliklerinden kaynaklı olarak damla silikon olarak da anılırlar. Göğüs yapısı küçük ve deri dokusu nispeten daha ince olan kişilerde dağılma silikon kullanımı doğala en yakın sonucu verdiği için dağılma silikonlara anatomik silikon da denmektedir.

  İkinci grubu oluşturan yuvarlak silikonların ise alt ve üst kısmı simetriktir. Göğüslere daha yuvarlak ve tam bombeli bir görünüm veren bu silikonlar, kendi göğsü çok küçük olmayan ve deri dokusu daha sık hastalarda tercih edilir.

  Meme büyütme operasyonlarında en iyi sonucu almak, uzman becerisi ve deneyimi kadar seçilecek silikona da bağlıdır. Dolayısıyla silikon seçiminde başat aktör fiziki yapınız olmalı ve silikon vücudunuza en doğal şekilde uyum sağlamalıdır.

  Meme Büyütme

  Silikonlar Nasıl Seçilir?

  Meme slikonların sadece görsel bir tercih değil aynı zamanda sağlığı da etkileyecek önemli bir seçim olduğu unutulmamalı ve bu konuda mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır. Estetik kaygılar dışında meme & göğüs büyütme slikonları seçerken dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar vardır:

  • Doğal meme büyüklüğü
  • Göğüs kafesinin şekli ve vücut ölçüleri
  • İki memenin birbirinden farkı ve birbirine olan uzaklığı
  • Hastaların bu operasyondan beklentisi
  • Uzman doktorun önerisi ve onayı

  Meme Silikon Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

  Meme büyütme işlemleri uygulamalarında, protezlerin yerleştirileceği üç temel yer vardır. Protezler meme kas zarının altına (zar altı), meme kasının üzerine ya da altına yerleştirilebilir. Protez yerleştirilmesindeki adlandırma pektoral adale adı verilen göğüs kasına göre yapılmıştır.

  Dünyada bilinen en sık kullanılan slikon markaları mentor, politek, motiva ve allergan slikon protez markaları kullanılmaktadır.

  Kas Üstü

  Pektoralis Majör olarak adlandırılan silikon yerleştirmesi meme dokusu altına ve göğüs kası üzerine yapılır.

  Kas Altı

  Bu yerleştirme meme, zar ve pektoralis majör kasının altına yapılmaktadır. Kas altı yerleştirmeler subpektoral olarak da nitelenmektedir.

  Meme Büyütme

  Ameliyatlı Ameliyatsız Operasyonlar

  Meme büyütme yöntemleri izlenecek yola göre, ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak iki ana başlık altında toplanabilirler.

  Ameliyatlı yöntemlerde sıklıkla başvurulan en güvenli yöntem silikon meme protezi ile memeyi yeniden boyutlandırmaktır. Ameliyatsız yöntemde ise meme dışarıdan dolgu ya da vakum yolu ile büyütülebilir. Daha kalıcı, doğal ve sorunsuz estetik müdahaleler için ameliyat yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir.

  Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri ise ilk başlangıçta kolay gibi görünse de, kısa sürede etkisini yitireceği için süreklilikten uzak ve sık tekrar isteyen yöntemlerdir. Meme kısa sürede eski haline dönebileceği gibi, dış enjeksiyon yöntemi güvenli ve sağlıklı bulunmadığı için tavsiye edilmemektedir.

  Meme Büyütme Estetiğinin

  Sebepleri Nelerdir?

  Sağlık için gerekmediği sürece, meme büyütme operasyonlarının temel nedeni estetik kaygılardır ki bu durum da azımsanacak bir durum değildir. Kişinin kendini genç, güzel, özgüvenli ve sağlıklı hissetmesi yalnızca görsel bir kaygı değil, tüm hayatını etkileyen ve olumlayan bir durumdur.

  Küçük meme boyutu göğüs büyütme estetiğine başvurmada ilk sırada yer alır. Bunun dışında hamilelik ve emzirme sonrasında meme eskini hacmini kaybederek daha küçük ve sarkık hale gelebilir. Aynı şekilde hızlı ve çok kilo kaybı da göğüs bölgesinde sarkmalara ve küçülmelere neden olmaktadır.

  İki memenin birbirine oranla dengesiz durmasından kaynaklanan asimetri problemi ise yine meme büyütme estetiklerinin temel sebepleri arasındadır.

  Meme Büyütme Ameliyatı

  Sonrası İyileşme ve Ağrı

  Aksi bir durum olmadığı sürece, meme büyütme ameliyatlarından sonraki 24 saat içinde hastalar normal hayat seyrine dönebilmekte, hatta fiziksel açıdan yorucu olmayan bir işleri varsa birkaç gün içinde çalışmaya başlayabilmektedir. Ancak bu süreçte son derece dikkatli olunması, ağır kaldırılmaması, göğüs bölgesinin darbelere karşı korunması gerekmektedir.

  İlk haftadan sonra hafif dereceli kardiyovasküler sporlar yapılabilir ancak sırt, kol ya da üst beden kaslarını çalıştıran egzersizler ilk üç hafta içinde tavsiye edilmez.

  Meme Büyütme Ameliyatı

  Fiyatları

  Her vücut tipinin operasyon ihtiyacı ve kullanılacak protez silikonun yapısı diğerinden farklı olduğu için meme büyütme estetiği fiyatları değişkendir. Genel geçer bilgilerle fiyat bilgisi almak sağlığınız için uygun olmayacağı gibi, uzun vadede estetik açıdan da rahatsız edici olabilir.

  Uygulanacak protez silikon yöntemi boy, kilo gibi fiziksel özelliklerin yanında, göğüs kafesi yapısına göre de şekilleneceği için, fiyat bilgisi mutlaka kapsamlı bir muayeden sonra alınmalıdır.

  Meme büyütme işlemleri ile ilgili her türlü sorununuzda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyan Flora Clinic, uzman doktorları ve deneyimli kadrosu ile hizmetinizdedir.

  Meme Büyütme Ameliyatı

  Günümüzde, gelişen sağlık sektörünün ve edinilen deneyimlerin de katkısıyla, estetik operasyonlar çok daha kolay ve ağrısız bir hale gelmiştir. Özellikle göğüs cerrahisinde kaydedilen aşamalar kadınların kendini daha güzel ve daha özgüvenli hissetmelerini sağlarken, elde edilen sonuçlar çok daha doğal olmaya başlamıştır. Estetik cerrahinin en çok tercih edilen kollarından biri olan meme büyütme estetiğinde, ameliyat sonrası süreçler oldukça kısalmış ve uygulanan yöntemler son derece güvenli hale gelmiştir.

  Sıkca Sorulan Sorular

  Meme büyütme için protez büyüklüğü nasıl belirlenir?

  Ameliyattan önce hastanın ihtiyacı olacak meme protezi büyüklüğüne hastanın boyuna, omuz genişliğine, memelerdeki sarkma oranına, göğüs kafesi genişliğine bakılarak karar verilir. Bunların dışında en önemlisi bunda hastanın isteği belirleyici olur. Ameliyat esnasında da büyüklükleri farklı protezlere bakılır ve en doğru olanında karar kılınır. Hastanın isteği diğer unsurların her zaman önüne geçer. Çünkü bu operasyon öncelikle hastanın isteği doğrultusunda yapılan estetik bir uygulamadır.

  Meme büyütme için kullanılan silikon zararlı mı?

  Kullanılan silikonları çoğu ömrü 10 yıldır ve doktor kontrolünde takip edilmesi gerekir herhangi bir problem yaşamazsınız.

  Meme protezi dışarıdan anlaşılır mı?

  Dışarıdan anlaşılmaz doğal ve damla bir görünüm elde edersiniz. 

  Meme büyütme sırasında kullanılan protezlerin ömrü ne kadar olur?

  Çoğu silikonların 10 yıl ömrü ve garantili implantlar olduğu için problem yaşamazsınız.

  Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Meme büyütme veya meme dikleştirme ameliyatlarında kesim gerektiren tüm ameliyatlar gibi iz bırakmaz. İyileşme sürecinde dikiş izleri de kapanmaktadır. Böylece meme dokusunda herhangi bir iz görünmemektedir. 

  Gögüs kucultme ameliyati süt bezlerine zarar verir mi?

  Gögüs küçültme ameliyatlarında meme başı ve süt kanallarının bağlantısı düzgün operatörlerce yapılmış ise emzirme etkisini oldukça düşürür. Emzirmenin etkilenip etkilenmeyeceği ameliyatta yapılan cerrahi tekniğe göre değişmektedir. 

  Silikon takanlar emzirebilir mi?

  Gögüslere slikon takmak emzirmeye engel değildir. Slikon takılması süt vermeye engel değildir. Slikon protezi yerleştirilirken süt kanallarına herhangi bir zarar vermediği için emzirmeye engel olmaz. 

  Silikon ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer?

  Slikon protezinin meme dokusunda kas dokusunun arkasına veya önüne konulmasına göre ağrı ve şişkinlik değişebilir. Ağrı bu ameliyatlarda pek fazla görünmez fakat dolgunluk hissi birkaç boyunca sürebilir ve alışması zaman alabilir. 

  Ameliyat sütyeni ne kadar takılır?

  Meme büyütme ameliyatından sonra 1 ay boyunca balensiz, demirsiz, sporcu sütyeni dediğimiz sütyenler önerilmektedir. Sütyenin gögüs dokusuna baskı yapmaması, izsiz ve dikiş yerlerinin gögüs üzerine baskı yaratmaması gerekir. 1 ay sonunda balenli sütyenlere geri dönülebilir. 

  49 Hasta Yorumu
   1. Merhaba;

    1 hafta İstanbulda kalmanız yeterli sizin istediğiniz ölçüye göre yada vücud ölçünüze göre uygun olanı tavsiye ederiz bizim için doğallık daha önemli.

    Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Merhaba Rojda;

    Tabiki doğal ve damla şeklinde durması en idealidir. Size yardımcı olabilmek için yüzünüz gözükmeyecek şekilde göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Merhaba Lale Hanım.i

    1 Hafta istanbulda kalmanız yeterli fiyat verebilmemiz için yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Merhaba Yasemin;

    Protez bazen yeterli olmayabilir dikleştirmede gerekli olabilir. Yüzünüz gözükmeyecek göğüslerinizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  1. Melda P.

   hocam meme protez ameliyatı oldum gerçekten işinde profesyonel biri sağolsun hiç yanlız bırakmadı beni bu süreçte teşekkürler hocam harikasınız 🙂

  2. Fadime

   Merhaba 3 cocuk emzirdigimden dolayi sarkmam vardı almanya frakurttan martın 12 sine termin yaptım ameliyat oldum Doktor Oğuz ve Alpay bet ameliyatımı yaptı her şey den çok memnunum söyledikleri gibi çıktı her şey

   1. Fadime Hanım;

    Güzel yorumun için teşekkür ederiz sütyeni dediğimiz gibi ilk 2 ay düzenli kullan sana yazdığımız reçetedeki kremleri de aynı şekilde.

    Eşine Selamlar
    Flora Klinik

   1. Merhaba Elif Hanım;

    1 hafta İstanbul’da kalmanız gerekmektedir yoğun aylardayız gelmeden bizimle irtibat halinde kalın

    randevu için; 0090 5555 104 00 89 numarayla görüşebilirsiniz.

   1. Ayca Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  3. osman Öztürk

   merhaba ben almanyadan bayan arkadaşımı getirmek istiyorum ne kadar kalmamız gerek vede kaç para oluyor masraf

   1. Arzu Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Merhaba S. Hepanilir;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Fadima Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Merhaba;

    Meme büyütme ameliyatı kalıcıdır daha önce yaptığımız hastaların 0090 555 104 00 89 no’lu numaradan isteyin asistanlarımız göndereceklerdir.

   1. Nesrin Hanım Merhaba;

    Yurt dışı hastalarımıza otel ve transfer konularında yardımcı oluyoruz

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

   1. Kübra Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için göğüs bölgenizi görmemiz gerekir 0090 5555 104 00 89 yüzünüz gözükmeyecek şekilde fotoğrafları gönderir misiniz inceleyip fiyat verelim.

  4. Samira

   Merhaba
   Benim memeler 95D dir Ama 2 cocuktan sonra biraz soldular. Onlari gene eski haline gelmesi veya gene 95 D implant yapmak icin fiyat nedir.

   1. Merhaba Samira Hanım;

    Protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir görmeden teşhis edemeyiz

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  5. Melek

   Merhaba ben 4 doğum yaptım göksümde deformasyon oldu yaptırmak istiyordum fiyatını öğrenmek istiyordum bana bilgi verirseniz çok sevinirim

   1. Merhaba Funda Hanım;

    Protez dikleştirme yada sadece meme büyütme protez ile operasyon yapılabilir.

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  6. Funda

   Selâm hocam 34 yaşındayım 3 çocuk annesiyim göğüsleri çok küçük ve karın bölgemde çok sarkık sporla biraz toparlandı ama beni tatmin etmiyor ben 2 ameliyatın fiyatını öğrenebilirsiniz bilirmiyim

   1. Merhaba Funda Hanım;

    Karın bölgenize vaser liposuction ve protez dikleştirme yada sadece protez ile operasyon yapılabilir.

    0090 555 104 00 89 göğüs ve karın bölgenizi fotoğraflarını gönderebilir misiniz fiyat verelim.

  7. firdes

   merhaba gögüs ve burun estetigi yaptirmak istiyorum hangi doktorlariniz bu ameliyati gerceklestiriyor ögrene bilirmiyim araştırmak istiyorumda

  8. Misafir

   Merhaba
   Iki cocugum var cok emziemdim ama ondan öncede kücük ve sarkik gögüslerim vardi diklesdirmek ve biraz dolgunluk istiyorum yanliz benim sorum sadece bayan tarafindan yapilmasini istiyorum bayan doktorunuz var mi

  9. Hülya

   Merhaba bir sorum olacaktı Ben göğüs protezi yaptırdım 4 sene sonra kapsüller oluştu göğsümde aşırı sertleşme oldu ve sıvı toplandı sürekli sıvısını aldırmak zorunda kalıyordum gittikçe daha kötüleşti göğüs ucum kol altına doğru döndü şişlikten doktor çok kötü olduğunu çıkartmam gerektiğini söyledi tekrar ameliyatla çıkartmak zorunda kaldım baya kötü olduğundan dolayı içten göğsümdende biraz aldılar takılmasına ve çıkartmasına ödeme yaptım ve maddi anlamda cok yıprandım ama hiç göğsüm yok cok ufak ve ben bu durumdan cok rahatsızım tekrar protez taktirsam kapsüller oluşurmu benim bu yönden bir doktordan garanti almam lazım tekrar yaptira bilmem için cok teşekkkür ederim.

  Sizin Yorumunuz