Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı konusunda son yıllarda öne çıkan uygulamalardan birisi medikal cilt bakımı olmuştur. Cildin üst katmanlarından başlayarak birikmiş olan kiri yok eden ciltteki sebum dengesini sağlayan ve derinlemesine nemlendirme işlemi olarak yapılan medikal cilt bakımı oldukça etkili yöntemlerden birisidir.

Yazımızı okuyarak bu yöntem hakkında bilgi alabilir, merak ettiklerinizin cevabını bulabilirsiniz.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çok merak edilen konulardan birisi de medikal cilt bakımı nasıl yapıldığı ile ilgilidir. Bu yöntemde şu aşamalar uygulanır:

  • Cilt yüzeyi cilt tipine uygun ürünler ile temizlenir.
  • Gözeneklerin açılması için buhar terapisi uygulanır.
  • Siyah ve beyaz tüm noktalar temizlenir.
  • Cildin tamamı dekolte bölgesinde kadar kirlerden arındırılır.
  • Maske, radyo frekans yöntemlerinden birisi ciltteki kolajeni desteklemek için uygulanır.
  • Cilt derinlemesine biçimde nemlendirilir.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Medikal cilt bakımı yöntemi ile tüm cilt temizlenmiş olur. Gözeneklerden arındırılan ciltteki tüm beyaz ve siyah noktalar temizlenir. Cilt derinlemesine nemlendirilerek daha canlı, sağlıklı, parlak ve temiz bir hale getirilir. Bu şekilde cildin gençleşmesi de medikal cilt bakımı yöntemi ile elde edilir. Cildinize aradığı bakımı verebilmek için bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.  

Medikal Cilt Bakımının Aşamaları

Bu işlemin doğru biçimde uygulanabilmesi için belirli aşamalardan geçirilmesi gerekir. Bu aşamaların doğru biçimde yapılması ile bu yöntemden en etkili olacak biçimde faydalanmak mümkün. İşlemin önemli olan aşamaları aşağıda sıralanmıştır.

1) Medikal Cilt Bakımından Önce Mini Konsültasyon: İlk işlem ile bakım öncesi cilt tipi analiz edilir. Hastanın cildi hakkında bilgi alınır ve böylece cilt hakkında nasıl bir işlem uygulanması gerektiğine karar verilir.

2) Epidermisin Temizlenmesi Peeling Hazırlığı: Bu aşamada yumuşak bir temizleme işlemi ile bakımın ilk aşaması yapılır.

3) Ölü Hücreden Arındırma: Üçüncü aşamadan cilt ölü hücreden arındırılır. Cilt tipine uygun bir cihaz kullanımı yapılır.

4) Gözeneklerin Temizlenmesi: Dördüncü aşamada ise gözenekler dekolte bölgesine kadar temizlenir.

5) Buhar Terapisi: Bu işlemde cilt iyice yumuşatılır ve gözeneklerin açılması sağlanır.

6) Siyah-Beyaz Nokta Temizliği: Ciltteki tüm siyah ve beyaz noktalar uygun cihaz ve ürünler ile temizlenir.

7) Son Temizlik &Dezenfeksiyon: Cilt son kez dezenfekte edilerek, temizlenir.

8) Cilt Besleme: Son aşamada ise cildin beslenmesi ve nemlendirilmesi sağlanır.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Bu işlemin cilt için birçok faydası vardır. Cildin tüm ölü hücrelerden arındırılarak temizlenmesi ve beslenmesi bu işlem sayesinde yapılır. Anti aging etkisi ile cildin yaşlanması önlenir. Medikal cilt bakımı ile aynı zamanda cilt lekelerine karşı da koruma sağlanır.

Medikal Cilt Bakımı Yaptıranlar

Bakımı yaptıran kişilerin merak ettiği konular arasında ürünün hangi aletler ile yapıldığı, acılı olup olmadığı, bir yan etkisinin olup olmadığı ve fiyatlarının neler olduğu yer alır. Ürünün pahalı bir işlem olup olmadığı da merak edilen konulardan birisidir.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrası kişinin birçok noktaya dikkat etmesi gerekir. Bunlar arasında özellikle ilk gün çok önemlidir. Cilt ilk gün korunmalıdır ve güneş görülmeyen yerlerde bulunulmalıdır. İlk gün duş alınması da iyi bir yöntem olmayacaktır. Cilt bakımı sonrası kapatıcı cilt bakım ürünleri kullanılmamalı, sigara içilmemeli ve sigara içilen alanlarda bulunulmamalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Yöntemleri Nelerdir?

Medikal cilt bakımı işleminde farklı yöntemler kullanılır. Babyface, salt facial, peeling ve hydrfacial gibi yöntemlerin her birisi medikal cilt bakımı sırasında uygulanan uygulamalar arasında yer almaktadır. Her birisinde nemlendirme, cildi yenileme gibi farklı etken maddeleri öne çıkarılarak işlemler uygulanır. Bu işlemlerin uygulanması ile cilt bakımı uygulaması tamamlanmış bir hale gelecektir.

Medikal Cilt Bakımı Yaptıranlar

Bu işlemi yaptıran birçok kişi var. Kişilerin en büyük avantajı ise ciltlerinin yenilenmesi olmuştur. Cildi lekelere karşı koruyan elastik yapısını güçlendiren bu yöntem ile çok daha genç ve parlak bir cildin sahibi olmak mümkün hale gelmektedir.  Sizler de bu yöntem hakkında bilgi alabilir ve uzman ekibimiz ile bu yöntemi cildinize uygulayabilirsiniz.

Medikal Cilt Bakımı Yorumları

Acısız ve son derece etkili bir yöntemdi. Cildim adeta parıldıyor.

Yüzümdeki ergenlik döneminden kalan izler yüzünden medikal cilt bakımı yaptırmaya karar verdim. Sonuç ise beni gerçekten memnun etti.

Bütün arkadaşlarım ve çevrem cildimin nasıl bu kadar temiz ve canlı göründüğünü söylüyor. Bende onlarla medikal cilt bakımı sırlarımı paylaşıyorum elbette.

Cilt bakımına karşı bütün önyargılarımı yıktığınız için gerçekten teşekkür ederim. Bu gerçekten beklediğimin üzerinden parlak bir cilde kavuşmamı sağladı.

İşlem kadar benimle ilgilenen kişilere de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hem işlerini harika yapıyorlar hem de çok kibarlar.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2022

Medikal cilt bakımı ile ilgili en çok merak edilen konu ise işlemin fiyatlarıdır. İşlemin fiyatları hakkında bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilir ve ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Cilt yapınız hakkında yapılan testler ve analizler sonrasında işlemin ne kadarlık bir fiyata mal olacağı sizlere bildirilecektir. En uygun fiyatlar için her zaman bizi tercih edebilirsiniz. Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Medikal Cilt Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Medikal cilt bakımı çok tercih edilen bir yöntem olduğu için hakkında birçok soru işareti de mevcuttur. Çok merak edilen sorular ve cevaplarını ise aşağıda sizler için toparladık. Merak ettikleriniz hakkında bilgi sahibi olduktan sonra işlemi yaptırmak için bizi tercih edebilirsiniz.

1.      Medikal Cilt Bakımı Zararlı Mıdır?

Çok sorulan sorulardan birisi işlemin zararlı olup olmadığıdır. İşlemin bilinen hiçbir yan etkisi de zararı yoktur. Cilt tipinize göre yapılacak işlem, uzman doktorlar kontrolünde gerçekleşen oldukça güvenilir bir işlemdir.

2.      Kaç Seans Cilt Bakımı Yaptırmalıyım?

İşlemin kaç seans süreceği cilt yapınız ile ilgidir. En az seans süresi olarak ise ayda 1 kez olabilir. Bununla birlikte cildinizin ihtiyacına göre yılda 1 kez ya da iki ayda bir kez olacak biçimde de cilt bakımı uygulaması yapabilirsiniz.

3.      Medikal Cilt Bakımı Acılı Mıdır?

Bir bakım işlemi olduğu için işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı durumu görülmez. İşlem sonrasında ciltte hafif ve tamamen geçici bir kızarıklık görülebilir. Çok hassas ciltlerin ise hafif bir acı duyması oldukça normal bir durumdur.

4.      Medikal Cilt Bakımı İle Hydrafacial Arasındaki Fark Nedir?

Bu iki işlem arasındaki ana fark hydrafacial yönteminin medikal cilt bakımı yöntemim ileri seviyesi olması ile ilgidir. Bu yöntemde diğerine göre farklı cihazlar ve özel solüsyonlar ile kullanım yapılır. Medikal işlem el ile yapılan bir işlemken hydrafacial ise özel makineler ve vakumlu başlıklar ile yapılır. Temel farklar bunlardır.  

5.      Medikal Cilt Bakımı İşlemi Tekrarlama Süreci Var Mıdır?

Cilt bakımının etki etmesi için düzenli aralıklar ile yapılması gereklidir. Cilt tipinize uygun olacak biçimde en az ayda 1 kez yapılacak cilt bakım işlemleri ile maksimum oranda fayda elde edebilirsiniz.

6.      Medikal Cilt Bakımının Yan Etkisi Var Mıdır?

Cilt bakım işleminin cilt üzerinde bilinen herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur. Medikal cilt bakımı işlemi uzman doktorlar eşliğinde yapılan, güvenli işlemlerden birisidir.