Vaser Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction veya diğer bir ismi ile yağ aldırma uygulaması insan vücudundaki yağların emilerek uzaklaştırılması işlemidir. İnsan vücudunda farklı bölgelerde biriken inatçı yağların spor ve diyet uygulamaları ile giderilememesi durumunda Vaser Liposuction Yağ Aldırma uygulamasına başvurulur. Hücrelerde biriken yağlar emilerek daha kaliteli bir vücut kompozisyonu elde edilir. Genellikle vücut formunu beğenmeyen bireylerin başvurduğu bu seçenek bir kilo verme yönteminden ziyade bir vücut şekillendirme işlemidir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım

  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2-4 Saat
  Teknikler
  Cerrahi / Açık
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  Operasyon İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3-4 Ay
  Kontrol
  6 Gün
  Destek
  Süresiz

  Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı

  Liposuction uygulaması erkeklerin ve kadınların daha ideal bir vücut görüntüsüne kavuşmak adına tercih ettikleri seçeneklerden bir tanesidir. İnsan vücudunun çeşitli nedenlerle inatçı yağlara sahip bölgelerinde cerrahi bir müdahale ya da operasyonlara gerek duyulabilir. Spor yapma ya da diyet programı uygulama gibi oldukça nitelikli çalışmalara rağmen bir sonuç alınamayan durumlarda yağ aldırma uygulamalarına başvurmak gerekmektedir.

  Hastalarımız en sık sorduğu sorular genellikle kilo verirmiyim kaç kilo alacaksınız ? tarzında sorulardur liposuction kilo verme ameliyatı değildir bölgesel incelme ameliyatıdır. Liposuction yaptırmak isteyen hastaların çok kilolu olması gerekir ve vücut kitle indeksi 30 üstü olmamalıdır.

  İstanbul’da kadıköy ve nişantaşında bulunan kliniğimizde liposuction yağ aldırma ile alakalı başvurulacak uygulamalarda tercih edilen bölgelerin genellikle kalça, göbek, karın, bel, basen, boyun çevresi, üst kol ve meme bölgesi olduğundan söz etmek gerekmektedir. Diz altı ve popo bölgesi yağ aldırma uygulamaları ile alakalı en az tercih seçeneklerdendir. 

  Yağ Aldırma Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

  Yağ aldırma uygulaması gerçekleştirilmeden önce bölgeden alınacak yağ miktarının belirlenmesi gerekmektedir. Bir bölgede işlem yapılması söz konusu olurken birden fazla bölgede işlem yapılması muhtemeldir. Bu bölgelerdeki yağ miktarı belirlendikten sonra operasyon sürecinin başlaması söz konusu olmaktadır.

  Operasyonun ilk aşamasında anestezi uygulaması gerçekleştirilir. Bu noktada genel anestezi mi yoksa lokal anestezi mi yapılacağına doktor kontrolünde karar verilir. Anestezi sonrasında yaklaşık 1 ila 2 saat arasında süren uygulama sayesinde fazla yağlardan kurtulmanız muhtemeldir. Vaser teknolojisi ile gerçekleşen ve dokuların zarar görmediği bu uygulamada yağların sıvılaştırılması söz konusu olmaktadır. Sıvılaşan yağlar kanüller yardımıyla vücuttan alınır. Bu sayede oldukça başarılı bir uygulama gerçekleşir.

  Liposuction yağ aldırma işlemleri sonrasında kanüllerin yeri kapatılarak dikişsiz bir şekilde operasyona son verilir. Kanüller 2-3 mm kalınlağındadır ciddi bir iz oluşturmaz zaman o izler kaybolur.  Operasyon sonrasında ne tür işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir?

  Liposuction Yağ Aldırma Sonrası Dikkat Edilecekler

  Liposuction sonrasında iyileşmenin daha hızlı gerçekleşmesi adına çözümlere başvurmak gerekmektedir. Bunun için de hekim tavsiyelerine uymak gerekmektedir. Bunun yanı sıra vitamin, mineral ve besinler konusunda vücudu destekleyecek seçeneklere başvurmak oldukça değerli olacaktır.

  Operasyon sonrasında iltihap oluşumuna neden olacak herhangi bir uygulamadan uzak durulmalıdır. Bu sayede hem daha kaliteli hem de daha hızlı iyileşme mümkündür.  Vücut tipinize uygun bir şekilde en ideal iyileşmeyi yakalamak adına doktor tavsiyelerini kesinlikle dikkate almalısınız.

  Liposuction yağ aldırma ameliyatı sonrası korse nasıl kullanılmalıdır ?

  Vaser liposuction ameliyatı sonra korse minimum 2 hafta kullanılmalıdır bu ameliyattan sonra özel liposuction korse takılması ve düzenli doktor takibinde kullanılması çok önemlidir. Korse vücudunuzu biraz sıkmalıdır bu gayet normaldir.

  Soğuk lipoliz merak edilenler

  Vaser Liposuction Yağ Aldırma Sonrasında Süreç Nasıldır?

  Liposuction yağ aldırma sonrasında iyileşme süreci ile alakalı birbirinden özel seçenekler olduğundan söz etmek gerekmektedir. İyileşme sürecinin farklılaşabileceğinden söz ederken uygulamanın nerede yapıldığı da oldukça değerlidir. Bu kapsamda gövde ve bacak bölgesinde gerçekleştirilen liposuction işlemlerinde iyileşme sürecinin daha uzun olduğundan söz etmek gerekmektedir.

  İyileşme süreci ile alakalı en önemli detaylardan bir tanesi de hiç şüphesiz anestezi kullanımıdır. Genel anestezi uygulamalarında hastanede kalma söz konusu olmaktadır. Bu durum da iyileşme sürecinin farklılaşmasına neden olabilmektedir.

  İyileşme sürecinde çeşitli ağrı kesiciler kullanmanız ya da ilaçlara başvurmanız söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de iyileşme sürecini hekim kontrolünde tamamlamanız çok daha önemli olacaktır. Böylelikle hem daha konforlu hem de daha ideal bir süreç ile karşı karşıya kalmanız muhtemel olacaktır.

  Yağ Aldırma Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir?

  Yağ aldırma uygulamaları genellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor olsa da erkeklerin de Vaser Liposuction yağ aldırma uygulamalarından yarar sağlaması  mümkündür. Cinsiyet detayının dışında dikkat edilmesi gereken en önemli konu da yağ konusunda bir türlü inatçı yağlardan kurtulmayı başaramayan kimselerdir. Yağ fazlalığı oldukça değerli bir detay olsa da hastaların deri kalınlığı da dikkate alması gereken detaylardan bir tanesidir. İşlem gerçekleştirildikten sonra bölgenin daha sıkı ve kaliteli bir görselliğe kavuşması adına dikkat edilmesi gereken bu detayı hekimler kontrol altına alır.

  Beslenme konusunda bazı bireylerin yeterli bir vücut kompozisyonuna sahip olmaması nedeniyle kilolu bireylerin bir nebze farklı çözümlere başvurması gerekmektedir. Özellikle de sağlıklı beslenme konusunda gerekli düzeni yakalaması gereken bireylerin sonrasında Liposuction yağ aldırma desteğinden faydalanması daha ideal olacaktır.

  Liposuction işlemleri ile alakalı destek almak isteyenlerin kalp ve damar hastalıklarına yönelik de sağlık taramalarından geçmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra karın ve kalça bölgelerinde görülen sarkıklıkların da Vaser Liposuction yağ aldırma uygulamalarına engel olacağından söz etmek gerekmektedir.

  Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrasında Sonuç Ne Zaman Alınabilir?

  Yağ aldırma uygulamalarına başvuran kimselerin genellikle hemen sonuç almak istediklerini söyleyebiliriz. Ancak bu durum çoğu zaman hasta beklentilerine göre değil vücudun ve hekimin uygulamalarına göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda genel bir uygulamadan söz edilmesi sonuçlar açısından çok da doğru olmayacaktır.

  Hastanın iyileşme sürecine girmesi ve arzu ettiği sonuçları görmeye başlaması için 5-6 haftalık bir süre beklemesi gerekmektedir. Bu sürenin kısa olmasını sağlayacak çözümlerden bir tanesi de korse kullanımıdır. Korse kullanımının düzenli olması halinde iyileşme süreci çok daha kısa olabilecektir.

  Uygulamanın gerçekleştiği bölgede iyileşmenin gerçekleşmesi hızlı olsa da tekrar yağlanma ihtimali vardır. Bu nedenle de hekim kontrolünde olmak ve uyarıları dikkate almak oldukça değerlidir. Bu konuda en önemli detaylardan bir tanesi de hiç şüphesiz dengeli beslenmedir. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin doğru sonuçlar elde etmeyi sağlayacağını ifade edebiliriz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Liposuction yağ aldırma sonrası iz bırakır mı?

  Liposuction başarılı sonuçları olan bir estetik uygulamadır. Dolayısıyla her geçen gün geliştirilmesi için çalışmalar yapılan bir yöntemdir. Bu işlem sırasında kullanılan kanüller bile eskiye oranla daha ince üretilip kullanılır. 3-5 mm aralığında çapı olan kanüller ciltte açılan 0,5-1 mm çapındaki kesi yerlerinden yağ dokusuna sokulur. Bu nedenle ciltte büyük kesiler yapılmaz. Liposuction ameliyatı sonrası iz kalma oranı çok düşüktür ayrıca iyileşme sonrasında kalan izleri gözle bile fark edemezsiniz.

  Liposuction yağ aldırma zayıflama için uygulanır mı?

  Liposuction uygulaması kesinlikle bir zayıflama metodu değildir. Bu yöntem diyet ve egzersiz yapmasına rağmen vücutta belli alanlarda biriken yağ dokusunu eritemeyen kişilere uygulanır. Bu yöntemin uygulanma amacı vücuttaki bu fazlalık yağların alınmasıyla vücudu şekillendirmek ve forma sokmaktır. Bu nedenle amacı zayıflamak olan hastalara bu yöntemin uygulanması yanlıştır. Hastaların hüsrana uğramasına neden olur. Zaten bu operasyon gerçekçi beklentilere sahip olan hastalara uygulanabilir.

  Liposuction yağ aldırma yöntemi kalıcı olarak yağ dokusunu ortadan kaldırır mı?

  Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Temporibus laudantium, eius nostrum obcaecati, fugit impedit sit sapiente id aperiam provident quia sequi odit exercitationem necessitatibus aliquid deleniti veritatis distinctio consequatur!aBu yöntem klasik ve lazerle yapılabilen bir uygulamadır. Klasik yöntemde ince kanüllerle fazlalık yağlar alınırken, diğer uygulamada lazer kullanılır. Uygulamada bölgedeki kanamayı azaltıcı, travmayı önleyici özel bir sıvı enjekte edilir. Hem uygulama esnasında bölgedeki fazla yağ dokusu alınır, hem de bölgenin sonradan yağ depolama potansiyeli azaltılır. Bunun nedeni yağ hücrelerinin depolandıkları hücrelerle birlikte alınmasıdır. Bu uygulamanın kalıcı olduğunu gösterir. Ancak hastaların kilo almamak için sağlıklı beslenmesi, egzersiz yapması da önemlidir.

  Lazerle liposuction herkes için uygun mudur?

  Lazerle liposuction cinsiyet farkı olmadan herkes için uygundur. Ancak kişilerin genel sağlığı yerinde olmalı, bu uygulamadan gerçekçi beklentileri olmalıdır. Cildi sıkı ve elastik olmalıdır. Cildi sarkmış ve deforme olmuş kişiler için uygun bir yöntem değildir. Hastaların zayıflamadan ziyade diyet ve egzersiz yaparak eritemedikleri lokal yağ dokusu için liposuction uygulanabilir. Bu yöntem hamileler için uygun olmadığı gibi emzirme sürecinde olan kadınlar içinde uygun bir yöntem değildir. Hastaların detaylı muayenesinde her türlü unsur değerlendirilir.

  Liposuction yağ Aldırma ameliyatı ağrılı mı?

  Liposuction ameliyatında hastalar ağrı ve acı hissetmezler. Ameliyatlar genel anestezi altında uygulandığı için ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Ameliyat sonrasında hafif sızlama şeklinde ağrılar olabilir. Bunlar kısa süreli ve geçicidir. 

  Liposuction yağ aldırma sonrası tekrar kilo alınır mı?

  Liposuction yaptıranların ameliyat sonrasındaki şüphelerinden biri olan sonrasında kilo alınabileceğine dair endişeleri doğrudur. Sağlıklı bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme dayalı bir yaşam ile Liposuction sonuçlarını korumanız mümkündür.

  Liposuction yağ aldırma ödemi nasıl atılır?

  Liposuction sonrasında oluşan ödemleri atmak için en iyi yöntem yürüyüş yapmaktır. Ameliyat sonrasında hemen küçük yürüyüşlerle başlayan ve ödem atılana kadar yürüyüşlerin devam etmesi gerekiyor.

  Liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

  Ameliyat 1-3 saat arası sürer. Bir veya iki lokalizasyondaki yağ depolanmasını almak için hastanın hastanede kalması gerekmese de daha fazla yağ almalar için hastanın 1-2 gün hastanede kalması gerekebilir . Liposuction için korse 1-2 gün içinde başlanmalıdır. Korse iki ay kullanılmalıdır.

  Vaser liposuction ameliyatı zor bir işlem midir?

  Hastaların operasyon uygulamalarına bakışı genellikle çekinceli olsa da Liposuction uygulaması zorlu bir işlem değildir. Bu nedenle de Liposuction konusunda en özel seçeneklerden yarar sağlamak isteyen kimselerin sadece hekimlerimize başvurmaları gerekir. Kısa sürede en ideal sonuçlar için siz de harekete geçebilirsiniz.

  Liposuction ameliyatı için yaş sınır var mı?

  Vaser liposuction uygulamaları için yaş sınırı 18’dir. Türkiye’de reşit olmayan bireylerin bu tür uygulamalara başvurması söz konusu değildir. Bu nedenle de liposuction yaptırmadan önce mutlaka 18 yaşı doldurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir.

  Vaser liposcutionda erkek ve kadınlar için aynı uygulama mı yapılır?

  Evet, hem erkekler hem de kadınlar için aynı uygulamalardan söz edilebilir. Bu nedenşe de cinsiyete göre değişen bir farklılık yoktur.

  54 Hasta Yorumu
   1. Sevgi Hanım Merhaba;

    5-7 gün istanbul’da kalmanız yeterlidir. Liposuction yapılacak bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Sevgi Hanım Merhaba;

    Çok küçük kesiklerle (5 milimetre kadar) yaptığımız için iz kalmaz sayfanın aşağısında video tüm detaylı anlattım izlemeni öneririm.

  1. Canan Erkut

   hocam vaser liposuction yaptırdım başka göbek bölgemde deforme olur diye çok korkuyordum şükür şimdi karnımdan memnunum teşekkürler hocam.

   1. Ahmet Bey Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için istediğiniz bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Yiğit Bey Merhaba;

    Boyun ense yanak gibi bögeler liposuction mümkün.Yağ aldırmak istediğiniz fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  2. Rondek hadidi

   Hallo hello my name is Rondek Hadidi and I’m 32 years old and live in Germany, and currently weigh 97kg and I’m 165 tall and I’m very interested in a liposuction at leg legs thighs and poor belly knee under chin and would like to know a price if that is possible ,

  3. sinan güngör

   kızım 4 yaşında sol yanakta fazla yağ mevcut smetrik olarak çok fark ediliyor yanak yağının alınması için fiyat alabilirmiyim 4 yaşında olduğundan dolayı öneriyomusunuz yoksa gelisim sürecini mi beklemeliyiz.

   1. Hayri Bey Merhaba;

    Vaser daha gelişmiş bir teknoloji ve iz bırakmaz etkisi hemen görülür aynı zamanda dediğiniz gibi six pack yapılabilir.

    Liposuction ve vaser liposuction farkı ise;

    Ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor ve parçalanıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor.

    Klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor. Üstelik Vaser Liposuction’da baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapabilmekte de mümkündür.

    Sağlıcakla Kalın.
    Flora Klinik

  4. Cansu

   Basta Alev hanım olmak üzere herkeze çok teşekkür ederim.İlk günden itibaren tüm isteklerimizi karşiladiginiz içinde ayrıca teşekkür ederim.Çok memnun kaldım

  5. Yesim

   Merhaba Ben 1 haftaligina istanbula tatile gelmek istiyorum ve göbek alt bölgemde sarkmalar var fakat ne kadar bir süre gerekmektedir bu islem icin okuduklarima göre Lazer olan operasyonu tercih edecegim beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum E-Mail adresime fiyat bilgilerinide yollarsaniz cok iyi olur

   1. Merhaba Yeşim Hanım;

    karın bölgenize vaser liposuction ile yağlarınız alabiliriz bize fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 numaraya gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz

  6. Lena

   Merhaba ben hollandadan yaziyorum. Bacagimin ic kismi, gobek ve cene alti icin yag aldirmayi dusunuyorum henuz tam karar veremiyorum sizden bilgi alabilirmiyim. Ve ayrica yagi baska istedigin yere yerlestirme imkani varmi? Tskrlr.

  7. Halil yücel

   Merhaba ben Halil
   Benim karın ve göğüs bölgesinde fazla yağ var
   Onları aldırmak istiyorum
   Ne tavsiye edersiniz
   Süre olarak kaç gün ayırmam lazım
   Ve nekadar tutar

  8. ugur

   slm boyum 1.80 kilom 110 vucudum bacaklarim zayif ama gobekde fazkalik var bir seansda kac kg ye dusebilirim tesekurederim

  9. Hatice

   Merhaba, tüm vücüdüma
   ( gereken yerlere :)) Liposaction yapmak istiyorum ayni zamanda burun estegi. Ikisi bir arada mümkünmü ve fiyat ögrenebilirmiyim?

  10. Evrengūl Babus

   Iyi gūnler.Ben lipödem hastasıyım. Bunun ile ilgili liposaction yapıyormusunuz. Her iki bacak maliyeti nedir? Selamlar

  11. Saliha

   Iyi günler ben bütün vicud yag aldirma ve kol germe ameliyati düsünüyorum , hepsi ayni zamanda olmasi mümkünmü ve 3 aylik bebegim war sonrasinda onu tasiyabilirmiyim yada sorun yasarmiyim?

  12. ozan

   meraba hocam
   yas 21
   boyum 1.88
   kg: 80
   15 yasimda 115 kiloydum
   16-17 yasima kadar tüm fazla kilolari verdim ve antremana basladim kalan yaglar gitsin diye ama gitmior hocam aldirmakmi lazim ?

  13. Ayse

   Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi.
   Kolay gelsin

  14. Azize

   Merhaba Hocam ben liposuction karın bölgemde birde Kollarıma liposuction yaptırmak istiyorum ama bu işlem den sonra ilerde Hamile kalmak istesem bir sorun yaşarmiyim

  15. Erdogan Bektas

   Merhaba gögüs ve karin bölgesinden 10 kilo liposuction la aldirmak istiyorum sarkma yok fiyat alabilirmiyim tel almanyada ikamet ediyorum.

  16. Semra

   merhaba.
   benim Baldirlarim baya kalın liposuktion ameliyatı yapilabilinirmi bu bölgeye? Eger öyle olabilirse büyük bir fark görünürmü baldırda? Fiyat bilgi alabilirmiyim. Yurt disından geliyorum ne kadar kalmam gerekir?

  17. Нери

   Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi, bana bir fiyat verebilirmisiniz

  Sizin Yorumunuz

  19 − seven =