Skip links

Vaser Liposuction (Liposakşın) Yağ Aldırma Ameliyatı

  Liposuction işlemi, belli bölgelerdeki yağ dokusunun çıkarılarak vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesini sağlayan cerrahi bir yöntemdir. Çevresel veya genetik çeşitli faktörlere bağlı olarak vücudun bazı kısımlarında yağ birikimi gözlenebilir.

  Yağlanma ve kilo artışı problemlerine yönelik temel tedavi yöntemlerinin başında ise doğru beslenme ve hareket programları gelir. Fakat bazı bireylerde, özellikle vücudun belli kısımlarına odaklanan türde bir yağlanma sorunu ile karşılaşılabilir. Bu tür durumlarda ise liposuction işlemi sayesinde fazla yağ birikimi giderilebilir. Böylece, bireylerin doğal ve estetik görünüme sahip vücut şekillendirme ve hatlarına sahip olmalarına katkı sunulur.

  Liposuction Nedir?

  Cerrahi bir prosedür olan liposuction, hedef bölgedeki yağ dokusunun çeşitli teknikler kullanılarak çıkarılmasını sağlayan bir işlemdir. Genetik, metabolik ve çevresel etkenler sonucunda her bireyde farklı alanlarda yağlanma görülür.

  Yağ, vücudun ihtiyaç duyduğu temel bir madde ve doku türü olmakla birlikte zaman içerisinde aşırı miktara ulaşabilir. Bunun sonucunda ise vücuttaki doğal anatomik kıvrımlar silikleşebilir, kişiyi kozmetik açıdan rahatsız eden bir görünüm ortaya çıkabilir. Yağlanma problemine karşı en etkili çözüm yöntemi diyet ve egzersizdir.

  Bununla birlikte, diyet ve spor ile giderilemeyen faktörlere bağlı olarak da yağ birikimi oluşabilir. Örneğin, erkeklerde ve kadınlarda çeşitli hormonal düzensizlikler veya kullanılan ilaçlar neticesinde meme, karın ve uyluk gibi bölgelerde aşırı yağ dokusu gelişebilir.

  Liposuction ise dengesiz dağılıma sahip kişilerde bu yağ hücreleri çıkarılarak vücudun eski hatlarına döndürülmesinde etkilidir. Liposakşın olarak da telaffuz edilebilen bu işlem sayesinde cinsiyete uygun estetik ve doğal görünümdeki vücut kıvrımları daha belirgin bir hale getirilir. Uygun bireylerde ve deneyimli bir ekip tarafından uygulanan liposuction sayesinde başarılı sonuçlar alınabilir.

  Vaser Liposuction Nedir

  Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

  Yağlanma sorunu çeşitli nedenlerden kaynaklanır. Dolayısıyla yağlanmaya karşı bir çözüm olarak geliştirilen liposuction işlemlerinin her birey için uygun olmayabilir. Aşağıdaki özelliklere sahip olan bireyler, liposuction operasyonu için uygun birer aday profili oluştururlar:

  • Kişiye özgü ideal kiloya yakın olunması (%0-30 aralığındaki farklılıklar ideal kiloya yakın olarak değerlendirilir.)
  • Elastik ve sağlıklı cilt dokusu
  • Sigara tüketilmemesi
  • Diyabet, kalp hastalığı veya immün yetmezlik gibi kronik rahatsızlıkların bulunmaması
  • Kan sulandırıcı nitelikte herhangi bir ilaç kullanılmaması

  Liposuction işlemi hem kadınlarda hem de erkeklerde tıbbi veya kozmetik nedenler ile uygulanabilir. Kadınlarda ve erkeklerde cinsiyete özgü vücut kıvrımlarının belirginleştirilmesi amacıyla liposuction yapılabilir. Ek olarak, diğer estetik prosedürler ile kombine uygulamaları da söz konusudur.

  Örneğin karın germe, meme küçültme veya bariatrik cerrahi gibi çeşitli estetik operasyonlar sırasında liposuction da yapılarak daha verimli kozmetik sonuçlar hedeflenebilir. Tüm bu nedenlerin dışında ise lipom, lipödem, jinekomasti gibi çeşitli tıbbi problemlere yönelik olarak da liposuction ameliyatından fayda görülebilir.

  Liposuction operasyonu için uygun olup olmadığınız konusundaki en doğru karara ise hekiminize danışarak varabilirsiniz. Doktorunuz, görüşmeler esnasında gerçekleştirdiği tıbbi muayeneler neticesinde bu işlem için uygunluğunuzu değerlendirebilir. Böylece tüm süreç boyunca sizi en doğru şekilde yönlendirerek başarılı sonuçlar edinmenize destek olabilir.

  Vaser Liposuction Yağ Aldırma Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

  Liposuction Çeşitleri Nelerdir?

  Liposuction ameliyatı, hedeflenen vücut bölgesine göre farklı çeşitlerde uygulanabilir. Liposuction ile fazla yağ birikiminin giderilebildiği vücut kısımları ise şu şekilde listelenebilir:

  • Çene
  • Boyun
  • Meme
  • Göğüs ve sırt bölgeleri
  • Karın (abdomen)
  • Üst kol
  • Bel ve kalça bölgeleri
  • Üst bacak (uyluk)
  • Baldır ve ayak bileği

  Liposuction işlemi ile kadınların normal anatomisinde gözlenen göğüs, bel ve kalça bölgelerindeki kıvrımların belirginleştirilmesi amaçlanır. Bunun için özellikle bu bölgelerde yoğunlaşan fazla yağ dokuları çıkarılır.

  Erkeklerde ise daha çok üst vücut bölgesinin belirgin bir görünüm kazanması hedeflenir. Bunun için ise erkek anatomisine uygun olarak meme, bel gibi bölgelere uygulanır. Hekiminiz, gerçekleştirdiği detaylı tıbbi muayeneler sayesinde liposuction için vücudunuzdaki hangi bölgelerin hedeflenmesi gerektiği konusunda sizi yönlendirebilir.

  Liposuction Yağ Aldırma Ameliyat Teknikleri

  Liposuction işlemi, başarılı sonuçlar alınabilmesi açısından sistematik bir programa ihtiyaç duyar. Bunun için liposuction öncesi, esnası ve liposuction sonrası için planlı bir şekilde hareket edilmesi gerekir. Hekiminiz, operasyon öncesinde dikkat etmeniz gereken konularda sizi detaylı biçimde bilgilendirir. Ameliyat gününde ise öncelikle işlem uygulanması planlanan bölgelerin fotoğrafı çekilebilir veya işaretlenebilir. Ardından genel anestezi verilir. Genel anestezi sırasında uyur vaziyette bulunulur. Bu sayede tüm prosedürler boyunca hiçbir ağrı veya acı duyumu oluşmaz ve işlemler hatırlanmaz. Ameliyat sırasında uygulanan işlemler ise kullanılan tekniğe göre farklılık gösterir.

  Klasik Liposuction

  Tümesan (tumescent) liposuction olarak da bilinen bu teknikte, hedef bölge içerisine yüksek miktarda sıvı enjekte edilir. Enjekte edilen bu sıvının içeriğinde ise lidokain gibi bir lokal anestezi, epinefrin ve tuzlu su çözeltisi bulunur.

  Lidokain, işlem yapılan bölgede operasyon esnasında ve sonrasında ağrı, acı oluşumunu engeller. Uygun görülen durumlarda genel anestezi kullanılmaksızın yalnızca bu yöntemle de operasyon sürdürülebilir. Epinefrin, o bölgedeki kılcal damarları kasarak kanama, ödem gibi istenmeyen durumları azaltır. Tuzlu su çözeltisi ise yağ dokularının daha kolay bir şekilde çıkarılabilmesine olanak sunar. Sonuçta istenen miktardaki yağ dokusu, vakum yardımıyla çekilerek vücut içinden çıkarılır.

  VASER Liposuction

  VASER liposuction, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağ birikimlerinin parçalandığı ve bu sayede vücuttan çıkarıldığı bir tekniktir. Yağ dokusu, etrafındaki diğer dokular ile ilişkilidir. Bu nedenle çıkarılmaları esnasında farklı yöntemler kullanılarak serbestleştirilmeleri gerekir.

  Klasik teknikte bu amaçla yüksek volümlü sıvı enjeksiyonu kullanılırken, VASER yönteminde ise ultrason dalgalarından yararlanılır. Ultrasonik dalgalar, içerdikleri enerji sayesinde hedeflendikleri bölgedeki yağ dokularını parçalar. Bu esnada çevredeki diğer dokulara hasar verilmez. Nazik bir şekilde serbestleştirilen yağlar ise vakumlanarak kolaylıkla çıkarılırlar.

  VASER liposuction, hızlı iyileşme süreci ve hassas şekillendirme kabiliyeti nedenleriyle günümüzde sıkça tercih edilen bir tekniktir.

  Lazer Liposuction

  Lazer liposuction, ışın enerjisi ile yağların parçalandığı bir yöntemdir. Ayrıştırılan yağ dokusu ise diğer yöntemlerdeki ile benzer şekilde vakumlanarak alınır. Alternatif olarak, yerleştirilen dren tüpleri aracılığıyla da yağ dokusu çıkarılabilir.

  Lazer liposuction tekniğinin en önemli avantajı ise daha küçük drenlerin kullanılmasıdır. Bu sayede çene, boyun gibi bölgelerde de konforlu bir şekilde işlem yapılabilir. Lazer lipoliz tekniğinde uygulanan ışınların bir diğer özelliği ise kolajen sentezini teşvik etmeleridir. Kolajen, vücuttaki temel protein türlerinden birisi olup cilt sağlığında önemli göreve sahiptir.

  Liposuction Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yağ aldırma ameliyatı sonrasında belli düzeyde ağrı, şişlik gibi şikayetler görülebilir. Hekiminiz, ağrı duyumunun azalması için birtakım ilaçlar kullanmanızı isteyebilir. Ek olarak operasyon sonrasındaki enfeksiyon riskinin önlenmesi amacıyla da antibiyotik kullanmanız gerekebilir.

  Ameliyat bölgesinde belli bir süre boyunca dren bulundurulabilir. Dren adı verilen bu tüplerin amacı, operasyon sebebiyle cilt altına toplanabilen fazla kan ve diğer sıvı materyallerin boşaltılabilmesidir. Doktorunuz, gerekli değerlendirmelerin ardından bu tüpleri çıkarır. İyileşme sürecinde bir süreliğine elastik bandaj gibi malzemeler ile operasyon bölgesi sarılır. Bu sayede ödem oluşumu engellenir ve ameliyat bölgesinde yer alan dokular yakınlaştırılır.

  Yağ aldırma operasyonunun ardından birkaç gün boyunca istirahat önerilir. Daha sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. İyileşme evresinde, birkaç hafta sonrasında ödem geriler. Tüm bu süreç içerisinde, alınan yağ dokularına bağlı olarak bazı kontur düzensizlikleri ile karşılaşılabilir. Bu düzensizlikler, vücuttaki kalan yağ dokularının yeniden konumlanması sebebiyle ortaya çıkar ve tam iyileşme ile düzelir.

  Tam iyileşme sonucunda ise dışarıdan gözle görülür herhangi bir belirgin iz kalmaz. Hekiminiz, operasyon sonrasında da rutin kontroller sayesinde genel durumunuzu takip eder.

  Liposuction Fiyatları 2024

  Liposuction işlemi için uygulanan tekniğe ve bölge genişliğine göre farklı fiyatlar söz konusudur. Ameliyatın yapıldığı merkez, kullanılan ekipmanlar ve konaklama gibi faktörler de fiyat değişikliklerine sebep olabilir. Yağ aldırma operasyonu öncesinde işlemin gerçekleştirildiği merkez ve sahip oldukları teknolojik donanımlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Tüm prosedürleri hekiminiz ile ayrıntılı bir şekilde görüşerek süreç hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Bu görüşmeler esnasında oluşturulan plan sayesinde ise kesin fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Liposuction işlemi ve fiyatlar konusunda daha fazla bilgi sahibi olmanız için +90 212 215 57 87 telefon numaramızdan veya Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. Merhaba liposuction icin fiyat verirmisiniz Avusturulyadayım kaç gün kalmam gerekiyor istanbulda

   1. Sevgi Hanım Merhaba;

    5-7 gün istanbul’da kalmanız yeterlidir. Liposuction yapılacak bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  2. kaç kiloya kadar yag alınıyor göbek bölgemde yaglanma var

   1. Jale Hanım Merhaba;

    Kaç kg yağ alınmasında ziyade liposuction operasyonu vücüd şekillerdirme operasyonudur.

  3. hocam vaser liposuction mu kullanıyorsunuz

   1. Merhaba Ferhat Bey;

    Vaser liposuction ve klasik liposuction kullanıyorum hastanın tercihine göre.

   1. Sevgi Hanım Merhaba;

    Çok küçük kesiklerle (5 milimetre kadar) yaptığımız için iz kalmaz sayfanın aşağısında video tüm detaylı anlattım izlemeni öneririm.

  4. hocam vaser liposuction yaptırdım başka göbek bölgemde deforme olur diye çok korkuyordum şükür şimdi karnımdan memnunum teşekkürler hocam.

   1. Canan Merhaba;

    Güzel yorumların için teşekkür ederim spor yapmayı ihmal etme görüşmek üzere 🙂

  5. liposakşın fiyat atarmısın 4 bölgem icin fiyat arastiriyorum

   1. Ahmet Bey Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için istediğiniz bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  6. merhabalar, ben bahar.
   Göz kapaklarin üstünü gerdirmek istiyorum. Fiyat öyrenmek istiyorum 🙂

  7. Merhaba, Bu Operasyon icin bir yas sinirlamasi varmidir?

   1. Aleyna Hanım Merhaba;

    18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

    Sağlıcakla Kalın.
    Flora Klinik

  8. Boyun ense çene yüz ve yanak gibi bölümlere de
   Liposuction uygulyor musunuz?

   1. Yiğit Bey Merhaba;

    Boyun ense yanak gibi bögeler liposuction mümkün.Yağ aldırmak istediğiniz fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  9. Hallo hello my name is Rondek Hadidi and I’m 32 years old and live in Germany, and currently weigh 97kg and I’m 165 tall and I’m very interested in a liposuction at leg legs thighs and poor belly knee under chin and would like to know a price if that is possible ,

  10. kızım 4 yaşında sol yanakta fazla yağ mevcut smetrik olarak çok fark ediliyor yanak yağının alınması için fiyat alabilirmiyim 4 yaşında olduğundan dolayı öneriyomusunuz yoksa gelisim sürecini mi beklemeliyiz.

  11. bu vaser denilen sey sporcu baklava desenimi yapiyorsunuz yoksa bilindik lipomu yapiyorsunu yagi al cikarmi

   1. Hayri Bey Merhaba;

    Vaser daha gelişmiş bir teknoloji ve iz bırakmaz etkisi hemen görülür aynı zamanda dediğiniz gibi six pack yapılabilir.

    Liposuction ve vaser liposuction farkı ise;

    Ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor ve parçalanıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor.

    Klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor. Üstelik Vaser Liposuction’da baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapabilmekte de mümkündür.

    Sağlıcakla Kalın.
    Flora Klinik

  12. Basta Alev hanım olmak üzere herkeze çok teşekkür ederim.İlk günden itibaren tüm isteklerimizi karşiladiginiz içinde ayrıca teşekkür ederim.Çok memnun kaldım

   1. Merhaba Cansu Hanım;

    Güzel yorumun teşekkür eder tekrar bekleriz.

    Her şey dilediğin gibi olsun.

    Sporu ihmal etme…

  13. Merhaba Ben 1 haftaligina istanbula tatile gelmek istiyorum ve göbek alt bölgemde sarkmalar var fakat ne kadar bir süre gerekmektedir bu islem icin okuduklarima göre Lazer olan operasyonu tercih edecegim beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum E-Mail adresime fiyat bilgilerinide yollarsaniz cok iyi olur

   1. Merhaba Yeşim Hanım;

    karın bölgenize vaser liposuction ile yağlarınız alabiliriz bize fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 numaraya gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz

  14. Merhaba ben hollandadan yaziyorum. Bacagimin ic kismi, gobek ve cene alti icin yag aldirmayi dusunuyorum henuz tam karar veremiyorum sizden bilgi alabilirmiyim. Ve ayrica yagi baska istedigin yere yerlestirme imkani varmi? Tskrlr.

  15. Merhaba ben Halil
   Benim karın ve göğüs bölgesinde fazla yağ var
   Onları aldırmak istiyorum
   Ne tavsiye edersiniz
   Süre olarak kaç gün ayırmam lazım
   Ve nekadar tutar

  16. 1 Bölge icin fiyatlar nasil? Tek sirtimi aldirmak istiyorum. alt bölgesini.

  17. operasyon sonrası özel korse kıyafet satın almamız gerekiyormu

   1. Korseleri biz veriyoruz. Ameliyat öncesi ve sonrası ihtiyacınız olan her şeyi biz karşılıyoruz.

  18. slm boyum 1.80 kilom 110 vucudum bacaklarim zayif ama gobekde fazkalik var bir seansda kac kg ye dusebilirim tesekurederim

   1. Uğur Bey Merhaba;

    Vaser Liposuction kilo verme işlemi değildir.

    0090 555 104 00 89 nolu telefona whatsapp’dan resimlerinizi gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

  19. Bir sorum olacak bursada bu islemi yapan doktorlar biliyormusunuz.

  20. Merhaba, tüm vücüdüma
   ( gereken yerlere :)) Liposaction yapmak istiyorum ayni zamanda burun estegi. Ikisi bir arada mümkünmü ve fiyat ögrenebilirmiyim?

  21. Iyi gūnler.Ben lipödem hastasıyım. Bunun ile ilgili liposaction yapıyormusunuz. Her iki bacak maliyeti nedir? Selamlar

  22. Iyi günler ben bütün vicud yag aldirma ve kol germe ameliyati düsünüyorum , hepsi ayni zamanda olmasi mümkünmü ve 3 aylik bebegim war sonrasinda onu tasiyabilirmiyim yada sorun yasarmiyim?

   1. Merhaba Saliha Hanım

    0090 555 104 00 89 nolu telefona whatsapp’dan resimlerinizi gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

  23. Merhaba,
   Boyum: 1,78
   Kilom: 115
   Göbek ve yanlardan yağ aldırmanın ücreti.?
   Teşekkür ederim, saygılar..

  24. meraba hocam
   yas 21
   boyum 1.88
   kg: 80
   15 yasimda 115 kiloydum
   16-17 yasima kadar tüm fazla kilolari verdim ve antremana basladim kalan yaglar gitsin diye ama gitmior hocam aldirmakmi lazim ?

  25. Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi.
   Kolay gelsin

   1. Merhaba Ayşe Hanım tüm işlemler yapılabilir 0090 555 104 00 89 nolu whatsapp hattıyla iletişime geçebilirsiniz.

  26. Merhaba ben liposection normal istiyorum gobek ve bacak ama korkuyorum virai bilgilendirirmisiniz acba

  27. Merhaba Hocam ben liposuction karın bölgemde birde Kollarıma liposuction yaptırmak istiyorum ama bu işlem den sonra ilerde Hamile kalmak istesem bir sorun yaşarmiyim

  28. Slm göbek te fazlasıyla yağ var fiyat alabilir miyiz

  29. Merhaba gögüs ve karin bölgesinden 10 kilo liposuction la aldirmak istiyorum sarkma yok fiyat alabilirmiyim tel almanyada ikamet ediyorum.

  30. merhaba.
   benim Baldirlarim baya kalın liposuktion ameliyatı yapilabilinirmi bu bölgeye? Eger öyle olabilirse büyük bir fark görünürmü baldırda? Fiyat bilgi alabilirmiyim. Yurt disından geliyorum ne kadar kalmam gerekir?

  31. merhaba yağ aldırdıktan sonra hamilelik sorun olur mu?

  32. Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi, bana bir fiyat verebilirmisiniz

  33. Hafta sonlari bütün hizmetler devam ediyormu

  Call Now Button
  × WhatsApp