1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Liposuction Yağ Aldırma
Yağ Aldırma Operasyonu

Vaser Liposuction Yağ Aldırma

Liposuction ya da yağ aldırma operasyonun en basit açıklaması yağların emilmesi işlemi olarak tanımlanır. Vücudun bazı bölgelerinde yerleşen dirençli yağ hücrelerine yönelik yapılan bu işlem, yağ hücrelerinde biriken yağın emilmesini sağlar. Yağ aldırma, bölgesel şekillendirme amacı ile uygulanmaktadır ve vücut hatlarının istenilen görünüme kavuşmasını sağlar. Liposuction yağ aldırma kilo verme operasyonu değildir vücut şekillendirme operasyonudur.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım

  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2-4 Saat
  Teknikler
  Cerrahi / Açık
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  Operasyon İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3-12 Ay
  Kontrol
  6 Gün
  Destek
  Süresiz
  Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı

  Hangi Bölgelerden yağ alınır ?

  Hem erkek hem de kadınlarda uygulanabilen Liposuction, vücudun bazı bölgelerinde yerleşen dirençli yağlara uygulanır. Bu ameliyata karar vermeden önce, doktor, yağ birikimi olan bölgeler üzerinde gereken incelemeleri yapmaktadır. Bu ameliyat öncesinde bir spor hocası ile bölgesel yağlara yönelik çalışmalar da denenebilir.

  Bu yöntemin uygulanabileceği bölgeler, kalçalar, göbek, karın ve bel basen, çevresi, boyun, üst kol, uylukların içi, dışı ve yanı ve meme bölgesidir. Bacakta diz altında kalan kısımlar ve popo bölgesi ise yağ aldırma ameliyatlarında en az tercih edilen bölgelerdir. Bu bölgelerde yağ aldırma ameliyatı uygulanıp uygulanmamasına doktor ve hasta birlikte karar verir.

  Yağ Aldırma Nedir ? Nasıl Yapılır?

  Uygulama öncesi öncelikle işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarı belirlenilir. İşlem tek bir bölgeye yapılabileceği gibi birkaç bölgeye aynı anda yapılabilir. Buna göre doktorunuz lokal ya da genel anestezi kullanabilir.

  Ortalama 1-2 saat süren ameliyatlarda uyuşturan bölge ya da bölgelere ‌vaser teknolojisiyle ultrasonografik ses dalgaları verilir. Ses dalgaları başka hiçbir dokuya zarar vermeksizin sadece yağları katmanlarını etkiler ve onların sıvı forma geçmesini sağlar. Sıvılaşmış yağ ciltte açılan ufak deliklerden ‌kanüller aracılığı ile bölgeden çıkarılır. Liposuction yağ aldırma işlemi tamamlandıktan sonra delikler kapatılarak ameliyat sonlandırılır. Açılan delikler oldukça küçük olduğu için herhangi bir dikiş atılmaz.

  Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası

  Liposuction ameliyatı sonrası hastaya işlem yapılan bölgeye liposuction korsesi giydirilir. Yaklaşık 3 saat sonra hasta yürüyebilir. Liposuction korsesi düzenli olarak 1 ay kullanılması gerekmektedir.

  Hastalarımızın en fazla bu ameliyat hakkında karıştırdığı nokta liposuction ameliyatının kilo verdirmesi olarak bilmesi bu düşünce yanlıştır. Liposuction operasyonu tamamen vücut şekillendirme operasyonudur.

   

  Vaser Liposuction Yağ Aldırma Nedir, Nasıl Yapılır ?

  Vaser liposuction, bölgesel yağlanma görülen bölgelerin yeni teknolojiler yardımıyla daha etkili, sofistike ve güvenli şekilde yağların ince kanüller yardımı ile alınması işlemidir.

  Bu yöntemde, uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun içerisine bir miktar sıvı verilir. Bu şekilde yağ dokularının şişmesi sağlanır ve özel bir kanül sayesinde bu bölgeye ses enerjisi verilmektedir. Uygulanan ses enerjisi ile şişen yağ hücrelerinde patlama meydana gelir. Böylece katı halde olan yağlar, sıvı hale geçer. Bu noktada vaser liposuction teknolojisi, standart liposuction yönteminden üstün performans gösterir.

  Derinin altında birikmiş olan yağlara yapılan bu işlemden sonra yağların tamamen erimesi sağlanır. Daha sonra bölgeye aspirasyon yapıcı özel kanüller ile girilerek yağ vücudun dışına çıkarılmaktadır. Ameliyat sonrasında iyileşme süreci ise oldukça hızlı gerçekleşir. Bu sırada yüzeye uygulana vaser teknolojisi ise dokuda sıkılaşmaya yardımcı olur. Genişlemiş deri dokusu sıkılaşarak bölgeye oturması sağlanır ve bollaşmış deri sıkılaşarak vücut hatlarını alır ve hastada oluşan yağ birikiminin önüne geçilir.

  Vaser liposuction, FDA tarafından onaylanmış uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu onay sonrasında ise diğer yağ aldırma ameliyatlarının önüne geçmiştir. Bu ameliyat hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar için web sitemizi inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçerek danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Soğuk lipoliz merak edilenler
  Vaser Liposuction Operasyonu

  Yağ Aldırma Kimler İçin Uygundur?

  Vaser ‌liposuction yaptığı spor ve diyetlere rağmen istediği sonuç alamayan, belli bir bölgede toplanmış yağlarından şikayetçi olan herkesin faydalanabileceği bir uygulamadır. Ancak işlemin yapılabilmesi için hastaların deri gerginliği önemlidir. İşlem sonrasında bölgenin sıkılaşması ve olması gereken forma dönebilmesi için derinin esnekliğini kaybetmemiş olması gerekir. Bu nedenle yaşı ilerlemiş hastalarda işlem genellikle istenilen sonuçları vermeyebilir. Bunun yanı sıra aşırı kilolu bireylerin bu işlemi düşünmeden önce sağlıklı beslenme ve egzersiz ile yağ miktarlarını düşürmeleri gerekir. Çünkü uygulamada deri deformasyonu yaşanmaması için tek seferde yüksek yağ miktarları alınmaz. Bu ameliyat kişilerde zayıflamayı sağlasa da zayıflama amaçlı değil vücudu kişiyi rahatsız eden yağlardan kurtararak forma sokma işlemidir.

  Kalp, damar, şeker gibi hastalıkları olan kişiler için ameliyat öncesi risk analizi yapılması gerekirken ‌vaser ‌liposuction hamilere ve yeni doğum yapmışlara uygulanmaz. Ayrıca karın ve kalça bölgesinde oluşan sarkmalar ile selülit gibi estetik problemler için de ‌vaser ‌liposuction uygun değildir.

  Vaser Liposuction Operasyonu

  Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası Sonuç Ne Zaman Görülür?

  Çoğu hastada operasyon sonrası sonuçlar hemen fark edilir. Derinin kendini toplaması ve vücutta oluşan ödemin inmesi ilk hafta içinde gerçekleşebileceği gibi kişinin yaşına ve yaşam tarzına göre bu süre 5-6 haftaya kadar sürebilir. İlk iki hafta düzenli korse kullanımı, bol su tüketimi, sağlıklı beslenme uygulamanın başarısını artırır.

  Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri alındığı için bölgede tekrar yağlanma ihtimali düşük olsa da yine de düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile beraber söz konusu bölgede tekrar bir yağlanma ihtimalinin önüne geçilir.

  Vaser Liposuction Operasyonu

  Yağ Aldırma Jinekomasti Tedavisi

  Jinekomasti, erkeklerde kadınlardaki gibi meme büyümesi veya meme bölgesinde yağlanma sonucunda yapılan estetik ameliyatlara verilen isimdir. Vaser liposuction yağ aldırmanın sıklıkla uygulandığı alanlardan biri jinekomastidir. Erkek memesinde glandüler yapının bulunması durumunda ortaya çıkan bu estetik problem için kısa sürede iyileşme sağladığı ve memenin dokusuna zarar vermediği için vaser liposuction tercih edilir. İşlem sırasında meme bölgesine ses dalgaları verilerek fazla yağlar sıvılaştırılır. Sıvı forma geçen yağlar kanüller aracılığıyla bölgeden çıkarıldıktan sonra hastaya göğüs bölgesini istenilen forma sokmaya yardımcı ve yaşanabilecek sarsıntılara karşı koruyucu göğüs korsesi giydirilir. Liposuction ameliyatı çok kısa süre sonra bölge istenilen forma kavuşur ve kişi onu huzursuz eden görünümden kurtulur.

  Sıkca Sorulan Sorular

  Liposuction yağ aldırma operasyonu hakkında sorular

  Liposuction yağ aldırma sonrası iz bırakır mı?

  Liposuction başarılı sonuçları olan bir estetik uygulamadır. Dolayısıyla her geçen gün geliştirilmesi için çalışmalar yapılan bir yöntemdir. Bu işlem sırasında kullanılan kanüller bile eskiye oranla daha ince üretilip kullanılır. 3-5 mm aralığında çapı olan kanüller ciltte açılan 0,5-1 mm çapındaki kesi yerlerinden yağ dokusuna sokulur. Bu nedenle ciltte büyük kesiler yapılmaz. Liposuction ameliyatı sonrası iz kalma oranı çok düşüktür ayrıca iyileşme sonrasında kalan izleri gözle bile fark edemezsiniz.

  Liposuction yağ aldırma zayıflama için uygulanır mı?

  Liposuction uygulaması kesinlikle bir zayıflama metodu değildir. Bu yöntem diyet ve egzersiz yapmasına rağmen vücutta belli alanlarda biriken yağ dokusunu eritemeyen kişilere uygulanır. Bu yöntemin uygulanma amacı vücuttaki bu fazlalık yağların alınmasıyla vücudu şekillendirmek ve forma sokmaktır. Bu nedenle amacı zayıflamak olan hastalara bu yöntemin uygulanması yanlıştır. Hastaların hüsrana uğramasına neden olur. Zaten bu operasyon gerçekçi beklentilere sahip olan hastalara uygulanabilir.

  Liposuction yağ aldırma yöntemi kalıcı olarak yağ dokusunu ortadan kaldırır mı?

  Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Temporibus laudantium, eius nostrum obcaecati, fugit impedit sit sapiente id aperiam provident quia sequi odit exercitationem necessitatibus aliquid deleniti veritatis distinctio consequatur!aBu yöntem klasik ve lazerle yapılabilen bir uygulamadır. Klasik yöntemde ince kanüllerle fazlalık yağlar alınırken, diğer uygulamada lazer kullanılır. Uygulamada bölgedeki kanamayı azaltıcı, travmayı önleyici özel bir sıvı enjekte edilir. Hem uygulama esnasında bölgedeki fazla yağ dokusu alınır, hem de bölgenin sonradan yağ depolama potansiyeli azaltılır. Bunun nedeni yağ hücrelerinin depolandıkları hücrelerle birlikte alınmasıdır. Bu uygulamanın kalıcı olduğunu gösterir. Ancak hastaların kilo almamak için sağlıklı beslenmesi, egzersiz yapması da önemlidir.

  Lazerle liposuction herkes için uygun mudur?

  Lazerle liposuction cinsiyet farkı olmadan herkes için uygundur. Ancak kişilerin genel sağlığı yerinde olmalı, bu uygulamadan gerçekçi beklentileri olmalıdır. Cildi sıkı ve elastik olmalıdır. Cildi sarkmış ve deforme olmuş kişiler için uygun bir yöntem değildir. Hastaların zayıflamadan ziyade diyet ve egzersiz yaparak eritemedikleri lokal yağ dokusu için liposuction uygulanabilir. Bu yöntem hamileler için uygun olmadığı gibi emzirme sürecinde olan kadınlar içinde uygun bir yöntem değildir. Hastaların detaylı muayenesinde her türlü unsur değerlendirilir.

  Liposuction yağ Aldırma ameliyatı ağrılı mı?

  Liposuction ameliyatında hastalar ağrı ve acı hissetmezler. Ameliyatlar genel anestezi altında uygulandığı için ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Ameliyat sonrasında hafif sızlama şeklinde ağrılar olabilir. Bunlar kısa süreli ve geçicidir. 

  Liposuction yağ aldırma sonrası tekrar kilo alınır mı?

  Liposuction yaptıranların ameliyat sonrasındaki şüphelerinden biri olan sonrasında kilo alınabileceğine dair endişeleri doğrudur. Sağlıklı bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme dayalı bir yaşam ile Liposuction sonuçlarını korumanız mümkündür.

  Liposuction yağ aldırma ödemi nasıl atılır?

  Liposuction sonrasında oluşan ödemleri atmak için en iyi yöntem yürüyüş yapmaktır. Ameliyat sonrasında hemen küçük yürüyüşlerle başlayan ve ödem atılana kadar yürüyüşlerin devam etmesi gerekiyor.

  Liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

  Ameliyat 1-3 saat arası sürer. Bir veya iki lokalizasyondaki yağ depolanmasını almak için hastanın hastanede kalması gerekmese de daha fazla yağ almalar için hastanın 1-2 gün hastanede kalması gerekebilir . Liposuction için korse 1-2 gün içinde başlanmalıdır. Korse iki ay kullanılmalıdır.

  54 Hasta Yorumu
   1. Sevgi Hanım Merhaba;

    5-7 gün istanbul’da kalmanız yeterlidir. Liposuction yapılacak bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Sevgi Hanım Merhaba;

    Çok küçük kesiklerle (5 milimetre kadar) yaptığımız için iz kalmaz sayfanın aşağısında video tüm detaylı anlattım izlemeni öneririm.

  1. Canan Erkut

   hocam vaser liposuction yaptırdım başka göbek bölgemde deforme olur diye çok korkuyordum şükür şimdi karnımdan memnunum teşekkürler hocam.

   1. Ahmet Bey Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için istediğiniz bölgelerin ve bel bölgenizin fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

   1. Yiğit Bey Merhaba;

    Boyun ense yanak gibi bögeler liposuction mümkün.Yağ aldırmak istediğiniz fotoğraflarınızı whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  2. Rondek hadidi

   Hallo hello my name is Rondek Hadidi and I’m 32 years old and live in Germany, and currently weigh 97kg and I’m 165 tall and I’m very interested in a liposuction at leg legs thighs and poor belly knee under chin and would like to know a price if that is possible ,

  3. sinan güngör

   kızım 4 yaşında sol yanakta fazla yağ mevcut smetrik olarak çok fark ediliyor yanak yağının alınması için fiyat alabilirmiyim 4 yaşında olduğundan dolayı öneriyomusunuz yoksa gelisim sürecini mi beklemeliyiz.

   1. Hayri Bey Merhaba;

    Vaser daha gelişmiş bir teknoloji ve iz bırakmaz etkisi hemen görülür aynı zamanda dediğiniz gibi six pack yapılabilir.

    Liposuction ve vaser liposuction farkı ise;

    Ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor ve parçalanıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor.

    Klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor. Üstelik Vaser Liposuction’da baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapabilmekte de mümkündür.

    Sağlıcakla Kalın.
    Flora Klinik

  4. Cansu

   Basta Alev hanım olmak üzere herkeze çok teşekkür ederim.İlk günden itibaren tüm isteklerimizi karşiladiginiz içinde ayrıca teşekkür ederim.Çok memnun kaldım

  5. Yesim

   Merhaba Ben 1 haftaligina istanbula tatile gelmek istiyorum ve göbek alt bölgemde sarkmalar var fakat ne kadar bir süre gerekmektedir bu islem icin okuduklarima göre Lazer olan operasyonu tercih edecegim beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum E-Mail adresime fiyat bilgilerinide yollarsaniz cok iyi olur

   1. Merhaba Yeşim Hanım;

    karın bölgenize vaser liposuction ile yağlarınız alabiliriz bize fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 numaraya gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz

  6. Lena

   Merhaba ben hollandadan yaziyorum. Bacagimin ic kismi, gobek ve cene alti icin yag aldirmayi dusunuyorum henuz tam karar veremiyorum sizden bilgi alabilirmiyim. Ve ayrica yagi baska istedigin yere yerlestirme imkani varmi? Tskrlr.

  7. Halil yücel

   Merhaba ben Halil
   Benim karın ve göğüs bölgesinde fazla yağ var
   Onları aldırmak istiyorum
   Ne tavsiye edersiniz
   Süre olarak kaç gün ayırmam lazım
   Ve nekadar tutar

  8. ugur

   slm boyum 1.80 kilom 110 vucudum bacaklarim zayif ama gobekde fazkalik var bir seansda kac kg ye dusebilirim tesekurederim

  9. Hatice

   Merhaba, tüm vücüdüma
   ( gereken yerlere :)) Liposaction yapmak istiyorum ayni zamanda burun estegi. Ikisi bir arada mümkünmü ve fiyat ögrenebilirmiyim?

  10. Evrengūl Babus

   Iyi gūnler.Ben lipödem hastasıyım. Bunun ile ilgili liposaction yapıyormusunuz. Her iki bacak maliyeti nedir? Selamlar

  11. Saliha

   Iyi günler ben bütün vicud yag aldirma ve kol germe ameliyati düsünüyorum , hepsi ayni zamanda olmasi mümkünmü ve 3 aylik bebegim war sonrasinda onu tasiyabilirmiyim yada sorun yasarmiyim?

  12. ozan

   meraba hocam
   yas 21
   boyum 1.88
   kg: 80
   15 yasimda 115 kiloydum
   16-17 yasima kadar tüm fazla kilolari verdim ve antremana basladim kalan yaglar gitsin diye ama gitmior hocam aldirmakmi lazim ?

  13. Ayse

   Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi.
   Kolay gelsin

  14. Azize

   Merhaba Hocam ben liposuction karın bölgemde birde Kollarıma liposuction yaptırmak istiyorum ama bu işlem den sonra ilerde Hamile kalmak istesem bir sorun yaşarmiyim

  15. Erdogan Bektas

   Merhaba gögüs ve karin bölgesinden 10 kilo liposuction la aldirmak istiyorum sarkma yok fiyat alabilirmiyim tel almanyada ikamet ediyorum.

  16. Semra

   merhaba.
   benim Baldirlarim baya kalın liposuktion ameliyatı yapilabilinirmi bu bölgeye? Eger öyle olabilirse büyük bir fark görünürmü baldırda? Fiyat bilgi alabilirmiyim. Yurt disından geliyorum ne kadar kalmam gerekir?

  17. Нери

   Merhaba benim hem Karin bölgem yagli. Hemde sarkik. Adini bilmiyorum Ama Karin bölgesini kesip aliniyor. Sizde yapiyormusunuz bu islemi, bana bir fiyat verebilirmisiniz

  Sizin Yorumunuz