fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Lipomatik Yaptıranlar

lipomatik nedirYağ aldırma için kullanılan bir cihaz olan lipomatik vücut konturunu düzeltmeye yardımcı olur. Lipomatik yaptıranlar bunu zayıflama amacıyla yaptırmazlar. Vücutta bölgesel olarak biriken yağlar diyetle, sporla eritilemediğinde lipomatik bölgenin şekillendirilmesine yardımcı olur. Bölgesel yağ aldırma ve lipomatik yaptıranlar bunu hastanede ameliyathane koşullarında yaptırması en sağlıklı olanıdır.

 

Estetik cerrahide son yılların en başarılı uygulamaları arasında gösterilen lipomatik vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini uzaklaştırarak bölgesel incelmeye yardımcı olur. Yağların alınmasıyla vücut şekillendirilir, daha sıkı görünüme kavuşmasını sağlar. Bu yöntemde yağ aldırma FDA onaylı olan lipomatik cihazı yardımıyla gerçekleştirilir. Yöntemde adını bu cihazdan alır.

 

Lipomatik ile yağ aldırma farkı nedir?

 

Yağ aldırma yani liposuction vücuttaki yağ birikimlerinin belli oranlarda estetik görünüme kavuşturularak vücudun şekillendirilmesi anlamını taşır. Lipomatik yaptıranlar bunu özel cihaz yardımıyla yaptırır. Hastanın beklentilerine, anatomik yapısına uygun şekilde, görsel olarak estetik bir görünüme kavuşacak şekilde uygulanır. Bu uygulamayı uzman bir doktorun yapması sonuçların görsel olarak olumlu olmasında etkili olur.

 

Lipomatik nasıl uygulanır?

 

Hastanın doktor tarafından muayenesi ve hastanın estetik beklentilerinin değerlendirilmesi sonrasında lipomatik ile hangi bölgelerden yağ dokusu alınacağına karar verilir. Lipomatik genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Bu karar lipomatik planlamasının yapıldığı aşamada alınır.

 

Lipomatik cihazının ucunda olan mekanizma titreşimli ince borulara sahiptir. Bu uçlarla yağ hücrelerini hedefleyen cihaz yağ hücrelerini bu şekilde tahrip eder. Daha sonra lipomatik cihazında olan vakumlama sistemi tahrip olan yağ hücrelerini emerek dışarıya alır.

 

Lipomatik uygulaması aynı anda birden fazla bölgeye, geniş kapsamlı şekilde yapılabilir. Hastalar aynı gün içinde, bazen birkaç saat içinde eve dönebilir. Hastaya yapılan uygulamanın kapsamına göre normal yaşama dönüşü 1-2 haftada gerçekleşir. Ancak tedavinin durumuna göre hastaların 1 ay süreyle korse giymeleri gerekir. Lipomatik yaptıranlar bunun bir tıbbi uygulama olduğunu dikkate alarak, doktorun önerilerine uyması riskleri de azaltacaktır.

 

Lipomatik yaptıranlar için bunun etkisi ne kadardır?

 

Lipomatik yaptıranlar vücudundaki yağ hücrelerinden belli oranda kurtulur. Ancak hareketsiz yaşam tarzı, beslenmede yapılan hatalar yağ hücrelerinin yeniden kazanılmasına yardımcı olur. Bu nedenle lipomatik yaptıranlar yağ hücresi kaybını korumak, vücudun elde ettiği şekli devam ettirmek için düzenli egzersiz yapmalı, sağlıklı beslenerek kendine uygun bir yaşam tarzı oluşturmalıdır. Bu sayede lipomatik sonrası yağ hücrelerinin korunması, yeniden çoğalması önlenmiş olur. Lipomatik ile elde edilen yağ kaybı kalıcı hale gelir.

 

Lipomatik kimler için uygundur?

 

Lipomatik yaptırmak için 18 yaşını geçen herkes bu uygulamayı yapan bir doktora başvurabilir. Hastanın yapılan muayenesinden sonra bu uygulamanın sağlığı için bir risk taşıyıp taşımadığı belirlenir. Bunun sonucuna göre hastalar lipomatik ile fazlalık yağ hücrelerinden kurtulabilir.

 

Lipomatik hangi bölgeler için uygundur?

 

Lipomatik uygulaması vücutta hemen her bölge için uygundur denilebilir. Bölgesel inatçı yağlanmanın olduğu, yağ dokusunun estetik olarak yoğun olduğu alanlar arasından basen, popo, kalça, üst kol, bacakların iç tarafları, göğüs, karın gibi bölgeler en fazla lipomatik uygulanan alanlardır.

 

Lipomatik ile alınan yağ dokusu ne kadar olur?

 

Lipomatik yaptıranlar doğal olarak bu uygulama ile alınabilecek yağ dokusunun miktarını merak edebilir. Bu uygulama ile alınacak yağ dokusu miktarı hastanın yapılan muayenesi sonucunda belirlenir. Ancak genel olarak tek seans içinde yaklaşık 3-4 kilo yağ dokusunun alınabileceği söylenebilir. Hastanın bundan fazla yağ dokusu bulunuyorsa bunu seanslara yayarak alınması mümkündür.

 

Lipomatik uygulamasının avantajları nelerdir?

 

Lipomatik yaptıranlar hem bölgesel yağlarından kurtulabilir, hem de bölgedeki dokunun kalojen miktarı arttığı için derideki sarkmalar kendini toparlayabilir. Uygulama sonrasında bölgedeki yağ dağılımı daha homojen olmakta ve bölgede yer yer göçükler oluşmamaktadır.

Basen bölgesinde etkili olan selülit görünümü lipomatik uygulamasıyla azalmaktadır. Bu durum normal liposuction sonrası oluşmaz. Liposuction uygulamasının selülitler üzerine bir etkisi olmaz. Lipomatik cihazı bölgedeki yap dokusuna hedeflenebilmektedir. Ayrıca bölgedeki sinir, damar ve kas dokusuna herhangi bir zarar vermeden yağ dokusu alınabilmektedir. Normal liposuction uygulamasından sonra bölgede morluk, ödem, uyuşma, ağrı gibi etkiler meydana gelmektedir. Lipomatik yaptıranlar arasında bu etkiler olabildiğince az görülmektedir. Çünkü cihaz direkt olarak bölgedeki yağ dokusunu hedef almaktadır. Lipomatik ile yağ alma işlemi hasta için olduğu kadar doktor açısından da daha konforlu geçer. Elde edilen sonuçlarda daha başarılı olur.

Lipomatik cihazıyla yapılan yağ alma süreci oldukça konforlu geçer. Aynı zamanda uygulamadan sonra da hasta açısından daha konforlu bir iyileşme süreci olur. Hastalar sosyal yaşamına daha kısa sürede döner, komplikasyon oluşma riski az olur.

 

Lipomatik fiyatları nedir?

 

Lipomatik fiyatları bu uygulamanın yapılacağı bölgeye, bu uygulama eşliğinde yapılacak ek uygulamalara bağlı olarak değişir. Bu nedenle bölgesel yağlardan yakınan kişilerin lipomatik yapan merkezlere başvurarak detaylı bir muayeneden geçmesi daha sağlıklı bir fiyat almalarına yardımcı olur. Yağ alınacak bölge küçük olursa fiyatlarda daha uygun seviyede olur.

ÖNCESİ VE SONRASI

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

“Lipomatik Yaptıranlar” için 3 cevap

  1. nazlı eren dedi ki:

    merhaba , kol kısmımda oldukça yağ var. fiyat almam mümkün mü.. lipomatik düşünüyorum

  2. Gamze dedi ki:

    Merhabalar iç bacak fiyatı alabilir miyim?

  3. Süheyla dedi ki:

    Göbek bölgemi yaptırmak istiyorum çok fazla yağ var diğer bölgelerimde bir sorun yok şeker hastasıyım ilaç kullanıyorum bir sıkıntı olurum en fazla yağdan hesaplayarak bir fiyat ala bilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir