fbpx
Menü
blank blank blank blank

Lipomatik Fiyat

lipomatik fiyatları

Lipomatik fiyat almak isteyenler bu konuda bir estetik cerraha danışabilir, detaylı bilgiyi vücuttaki yağ oranı, cerrahın tarifesi ve merkezin tarifelerine göre alabilirler. Lipomatik vücut konturunun düzeltilmesine yardımcı olan ve yağ aldırma işleminde kullanılan bir cihazdır. Bölgesel olarak biriken yağların diyet ve egzersizle eritilememesi halinde bu yöntemle yağ aldırma işlemi yapılabilir.  Ancak bu yöntemi bir zayıflama metodu olarak görmemek gerekir. Lipomatik estetik cerrahide uygulanan yeni teknikler arasında en başarılı olanlardan biridir. Ameliyathane ortamında yapılması önerilen Lipomatik, yağ birikimlerinin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Yağların alınmasıyla birlikte şekillen vücutta incelme ve diri bir görünüm oluşur. FDA onaylı bir cihaz olan lipomatik ile yağ aldırma yöntemi cihazın adıyla anılır.

 

Lipomatik ve liposuction arasındaki farklar

Liposuction yöntemiyle vücudunuzdaki yağ birikimlerinden kurtularak estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Lipomatik cihazıyla yağ aldırma işlemi yapılırsa sonuçlar daha yüz güldürücü olur. Hastanın anatomik yapısına uygun şekilde, beklentilerini karşılayacak düzeyden görsel bir estetik görünüm elde edilebilir.

 

Lipomatik ile yağ aldırma nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde hastanın muayenesi sırasında beklentileri değerlendirilerek, anatomisine uygun şekilde fazlalık yağ dokusunun alınacağı alanlar belirlenir. Uygulama alanının genişliğine göre uygun anestezi türü tercih edilir.

 

Lipomatik cihazının ucundaki mekanizmada titreşimli ince borular vardır. Cihaz bu borularla yağ hücrelerini hedefleyerek hücreleri tahrip eder. Cihazın vakumlama sistemi de bu hücreleri emer ve tasfiye eder. Lipomatik bir bölgeye uygulanabileceği gibi aynı anda birden fazla alana da yapılabilir. Hastaların taburcu işlemleri aynı günde yapılır. İyileşme süreci konforlu olduğu gibi hastalar 1-2 günde normal yaşam sürecine geri dönebilir. Hastaların bu süreçte 1 ay kadar korse giymesi yeterli olur.

 

Lipomatik nasıl etki eder?

Lipomatik sonrasında hastalar bölgedeki yağlardan hedeflendiği şekilde kurtulur. Beslenme, hareketsiz yaşam sürme gibi hatalar yağ hücrelerinin yeniden genişlemesine neden olabilir. Hastaların yapması gereken lipomatik ile elde edilen yağ hücresi kaybını korumaktır. Yağ hücrelerinin yeniden genişlemesine engel olunmalıdır. Buna rağmen lipomatik ile yağ aldırma kalıcı yağ kaybına neden olur.

 

Kimler lipomatik yaptırabilir, lipomatik fiyat uygun mu?

Lipomatik fiyat araştırması yapanlar öncelikle bu estetik işlem için uygun olup olmadıklarını sorgulamalıdır. Normalde 18 yaşından sonra lipomatik yapılabilir. Ancak kişinin genel sağlığı sorgulanarak lipomatik için uygun hasta olup olmadığı belirlenmelidir.

 

Lipomatik her bölgeye uygulanır mı?

Vücutta her bölgede biriken inatçı yağların alınması için lipomatik uygun bir yöntemdir. İnatçı yağ birikimlerinin bulunduğu ve estetik görünümün bozulduğu kalça, popo, basen, karın, kol ve bacaklar, göğüs gibi bölgelerde lipomatik en fazla tercih edilen yöntemdir.

 

Lipomatik ile tek seansta alınan yağ ne kadar olur?

Lipomatik ile tek seansta alınacak yağ miktarı hastaların muayenesinde belirlenir. Fakat bunun için bazı sınırlarda vardır. Tek seansta ortalama 3-4 kilo yağın üzerine pek çıkılmaz. Hastanın biriken yağ dokusu bunun üzerinde olursa, yağlar birkaç seansta alınır. Bunun planlaması da önceden yapılır.

 

Lipomatik avantajlı bir yöntem midir?

Lipomatik bölgesel yağ birikimlerinden kurtulmanızı sağlarken, dokuda kalojen oranını arttırdığından ciltteki sarkmaları gideren bir yöntemdir. Bu yöntemle yağ aldırma sonrasında uygulama alanında tümsekler daha az olmakta ve yağlar bölgeye homojen şekilde dağılmaktadır.

 

Klasik liposuction uygulamasının selülit sorununa bir etkisi olmazken, lipomatik selülit sorununa da olumlu bir etki yapar. Cihaz direkt olarak yağ dokusunu hedefler. Bu nedenle bölgedeki damar, sinir, kas dokusu uygulamadan zarar görmez.

 

Klasik liposuction sonrası oluşan uyuşma, ödem, morluk, ağrı tarzındaki etkiler lipomatik sonrasında çok az görülür. Bunun başlıca nedeni lipomatik cihazının sadece yağ dokusunu hedefleyerek işlemi yapmasıdır.

 

Lipomatik yöntemiyle yağ aldırma hasta ve doktor açısından daha konforludur. Bu uygulamanın sonrasında elde edilen sonuçlarda daha başarılıdır. Hem uygulama sırasında yağ alma süreci, hem de iyileşme süreci konforlu geçer. Uygulamanın komplikasyonları düşük olup, hastaların sosyal yaşamına dönüşü de kısa olur.

 

Lipomatik fiyat araştırması nasıl yapılmalı?

Lipomatik fiyat araştırması yaparken öncelikle deneyimli bir estetik cerraha danışılmasında yarar vardır. Hastanın detaylı muayene edilmesinden sonra yağ alınacak bölgenin büyüklüğü belirlenmeli ve ne kadar yağ alınması gerektiği görülmelidir. Buna göre belirlenecek fiyatlarda bölgenin büyüklüğü etkili olur. Cerrahın uzmanlığı, deneyimi, estetik merkezinin sunduğu olanaklarda fiyatlara etki edecektir.

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Lipomatik Fiyat” için 2 cevap

 1. blank Melek Saracoglu dedi ki:

  Hastanenizdeki Estetik doktorlarinizin ismini ögrene bilirmiyim

 2. blank Zeki Kisacik dedi ki:

  Esselamu aleyküm.
  Avusturya/Linz
  Erkek
  45 yaş,
  1.67 boy,
  79 kilo,
  Beden 32-33,
  Karın bölgesinde ve yan taraflarimda hafif yağlanmalar mevcut.
  Bu “V” Vücûd yaptırmak için, ortalama gerekli olan meblâğ ve yeterli süre hakkında , bizleri bir nebze olsun aydınlatırsanız, sizlere müteşekkir kalırız.
  Çalışmalarınızda muvâffakiyetler dileriz.saygilarmla
  Zeki Kısacık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 01 32
WhatsApp ile Sor