1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Leke Tedavisi (Scarlet, Hydrafacial,...
Leke Tedavisi İstanbul

Leke Tedavisi (Scarlet, Hydrafacial, Dermapen)

Günümüzde birçok nedenden dolayı ciltte lekeler oluşabilmektedir. Güneş ne kadar yararlı olsa da cildimize zararı büyüktür. Korumasız güneşe çıkıldığında güneş ciltte lekelenmeler yapmaktadır. Bu lekeler hem daha yaşlı görünülmesine hem de estetik olarak kötü görünüme yol açmaktadır. Lekelerin genelde büyük çoğunluğunun tedavisi bulunmaktadır. Leke tedavileri lekelerin boyutlarına göre değişmektedir. 3 adet leke tedavisi bulunmaktadır. Bunlar scarlet, hydrafacial ve dermapendir. Bu 3 cilt tedavisi ile lekelerden kurtulmak mümkündür. Lekeler ne kadar derin ve koyu ise uygulanacak tedavi de o kadar derinlemesine ve ağır olacaktır. Hafif renkte lekelerin tedavisi kolayken koyu lekelerin tedavisi zorlayıcı olmaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  1 - 2 Saat
  Teknikler
  Ameliyatsız
  Yok
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  1 - 2 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Leke Tedavisi

  Nedir?

  Leke Tedavisi nedir? Lekeler cildin renginden bir ya da daha fazla derecede olan koyuluklara denilmektedir. Ve bu ciltte oluşan lekelerin tedavi edilmesine leke tedavisi denilmektedir. Scarlet, Hydrafacial ve dermapen lekeler üzerinde etkili olan tedavi şekilleridir. Fakat üçünün de farklı içerikleri mevcuttur.

  Scarlet

  Scarlet tedavisi hem leke için hem de yüzün daha genç durmasını sağlamak için kullanılan bir tedavidir. Mikro iğneler yardımı ile cilt uyarılır. Ve böylece uyarılan cilt daha fazla kolajen üreterek cildin yenilenmesini sağlar. Bu tedavi akne izleri, yara izleri, cilt gençleştirme, cilt sarkması ve cildin esnekliğini giderme gibi problemler üzerinde etkili olmaktadır. Diğer leke tedavilerine göre daha etkili ve yoğun bir yöntemdir. Bu nedenle az sayıda seans ile lekelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Etkisi 1 seneye kadar sürmektedir.

  Hydrafacial

   En çok kullanılan hydrafacial cilt bakım tedavilerinden biridir. Bu tedavi cildi temizleme ve yenileme üzerine gerçekleşmektedir. Cildi derinlemesine temizleyerek, ciltteki fazla yağı ve ölü deriyi atar. Böylece ciltte leke oluşmasını engeller ve var olan lekelerin rengini açar. Çok ağır bir işlem olmadığı için belirli aralıklar ile düzenli bir şekilde kolayca yapılabilmektedir.

  Dermapen

   Birçok sayıda mikroiğneye sahip bir cihaz ile yapılmaktadır. Bu cihaz ciltte küçük delikler açar. Ciltte delik açıldığından dolayı cilt kendini savunmak için yenilenir. Dermapen  cildin yenilenmesine yöneliktir. Koyu lekeler üzerinde bile etkili olan bir yöntemdir.

  Leke Tedavisi Fiyatları

  Leke tedavisi fiyatları bazı faktörlere göre değişebilmektedir. Bu faktörler lekelerin derinliği, cildin ne kadar sorunlu olduğu, tedavinin kaç seans uygulanacağı ve kliniğin tecrübesi olarak ele alınabilir. Çok derin ve koyu lekelere sahip bir kişinin tedavisi hem zorlu hem de uzun süreceği için tedavinin fiyatı da artabilmektedir. Bu leke tedavileri seans başına fiyatlandırılmaktadır. Böylece cilt ne kadar sorunlu ise seans sayısı da artacak böylelikle fiyat da yüksek olacaktır.

  Leke Tedavisi İstanbul

  İstanbul büyük şehir olduğundan leke tedavileri için içerisinde birçok seçenek bulundurmaktadır. Cilt önemlidir. Bu yüzden tedavi yapılacak yerin tecrübeli ve güvenilir bir yer olması gerekmektedir. Leke tedavisi İstanbul için en iyi seçenekler araştırılmalı ve öyle tedavi yaptırılmalıdır.

  Leke Tedavisi

  Ameliyatsız

  Leke Tedavisi ameliyatsız bir şekilde gerçekleşmektedir. Cerrahi operasyonlar ile tedaviler uygulanmamaktadır. Tedavi için en ileri şey mikro iğnelerdir. Bu yüzden leke tedavileri ameliyatsız bir şekilde uygulanmaktadır. Normal lekeler için hydrafacial, scarlet ve dermapen gibi cilt tedavileri yeterli olmaktadır. Ancak çok çok koyu ve ağır lekeler için ameliyat yapılabilmektedir. Bu seçenekte çok nadiren olmaktadır. Lekeler için herhangi bir ameliyata gerek duyulmamaktadır. Leke tedavileri ile kolayca lekelerden kurtulmak mümkündür.

  Leke Tedavisi Sonrası

  Leke tedavilerinin yapılacağı dönem önemli rol oynamaktadır. Genelde yazın scarlet ve dermapen gibi leke tedavileri çok fazla uygulanmamaktadır. Bunun sebebi ise cildin düşmanı olan güneşten kaynaklanmaktadır. Leke tedavileri için en uygun dönem kış aylarıdır. Güneş minimum derecede göründüğü için bir sorun olmamaktadır. Aynı zamanda her leke tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Örneğin scarlet tedavisi sonrasında cildin 1 hafta boyunca iyi derecede nemlendirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda 1 hafta boyunca cildi soyucu etkiye sahip peeling ve serum gibi ürünlerin kullanımından kaçınılması gerekmektedir. Her leke tedavisi sonrasında olduğu gibi bu tedaviden sonra da cilde mutlaka güneş koruyucu sürülmelidir. Hydrafacialdan sonra ise yine güneş koruyucular ihmal edilmemelidir. Hydrafacial diğer leke tedavilerine göre daha hafif olduğu için bunun haricinde dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmamaktadır. Son olarak dermapenden sonra Çok sıcak su kullanılmamalı ve çok terleten spor yapmaktan da 1 hafta kaçınılmalıdır.

  Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Leke tedavisi nasıl yapılır? Leke tedavilerinde öncelikle cildin problemi bulunur ve cilt analiz edilir. Daha sonra cilde göre bir tedaviye karar verilir. Her leke tedavisi farklı şekilde yapılmaktadır. Scarlet tedavisinde mikro iğneler yardımı ile cilt uyarılır. Hydrafacialda cildin yenilenmesi sağlanır. Ve son olarak dermapen de ise küçük iğneler ile cilde delikler açılarak leke tedavileri yapılır.

  Leke Tedavisi

  Nasıl Uygulanır?

  Leke tedavisi nasıl uygulanır? Scarlet tedavisinde 25 adet altın iğne kullanılır. Bu iğneler ile cildin alt katmanlarına inilerek radyo frekans enerjisi verilir ve verilen enerji kolajen ve elastin liflerinin uyarılmasını sağlar. Kontrollü düzeyde ciltte bir hasar oluşturulur böylece cilt kendini yeniler. Yenilenen ciltte renk eşitsizlikleri giderilir. Gözenek görünümü azalır, sivilce izleri giderilir ve kırışıklıklarda azalma görülür.

  Hydrafacial ise hücre yenilenmesini sağlayan herhangi bir acı veya ağrı hissedilmeyen son derece basit bir işlemdir. İlk olarak kişinin cilt tipine göre bir temizleyici uygulanır ve cilt temizlenerek tedaviye hazır hale getirilir. Bir vakum yardımı ile temizleme işlemi yapılır. Böylece bütün gözenekler de boşalmış hale gelir. Daha sonra yine cildin yapısına göre bir solüsyon kullanılarak cilt beslenir. Radyofrekans başlığı ile kullanılacak solüsyon cilde uygulanır. Bu solüsyon ciltteki hücreleri harekete geçirir. Ve böylece cildin yenilenmesi yapılır. Soğutucu bir başlık ile sürülen solüsyonun ciltte kalması sağlanır. Son bölümde ise LED ışık yardımı ile cildin uyarılması yapılır. LED ışık açılan ve temizlenen gözeneklerin sıkılaşmasını ve kullanılan ürünlerin uzun bir süre boyunca ciltte kalmasını sağlar. Tedavinin etkisini en iyi şekilde almak için düzenli yapılması gerekmektedir.

  Dermapen tedavisi iğneli bir işlem olduğundan kişinin iğneleri çok hissetmemesi için cilde uyuşturucu özellikte bir krem uygulanır. Dermapen iğneleri 0.5 ve 2,5 mm uzunluğunda kullanılmaktadır. Bu iğneler cilt üzerinde gözle görülemeyecek küçüklükte delikler açar. Bu deliklere kanal adı verilmektedir. Cildin ihtiyacına göre gerekirse bu kanallardan cilde kolajen ya da vitaminler verilebilmektedir. Bu tamamen cildin ihtiyacı ile ilgili olup dermapen işlemi hiçbir şey verilmeden de uygulanabilmektedir. Cilde kanallar açıldığı için cilt kendini yaralandı sanarak yenilemek isteyecektir. Böylece yenilenme işlemi olacaktır. Dermapen uygulaması bu şekilde yapılmaktadır. Ciltteki lekelerin derecesine göre birden fazla seans gerekebilmektedir. Dermapen sonrası kişinin doğrudan güneşe maruz kalmaması gerekmektedir. Aynı zamanda çok sıcaktan da dermapen sonrası kaçınılmalıdır.

  Leke Tedavisi Aşamaları

  Leke tedavisi aşamaları şu şekilde gerçekleşmektedir. İlk olarak kişinin leke tedavisini ne amaçla istediği araştırılır. Ve aynı zamanda lekelerin hangi sebeple oluştuğu ve ne lekeleri olduğunun araştırılması da yapılır. Daha sonra leke durumuna göre hangi leke tedavisi uygulanacağına karar verilir. Tedaviye karar verildikten sonra leke tedavisi uygulanır. Tedaviden sonra aralıklar ile tedavinin tekrar edilmesi cildin en iyi etkiyi görmesi için önemlidir. Tüm leke tedavilerinden sonra güneş ışığından olabildiğince kaçınılmalıdır. Aynı zamanda bu tür tedavilerin kış aylarında yaptırılması daha uygun olmaktadır.

  Sizin Yorumunuz