Skip links
tüy sarartma

Lazerle tüy sarartma nedir ve nasıl yapılır?

  Tüy sarartma nedir?

  Tüy sarartma yöntemi lazerle gerçekleştirilir. Genelde lazer ile epilasyon yapıldıktan sonra geriye kalan ince tüyleri hedefler. Melanin yapısında değişiklik yapılarak tüylerin neredeyse görünmez olmaları sağlanır.

  Söz konusu epilasyon işlemini uygulayabilmek için Q switch adı verilen bir lazer kullanılır. İşlem tamamlandıktan sonra tüyler dökülürse ve yeniden çıkarsa tekrar lazerle tüy sarartma uygulaması tekrar edilmelidir.

  Lazerle tüy sarartma kimlere uygulanır?

  Tüy sarartma işlemi hemen hemen herkese uygulanabilir. Kişinin cildinde kalıcı veya geçici hastalık yoksa bu yöntemin uygulanması mümkündür. Ten renginizin ve cilt tipinizin herhangi bir önemi yoktur.

  Yaz ve kış hiç fark etmeksizin kullanılabilen bir yöntemdir. Ancak, 18 yaşından küçük olmanız durumunda tedaviden önce ailenizin yazılı iznine başvurulabilir. Bunun dışında herhangi bir engel söz konusu değildir.

  Lazerle tüy sarartma hangi bölgelere uygulanır?

  Q switch lazerle yapılacak tüy rengi değiştirme en iyi sonucu yüz kısmında verir. Bununla birlikte vücudun hemen hemen her bölgesinde uygulanabilir bir yöntemdir. Ancak uygulanması sakıncalı olan bazı durumlar vardır.

  Vücudunuzda açık yara, egzama ve mantar olan bölgelerde bu işlem kesinlikle yapılamaz. Saç dipleri, burun içi, kulak için ve göz çevresi sakıncalı alanlardır. Ayrıca dövme üzerinde yapıldığında dövme bozulur.

  Lazerle tüy sarartma kalıcı mı?

  Maalesef hayır. Tüy sarartma yöntemiyle ince tüylerden tamamen kurtulamazsınız. Kalıcılık ve uzun süreli sonuçlar söz konusu değildir. Tüy rengini değiştirme bir kez yapıldıktan sonra tüyler dökülürse tekrarlanır.

  Bu işlemin kalıcı sonuçlar sunmaması onun “kalıcı olmayan lazer epilasyon” olarak adlandırılmasına neden olmuştur. Döküldükten sonra yeniden çıkacak olan tüyler ilk renklerinde olurlar.

  Bu yöntem kalıcı olmamasına rağmen ince tüyleri gizlemek için idealdir. Tüylerin rengi cilde zarar vermeyen lazerle gerçekleştirilir. Etkili sonuçlar elde edilir. Rengi değiştirilen tüylerin dökülmesi ise 10-15 gün sürer.

  Lazerle tüy sarartmanın yan etkileri var mı?

  Tüy sarartma işlemi Q switch lazer kullanılarak yapılır. Cildin alt kısmına gönderilen lazer ışınlarının cilde herhangi bir yan etkisi yoktur. Lazer ışınlarının seviyesi insan sağlığına zarar vermeyecek kadar düşüktür.

  Tedavi işlemi bittikten sonra çok kısa süreliğine ciltte kızarıklık meydana gelebilir. Bu kızarıklık 30-60 dakika içerisinde ortadan kaybolur. Kızarıklığa ek olarak yanma şikayetiniz varsa doktorun önerisiyle krem kullanabilirsiniz.

  Bu epilasyon işleminin ardından iyileşme süresi çok uzun değildir. İşlem yapılan bölgeyi sürekli temiz tutmalısınız. Ayrıca tahriş ve benzeri durumlarla uğraşmamak için ilgili bölgede kimyasal kullanmamalısınız.

  Tüy sarartmanın avantajları nelerdir?

  Tüy sarartma işlemleri çok ince yapıdaki tüylerden kurtulma yöntemidir. Kimyasal içerikli kremler, ağdalar veya losyonlar kullanıldığında cilde zarar verilebilir. Q switch lazerle yapılan bu yöntem ise daha güvenilirdir.

  • En ağrısız çözümdür: Ağda ve normal epilasyon düşünüldüğünde tüy rengi değiştirme çok daha ağrısız bir işlemdir. Cildinizin yanması ve gevşemesi gibi durumlar söz konusu değildir.
  • Cilt tonunu korur: Kremlerin büyük bir kısmı sizi istenmeyen tüylerden kurtarabilirler. Buna rağmen cilt tonunun değişmesine neden olabilirler. Tüy rengi değiştirmenin böyle bir etkisi yoktur.
  • Tüyleri görünmez yapar: İstemediğiniz ince tüyler neredeyse tamamen görünmez olurlar. Döküldükten sonra yeniden çıkarlar ama işlemden önceki orijinal renklerine geri dönerler.
  • Cildinizi parlatır: Tüy rengi değiştirme cildinizin son derece parlak ve ışıltılı görünmesini sağlayabilir. Yüzünüzde veya vücudunuzun diğer yerlerinde bulunan tüyler ortadan kaybolurlar.

  Cildinizin daha genç gözükmesini istiyorsanız ve Q switch lazerle yapılacak işlemler için uygunsanız bu tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Sonuçların diğer yöntemlerden daha iyi olduğunu hemen fark edebilirsiniz.

  Tüy sarartma nasıl yapılır?

  Tüy sarartma işlemi için Q switch lazer kullanılır. Seans süresi kişinin cildine göre farklılık gösterir. Bu işlemi standart bir lazer epilasyon süreci gibi düşünebilirsiniz. Uygun bir plan oluşturulur ve takip edilir.

  Süreç boyunca doktorunuz tarafından size aktarılan tüm bilgileri dikkatlice dinlemelisiniz. Tedavi sürecinde kimyasal kullanmak, farklı bir işlem yapmak veya izinsiz krem kullanmak gibi durumlardan kaçınmalısınız.

  Lazerle tüy sarartma ağrılı bir işlem midir?

  Q switch lazer özellikle yüz bölgesi için idealdir. Yaz veya kış fark etmeksizin hızlıca sonuç alınmasını sağlar. İşlem süresince acı hissetme gibi durum söz konusu değildir. Sadece başlangıçta çok hafif acı duyabilirsiniz.

  Etkisini hızlı bir şekilde gösteren bir işlemdir. Ayrıca tedaviden sonra çok hafif batma hissi yaşayabilirsiniz. Bu endişe edilecek bir durum değildir. Ancak tedavi edilen bölgeyi bir süre korumaya özen göstermeniz gerekir.

  Doktorunuz sizden bir süre güneş kremi kullanmanızı isteyebilir. Sürekli açık alanda olmanız gerekiyorsa bu kurala uymalısınız. Ağrı veya batma hissinden ziyade çok hafif acı hissettiğinizde nemlendirici kullanabilirsiniz.

  Tüy sarartma fiyatları nedir?

  Tüy sarartma fiyatlarını etkileyen birbirinden farklı faktör vardır. Kullanılacak ekipmanlar, kaç seans işlem yapılacağı ve ek gereksinimler göz önünde bulundurulur. Bu sebeple sabit bir fiyat sunulması söz konusu değildir.

  Lazerle tüy sarartma fiyatları uygulanacak bölgeye göre farklı olabilir. Doktorunuz tarafından size sunulacak tedavi prosedürü doğrultusunda işlemin fiyatını öğrenebilir ve daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Konu Açıklama
  Lazerle Tüy Sarartma Lazer teknolojisi kullanılarak yapılan tüy sarartma işlemidir.
  Lazer Cildin tüylerinin hedeflenmesine olanak tanıyan bir ışık kaynağıdır.
  Makale Özeti Bu makalede, lazerle tüy sarartma işleminin nasıl yapıldığı, lazerin nasıl çalıştığı ve lazerle tüy sarartmanın etkililiği hakkında bilgiler verilmektedir.
  Call Now Button
  × WhatsApp