fbpx

Flora Klinik

Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı

kepçe kulak ameliyatı sonrasıLazerle kepçe kulak estetiği doğuştan gelen bir anomali olan kepçe kulak sorununa yenilikçi bir çözüm sunmaktadır. Pratik bir şekilde kepçe kulak deformitesini ortadan kaldırmaktadır. Estetik bir sorun olan ve bireyleri her yaşta etkileyen özgüven üzerine olumsuz etkileri olan kepçe kulak deformitesi ameliyatla, iple kepçe kulak operasyonuyla giderilmektedir. Lazerle kepçe kulak ameliyatı ise yeni nesil bir yöntem olup, hastalara maksimum fayda sağlamaktadır.

 

Yüz bölgesinin bütünlüğünü sağlayan olmazsa olmaz bir yapı olan kulaklar estetik görünümü de tamamlar. Kepçe kulak deformitesi ise bu görünümü bozan, bireyin özgüven kaybına neden olan önemli bir sorundur. Kepçe kulak sorunu yaşayan kişiler cerrahi girişimden çekindikleri için kepçe kulak ameliyatı olmayı istemeyebilir. Lazerle kepçe kulak ameliyatı bu kişilere önemli bir avantaj sunmaktadır.

 

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı sargıya acıya son veriyor

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı hastalara acısız ve kanamasız bir tedavi seçeneği sunmaktadır. Operasyonda kesi lazerle yapıldığı için şişlik, ödem, morluk gibi sorunlarda önlenmiş oluyor. Ayrıca lazerle açılan kesi yeri hem kulak arkasında kalıyor, hem de minimal bir iz olarak kalıyor. Bu ameliyat sırasında kulak kıkırdağına da kesi yapılarak, kulak yapısında fazla gelişen kısımların da düzeltilme olanağı bulunuyor. Bu düzeltmeler sayesinde bireyler kepçe kulak sorunundan yaşam boyu kalıcı olarak kurtuluyor. Ayrıca ameliyat sonrasında kulaklara da sargı yapılmasına da gerek kalmıyor.

 

Kepçe kulak sorunu kalıtımsal bir sorun olup, aileden geçmektedir. Kulak ve baş arasındaki açının fazla olmasından kaynaklanır. Bu açı normalden fazla olursa kepçe kulak anomalisi ortaya çıkar. Yüzde estetik görünümü bozan bu kulak sorununu yaşıyorsanız, sargısız, acısız, kanama olmadan gerçekleştirilen lazerle kepçe kulak ameliyatı derdinize çare olacaktır.

 

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?

 

Kepçe kulak sorununa çağdaş bir çözüm getiren bu ameliyat teknolojik çağa ayak uydurmuş cerrahi bir operasyondur. Lazer teknolojisi ile yapılan kesilerle gerçekleştirildiği için kanama, kesi izi gibi sorunlar yaşanmaz. Bu operasyonda kulak kıkırdağında en verimli sonucun alınabilmesi için kıkırdak doku lazer teknolojisi yardımıyla yumuşatılarak, kulak kıkırdağına olması gereken açı verilir. Bu tedavi yöntemi geçici bir çözüm değil, kalıcı bir çözüm olarak sunulmuştur.

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı tercihe göre lokal anestezi ya da genel anestezi altında uygulanır. Lazerle kulak arkasından yapılan kesi ile başlayan ameliyatta kepçelik durumuna uygun şekilde kulak kıkırdağı lazerle yumuşatılır. İhtiyaç varsa kepçelik oranını arttıran diğer dokulara da lazerle müdahale yapılarak doğru açı verilir. Bölgedeki fazla doku alınır, ayrıca fazla gelişen alanlarda bölgeden uzaklaştırılır. Açının sabitlenmesi içinde içeriye de dikiş atılarak lazerle kesi yeri kapatılır.

 

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı avantajları nelerdir?

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı hastalara hem operasyon sırasında hem de iyileşme sürecinde konforlu bir hizmet sunmaktadır. Ameliyat olan hastalar kısa bir iyileşme dönemi geçirdikleri gibi konforlu bir nekahat dönemi geçirir. Hastaların birkaç gün süreyle saç bandı takmaları, işlem yapılan bölgeyi dış etkenlere karşı korumaları yeterlidir. Saç bandını daha sonra geceleri takmaları yeterli olur. Kesi yeri lazerle yapıldığı için, dikiş olmadığı için pansuman yapılmasına da gerek kalmaz. Operasyonda kanama olmadığı içinde bölgede şişlik, morluk meydana gelmez, iyileşme daha kolay olur. Bu etkiler hastaların kısa sürede iyileşmesini ve sosyal yaşamına geri dönmesini sağlar. Klasik kepçe kulak ameliyatı sonrasında olduğu gibi hastaların haftalarca dikiş, pansuman gibi aşamalarla uğraşmalarına gerek kalmaz. Ayrıca bu ameliyat her yaştan hastaya uygulanabilir.

 

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı sonrası

 

Hastalarda sargı süreci bir hafta kadar devam eder. Sargılar çıkınca hastaların saç bandını bir ay kadar geceleri takması yeterli olur. Operasyonda kanama olmadığı için saç bandı uygulama süresi de kısa oluyor. Lazerle kepçe kulak ameliyatı sonrası hastalar için yüz güldürücü sonuçlara neden olur. İyileşme süreci kısa olduğu için iş ve sosyal yaşam kesintiyi uğramıyor. Kulak bölgesi lazerle açıldığı için kanama olmuyor. Bu da morluklara, şişliklere engel oluyor. Ameliyattan sonra hastaların görünümünde bu etkiler olmayınca her şey daha kolay düzene giriyor. Lazerle kepçe kulak ameliyatı sırasında yapılan işlemler klasik yöntemdeki gibi oluyor. Aradaki fark sadece kesi yerlerinin lazerle açılıyor olmasıdır.

 

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı riskleri var mı?

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatının bilinen herhangi bir yan etkisi, riski, dezavantajı bulunmamaktadır. Operasyon sonrası hasta takip altına alınarak olabilecek sorunlarda revizyon ile düzeltilebilir. Nadiren kulaklarda açılma olabilir. Ancak bu sorun küçük bir revizyon ile giderilebilir. Ameliyatın etkisi de ömür boyu devam etmektedir. Hastalar doktorun önerilerine uyduğu sürece herhangi bir sorun yaşanmadan iyileşme gerçekleşir.

 

 

Lazerle kepçe kulak ameliyatı fiyatları nedir?

 

Yeni nesil kepçe kulak deformitesi tedavi yöntemi olan lazerle kepçe kulak ameliyatı fiyatları klasik ameliyatın fiyatlarından farklı değildir. Her iki ameliyat arasında konfor bakımında belirgin bir fark olmasına rağmen, fiyatlar arasında fark bulunmamaktadır. Ameliyatın başarı oranı da % 98 kadardır.

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir