[flexy_breadcrumb]

Kombine Estetik İstanbul

Kombine Estetik

Son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde estetik girişimler artmıştır. Kombine estetik birden fazla estetiğin bir arada yapılması anlamına gelir. Böylece kişi hem zaman kazanmış olur hem de birden fazla dertten aynı anda kurtulur. Kombine estetik ameliyatlarının avantajları nelerdir? En önemli avantajı zaman ve para tasarrufudur. Maliyet açısından kombine estetik işlemleri daha avantajlı olmaktadır. Hem kısa sürede hem de daha etkili şekilde estetik sonuçlarına ulaşılır. Birden fazla cerrahi işlemi içerdiğinden dolayı ameliyat sonrasında tek bir ameliyatın iyileşme süreci şeklinde olduğu için avantajlıdır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım

  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Kombine Estetik

  Nedir?

  Kombine estetik nedir? Kombine estetik birden fazla estetik ameliyatının aynı anda gerçekleşmesini içeren estetik operasyonlardır. Kombine estetik ameliyatı yapılmadan önce kişinin ölçümleri alınır ve hastanın fotoğrafları çekilerek plastik cerrahi gerekli değerlendirmeleri ve çalışmaları yapar. Böylece yapılacak olan cerrahi girişimler belirlenerek planlanır.

  Kombine Estetik İstanbul

  Kombine estetik İstanbul birimimizde, kaş kaldırma, alın germe, yüz germe, yüze yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği, karın germe ile meme estetiği ameliyatları, liposuction, kol germe ve meme estetiği ameliyatları, liposuction ve meme estetiği ameliyatları, liposuction ve karın germe ameliyatları, popo estetiği ve karın germe ameliyatı, meme büyütme, dikleştirme ve karın germe ameliyatları gibi birçok farklı kombin yapılarak tek seferde estetik uygulamaları yapılmaktadır.

  Kombine Estetik Fiyatları

  Kombine estetik fiyatları, tek tek estetik ameliyat fiyatlarıyla karşılaştırıldığı zaman daha uygun olmaktadır. Bununla birlikte, estetik ameliyatı için hastaneye başvurulduğu zaman estetik ameliyatın ücreti ve estetik ameliyat için gerekli olan kan tahlilleri ya da ödenecek malzeme ücretleri ayrı ayrı fiyatlandırılır. Bu yüzden birkaç tane cerrahi işlemin bir arada bulunmuş olduğu kombine estetik ameliyatında ise fiyatlandırma daha uygun olmaktadır.

  Kombine Estetik

  Ameliyatsız

  Kombine estetik ameliyatsız yapılabilir mi? Kombine estetik uygulaması, aynı anda birden fazla estetik operasyonun birlikte yapılmasıdır. Dolayısıyla tek tek estetik ameliyat yerine birden fazla estetik ameliyatlar birleştirilerek uygulanır

  Kombine Estetik Ameliyatı

  Kombine estetik ameliyatı, aynı seansta birden fazla estetik ameliyatı içeren ameliyatlardır. Estetik içerisinde yapılacak olan cerrahi işlemlerin sıralaması ve sınırlaması plastik cerrah tarafından belirlenmektedir. Kombine estetik ameliyatı ile yapılanlar:

  • Karın gerilerek memeler toparlanır. Bacaklarda ve kalçada biriken yağlar liposuction yöntemiyle alınmaktadır
  • Karın germe, kol germe ve meme dikleştirme büyütme ya da küçültme bir arada yapılabilir
  • Popo kaldırma işlemleri, bacak ve kol gerilmesiyle bir arada kombinlenir.
  • Hem çene ameliyatı hem de burun ameliyatı bir arada yapılabilmektedir,
  • Burun ameliyatı ile kulak çevresi ameliyatı birlikte yapılabilir
  • Kaş kaldırma, alnın gerilmesi, yanaklardaki sarkıklıkların giderilmesi, boyun derisinin fazlasının alınması işlemleri bir arada yapılabilir.

  Kombine Estetik Sonrası

  Kombine estetik sonrası kişisel bakım oldukça önemlidir. Kombine estetik paketi içindeki uygulamaların türüne göre yapılış süresi ve ameliyattan sonra iyileşme süresi değişmektedir. Kombine estetik uygulaması içinden birden fazla estetik işlemi barındırırken aynı zamanda bu işlemler için tek bir anestezi yapılmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrası iyileşme süreci, tek tek yapılan estetik ameliyatlarına göre daha kısa olmaktadır. Bunun yanı sıra, kombine estetik ameliyat sonrası oluşan şişlik, morluk ya da ağrı zamanla geçmektedir.

  Kombine Estetik

  Nasıl Yapılır?

  Kombine estetik nasıl yapılır? Kombine estetik girişimlerine karar verilirken hastanın ameliyat öncesindeki kan değerlerine bakılır. Hastanın ameliyat öncesi kan değerlerinin uygun seviyede olması önemlidir. Yapılacak olan cerrahi işlemlerle ameliyat süresi eğer uzun olacak ise hastanın genel sağlık durumunun bundan olumsuz etkilenmemesi önemlidir. Bununla birlikte, kronik hastalığı bulunan ve ileri yaşta olan kişilerde kombine estetik uygulamasının yapılması tercih edilmemektedir. Yapılacak olan cerrahi girişimdeki işlemler her hastanın özelliğine göre farklı şekilde planlanır. Ayrıca, sigara kullanan hastalar için ameliyat süresinin uzun olması tercih edilmez.

  Kombine estetik içerisinde yapılan cerrahi girişimler şunlar olmaktadır:

  • Meme estetiği ve kol germe ameliyatları
  • Meme küçültme, büyütme, kaldırmayı içeren meme estetiği ameliyatı ile birlikte yapılan liposuction ya da karın germe ameliyatı
  • Karın estetiği ve bacak germe ameliyatı
  • Dudak ameliyatı ve estetik burun ameliyatı
  • Genital bölge estetik ameliyatı ve karın estetiği ameliyatı
  • Popo kaldırma ve karın estetiği ameliyatı
  • Çeneye implant yerleştirme çene bozukluklarının düzeltilmesi ameliyatları ya da çene törpülenmesi ameliyatları ile birlikte burun ameliyatı
  • Kalça liposuction ile kulak estetiği ameliyatının yapılması
  • Yağ enjeksiyonu yüz germe göz kapağı estetiği ameliyatı ve kas kaldırma ameliyatları

  Kombine Estetik Nasıl Uygulanır?

  Kombine estetik nasıl uygulanır? Kombine estetik içinde yer alan girişimlerin neler olacağı, hastanın ihtiyacına, uygulamanın yapılacağı bölgenin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kişinin görünümünden rahatsız olduğu bölgeler için Plastik Cerrah gerekli muayene ve incelemeleri yaparak uygulanacak olan yönteme karar verilir.

  Erkeklerin yaygın bir şekilde tercih ettiği kombine estetik ameliyat uygulamaları:

  • Jnekomasti – bel bölgesi liposuction uygulaması
  • Burun estetiği – kulak ve göz estetiği
  • Linekomasti uygulaması – karın germe

   

  Kadınların yaygın bir şekilde tercih ettiği kombine estetik ameliyat uygulamaları:

  • Meme büyütme uygulaması – karın germe
  • Karın germe – liposuction
  • Liposuction – yağ dolgusu- burun ve meme operasyonları
  • Karın germe ve vücudun belirli bölgelerinden yağ aldırma
  • Meme küçültme uygulaması – karın germe
  • Rinoplasti- karın germe- göğüs büyütme

  Kombine Estetik Aşamaları

  Kombine estetik aşamaları yapılacak olan estetik uygulamalarına göre şekillenmektedir. Yani hastaya kombine edilecek olan estetik uygulamalar belirlendikten sonra operasyon yapılarak aşamalar gerçekleştirilir. Kombine estetikte en fazla kaç estetik operasyon yapılır? Kişinin öncelikle tahlili yapılır ve gerekli tetkik, incelemelerden sonra eğer kişinin sağlık durumu iyi ise yapılacak olan estetik operasyon sayılarında bir kısıtlaması yoktur. 2 ameliyat ya da 4 ameliyat hatta 7 ameliyat dahi olunabilir. Ameliyatın büyüklüğü ile ilişkili olan bir durumdur. Bununla birlikte, vücudu riske atmamak ve iyileşme sürecini çok fazla uzatmamak önemlidir. Kombine estetik ameliyatı kişiye özgü planlanan bir ameliyattır.

  Sizin Yorumunuz