Skip links

Kombine Estetik

  Kombine estetik birden fazla estetiğin bir arada yapılması anlamına gelir. Böylece kişi hem zaman kazanmış olur hem de birden fazla dertten aynı anda kurtulur.

  Kombine estetik ameliyatlarının avantajları nelerdir?

  En önemli avantajı zaman ve para tasarrufudur. Maliyet açısından kombine estetik işlemleri daha avantajlı olmaktadır. Hem kısa sürede hem de daha etkili şekilde estetik sonuçlarına ulaşılır. Birden fazla cerrahi işlemi içerdiğinden dolayı ameliyat sonrasında tek bir ameliyatın iyileşme süreci şeklinde olduğu için avantajlıdır.

  Kombine Estetik Nedir?

  Kombine estetik birden fazla estetik ameliyatının aynı anda gerçekleşmesini içeren estetik operasyonlardır. Ameliyat yapılmadan önce kişinin ölçümleri alınır ve hastanın fotoğrafları çekilerek plastik cerrahi gerekli değerlendirmeleri ve çalışmaları yapar. Böylece yapılacak olan cerrahi girişimler belirlenerek planlanır.

  Kombine Estetik İstanbul

  Kombine Estetik

  Kombine estetik İstanbul birimimizde, kaş kaldırma, alın germe, yüz germe, yüze yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği, karın germe ile meme estetiği ameliyatları, liposuction, kol germe ve meme estetiği ameliyatları, liposuction ve meme estetiği ameliyatları, liposuction ve karın germe ameliyatları, popo estetiği ve karın germe ameliyatı, meme büyütme, dikleştirme ve karın germe ameliyatları gibi birçok farklı kombin yapılarak tek seferde estetik uygulamaları yapılmaktadır.

  Kombine Estetik Fiyatları 2022

  Kombine estetik fiyatları, tek tek estetik ameliyat fiyatlarıyla karşılaştırıldığı zaman daha uygun olmaktadır. Bununla birlikte, estetik ameliyatı için hastaneye başvurulduğu zaman estetik ameliyatın ücreti ve estetik ameliyat için gerekli olan kan tahlilleri ya da ödenecek malzeme ücretleri ayrı ayrı fiyatlandırılır. Bu yüzden birkaç tane cerrahi işlemin bir arada bulunmuş olduğu bu ameliyatın ise fiyatlandırması daha uygun olmaktadır.

  Ameliyat Sonrası

  Ameliyat sonrası kişisel bakım oldukça önemlidir. Paket içindeki uygulamaların türüne göre yapılış süresi ve ameliyattan sonra iyileşme süresi değişmektedir.

  Kombine estetiği uygulaması içinden birden fazla estetik işlemi barındırırken aynı zamanda bu işlemler için tek bir anestezi yapılmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrası iyileşme süreci, tek tek yapılan estetik ameliyatlarına göre daha kısa olmaktadır. Bunun yanı sıra, ameliyat sonrası oluşan şişlik, morluk ya da ağrı zamanla geçmektedir.

  Kombine Estetik Nasıl Yapılır?

  Kombine Estetik

  Kombine estetiği girişimlerine karar verilirken hastanın ameliyat öncesindeki kan değerlerine bakılır. Hastanın ameliyat öncesi kan değerlerinin uygun seviyede olması önemlidir. Yapılacak olan cerrahi işlemlerle ameliyat süresi eğer uzun olacak ise hastanın genel sağlık durumunun bundan olumsuz etkilenmemesi önemlidir.

  Bununla birlikte, kronik hastalığı bulunan ve ileri yaşta olan kişilerde kombine estetiği uygulamasının yapılması tercih edilmemektedir. Yapılacak olan cerrahi girişimdeki işlemler her hastanın özelliğine göre farklı şekilde planlanır. Ayrıca, sigara kullanan hastalar için ameliyat süresinin uzun olması tercih edilmez.

  Kombine estetik içerisinde yapılan cerrahi girişimler şunlar olmaktadır:

  • Meme estetiği ve kol germe ameliyatları
  • Meme küçültme, büyütme, kaldırmayı içeren meme estetiği ameliyatı ile birlikte yapılan liposuction ya da karın germe ameliyatı
  • Karın estetiği ve bacak germe ameliyatı
  • Dudak ameliyatı ve estetik burun ameliyatı
  • Genital bölge estetik ameliyatı ve karın estetiği ameliyatı
  • Popo kaldırma ve karın estetiği ameliyatı
  • Çeneye implant yerleştirme çene bozukluklarının düzeltilmesi ameliyatları ya da çene törpülenmesi ameliyatları ile birlikte burun ameliyatı
  • Kalça liposuction ile kulak estetiği ameliyatının yapılması
  • Yağ enjeksiyonu yüz germe göz kapağı estetiği ameliyatı ve kaş kaldırma ameliyatları

  Kombine Estetik Nasıl Uygulanır?

  Kombine estetik içinde yer alan girişimlerin neler olacağı, hastanın ihtiyacına, uygulamanın yapılacağı bölgenin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kişinin görünümünden rahatsız olduğu bölgeler için Plastik Cerrah gerekli muayene ve incelemeleri yaparak uygulanacak olan yönteme karar verilir.

  Erkeklerin yaygın bir şekilde tercih ettiği uygulamalar:

  • Jinekomasti – bel bölgesi liposuction uygulaması
  • Burun estetiği – kulak ve göz estetiği
  • Linekomasti uygulaması – karın germe

  Kadınların yaygın bir şekilde tercih ettiği uygulamalar:

  • Meme büyütme uygulaması – karın germe
  • Karın germe – liposuction
  • Liposuction – yağ dolgusu- burun ve meme operasyonları
  • Karın germe ve vücudun belirli bölgelerinden yağ aldırma
  • Meme küçültme uygulaması – karın germe
  • Rinoplasti- karın germe- göğüs büyütme

  Kombine Estetik Aşamaları

  Yani hastaya kombine edilecek olan estetik uygulamalar belirlendikten sonra operasyon yapılarak aşamalar gerçekleştirilir.

  Kombine estetikte en fazla kaç estetik operasyon yapılır?

  Kişinin öncelikle tahlili yapılır ve gerekli tetkik, incelemelerden sonra eğer kişinin sağlık durumu iyi ise yapılacak olan estetik operasyon sayılarında bir kısıtlaması yoktur. 2 ameliyat ya da 4 ameliyat hatta 7 ameliyat dahi olunabilir. Ameliyatın büyüklüğü ile ilişkili olan bir durumdur. Bununla birlikte, vücudu riske atmamak ve iyileşme sürecini çok fazla uzatmamak önemlidir. Bu işlemler kişiye özgü planlanan bir ameliyattır.

  Kombine estetik hakkındaki tüm sorularınız ve fiyatlar hakkında danışmanız için +90 212 215 57 87 nolu telefon numarasından veya Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp