Skip links

Kol Germe Estetiği Fiyatları 2024

  Kol germe estetiği, özellikle üst kol bölgesindeki fazla yağ ve cilt dokusu nedeniyle oluşan sarkıklıkların düzeltilmesi için yapılan cerrahi bir işlemdir.

  Brakioplasti ameliyatı olarak da bilinen bu prosedür, doğru biçimde planlandığında etkili kozmetik sonuçlar alınabilmesine imkan tanır. Brakioplasti operasyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazının devamını takip edebilirsiniz.

  Kol Germe Estetiği (Brakioplasti) Nedir?

  Kol içerisindeki cilt ve cilt altındaki dokuların yeniden düzenlenerek estetik bir görünüm kazandırılması amacıyla kol germe estetiği, diğer adıyla ise brakioplasti uygulanır.

  Estetik cerrahi bir prosedür olan bu işlemde, genellikle koltuk altı ve dirsek hizaları arasında kalan fazla yağ ve deri dokuları hedeflenir. Böylece dışarıdan gözle görülebilir biçimdeki sarkıklık, katlanma gibi sorunlara karşı çözüm geliştirilir. Kol germe estetiği sırasında temel olarak elde edilmesi planlanan kazanımlar ise şu şekildedir:

  • Yer çekimi etkisiyle aşağı sarkan cildin düzeltilmesi
  • Kol yapısında bulunan cilt altı dokular arasındaki ilişkinin sağlamlaştırılması
  • Kol ve koltuk altı bölgelerindeki odak halindeki yağ birikimlerinin giderilmesi
  Kol Germe Ameliyatı

  Kol Germe Estetiği Neden Yapılır?

  Çeşitli sebeplere bağlı olarak vücudun birçok alanında kırışıklık, sarkıklık gibi problemler ile karşılaşılabilir. Kol ise anatomik yapısından ötürü bu tür değişimlerden sıklıkla etkilenen bir odaktır.

  Spor, sağlıklı beslenme gibi yaşam tarzında alınan önemli düzenlemeler sayesinde koldaki kaslar güçlendirilerek bu tarz kozmetik sorunlar önemli düzeyde giderilebilir. Bazı durumlarda ise, diyet ve spor sonucunda fazla cilt dokusundan dolayı çözülemeyen sarkıklıklar gözlenebilir. İyi bir şekilde planlanan brakioplasti ameliyatı sayesinde ise tüm bu problemlere karşı etkili sonuçlar gözlenebilir.

  Kimlere Kol Germe Yapılır?

  Kol ve koltuk altı bölgelerinde gevşeklik, sarkıklık, buruşukluk gibi şikayetleri bulunan bireyler brakioplasti uygulamasından yararlanabilirler.

  Kol germe estetiği düşüncesi ile başvurduğunuzda hekiminiz, öncelikle birtakım görüşmeler ve muayene eşliğinde bu operasyon için uygunluğunuzu değerlendirebilir.

  Brakioplasti ameliyatı için uygun aday özellikleri ise şu biçimde özetlenebilir:

  • Üst kolda gözlenen belirgin sarkıklık, gevşeklik
  • Sabit seyreden kilo
  • İleri düzeyde aşırı kilo, obezite gibi problemlerin bulunmaması
  • Cerrahi açısından risk teşkil edebilen herhangi bir tıbbi rahatsızlığın olmaması
  • Sigara tüketilmemesi
  • Ameliyat ile uyumlu düzeyde gerçekçi beklentilere sahip olunması
  Vaser Liposuction Kol Germe Ameliyatı

  Kol Derisi Neden Sarkar?

  Cilt ve cilt altı dokularının elastikiyetinin bozulması sonucunda ortaya çıkan kol sarkması ve gevşeklik biçimindeki tabloya laksite denir. Laksitenin vücutta en sık gözlendiği yer üst kol bölgesindedir. Bu alanda oluşan ve kozmetik açıdan kişiyi rahatsız edebilen nitelikteki laksitenin sebepleri ise şöyledir:

  • Kol altında bulunan cilt dokusu, yer çekiminden fazlasıyla etkilenen bir bölgede yer alır. Özellikle çevre dokular ile güçlü bağlantıları bulunmayan cilt ise zaman içerisinde sarkma eğilimine girebilir.
  • İlerleyen yaş, vücudun diğer kısımlarında olduğu gibi kolda da cilt elastikiyetinin azalmasına sebep olabilir.
  • Kilo verme sonrası kol sarkıklığı sıkça gözlenir. Eski dönemdeki fazla kiloya adapte olan derinin yeni ve daha ince kol yapısına uygun biçim kazanması gecikebilir. Bunun sonucunda ise laksite belirginleşir.
  • Yukarıda yer alan etkenler dışında, genetik ve diğer mekanizmalara sahip çeşitli tıbbi nedenlere bağlı olarak da odak tarzındaki yağ birikimleri veya artan laksite gibi problemler ortaya çıkabilir.

  Kol Germe Ameliyatı Öncesi

  Kol germe ameliyatından beklenen başarının elde edilebilmesi için, operasyon öncesinde kişiye özel olarak hazırlanan doğru bir planlama gereklidir. Bu nedenle hekiminiz, ameliyattan önceki görüşmeler esnasında kol yapınızı ve genel sağlık durumunuzu detaylı bir şekilde inceler. Ardından, görüşmeler esnasında paylaştığınız beklentiler ve güncel tıbbi özellikleriniz ile uyumlu bir program oluşturulur.

  Hekiminiz, operasyon esnasında hangi bölgelerin düzeltilmesinin planlandığını ve ne tür bir görünüm elde edilebildiği konusunda sizi ayrıntılı biçimde bilgilendirir. Ek olarak, ameliyata kadarki süreçte dikkat etmeniz gereken noktaları da açıklar. Mevcut herhangi bir kronik hastalığınız veya kullandığınız ilaçlar hakkında görüşmeler sırasında doktorunuza danışmanız önerilir.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı temel olarak 3 basamaktan oluşur. Bu basamaklar ise aşağıdaki gibidir:

  • Anestezi: Her operasyonda olduğu gibi, brakioplasti işlemi öncesinde de anestezi uygulaması gerçekleştirilir. Farklı anestezi türleri ve bunları sağlayan birçok ilaç çeşidi mevcuttur. Hekiminiz, sizin için en uygun ve doğru anestezi şekli konusunda sizi operasyon öncesinde de bilgilendirebilir. Anestezi sayesinde, ameliyat boyunca ağrı ve acı duyumları ortadan kaldırılarak rahat bir prosedür gerçekleştirilir.
  • İnsizyon: Brakioplasti sırasında açılan insizyon (kesi) hattı için kolun ön, arka kısımları veya koltuk altı bölge tercih edilebilir. Hekiminiz, size özgü olarak oluşturduğu program çerçevesinde en uygun insizyonda karar verir. Açılan insizyon ile, cilt altındaki fazla yağ dokusuna erişilir. Aşırı yağlar, ameliyat esnasında doğrudan çıkarılarak kol yapısı düzenlenir. Fazla yağların giderilmesi için liposuction işlemi de operasyona dahil edilebilir.
  • İnsizyon kapatılması: Planlanan miktarda çıkarılan yağ ve cilt altı dokularının ardından, kalan kas ve bağ dokular arasındaki iletişimin güçlendirilmesi amacıyla kol içerisinde süturlar (dikiş) atılır. Bu sayede kol içerisindeki destek yapılarının sağlamlaştırılması hedeflenir. Tüm kontroller yapıldıktan sonra ise açılan insizyon dikişler yardımıyla kapatılır. Bunun için kendiliğinden eriyebilen nitelikteki iplik materyalleri tercih edilir. Böylece ameliyat sonrasında belli bir sürenin ardından dikişler kendiliğinden kaybolurlar.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası

  Kol germe ameliyatı sonrasında, kapatılan insizyon bölgesi uygun şekilde pansuman yapılarak kapalı tutulur. Bu sayede dış ortam ile teması en aza indirgenerek enfeksiyon oluşumu engellenir. Ek olarak, ameliyata bağlı olarak ödem, şişlik gibi istenmeyen durumların önlenmesi amacıyla elastik bandaj uygulanır. Cilt altında fazla kan ve diğer sıvıların birikmemesi için ise dren adı verilen küçük bir tüp kullanılır. Hekiminiz, pansuman ve dren bakımı ve ne kadar süreliğine uygulanması gerektiği konusunda sizi detaylı şekilde bilgilendirir.

  Kol Germe Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Brakioplasti operasyonu, kişiden kişiye göre farklı şekillerde gerçekleştirilebilen bir işlem olduğundan ötürü değişken süreler söz konusudur. Bununla birlikte, ameliyat süresi ortalama 2-3 saat civarındadır.

  Kol Germe Ameliyatı Ağrılı Bir Operasyon mudur?

  Cerrahi işlemler sırasında kişide herhangi bir ağrı duyumunun oluşmaması amacıyla anestezik ilaçlar kullanılır.

  Kol germe ameliyatı için de benzer şekilde operasyon öncesi anestezi yapılır. Bu sayede tüm prosedür boyunca herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Operasyondan sonraki iyileşme döneminde ise, doktorunuz tarafından verilen ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz. Konforlu bir iyileşme dönemi için, hekiminiz tarafından verilen tavsiyelere özen göstererek önerilen ilaçları doğru bir şekilde kullanmanız gerekir.

  Kol Germe Ameliyatında Hangi Anestezi Türleri Kullanılır?

  Kol germe ameliyatı için sıklıkla genel anestezi tercih edilir. İntravenöz (damar içi) yolla uygulanan sedasyon ile operasyon boyunca uyur pozisyonda olunur. Yine aynı şekilde uygulanan anestezik ilaçlar sayesinde ise genel anestezi, yani vücudun tamamında uyuşma sağlanır. Böylece operasyon sırasında ağrı ve acı duyusu oluşmaz.

  Kol Germe Ameliyatı İçin Hangi Bölüme Gidilir?

  Kol germe ameliyatı, estetik bir cerrahi prosedürdür. Bu nedenle plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi branşında uzman hekimler tarafından uygulanır. Kol germe ameliyatı düşünüyorsanız, özellikle bu işlemde uzman bir estetik cerrahisi hekimine başvurabilirsiniz.

  Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

  Kol germe ameliyatı fiyatları hakkında danışmanız ve bilgi almanız için +90 212 215 57 87 telefon numarasından veya Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. Merhaba kol dan yağ alma ve sikilastirma
   Fiyat alabilirmiyim

   1. Dile Hanım Merhaba;

    KFiyat verebilmemiz için lütfen 0090 555 104 56 00 fotoğraflarınızı gönderin.

  Call Now Button
  × WhatsApp