Kol Germe Estetiği

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe estetiği vücudun estetik görünmesinde ve giyilen kıyafetlerin vücuda tam olarak oturmasında oldukça önemli bir yeri olan kolların, zamanla yağlanmaya müsait bir doku yapısı vardır. İlerleyen yaş, fazla kilo problemleri ve çeşitli sebeplerden dolayı kol derisi sarkarak vücut estetiğini, moral durumunu, kıyafet konforunu ve sosyal yaşamı kötü bir şekilde etkileyebilir. Özellikle kadınların daha fazla yakındıkları problemlerden biri olan ve yaz aylarında kısa kollu kıyafet giyilmesini zorlaştıran kol sarkmaları, etkili kol germe ameliyatları sayesinde başarılı bir şekilde giderilmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Kol Derisinin Sarkma Sebepleri Nelerdir?

  • Kol derisinde aşağıdaki sebeplerden dolayı sarkmalar meydana gelir:
  • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücuttaki kolajen ve elastik lif yapısının bozulması,
  • Sık kilo alma ve verme durumları,
  • Yağ dokusunda meydana gelen kayıplar,
  • Kol bölgesinde yaşanan çeşitli kazalar,
  • Sporla geliştirilen kol kaslarında sporun bırakılması sonucu kol kası hacminin küçülmesi.
  Kol Germe Ameliyatı

  Ameliyatın Kişiye Sağladığı Faydalar Nelerdir?

  Kol germe ameliyatı kollara estetik bir görünüm kazandırarak kişinin yaşamış olduğu estetik kaygıları ortadan kaldırır ve kendisiyle daha barışık olmasını sağlar. Kişinin istediği bütün kısa kollu kıyafetleri rahatça giyebilmesini sağlayan kol germe tedavileri, özellikle sıcak yaz aylarının daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirilmesini olanaklı hale getirir. Kol germe ameliyatı sayesinde kol derisindeki sarkmadan kaynaklanan deri ile gövdenin aşırı teması engellenir ve hijyen sorunları ortadan kaldırılır. Sarkan kol bölgesinde oluşan ve sıcak aylarda kişiye daha fazla rahatsızlık veren terleme ve tahriş sorunları da, başarılı kol germe tedavileri ile problem olmaktan tamamen çıkmaktadır.

  Kol germe ameliyatı, tedavi yöntemlerinden hangisinin uygulanacağı sarkmanın durumuna göre doktor tarafından yapılan muayene ve değerlendirme sonucu tespit edilir.

  Kol germe ameliyatı, kollarda bulunan fazla deri veya yağın cerrahi girişimde bulunularak alınması ile yapılır. Örümcek ağı operasyonu eşliğinde yağ enjeksiyonu uygulamasında ise ameliyatsız ve izsiz bir şekilde operasyon yapılır ve sarkan bölgenin küçülmesi sağlanır. Klasik germe ameliyatı ve örümcek ağı operasyonunun yanı sıra Thermi Tight denilen ve deri altına radyo frekans uygulanarak yapılan ameliyatsız ve izsiz tedavi yöntemi de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

  Vaser Liposuction Yöntemi ile Kol Germe

  Klasik kol germe ameliyatı yapılmadan önce hangi ameliyat tekniğinin kullanılacağına karar verilmesi için kol derisindeki sarkma oranı ve deri altındaki yağ tabakasının fazlalığına göre ön değerlendirme süreci yapılır. Deri altında yağ bulunmadığı durumlarda sadece kol germe operasyonları uygulanır. Kilo alıp verme durumlarından kaynaklanan deri sarkmalarında ise sarkma bölgesindeki yağ dokusu kalınlığı fazlaysa vaser liposuction uygulaması yapılabilir. Vaser liposuction uygulamasından sonra sarkan bölgedeki fazla deri cerrahi işlemler uygulanarak çıkarılır.

  Vaser liposuction yöntemi ultronik ses dalgalarıyla yapıldığı için bazı durumlarda germe işlemi yani kesi işlemi yapılmaz sadece vaser liposuction yöntemi ile bazı sarkmalarda bu yöntem ile hastanın istediği sonuçlar alınabilir.

  Kol germe ameliyatlarında koltuk altı bölgesiyle sınırlı olan deri sarkmalarında ameliyat sonrası sadece koltuk altı bölgesinde ameliyat izi kalır. Deri fazlalığının dirseğe kadar uzandığı durumlarda ise koltuk altı bölgesinden dirseğe kadar uzanan arka iç kısımda ameliyat izi kalır. Koltuk altından dirseğe kadar uzanan ameliyat izi, ön ve arkadan bakıldığında ilk bakışta fark edilmez, sadece kişinin kolunu kaldırması ya da dikkatli bakılması durumlarında fark edilebilir.

  Ameliyatsız izsiz kol germe

  Ameliyatsız Kol Germe Hifu Teknolojisi

  Ameliyatsız ve izsiz kol germe yöntemlerinden biri olan hifu teknolojisi; hastanın ameliyat istememesi, ameliyat izinden rahatsız olması veya yaşça genç olması gibi durumlarda koldaki sarkma oranı çok fazla değilse uygulanır. Tek seansta yapılan ve etkili bir kol germe tedavisi olan hifu teknolojisi yönteminde, lokal anestezi altında sarkan bölgeye radyo frekans uygulanır ve oluşan kontrollü ısı ile sarkmalar giderilir.

  Uygulanması esnasında herhangi bir acının hissedilmediği hifu teknolojisi yöntemi, sarkan kollara etkisini hemen gösterir fakat tam etkinin gerçekleşmesi 1 ay içerisinde olur.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ameliyattan sonraki 4 ila 6 haftalık süreçte sportif faaliyette bulunmayın.
  • Ameliyattan sonraki 2 gün boyunca duş almayın ve kesi yerini ıslatmayın.
  • Dikişler yaklaşık 1 haftada kendiliğinden eriyeceği için dikişleri sökme girişiminde bulunmayın.
  • Dikişler kendiliğinden eriyene kadar kesi yerine pansuman yapmayı ve kesi yerini hijyenik durumda tutmayı ihmal etmeyin.
  • Ameliyat sonrası yaklaşık 1 hafta boyunca kolların kalp seviyesinden yukarıda tutulması gerektiğinden, otururken ya da yatarken kollarınızı yastıkla destekleyin.
  Kol Germe

  Ameliyat sonrası ağrı ödem şişlik olur mu ?

  Kol germe ameliyatı sonrası kollarda bir miktar şişlik ve ödem oluşması normal bir durumdur ve bu etkilerin hafifletilmesi için bir hafta kadar, belli bir sıkılıkta bandaj kullanılır. Bandajların bir hafta kadar düzenli şekilde kullanılmasından sonra ödem etkisini yavaş yavaş yitirir. Ameliyat sonrası oluşan ağrılar ise birkaç gün boyunca süren ve hastaları rahatsız etmeyen hafif nitelikte ağrılardır. Ağrılara karşı doktor tarafından ağrı kesici ilaçlar verilir ve genelde dikişlerin kendiliğinden erimesinden sonra ağrı sorunu tamamen ortadan kalkar.

  Kol Germe Ameliyatı

  Diğer Estetik Operasyonlar Birlikte Yapılabilir mi?

  Kol germe ameliyatı meme, bacak ve karınlara uygulanan çeşitli estetik operasyonlarla birlikte yapılabilir. Kol ve meme dokusu birbiriyle bağlantılı olduğu için kol sarkmalarına meme sarkmaları da eşlik edebilir. Tek bir cerrahi operasyon yapılarak hastanın hem kol sarkmaları hem de meme sarkmalarından kurtulması mümkündür. Kol sarkması ve meme sarkması için tek bir ameliyat yapıldığında, sadece kol sarkması ameliyatlarının süresine kıyasla ameliyat süresi biraz daha artış gösterir.

  Kol Germe Ameliyatı

  Tedaviler Kalıcı Olur mu ve Riskleri Var mı?

  Klasik kol germe ameliyatı, örümcek ağı estetiği ve Thermi Tight yöntemlerinin hepsi kol sarkmalarına karşı oldukça etkili bir çözüm sunar fakat hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın yaşlanma sonucu oluşan etkilerin önüne tamamen geçilemez. Kişinin yaşlanma durumuna bağlı olarak zaman içinde kol derisinde sarkma sorunları oluşabilir ve bundan dolayı kol germe tedavilerinin belli aralıklarla yeniden yapılması gerekebilir. Bütün cerrahi operasyonlarda olduğu gibi kol germe ameliyatında da bazı riskler vardır. Kol germe ameliyatlarında enfeksiyon oluşması ihtimaline karşı antibiyotik kullanımı uygulaması yapılır.

  Kol Germe

  Ameliyatın Fiyatları

  Kol germe ameliyatlarının fiyatları hastanın kollarının durumuna, kol derisindeki sarkma miktarına ve sarkan bölgedeki yağ dokusunun niteliğine göre belirlenir. Flora Klinik, tecrübeli ve uzman kadrosuyla kollarınızda oluşan sarkma sorunlarını etkili bir şekilde ortadan kaldırır ve kollarınızın istediğiniz görünüme ulaşmasını sağlar. Kol germe estetiği hakkında aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sıkca Sorulan Sorular

  Kol germe ameliyatında izler nerede oluşur?

  Ameliyattan önce hastanın değerlendirmesi sırasında deri sarkıklığının, yağ dokusunun miktarı belirlenir. Hastaya ameliyattan sonra oluşabilecek yara izi ve izin yeri hakkında detaylı bilgi verilir. Bu ameliyatlarda kalan yara izi kolun iç kısmında, koltuk altına doğru olan alanda kalır. Bu alanda dıştan bakıldığında fazla fark edilmez. Eğer hastanın kollarındaki deri sarkıklığı fazla olmazsa, ameliyatta kalan izler koltuk altı bölgesini pek geçmez.

  Kol germe ameliyatı şişlik etkisi yapar mı?

  Kollardaki sarkmanın giderilmesi için yapılan kol germe operasyonu sonrasında hastaların kollarında belli oranda ödem, şişlik gibi etkiler olacaktır. Bunların hafifletilmesi için kolu belli sıkılıkta saran bandajlar kullanılır. Bunun bir hafta kadar kullanılması tavsiye edilir. Bu süreden sonra ödem yavaş yavaş etkisini yitirmeye başlayacaktır.

  Ameliyatsız kol germe yapılır mı?

  Hastaların kollarında fazla deri sarkması bulunmuyorsa, hasta ameliyat olmayı düşünmüyorsa, ameliyatta oluşacak iz kaygısı yaşıyorsa, genç yaşta ise, ameliyatsız tek seansta ThermiRf uygulamasıyla kol germe işlemi yapılabilir. Bu şekilde hafif sarkması olan hastalarda ameliyatsız kol germe tedavisi yapılabilir. Bu tedavi yöntemi enjeksiyonla deri altında radyofrekans verilmesiyle gerçekleştirilir.

  Kol germe ameliyatının riskleri var mı?

  Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi bu operasyonda bazı riskler taşımaktadır. Hem ameliyattan kaynaklı, hem de anestezi kaynaklı riskler kol germe içinde geçerlidir. Olası bu riskler için daha önceden çeşitli önlemler alınır. Enfeksiyon riski için hastalarda antibiyotik kullanımı, ağrı için basit ağrı kesiciler, ödem için bandaj ve korsa kullanımı gibi uygulamalar yapılır. Ayrıca ameliyattan sonra kalan yara izi de belirgin şekilde olabilir. Bu kol germe ameliyatı için en önemli risk kabul edilebilir.

  2 Hasta Yorumu
  Sizin Yorumunuz