1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Kırışıklık Tedavisi
Kırışıklık Tedavisi İstanbul

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık, yaş ilerledikçe cildin elastik yapısını ve kolajen oranını kaybetmesi ile oluşmaktadır. Kırışıklığı tetikleyen birçok sebep vardı. Bu sebepler başlıca;

 • Yaş ilerlemesi
 • Çok sıcak veya çok soğuk hava
 • Nem kaybı
 • Stres
 • Fazla mimik kullanımı
 • Hastalık
 • Yanlış kozmetik ürünü kullanımı
 • Kansızlık ve vitamin eksikliği
 • Sigara ve alkol kullanımı
 • Sağlıksız beslenme

Cildimiz düzenli ve doğru bakıma muhtaç bir yapıdır. Cildimiz de oluşan başta kırışıklıklar gibi akne, sivilce gibi problemler de yukarıda belirtilen nedenlere bağlıdır. Kırışıklık oluşumu sonrasında ise tedavi süreci devreye girer. Kişi kırışıklıklarından rahatsız olduğu takdir de tedavi yöntemleri aramaya başlar.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Kırışıklık Tedavisi

  Nedir?

  Cildin bozulması anlamına gelen kırışıklığın düzeylere bağlı tedavisi vardır. Her kırışıklık tipi ayrı olabileceği gibi cilt tipi de tedavi de önemli bir rol oynar. Kırışıklık tedavisi nedir? Sorusunun cevabı birçok şekilde cevaplanabilir. Kırışıklık durumunuza bakılarak cilt tipiniz belirlenir ve bu şekilde gerekli olan tedaviye başlanır. Cilt üzerinde oluşan sorunların tedavisi titizlik ve özel bilgi gerektirir. Uzmanlar aracılığıyla yapılan tedavi güven vermelidir. Kırışıklık tedavisi ameliyatlı bir şekilde gerçekleşebilir. Estetik ameliyatlar ve lazerle yapılan ameliyatlar kırışıklığın giderilmesin de uygulanır.

  Kırışıklık tedavisi ameliyatsız biçimde de yapılabilir bir tedavidir. Cildin dışından uygulanabilecek buhar banyosu ya da vitamin destekleri ile basit kırışıklıklarda kullanılabilir. Ameliyatlı ya da ameliyatsız her tedavi de kırışıklığı tamamen engellemek mümkün olmayabilir.

  Kırışıklık Tedavisi

  Fiyatları

  Tüm unsurlar göz önüne alınarak kırışıklık tedavisi fiyatları belirlenir. Tedavi süreci ve tedavi biçimi fiyat belirleyen unsurlardır. Kırışıklık için yapılan işlemlere göre fiyatlar belirlenmektedir. İşlemin süresi, seans aralığı ve cildin ne kadar kırıştığı çok önemlidir.

  Kırışıklık Tedavisi

  İstanbul

  Kırışıklık cildin yapısını büyük oranda kaybetmesidir. Ciltte oluşan ve rahatsız eden kırışıklıklarınızdan kurtulmak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Kırışıklık tedavisi olan ve basit yöntemlerle giderilebilen bir sorundur. Kırışıklık tedavisi İstanbul merkezli tedavinize başlayabilirsiniz.

  Tedavi

  Nasıl Yapılır?

  Kırışıklık tedavisi yapılması için öncelikle kişinin yüz anatomisi çıkarılır. Cilt tipinin saptanması sonucunda kırışıklık tedavisi için seanslar belirlenir. Tedavi için en iyi yerler genel anlamda İstanbul’da yer alır. Kırışıklık Tedavisi nasıl yapılır? Başta belirtilen tüm belirleme aşamalarından sonra birey üzerinde tedaviye başlanır. Gerekli durumlarda ameliyatlı tedavilere yönlendirilir. Estetik tedaviler ameliyatlı tedaviler arasında yer almaktadır. Estetik ameliyat sonrası yüz de herhangi bir dikiş izi ya da bıçak izi gözlenmez. Ameliyatsız estetik de denilen yüz gerdirme işlemi ile kırışıkları yok etme operasyonları da mevcuttur.

  Ameliyatsız Kırışıklık tedavileri

  Örümcek ağı tedavisi: Ciltte oluşan tüm kırışıklar için en çok uygulanan dönemin popüler ameliyatsız estetiklerine örnektir. Boyun, dekolte ve yüz bölgelerinde uygulanmaktadır. Bu tedavi ile cilt tamamen yenilenebilir. Ancak kırışıklar çok kalın ve eskiye dayalı ise sadece görünümü düzeltir diyebiliriz. Kırışıklık tedavisi sonrası cilt parlak ve genç bir görünüme kavuşur. Örümcek ağı tedavisi medikal iplerin cilde hafif hareketler ile yerleştirilmesi ile gerdirilmesi işlemidir. Cilt anestezik kremler ile uyuşturulur ve ardından işlem gerçekleşir. Kişi işlem yapılırken ve sonrasında acı ve ağrı hissetmez. İşlemin kalıcılık süresi ortalama 2-3 yıldır. İşlem sonrasında ciltte kesinlikle iz kalmaz.

  Dolgu İşlemi: Yüz yapısının keskin hatlarını gidermek ya da keskin hatlar oluşturmak için yapılabilir. Dolgu işlemi vücutta birçok yer de yapılabilmektedir. Kilo değişimleri ile oluşan sarkmaları da dolgu tedavisi ile yok edebilirsiniz. Yüz bölgesinde özellikle şakak, çene, yanak, dudak ve burun bölgelerinde oluşmuş olan sarkma, çökme ya da kırışıkların tedavisi dolgu enjeksiyonu ile gerçekleşir. Tedavi ameliyatsız olarak nitelendirilebilir. İşlem süresi kısadır. Cilt temizlendikten sonra anestezik kremler ile uyuşturulur ve tedavi yapılır. Kırışıklık tedavisi sonrası yüz hatları istenilen şekli alır. Cilt parlak ve sağlıklı bir görünüm alır.

  Mezoterapi: Cildin rahatlama tedavisi de denilen bu işlem de ameliyatsız enjeksiyonla yapılan bir uygulamadır. Cilt temizliğinin ardından anestezik kremler ile uyuşturularak enjeksiyon gerçekleştirilir. Cildin rahatlaması, parlaması ve kırışıklıkların azalması için yapılan bu uygulama oldukça fazla tercih edilmektedir. Cildin belirli noktalarına enjeksiyon ile gerçekleştirilir. İşlem süresi kısa olduğu gibi iyileşme süresi de hızlıdır. Yüz bölgesinde oluşan deformasyonlar ve ince çizgiler için tercih edilir.

  Ameliyatlı Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık tedavisinin birçok yöntemi bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ve ilerleyen tıp sayesinde hayatımız daha da kolay hale gelmiştir. Ameliyatlı Kırışıklık tedavisi ise kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Ameliyatlı tedavinin en belirgin olanı estetik ameliyatıdır. Cildin altına bir destek konulması ya da açık operasyonla cildin gerdirilmesi bu ameliyatlara örnektir. Tedavi kişinin isteğine bağlı olmakla birlikte gerekli durumlarda yapılır. İyileşme süresi işleme bağlı şekilde değişim gösterir. İşlem sonrası ciltte kesik ve yara izi kalmaz.

  Kırışıklık Tedavisi Sonrası

  Kırışıklık için çözüm sağlayan tedaviler sonrası bir süreç başlar. Kırışıklık tedavisi sonrası cilt kendini yeniler, parlak ve sağlıklı görünür. İyileşme süresi yapılan işleme bağlıdır ancak işlem sonrası cilde bakım da oldukça önemlidir. Uzmanların yönlendirdiği biçimde bakım yapılmalıdır. Kontrol seansları aksatılmamalıdır.

  Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Yapılacak olan uygulama tedavi yapılacak işleme göre değişmektedir. Ameliyatlı işlemlerde kişi tam uyutulabilir ancak ameliyatsız işlemlerde tedavi uygulanacak bölge anestezik kremler ile uyuşturulur. Kırışıklık bölgesine, cildin hasarına ve bozulan yapının derecesine göre tedavi tipi belirlenmesinin ardından kırışıklık tedavisi uygulaması gerçekleşmektedir.

  Kırışıklık Tedavisi Aşamaları

  Kırışıklık tedaviniz için aşamaları sizler için listeledik;

  • Kırışıklık tedavisi için uzmanla görüşme
  • Tedavinin belirlenmesi
  • Tedavinin yapılması
  • Tedavi sonrası işlem yapılan bölgeye düzenli bakım yapılması
  • Kontrollerin yapılması
  • İyileşme sürecinin tamamlanması
  Sizin Yorumunuz