fbpx

Flora Klinik

Kepçe Kulak Neden Olur?

 

 

Kepçe kulak insanların psikolojisini etkileyebiliyor. İnsanların kulaklarını saklama çabaları özgüvenlerinde de düşüşe neden oluyor. Kadınlarda bu durum saçları kulaklara kapatma olarak görülüyor. Yaşanan bu kamufle durumu ise kişilerde ön hazırlıksız bir hiçbir sürece girememeyi tetikliyor.

Kulak operasyonu oldukça kolay yapılan kısa zamanda da hızlı iyileşme gösteren bir estetik modelidir. Artık teknoloji ile beraber daha erken yaşlarda oldukça büyük başarılarla kontrol altına alınmıştır.

 

Kepçe kulak nedir?

Kulak deformesine sebep olan kepçeliğin bazı nedenler olur. Kulak Kıkırdağı zayıftır ve iç kısımda bazı bölgelerde kulak kıvrımı oluşmamıştır. Bir ihtimal ise kulağın iç kısmında “konka” adı verilen çukur belirgin olarak olması gereken orandan farklıdır.

Tüm bu ihtimallerle beraber kulak kepçe formunu alır ve toplumun büyük bir çoğunluğu aslında bu deformasyona sahiptir. Kimi durumlar daha ciddi boyutlarda yer alırken, operasyon şart olabilir.

Fiziksel ve psikolojik anlamda kişileri etkileyen kepçe kulak estetiği için adım atmanız oldukça basit.

 

Psikolojisinizi Bozmayın

Her durumunda sizsiniz. Bedeninizde olan bir eksiklik ya da fazlalık, istemediğiniz durumlar sizi moralsiz kılmamalı. Çözüme odaklanarak nelerin yapılabileceğine odaklanabilirsiniz.
Detaylı bir araştırma yoluna girmek ve adım atmak ise niyetinizi bu yola sokar, kendinizi iyi hissedersiniz.

 

Doğru Yer Seçimi

Estetik operasyon konularında en önemli aşama ise nerede yapılacağı ve hangi uzmanının gerçekleştireceği. Araştırmalarınız sosyal medya, arkadaş referansı ya da hastane bilgileri ile olurken yapılacak en sağlıklı durum ise kurduğunuz iletişime bağlıdır. Sizi anlayan ve ne istediğinizi fark edebilen sağlık yerleri ile daha kolay uyum yaşarsınız.

 

Büyük Kulaklar da Küçülebilir

Kulak operasyonunda kepçe kulakların tedavisi kadar büyük olan kulaklarında küçültülmesi söz konusudur. Muayene aşamasında korkmadan, çekinmeden, merak ettiklerinizi doktorunuza danışmanız ve durumun nasıl olacağı hakkında detaylı bilgilere sahip olmanız ise işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Kulak estetiğine karar verdiğiniz takdirde, maksimum 2 saatte tamamlanabilmektedir. Birkaç gün istirahat etmeniz önemlidir. Kulaklarınız bantlanır ve istirahat etmeniz gereklidir.

kepçe kulak kadın ve erkek ile ilgili görsel sonucu

Kulağınızda yer alan bantlar bir iki gün sonra çıkarılır. İstediğiniz ve forma kavuşmuş olan kulak yapınızla artık daha mutlusunuz.

 

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir