[flexy_breadcrumb]

Kaş Kaldırma Ameliyatı İstanbul

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı ile düşen ve sarkan kaşlar düzeltilmektedir. Sarkan alın bölgesindeki deri çıkartılır ve böylece altta bulunan kaslar onarılır. Ameliyat sonrasında hem kaş bölgesinde hem de göz kapağı çevresinde değişim sağlanır. Kaş kaldırma işleminde uygulanan popüler yöntemler; endoskopik kaş kaldırma, klasik kaş kaldırma, temporal kaş kaldırma, ulthera (HIFU) kaş kaldırma, botoks yöntemiyle kaş kaldırma ve iple kaş kaldırmadır. Plastik cerrah kişinin isteklerini de göz önünde bulundurarak yüzüne uygun olacak kaş kaldırma yöntemini belirler.

Kaş kaldırma ameliyatının etkileri nelerdir?

 • Kaşlara kavisli bir görünüm kazandırılır
 • Göz yapısında ve kas yapısında lifting sağlanır
 • Kaşlar yukarıya doğru kalktığı için gözler daha büyük görünür
 • Daha dinamik genç ve canlı bir yüz ve göz görünümü ortaya çıkar
 • Kaş kaldırma ile birlikte yüzdeki ve göz çevresindeki kırışıklıklar da azalmaktadır
Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

  Erkeklerde ve kadınlarda kaş yapısı birbirinden farklı olmaktadır. Kadınlarda kavisli kaş görünümü varken erkeklerde ise genellikle kaş görünümü daha düzdür. Yüz bölgesinde bulunan, burun, göz ve kaş orantılı bir şekildedir. Çevresel faktörler, genetik faktörler ve yaşla ilgili faktörlerle birlikte kişinin kaşları sarktığı zaman kişiyi olduğundan daha yorgun göstermektedir. Bu durum da kişinin mutsuz görünmesine yol açar. Bu yüzden, kaş kaldırma ameliyatı ile kişinin eski haline dönmesi sağlanır.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları 2022

  Kaç kaldırma ameliyatı fiyatları, yapılacak olan kaş kaldırma yöntemine ve kişinin beklentilerine göre değişiklik göstermektedir. Bilgi için hemen bizimle iletişime geçiniz.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı İstanbul

  Kaş kaldırma ameliyatı İstanbul hekimlerince, kişilerin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun kaş kaldırma yöntemi belirlenir. Yöntemler uygulanmaya başlamadan önce planlama yapılır. Kaş kaldırma ameliyatlarında yaş sınırlaması yoktur. Kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatı ve yüz germe ameliyatı ile birlikte de yapılabilir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı

  Kaşlar yüz ifadesini ve mimikleri yansıtan en önemli bölümdür. Yüzümüzdeki duygu değişimlerini kaş aracılığı ile yansıtırız. Bu yüzden kaşlar oldukça önemlidir. Kaşlar zamanla sarkmaya başlayabilir ve göz kapağının üzerine doğru iner. Kaşların sarkması yüzü olduğundan çok daha yaşlı, asık ve solgun gösterir. Bu durumu düzeltmek için kaş kaldırma operasyon yöntemleri uygulanır. Kaş kaldırma ile daha genç görünüm elde edilir. Kaş kaldırma ameliyatlarında birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma yöntemi de bunlardan birisidir ve günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilen ve popüler olan bir yöntemdir.

  Kaş kaldırma ameliyatının avantajları nelerdir?

  • Kaş kaldırma sonrası iyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür.
  • Ameliyat sonrası kesi izleri saç derisi içine saklanmaktadır. Bu sebeple izler görünmez.
  • Kaş kaldırma sonrası görme alanı artar.
  • Ameliyat sonrası cilt daha dinamik ve genç bir görünüm kazanır
  • Ameliyat sonrası bakışlar daha genç görünüm kazanır.
  • Hem erkekler hem de kadınlar için uygun bir yöntemdir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası

  Kaş kaldırma sonrasında hem kaşların etrafına hem de alına pansuman ve bant uygulaması yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, kaş kaldırma sonrasında alına soğuk kompres uygulanması önerilir ve böylece şişlikler ödemler daha kısa sürede geçer. Ameliyat sonrasında şişliklerin olması normal bir durumdur. Çok fazla morluk yaşanmaması gerekir. Morluk oluşması durumunda mutlaka uzman doktora başvurulması tavsiye edilmektedir.

  Ameliyattan yaklaşık 3 gün sonra saçlar çok hırpalanmadan ve dikkatli bir şekilde yıkanabilir. Ameliyatın 7. gününde dikişler alınır. Ameliyattan bir hafta sonra şişlikler yok olur. Ameliyattan sonra kaşları hareket ettirmekte kısıtlılık yaşanmaktadır. Bu durum geçici bir süredir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır? Klasik kaş kaldırma işleminde saçlı deriden girilen küçük bir kesi ile kaş kaldırma yapılarak kaş kaldırılır. Bununla birlikte, endoskopik yani kapalı bir yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde üst göz kapağından ya da kaş üzerinden girilmektedir. Kaş kaldırma ameliyatlarının etkisi, başarısı ve kalıcı olup olmaması gibi konular hem kişiye göre hem de istenen kaş tekniğine ve şekline göre değişmektedir.

  Klasik kaş kaldırma bir diğer ismi şakak germe ameliyatı olmaktadır. Bu işlemde kişinin şakak kısmındaki saçlı deri çıkartılarak bölge gerdirilir. Klasik kaş kaldırma ameliyatının dezavantajı ise bu yöntemde saçlı deri içerisine uzun dikişler atıldığı için bu dikişler zaman içerisinde genişleyebilir. Bununla birlikte, zaman geçtikçe saçlı derinin elastikiyetini kaybetmesi ihtimali olduğu için klasik kaş kaldırma kalıcılığı çok uzun sürmeyebilir.

  Kaş askısı yöntemi nedir, nasıl yapılır?

  Bu yöntem, lokal anestezi şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde saç çizgisinin ön bölümünden küçük bir dikiş geçirilmektedir ve kaş istenilen pozisyona getirilmektedir. Kaş askısı yönteminin dezavantajı, sonuçlarının çok uzun süreli kalıcı olmamasıdır. Çünkü kaşlar bir süre sonra eski yerlerine tekrar iner. Bu sorunu ortadan kaldırmak için özel iplikler geliştirilmiştir. Fakat her ne kadar teknolojinin gelişmesi ile birlikte özellikli ipler kullanılsa daha kişinin mimik hareketlerini kullanması ile birlikte kaşlar 6 ay ve 2 yıl arasında eski haline dönmektedir. Bu sebeple bu yöntemin kalıcılığı uzun süreli değildir. Bu yüzden yöntemin tekrarlanması gerekir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

  Uygulanacak olan kaş kaldırma ameliyatları yapılacak olan yönteme göre farklılık gösterir. Klasik ameliyat ya da kapalı ameliyat yöntemleri kullanılabilir. Klasik yöntemde cerrahi işlem yapıldığından dolayı kesi ile işlemler yapılır. Kapalı yönteme ise Endoskopik yöntem olarak adlandırılmaktadır.

  Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

  Endoskopik yöntemde ince ve küçük kameralar kullanılmaktadır. Bu yöntemde kişiye herhangi bir kesi yapılmaz. Bununla birlikte, bu işlem sonrasında kişide yara izi kalmamaktadır. Endoskopik kaş kaldırma lokal anestezi altında yapılır. Bu yöntem genel anestezi olarak da yapılabilir. Bu yöntemde kişinin saçlı derisinin iç kısımlarında bazı belirli noktalardan küçük delikler açılır. Bu işlemlerde herhangi bir kanama ortaya çıkmaz. Endoskopik yöntemle birlikte cilt üzerinde yara izi oluşması engellenmiş olur. Bunun yanı sıra, Endoskopik yöntemde iyileşme süresi oldukça kısadır. Ameliyat sonrasında ağrı kesici kullanılır ve dikişler 10 gün sonra alınmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma  ameliyatsız olan yöntemlere göre daha kalıcı sonuçlar verir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Aşamaları

  Kaş kaldırma ameliyatı aşamaları uygulanacak olan yönteme göre değişiklik gösterir. Kaş kaldırma yöntemleri nelerdir? Kaç kaldırma yöntemleri, hem cerrahi işlem olarak uygulana yöntemler hem de ameliyatsız olarak uygulanan yöntemleri olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Her iki yöntem kapsamında uygulanan işlemlerin hem dezavantajları hem de avantajları bulunur. Cerrahi yöntemlerle birlikte kaç askısı, endoskopik kaş kaldırma, klasik kaş kaldırma yöntemleri uygulanmaktadır.

  Sizin Yorumunuz