Skip links
Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

  Etkileyici bakışlar için doğal bir kaş görüntüsünü kaş ekimi ile yakalamak mümkün. Kaş ekimi işlemi ile istediğiniz şekilde ve gürlükte kaşlar elde edebilirsiniz. Güzellik algısına göre eskiden incecik kalem kaşlar modayken günümüzde ise gür ve doğal kaşlar daha popülerdir.

  Bu durum da kaş ekimine olan ilgiyi gün geçtikçe daha çok artırır. Bu işlem hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir uygulamadır. Kaşlar etkileyici bir ifade ve bakış için kilit rol üstlenir. Seyrek kaşlar veya bölgesel kaş dökülmelerinden kaynaklı boşluklar ise estetik görüntüyü bozar.

  Kaş Kayıpları Neden Olur?

  Kaş kayıpları ve kaş seyrekliği genetik olabileceği gibi sonradan çevresel faktörler ile oluşmuş da olabilir. Kaş kayıplarının sebeplerini şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Yanlış kaş alım işlemleri sonrasında kökler zarar görebilir ve bu durum kaşta seyrekliğe neden olabilir. O yüzden evde, kuaförde, güzellik salonunda, nerede olursa olsun kaş alma işleminin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.
  • Kaş bölgesinde yanma, kesilme veya yaralanma sonucu kıl köklerinin zarar görmesinden kaynaklı o kısımda bir daha kaş çıkmayabilir.
  • Saçkıran hastalığında beyaz kan hücreleri vücuttaki tüm kıl köklerini hedef alır, bu şekilde kaşlar da etkilenip hasar görür.
  • Kaşları etkileyen bir enfeksiyon görüldüğünde kıl kökleri zarar gördüğünden dökülmeye ve seyrekliğe neden olur.
  • Vitamin ve mineral eksiklikleri, kronik rahatsızlıklar da madorozise sebep olur.
  • Sadece kişinin genetik yapısı gereği doğuştan az miktarda kaşa sahip olması da mümkündür.

  Kaş Ekimi Nedir?

  Kaş ekimi, saç ekiminde kullanılan tekniklerin, seyrek olan veya kaş olmayan bölgeye uygulanmasıdır. Uygulama esnasında ekilen kıl kökleri doğru açıda ve doğru yönde yerleştirilmelidir. Profesyonel kişiler tarafından tarafından yapılan kaş ektirme işlemi oldukça başarılı sonuç vererek kişinin istediği kaş şekline sahip olmasını sağlar. Kaş ekiminde kullanılacak ideal teknik ve ekilecek kök miktarı doktorun yaptığı muayene sonucu hastanın da istediği kaş şekli doğrultusunda belirlenir.

  Kaş ekimi işlemi, birkaç saat içinde tamamlanan ağrısız, acısız bir işlemdir. İşlem sonrasında hasta hemen taburcu olup günlük hayatına devam edebilir. Elbette ki doktorunun uyarılarını dikkate alarak, sürecin nasıl işleyeceğini, ne zamana kadar nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenerek uygulamalıdır.

  Kaş Ekimi Nedir

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

  Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

  Kaş ekimi, kaşının şeklinden veya seyrekliğinden memnun olmayan her kadın ve erkeğe uygulanabilir. Kaş miktarı doğuştan, kaza sonucu veya bir sağlık sıkıntısı sonrası azaldığında kaş ektirme işlemi tercih edilir. Kaş ektirme uygulaması kişinin yüz yapısına göre en doğal görüntüyü oluşturacak şekilde uygulanır. Kare yüz yapısında gür kaşlar, yuvarlak yüz yapısında yüksek kavisli kaşlar, oval yüz yapısında hafif kavisli kaşlar ve dikdörtgen yüz yapısında uzun kaşlar tavsiye edilir.

  Kaş Ekimi Hangi Teknikle Yapılır?

  Kaş ekimi, ekim tekniklerinden FUE, FUT ve FİT teknikleri ile gerçekleştirilebilir. En çok tercih edilen teknik kesi olmadan başarılı açının yakalanabileceği FUE tekniğidir. FUT tekniği ile yapılan ekimlerde işlem için alınan kıl kökleri ense bölgesinden kesi ile şerit halinde çıkarılır. Bu durum dikiş gerektirdiğinden ve iyileşme sürecini uzattığından tercih edilmez.

  FİT tekniğinde ise kesi olmadan iğneler ile ekim gerçekleştirilir ama bu teknik de doğru açıyı yakalamak için elverişli değildir. FUE tekniği, kaş ekimi için doğru açının yakalanabileceği, kesi gerektirmeyen, mikro kanallar yardımıyla gerçekleştirilen bir işlemdir.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kaş ekimi çoğunlukla FUE tekniği ile gerçekleştirildiğinden lokal anestezi altında ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanmış olur. Anestezi işlemi uygulandıktan sonra saçın çok dikkat çekmeyen kısımlarından kıl kökleri tek tek alınır. Ortalama 500 civarı kıl kökü alındıktan sonra kaş bölgesine mikro punch ile kanallar açılır. Açılan kanallara kıl kökünün ekilme işlemi oldukça hassas bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Çünkü vücuttaki diğer kıllardan farklı olarak kaş kılları yüzeye oldukça paraleldir ve dar bir açıda çıkar. O yüzden ekilen kıl kökleri de 15-20 derece arası bir açı ile yerleştirilir.

  Kişinin istediği kaş şekline göre kaş ekimi açısı, iç bölgelerde ve dış bölgelerde farklılık gösterebilir. Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmeyen işlemlerde dik şekilde çıkan kaşlar sonucu hoş olmayan bir görüntü oluşabilir. İşlem öncesi ve sonrası tüm aşamalar profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde çok başarılı sonuçlar alınır ve doğal kaş görüntüsü yakalanır.

  Kaş Ekimi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

  Kaş ekimi öncesindeki muayenede doktor ile birlikte hem kaşın şekline hem ekim yapılacak kök miktarına karar verilir. Hasta ile doktor arasında iletişim çok önemli, kişinin bir sağlık sorunu ve kullandığı ilacı olup olmadığının bilinmesi gerekir.

  Kaş ekimi esnasında kesi olmasa da açılan kanallarda nokta şeklinde kanamalar görülebileceğinden işlem öncesi kişinin kan sulandırıcı kullanmaması gerekir. Ayrıca işlem sonrasındaki iyileşme süreci düşünüldüğünde hastanın bir hafta öncesine kadar sigara, alkol tüketimini durdurması önerilir.  

  Kaş Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

  Kaş ekim işlemi süresi, kullanılacak ekim tekniğine ve ekilecek kıl kökü miktarına göre değişmekle birlikte ortalama 2-3 saat sürer. Bu süre, lokal anestezi uygulanması, donör bölgeden kıl köklerinin alınması ve kaş bölgesine uygulanması sürecinin tamamını kapsar. Elbette bu süre kaş ekimi yapılacak kıl kökü sayısı çok fazla olduğunda artabilir.

  Kaş Ekimi İşlemi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Kaş ekimi işlemi sonrasında ilk haftalar dökülme görülmesi gayet normaldir. Esas ekilen kaşların büyümesi 3 ay gibi bir süreyi bulur. Kaş ektirmede optimum etkiyi görebilmek için ise 7-8 ay kadar beklemek gerekir. Kaşlar 8. aydan itibaren şeklini ve büyüme rutini kazanmış olur. Doğal görüntüsünü yakalayan kaşlar olması gereken normal sınırlarda dökülmeye ve büyümeye devam eder.

  Kaş Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

  Kaş ekimi işlemi sonrasında özellikle ilk iki haftalık süre önemlidir. Bu sürede hastanın denize veya havuza girmemesi, yoğun güneşe maruz kalmaması ve ciddi efor gerektiren sporlar yapmaması önerilir. İşlem bölgesinde herhangi bir kesi olmasa da noktalar halinde açılan kanalların mikrop kapmaması için hassas davranılmalıdır.

  Kaş ekimi sonrasında ilk haftalar iyileşme süreci olduğundan darbe almamasına dikkat edilmelidir. İşlem sonrasında sigara ve alkol tüketilmemesi, sağlıklı beslenilmesi, kıl köklerini besler ve iyileşme sürecini hızlandırır. İşlemin yapıldığı kısımlarda kabuklanmalar görülmesi normaldir. İşlem yapıldığı ilk günler kaş kaşınmamalı ve yıkanmamalıdır. Üçüncü günden itibaren kılın çıkış yönüne uygun masaj yapılarak kaş yıkanıp kabuklar soyulabilir.

  Kaş Ekimi Fiyatları

  Kaş ekimi fiyatları kullanılan ekim tekniğe, kişinin yüz yapısına ve kaşın fiziki durumuna göre değişiklik gösterir. Yapılan yüz yüze inceleme sonucunda ideal teknik ve uygun kıl kökü miktarına karar verilerek işlem gerçekleştirildiğinden fiyatlarda farklılık oluşur.

  Kaş ekimi fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilir veya WhatsApp hattımızdan yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. ince ve dolgun bir kaş istiyorum yapabilirmisiniz

   1. Merhaba Duygu Hanım;

    İnce dolgun kaş ekimi yapılabilir beğendiğiniz örnek kaş resimlerini ve yüzünüzün fotoğrafını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

   1. Havva Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için whatsappdan yüzünüzün fotoğrafını +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir ve size geri dönüş yapabiliriz.

  2. kaş ekimi esnasında ağrı sızı olur mu kaç gün kalmam gerekiyor türkiyede

   1. Rojda Hanım Merhaba;

    Kaş ekimi esnasında lokal anestesi verildiği için ağrız sızı olmaz 2 gün Türkiye’de kalmanız gerekmektedir. +90 0212 215 57 87 numaradan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp