Kaş Ekimi

Kaş ekimi işleminin popülaritesi arttıkça, kaşların moda açısından bu kadar değerli olduğu bir dönem olmadığı ortadadır. Kaşlar, evrimsel amaçlarına rağmen yüz hatlarımızı belirlemeye, yaşımızı belirlemeye yardımcı olur ve son zamanlarda; bir moda akımı.

Dolayısı ile kaşlar incelmeye başladığında ya da travma nedeni ile büyümeleri durduğunda insanları sıkıntıya sokar. Ancak bir hastanın kaşlarını iyileştirmeye olan ilgisinin arkasında yatan neden ne olursa olsun, kaş hasarını tersine çevirebilecek tek bir prosedür vardır. Kaş ekim işlemi.

Kaş kalınlığını arttırmak ya da dökülen kaşları geri kazanmak için olsun, kaş ekimi her tür prosedüre uyan tek işlemdir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Kaşların Avantajları Nelerdir?

  1.Fizyolojik Avantajlar

  Kaşlar çiğneme gibi büyük mekanik işlevlere katkı sağlamasa da kesinlikle fizyolojik bir amaca sahipler. Kaşların şekli ve konumu gözlerinizi korur. Neye karşı koruyorlar? Ter, kalıntı ve toz. Kaşların kavisli şekli, zararlı maddeleri yüzünüzün kenarlarına ve gözlerinizden uzağa yönlendirir.

  2.Duygu İfadesi Avantajı

  Serti oynamayı ne kadar severek sevelim, insanlar gelişmek için tamamen iletişime ve sevgiye güveniyor. Hem gençler hem de yaşlılar, bağlantı kurmaya ve etkileşime girmeye ihtiyaç duyar. Kaşların bunu yapmamıza yardımcı olmasının yolu, içsel duygularımızın diğer kişi tarafından anlaşılan jestler ve mesajlara dönüştürülmesini kolaylaştırmaktır.

  Mutlu, tarafsız ya da rahat hissediyorsak, kaşlarımız bu mesajı diğer insanlara iletmeye yardımcı olan belirli bir biçim alma eğilimindedir. Başka bir deyişle, ulaşılabilir olduğumuz mesajını göndermeye yardımcı olur. Aynı durum öfke, depresyon ve ajitasyon gibi olumsuz duygular için de geçerlidir.

  3.Kendini İfade Etme Avantajı

  Uzun zamandır var olan ama hayatımıza yeni giren bir trend. Eski Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar gibi uygarlıklar belirgin kaş şekillerini sıkça kullandılar. Gerçekte, kaşların moda olması yeni bir fenomen değil.

  Her çağ yeni kaş modasını beraberinde getiriyor ve konsept sürekli değişiyor. Bunun dışında bazı kişiler farklı trendleri takip ederek kendilerini kaşları ile ifade edebildiklerini keşfederler.

  Kaşların tüm evrimsel avantajları ve sosyal hayatımızda oynadıkları kritik rol göz önüne alındığında, kaş ekimi giderek daha popüler bir kaş restorasyon tekniği haline geldi.

  Kaş Ekimi Ne Zaman Gereklidir?

  Kaş incelmesini bir dizi unsur tetikler, ancak en yaygın nedenler yaş, kozmetik ürünler, alopesi ve travmadır. Travma, tekrarlayan epilasyon ya da genetik nedeni ile kaş incelmesi ile uğraşıyorsanız, kaş ekimi için uygun bir adaysınız demektir.

  Kaş ekiminin neredeyse tüm vakalarda kaş dökülmesini tersine çevirebilmesi büyük bir şanstır. Alopesinin özel durumunda, alopecia totalis ve alopecia universalis hariç tüm kategoriler kaş nakli ile tedavi edilebilir. İkincisi için, kaş ekimini seçmeden önce durumunuz için tıbbi tedavi gereklidir.

  Kaş Ekimi Neden Yapılır?

  Kaş ekimi, kaş şeklini geliştirmek için standart foliküler ünite ekstraksiyon (FUE) tekniğini içeren bir uygulamadır. FUE sürecine genel bakış; donör bölgelerden foliküler ünitelerin çıkarılması, implantasyon için kanalların açılması, greftlerin implantasyonu. Böylece bu işlem için kaşların tıraş edilmesine gerek kalmaz.

  Bunu takiben çıkarma işlemi gelir. Kaş ekiminde çekim aşaması, saç derisi ya da kulak arkası gibi donör bölgelerden bölgeyi tehlikeye atmadan greftlerin alınmasından oluşur. Ardından kanal açma işlemi gelir.

  Kanal açma, mikro boyutlu bıçaklar kullanılarak kesiler yapılarak alıcı bölgelerin implantasyona hazırlanması işlemidir. Hastalara, yara izini tamamen ortadan kaldırmak için standart FUE yöntemi yerine safir FUE’ yi tercih etmelerini öneriyoruz. Doktorlar daha sonra çıkarılan greftleri daha önce yapılan kesilere yerleştireceklerdir.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kaş ekimi, saç ekiminin temel konsepti yansıtılarak yapılır. Kaş ekimi sırasında kulak arkasından donör saç almak en iyisidir. Bunun nedeni, bu kılların kaş kıllarının dokusuna en iyi şekilde uymasıdır.

  Çıkarıldıktan sonra, bir sonraki adım greftleri implante etmektir. Alıcı bölgeleri hazırlamak için, cerrahlar yara izini önlemek için mikro boyutlu bıçaklar ile kesiler oluşturur. Bir sonraki ve son adım, greftleri doğal saç büyümesi yönünde dikkatlice yerleştirmek olacaktır.

  Alternatif Kaş Ekim Teknikleri

  Kaş ekimi dışındaki diğer yaygın kaş restorasyon teknikleri, mikro-blading ve dövmeyi içerir. Hem mikro-blading hem de dövme, kaşları eski haline getirmek ya da yeniden şekillendirmek için pigment kullanımını içerir.

  Ancak kaş ekimi tekniğinin aksine teknolojiler tatmin edici sonuçlar vermemektedir.

  1-Mikro- Blading

  Micro-blading, dolgun kaşların cazibesini vermek için kaş bölgesi çerçevesinde saç şeklinde mürekkep darbeleri kullanılan bir tekniktir. Mürekkep kullanmasına rağmen, mikro-bladingin sonuçları yarı kalıcıdır.

  2-Dövme

  Dövme, mürekkepli kaşların kalıcı sonuçlarını veren eski bir taş restorasyon tekniğidir

  Kaş Ekiminin Faydaları

  Bu prosedürün en büyük yararı, saç ekildikten sonra büyümeye devam etmesidir. Tercih edeceğiniz kaş ekim yöntemi sayesinde kaşınıza yeni bir şekil vermeniz mümkün olur. Kaş ekimi sadece kaşın doldurulmasını değil, kişiye özel bir görünüm elde edilmesini de sağlar. Örneğin; tedavi planı kaşa bir kavis vermek olabilir. Kaş ekimlerinin kişinin tercihine göre şekillendirilebilen ve yüz şekline ve özelliklerine uygun olarak şekillendirilebilen seyrek ve incelmiş kaşlar için kalıcı bir çözümdür.

  Kaş Ekiminde İyileşme Süresi Ne Kadardır?

  Kaş ekimi için iyileşme süresi nispeten hızlıdır. İlk birkaç gün içinde kaşların çevresinde kabuklanma far edeceksiniz. Bunları çekip soymamak önemlidir. Yaptığınız işlemi takip eden 3 haftaya kadar ağrı egzersizlerden kaçınmanız gerekebilir. Bölgede herhangi bir kanama, şişme ya da irin yaşarsanız cerrahınızla hemen görüşün.

  Birkaç hafta sonra ekilen saçların döküldüğünü görmeye başlayacaksınız. Bu tamamen normaldir. Yeni kaş kıllarınız önümüzdeki birkaç ay içinde uzamaya başlamalıdır. Bu arada ekilen kılları kaş boyuna göre kısaltmanız gerekebilir.

  Gündelik yaşamda kaş alma kadınlar arasında yaygın bir işlemdir. Bu eylem bile kaşların zamanla incelmesinde etkili olur. Strese bağlı saç dökülmesi olduğu gibi kaşlarında bu sebepten dökülmesi normal kabul edilmelidir. Ancak her yaştan kadının sağlıklı görünen kaşlara sahip olması haktır. Güzellik kavramında kaşların etkisi fazla olduğu için, estetik alanda bu konuda da çalışmalar yapılmaktadır. Kaş ekimi bu konuda kaşların estetik görünüme kavuşmasını sağlayacak etkili bir operasyondur.

  Kaş yapısı üzerine toplumda değişik moda akımları oluyor. Özellikle son zamanlarda kalın kaş modasının gelmesi, ince kaşlara sahip olan kişiler için önemli bir sorundur. Kalın kaşlara sahip olmak için kalıcı makyaj, kaş kontürü gibi uygulamalarda vardır. Ancak bunlar pekte sağlıklı olmaz. Hem cildinize zarar verebilir, hem de sizler için uzun vadede daha masraflı olur.

  Kaş ekimi ile düzeltilebilen sorunlar nelerdir?

  Kaş ekimi yapılmasının en önemli nedeni kaşların dökülmesidir. Kaş dökülmesiyle seyrelen kaşlar eski formuna kaş ekimi ile kavuşturulur. Bunun dışında kaşlardaki yara izleri, dikiş izleri, ameliyattan kalan izlerde kaş ekimi sayesinde gizlenebilir. Özellikle çocukluk döneminde kaşından yaralanan bir kişiye bu uygulama harika bir çözüm olacaktır. Uygulamadan önce kaşların bir uzman tarafından detaylı olarak değerlendirilmesi ve kaş kıllarının sıklığının belirlenmesi gerekir. Bu şekilde yara izlerinin gizlenmesi daha kolay olur.

  Başarılı bir kaş ekimi nasıl oluyor?

  Kaş ekiminin başarısı için her şeyden önce kişinin istediği kaş şeklinin, daha önce sahip olduğu kaş şekli gibi olmalıdır. Kişinin istediği kaş şeklinin kalınlığı kendi saçlarının yapısına uygun olmalıdır. Seyrek saçları olan bir kişiye oldukça gür bir kaş yapmak yüzde pek güzel durmaz. Aynı şekilde gür saçlı kişide de seyrek kaşlar güzel durmaz. Bu dengenin iyi kurulması gerekir. Kaş ekiminde uzman olan kişi bu değerlendirmeyi en iyi şekilde yapacaktır. Hem kişinin yüzüne uyacak, hem de kalınlığıyla, kıllarının sıklığıyla, aynı zamanda kaş çizgisinin nasıl olacağı hakkında en iyi değerlendirmeyi yapacaktır. Kaşlar hakkındaki bu değerlendirme sırasında doktorun yanında kaş ekimi yaptıracak kişi de olmalıdır. Kaşların ekimden sonra nasıl görüneceği bilgisayar ortamında görüntülenerek kişinin de onayı alınmalıdır. Bu şekilde yapılan bir kaş ekimi başarılı bir çalışma olarak sonuç verecektir. Kişi yeni kaşlarından memnun olacaktır. Kişinin mutluluğu kaş ekiminin başarılı olduğunu gösteren bir kriterdir.

  Kaş ekimi için kullanılan FUE tekniğinin dezavantajları var mıdır?

  FUE tekniği ile yapılan kaş ekimi son derecede konforlu ve izsiz olur. Ancak bu teknik kullanıldığı zaman kaş ekiminin süresi FUT tekniğine nazaran biraz daha uzun sürer. Kaş ekimi normalde 1,5-2 saat içinde tamamlanır. Ekim sırasında FUE tekniği kullanıldığında bu süreye 15-20 dakika daha eklemek gerekir. Bunun sebebi FUE tekniğinde ekilecek kıl köklerinin tek tek donör sahadan ince uçlarla toplanmasıdır. Buna rağmen avantajları fazla olduğu için, günümüzde kaş ekimi için çoğunlukla bu yöntem kullanılır.

  Kaş ekiminin ardından kaşların uzama hızı aynı mı olur?

  Kaş ekimi yapıldıktan sonra ekilen kıl köklerinde birkaç hafta içinde dökülmeler olur. Bu beklenen bir sonuçtur. Bu aslında dökülme değil, kıl köklerinin kırılmasıdır. Kaşların uzaması yeni şekline gelmesi ise 6-12 ay içinde gerçekleşir. Ekimden sonraki kaş uzama hızı ilk yılda fazla olur. İlk yıldan sonra kaşların uzaması daha dengeli olur. Çünkü kaşlara ekilen kıl kökleri saçlar gibi hızlı uzar. Süre geçtikçe kıl kökleri yerine uyum sağladığı için, uzama hızı da normale döner.

  Ekilen kıl kökleri küser mi, kaşlarda yoğunluk nasıl olmalı?

  Kaş ekimiyle birlikte kıl köklerinin yerine alışma süreci başlar. Bu süreçte kıl köklerinin küsme riski vardır. Özellikle kıl kökleri toplandıktan sonra bekletilirse işlevlerini kaybedebilir. Kaşlardaki normal görünüm kıl yoğunluğunun iyi ayarlanmasıyla sağlanır. Ekim sırasında cm2 ye 60-70 kıl kökü ekilir, bunlar sağlıklı bir şekilde uzarsa, doğal görünümlü bir kaş oluşur. Eğer kaşlarda küsme sorunu yaşanırsa, bir yıl sonra kaşların durumuna bakılır ve gerekirse kaşları sıklaştırmak için yeni bir ekim işlemi yapılabilir. Bu yüzden başlangıçta iyi bir planlama ile kaş ekimi yapılması önemlidir.

  Kaş Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Çoğu kadınlar yönelik olarak yapılan kaş ekimi ameliyatı doktor kontrolünde (plastik cerrah ve dermatolog gibi uzmanların denetimi altında) yapılması gerekir fiyat tamamen kişiden alınan greft sayısına göre belirlenmektedir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Ekilen kaşlar ileride renklendirilebilir mi?

  Evet, iyileşme sürecinden sonra kaşlarınızı boyayabilirsiniz.

   

  Düz kaşlar için kavis verebilir misiniz?

  FUE tekniği ile kaşlara istenilen form verilebilir.

   

  Kaş ekiminden sonra kaş piercingi yapılabilir mi?

  İyileşme sürecinden sonra yapılabilir.

   

  Ense bölgesinden alınan saçlar kaş bölgesinde çok uzar mı?

  Evet, büyür ve uzar, kısaltmanız gerekir.

   

  Kaşlarımın yoğunluğundan memnunum, şekil değiştirmek için bu yöntem uygulanabilir mi?

  Kaşlarınızın şeklini değiştirmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

   

  Kaş ekiminde enfeksiyon riski nedir?

  İşlem steril bir ortamda gerçekleştirilir. İşlem sonrası hijyen kurallarına uyulursa enfeksiyon oluşmaz.

   

  Yaptığım kaş kontürünün rengi değişti. Yakın bir renge ekim yapılabilir mi?

  Kaş ekimi ile kontür izleri tamamen kapatılabilir.

   

  İstediğim kaş şeklini seçebilir miyim?

  Ekim öncesinde dilediğiniz kaş şeklini seçebilirsiniz.

  6 Hasta Yorumu
   1. Merhaba Duygu Hanım;

    İnce dolgun kaş ekimi yapılabilir beğendiğiniz örnek kaş resimlerini ve yüzünüzün fotoğrafını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

   1. Havva Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için whatsappdan yüzünüzün fotoğrafını +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir ve size geri dönüş yapabiliriz.

   1. Rojda Hanım Merhaba;

    Kaş ekimi esnasında lokal anestesi verildiği için ağrız sızı olmaz 2 gün Türkiye’de kalmanız gerekmektedir. +90 0212 215 57 87 numaradan randevu alabilirsiniz.

  Sizin Yorumunuz