Kaş Ektirme İstanbul

Kaş Ekimi

Yüzün aurasını etkileyen kaşların önemi hem erkekler hem de kadınlar için oldukça büyüktür. Yüze karakteristik bir özellik kazandıran kaşlar, ilk izlenimde oldukça önemlidir. Kişinin genel yüz ifadesini etkileyen kaşlar zaman içerisinde dökülüp seyrelebilir. Kıl köklerinin zedelenmesi, genetik ve çevresel faktörler kaşların dökülmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda Flora Klinik’in kaş ekimi uygulaması ile tanışmalısınız. Kaşlarınıza eskisinden de güzel bir karakteristik veren kaş ekimi uzmanlarımız ile yüzünüzün çok daha canlı ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Yüzünüzün İfadesini Net Olarak Yansıtın

  Yüzünüzün ifadesini tam olarak yansıtmasına olanak sağlayan kaş ekimi uygulaması ile FUE tekniğini kullanıyoruz. Profesyonel bir yaklaşımla, kişiye özel olarak uyguladığımız kaş ekimi işlemlerine beklentileriniz ve yüzünüzün simetrisine uygun çözümlerle benzersiz yaklaşımlar sunuyoruz. Yüzünüzün karakteri için en uygun tasarımları yaparken kaşlarınız için kalıcı çözümler üreten Flora Klinik, öz güveninizi tazeleyen ve aynaya her baktığınızda memnun olmanızı sağlayan benzersiz uygulamalarla yaşamınıza değer katıyor. Yaş, saçkıran, tiroit bozukluğu gibi etkenlere bağlı olarak da meydana gelebilen kaş dökülmesi için kalıcı çözümler üreten Flora Klinik ile siz de kaşlarınızın doğal, karakteristik ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

  Birkaç Dakikada Yeni Kaşlara Sahip Olun

  Kaş ekimi işleminde ense kökünüzden alınan kıl kökleri kaşlarınıza entegre edilir. Kıl köklerinin nakliye edilmesinden önce kaş ekimi uzmanımız altın oran ile kaşlarınız için en doğru şekli belirler ve iki boyutlu olarak çizimini yapar. İki kaş arasındaki boşluklar ve kaşın uzunluğu belirlendikten sonra işlem aşamasına geçilir. Tek tek alınarak ekilen kaşlarınız FUE teknolojisinin uzmanlığı ile uzamaya başladıktan sonra dışarıdan ekim olduğu kesinlikle belli olmaz. Kaş ekimi tekniğinde kaşların ikiz değil, kardeş olduklarını unutmamalı ve kendinizi kaş ekimi uzmanlarımızın profesyonel ellerine bırakmalısınız.

  Lokal anestezi ile gerçekleştirdiğimiz kaş ekimi uygulaması ile hem beklentilerinizi dikkate alarak hem de altın orana uygun olarak kaş ekimi işlemini gerçekleştiririz. Lateral slit ile mikro kanallar açarak yerleştirdiğimiz yeni kaşlarınız kıl tekniğinde olduğu gibi boyama ve silinme gibi problemlerle karşı karşıya kalmaz. Ömürlük olarak kullanabileceğiniz kaşlarınızla öz güveniniz ve motivasyonunuz daima yüksek olacak!

  Kaş Ekimi Nedir

  Neden Yapılır?

  Kaşlar genellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte formunu kaybeder. Genç yaşlardaki yoğun kıl kökleri yaşın ilerlemesiyle birlikte seyrelmeye başlar. Ancak bazı durumlarda yaşla alakalı olmayan kaş dökülmesi sorunu yaşanabilir. Bunun kesin olarak neden kaynaklandığı bilinmemektedir. Ancak kıl köklerinde oluşan tahribatın bunda etkili olabileceği öngörülür. Kıl köklerine zarar verebilecek etkenlerin başında saçkıran ve tiroit bozuklukları gelir. Kaş dökülmesi kadın erkek herkes için önemli bir estetik sorundur. Erkeklerde erkeksi ifadeyi, kadınlarda ise kadınsı ifadeyi tamamlayan bir unsur olan kaşların her yaştaki etkisi farklıdır. Dökülen kaşlar için kaş kalemi kullanımı da doğallığı sağlamaktan uzaktır. Kaş ekimi ise buna kalıcı çözüm getirir.

  Hastalıklar dışında yanık ve yaralanma gibi etkenlerde kaşların dökülmesine, kaşlarda açık alan oluşmasına yol açabilir. Kaş ekimi hem tamamen dökülen, hem de seyrelen kaşlar için en iyi çözüm yoludur. Bu ekim sırasında en gelişmiş teknik olan FUE tekniği de kullanıldığından, yeniden estetik görünen kaşlara sahip olabilirsiniz. Ense bölgesinden alınan kıl kökleriyle harika görünen kaşlar oluşturulabilir. Kaş ekimi dış görünümü düzeltmenin yanında, kişinin psikolojik olarak ta kendini iyi hissetmesine yardımcı olur.

  Kaş Ekimi İstanbul

  Öncesinde

  Kaş ekiminden önce bu alanda deneyimli bir uzmandan destek almanız önemlidir. Kişinin kaşlarını değerlendiren kaş ekim uzmanı önce açısal olarak kişiye en yakışan kaş şeklini belirler. Bu aşamada saç hacmine göre kaş yoğunluğunun da nasıl olması gerektiğine karar verilir. Ayrıca iki kaşa arasındaki boşluklar ve iki kaşın uzunlukları belirlenir. Kaş ekimindeki işlemler kaş boyama, geçici dövme, kalıcı dövme gibi uygulamalara benzemez. Ekim sırasında kıl kökleri kaş bölgesine tek tek alınarak ekilir. Nakil edilen kıl kökleri FUE tekniğinin etkisiyle sonradan hiç belli olmaz. Kişi kendi doğal kaşları gibi ekilen kaşlarını kullanabilir.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kaş ekimi yaptırmak isteyen kişilerin bu kararını kesinleştirmesi üzerine kaşların yeni konumu için hazırlık çalışmaları yapılır. Kişinin isteğine bağlı olarak yapılan kaş ekimi, yine onun mutlu olacağı şekilde yapılır. Kalın kaş isteği, ince yaylı kaşlara sahip olma isteği gibi kişinin beklentilerini karşılanır. Ön hazırlıklar bitince lokal anestezik ilaçla kaş bölgesinde uyuşturma işlemi yapılır. Daha sonra kaş bölgesinde planlamaya uygun şekilde lateral slit ile mikro kanallar açılmaya başlanır.

  Açılan kanallara ense bölgesinden toplanan kıl kökleri tek tek dikilir. Bu bölge kaş yapısında bulunan kıl köklerinin yapısına uygundur. Bu yüzden kıl kökleri için ilk tercih bu bölgedir. Kıl kökleri alınırken kalınlığı 0,6-0,7 mm olan aletler kullanılmaktadır. Burada en önemli husus alınan kıl köklerinin hiç bekletilmeden kaş bölgesinde açılan kanallara ekilmesidir. Kıl kökleri toplanır ve bekletilirse işlevlerini kaybetme yani ölme riski vardır. Bu yüzden kaş ekimini bu alanda uzman bir doktor yapmalıdır. Kıl köklerinin alınması ve ekimi sırasında oldukça ince uçlu aletler kullanıldığı için kaş ekimi sonrasında görünürde herhangi bir iz kalmaz.

  Kaş ekimi yapılırken hem kaşların şeklini, hem de kaştaki kılların hangi sıklıkta olacağını kişinin kendi istekleri belirlemektedir. Bu yüzden ekim sırasında buna uygun bir planlamayla hareket edilir. Donör sahadan tek tek toplanan kıl kökleri açılarına da dikkat edilerek kaş bölgesine ekilir. Kaş ekiminde kıl kökleri için 25-30 derecelik ekim açısı uygundur. Bundan daha geniş açılarla ekim yapılırsa, işlem sonrası kaş kılları daha dik durur ve kişinin istediği gibi olmaz. Bu tür planlamalar kaş ekimi için önemlidir. Kaş ekiminin her aşaması birbirini tamamlar. Bunları hatasız bir şekilde ancak deneyimli bir uzman yapacaktır. Bu nedenle kaş ekimi merkezi ve doktoru seçerken özenli olmalısınız.

  Kaş ekiminde kaş dökülmesine yol açan etkene bağlı olarak, en uygun yöntem kullanılır. FUE tekniği kaş ekiminde en fazla kullanılan yöntemdir. Kaşlarda ortalama olarak 300-600 kıl kökü ekimiyle istenen görünüm elde edilebilir. Tabi bu kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Kaş kaybının derecesi kıl kökü ihtiyacını da ortaya çıkarır. Kaş ekimi yaklaşık 2-3 saat içinde tamamlanan bir uygulamadır. Hastalar konforlu bir şekilde bu süreyi geçirir ve yeni kaşlarına kavuşur.

  Kaş Ekimi Ameliyatı

  Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır?

  FUE yöntemiyle yapılan kaş ekiminde kulak arkasındaki ense bölgesinden alınan kıl köklerinin açısıyla ekim yapılacak kaş bölgesindeki kıl köklerinin çıkış açısı birbirinden farklıdır. Saç köklerinin çıkış açısı 45 derece olurken, kaşlarda bu ölçü daha dar yani 20 derece olur. Kaş ekimi yapılırken kaşların yapısına uygun ekim yapılmalıdır. Ayrıca kaş ekiminde kaşların anatomik yapısına uygun şekilde düz başlayarak, yanlara doğru kavisli olan bir çizgi üzerinde ekim yapılmalıdır. Bu çizgideki kıl köklerinin hepsi de aynı açıda olmaz. Kıl kökü ekilirken bulunduğu konuma uygun ekim açısı kullanılmalıdır. Bu yüzden kaş ekimi yapan uzmanın hem kıl köklerini ekerken, hem de kanalları açarken buna dikkat etmesi gerekir. Kaş ekiminden sonra kaşlar doğal görünümdeki gibi olmalıdır.

  Kaş Ekimi İstanbul

  Öncesi Sonrası

  Kaş ekiminde kıl kökleri yerine yerleştirildikten sonra ortalama 3 ay sonra çıkmaya başlar. Öncesinde her ekim işlemindeki gibi kıl köklerinde kırılma şeklinde dökülmeler olabilir. Kaşların yeni halini alması 7-12 ay içinde tamamlanır.

  İlk aşamada kaş kıllarının ve saç bölgesinden alınarak ekilen kılların uzama hızı farklı olduğu için, ekilen kıl köklerinde daha fazla uzama olur. Bu durum yaklaşık 15 günde bir kaşlar kısaltılarak düzeltilebilir. Kadınlar normalde de kaşlarını bu sürelere yakın zamanda düzeltirler. Bu nedenle bunun sorun olmadığını söyleyebiliriz. Aradan belli bir süre geçince yeni ekilen kıl kökleri de kaşlarla uyum sağlayacaktır. Daha önceki kaşlarınız gibi uzama hızı olacaktır. Özellikle ikinci yılda bunu yakalayabilirsiniz.

  FUE yöntemiyle kaş ekimi yapılması diğer yöntemler gibi tekrar tekrar yapılmaz. Bir kere yapıldığında kaşlar için kalıcı bir çözüm olur. Ekim yapılan kıl köklerinin de dış etkilerden olumsuz etkilenmesi doğal kaş kıllarıyla aynı orantıdadır.

  Kaş Ekimi İstanbul

  Gündelik yaşamda kaş alma kadınlar arasında yaygın bir işlemdir. Bu eylem bile kaşların zamanla incelmesinde etkili olur. Strese bağlı saç dökülmesi olduğu gibi kaşlarında bu sebepten dökülmesi normal kabul edilmelidir. Ancak her yaştan kadının sağlıklı görünen kaşlara sahip olması haktır. Güzellik kavramında kaşların etkisi fazla olduğu için, estetik alanda bu konuda da çalışmalar yapılmaktadır. Kaş ekimi bu konuda kaşların estetik görünüme kavuşmasını sağlayacak etkili bir operasyondur.

  Kaş yapısı üzerine toplumda değişik moda akımları oluyor. Özellikle son zamanlarda kalın kaş modasının gelmesi, ince kaşlara sahip olan kişiler için önemli bir sorundur. Kalın kaşlara sahip olmak için kalıcı makyaj, kaş kontürü gibi uygulamalarda vardır. Ancak bunlar pekte sağlıklı olmaz. Hem cildinize zarar verebilir, hem de sizler için uzun vadede daha masraflı olur.

  Kaş ekimi ile düzeltilebilen sorunlar nelerdir?

  Kaş ekimi yapılmasının en önemli nedeni kaşların dökülmesidir. Kaş dökülmesiyle seyrelen kaşlar eski formuna kaş ekimi ile kavuşturulur. Bunun dışında kaşlardaki yara izleri, dikiş izleri, ameliyattan kalan izlerde kaş ekimi sayesinde gizlenebilir. Özellikle çocukluk döneminde kaşından yaralanan bir kişiye bu uygulama harika bir çözüm olacaktır. Uygulamadan önce kaşların bir uzman tarafından detaylı olarak değerlendirilmesi ve kaş kıllarının sıklığının belirlenmesi gerekir. Bu şekilde yara izlerinin gizlenmesi daha kolay olur.

  Başarılı bir kaş ekimi nasıl oluyor?

  Kaş ekiminin başarısı için her şeyden önce kişinin istediği kaş şeklinin, daha önce sahip olduğu kaş şekli gibi olmalıdır. Kişinin istediği kaş şeklinin kalınlığı kendi saçlarının yapısına uygun olmalıdır. Seyrek saçları olan bir kişiye oldukça gür bir kaş yapmak yüzde pek güzel durmaz. Aynı şekilde gür saçlı kişide de seyrek kaşlar güzel durmaz. Bu dengenin iyi kurulması gerekir. Kaş ekiminde uzman olan kişi bu değerlendirmeyi en iyi şekilde yapacaktır. Hem kişinin yüzüne uyacak, hem de kalınlığıyla, kıllarının sıklığıyla, aynı zamanda kaş çizgisinin nasıl olacağı hakkında en iyi değerlendirmeyi yapacaktır. Kaşlar hakkındaki bu değerlendirme sırasında doktorun yanında kaş ekimi yaptıracak kişi de olmalıdır. Kaşların ekimden sonra nasıl görüneceği bilgisayar ortamında görüntülenerek kişinin de onayı alınmalıdır. Bu şekilde yapılan bir kaş ekimi başarılı bir çalışma olarak sonuç verecektir. Kişi yeni kaşlarından memnun olacaktır. Kişinin mutluluğu kaş ekiminin başarılı olduğunu gösteren bir kriterdir.

  Kaş ekimi için kullanılan FUE tekniğinin dezavantajları var mıdır?

  FUE tekniği ile yapılan kaş ekimi son derecede konforlu ve izsiz olur. Ancak bu teknik kullanıldığı zaman kaş ekiminin süresi FUT tekniğine nazaran biraz daha uzun sürer. Kaş ekimi normalde 1,5-2 saat içinde tamamlanır. Ekim sırasında FUE tekniği kullanıldığında bu süreye 15-20 dakika daha eklemek gerekir. Bunun sebebi FUE tekniğinde ekilecek kıl köklerinin tek tek donör sahadan ince uçlarla toplanmasıdır. Buna rağmen avantajları fazla olduğu için, günümüzde kaş ekimi için çoğunlukla bu yöntem kullanılır.

  Kaş ekiminin ardından kaşların uzama hızı aynı mı olur?

  Kaş ekimi yapıldıktan sonra ekilen kıl köklerinde birkaç hafta içinde dökülmeler olur. Bu beklenen bir sonuçtur. Bu aslında dökülme değil, kıl köklerinin kırılmasıdır. Kaşların uzaması yeni şekline gelmesi ise 6-12 ay içinde gerçekleşir. Ekimden sonraki kaş uzama hızı ilk yılda fazla olur. İlk yıldan sonra kaşların uzaması daha dengeli olur. Çünkü kaşlara ekilen kıl kökleri saçlar gibi hızlı uzar. Süre geçtikçe kıl kökleri yerine uyum sağladığı için, uzama hızı da normale döner.

  Ekilen kıl kökleri küser mi, kaşlarda yoğunluk nasıl olmalı?

  Kaş ekimiyle birlikte kıl köklerinin yerine alışma süreci başlar. Bu süreçte kıl köklerinin küsme riski vardır. Özellikle kıl kökleri toplandıktan sonra bekletilirse işlevlerini kaybedebilir. Kaşlardaki normal görünüm kıl yoğunluğunun iyi ayarlanmasıyla sağlanır. Ekim sırasında cm2 ye 60-70 kıl kökü ekilir, bunlar sağlıklı bir şekilde uzarsa, doğal görünümlü bir kaş oluşur. Eğer kaşlarda küsme sorunu yaşanırsa, bir yıl sonra kaşların durumuna bakılır ve gerekirse kaşları sıklaştırmak için yeni bir ekim işlemi yapılabilir. Bu yüzden başlangıçta iyi bir planlama ile kaş ekimi yapılması önemlidir.

  Kaş Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

  Çoğu kadınlar yönelik olarak yapılan kaş ekimi ameliyatı doktor kontrolünde (plastik cerrah ve dermatolog gibi uzmanların denetimi altında) yapılması gerekir fiyat tamamen kişiden alınan greft sayısına göre belirlenmektedir.

  Kaş Ektirme Sıkca Sorulan Sorular

  Kaş ekimi kaş ekimi nasıl yapılıyor kalıcı bir ameliyat mı ?

  Kaş ekimi sonrasında ekilen kıl köklerinde dökülme olmaz. Zaten ense bölgesindeki kıl kökleri genetik olarak dökülmez. Bu işlemin yeniden yapılması sadece kişinin isteğiyle olabilir. Yeni kaş şekli bir yılda formunu bulduktan sonra, kişi isterse biraz daha yoğun kaş sahibi olmak isteyebilir. Ama bunun da abartılmaması gerekir. Saçların yoğunluğuna, kişinin yüzünde yakışacak şekilde kaş şekli olmalıdır. Cildin fazla ekilen kıl kökünü kaldıramayacağı da dikkate alınmalıdır.

  Kimlere kaş ekimi yapılır?

  Kadınlar kaş ekimine yoğun ilgi göstermektedir. Kadınlar görsel güzelliğe daha fazla önem vermektedir. Kaşların da yüz güzelliğinde ne kadar önemli olduğunu bilirler. Bu yüzden seyrekleşen kaşlar için, toplumda etkili olan kalın kaş modası için, hastalık ve yaralanma gibi sebeplerle kaşlarında açık alanlar oluşanlar kaş ekimi yaptırmak ister. Ayrıca kaşlarına kalıcı olarak istedikleri şekli vermek isteyenlerde kaş ekimi yaptırmak isteyenlerin başında gelir.

  Kaş ekimi iz bırakan bir uygulama mıdır?

  Kaş ekiminde kullanılabilecek iki teknik vardır. Bunlar saç ekimi içinde kullanılan yöntemlerdir. FUT ve FUE yöntemleri arasında sadece kıl köklerinin alınmasında fark vardır. Ancak bu fark bile hastalara olumlu bir etki yapar. Çünkü genellikle kaş ekimi için kullanılan FUE tekniğinde kesi yapılmaz. Bu yüzden hastalarda kaş ekimi iz bırakan bir uygulama değildir. Kıl kökleri kesi yapılmadan tek tek alınır ve kaş bölgesine ekilir. Kıl köklerinin alındığı yerde de, ekildiği yerde de iz kalma sorunu olmaz. İlk aşamada beyaz noktacık şeklindeki izler kısa sürede etkisini yitirir.

  Kaş ekimi nasıl yapılır, acı duyulur mu?

  Enseden alınan kıl köklerinin kaş bölgesine nakil yapılmasıyla gerçekleşen kaş ekimi, son yıllarda oldukça rağbet gören bir uygulamadır. Kişiye özel yapılan planlamayla kıl köklerinin uygun açılarla ve kaşlara uyum sağlayacak yönde ekilmesi gerekir. Kaş ekimi yapılacak kişilere önce lokal anestezi yapılır. Ekim sırasında FUE tekniği de kullanıldığından, herhangi bir bölgede kesi yapılmaz. Hastalar acı duymadan kaş ekimi tamamlanmış olur.

  6 Hasta Yorumu
   1. Merhaba Duygu Hanım;

    İnce dolgun kaş ekimi yapılabilir beğendiğiniz örnek kaş resimlerini ve yüzünüzün fotoğrafını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderirseniz size yardımcı olabiliriz.

   1. Havva Hanım Merhaba;

    Fiyat verebilmemiz için whatsappdan yüzünüzün fotoğrafını +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir ve size geri dönüş yapabiliriz.

   1. Rojda Hanım Merhaba;

    Kaş ekimi esnasında lokal anestesi verildiği için ağrız sızı olmaz 2 gün Türkiye’de kalmanız gerekmektedir. +90 0212 215 57 87 numaradan randevu alabilirsiniz.

  Sizin Yorumunuz