Skip links
Karın kası estetiği

Karın Kası Estetiği

  Karın kası estetiği daha belirgin kaslara sahip olmak isteyenlerin tercihidir. Karın kasına sahip olmak zaman alıcı ve zahmetli bir iştir. Gelişen tıbbi teknoloji sayesinde arzu edilen karın kaslarına ulaşmak kolaylaşmıştır.

  Karın kası estetiği erkeklerde six pack, kadınlarda ise two pack olarak adlandırılır. Daha belirgin bir karın kası oluşturmak için gerçekleştirilir. Ancak tedaviyi olduktan sonra sağlıklı bir yaşam tarzı şarttır.

  Karın kası estetiği ne demek?

  Karın kası estetiği genel olarak six pack kası olarak adlandırılan kasın görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan bir prosedürdür. Uygulanacak prosedürler ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki farklı kısma ayrılır.

  Ameliyatlı karın kası tedavisinde liposuction uygulanır. Liposuction tedavisinde paslanmaz çelik bir tüp kullanılır. Çelik tüp sayesinde rektus abdominis kasını ortaya çıkarmak için karın bölgesindeki yağlar alınır.

  Ameliyatla karın kası (six pack) nasıl yapılır?

  Ameliyatla karın kası oluşturulma işleminde liposuction yöntemi kullanılır. Yöntem dahilinde karın bölgesindeki fazla yağ çıkarılır ve kaslar daha belirgin hale getirilir. Cerrahi bir müdahale olduğundan anestezi gereklidir.

  • Genel danışma: İlk olarak doktorunuzla fikir alışverişinde bulunmanız gerekir. Doktorunuz genel sağlık durumunuzu ve yağ miktarınızı değerlendirir. Aynı zamanda tedaviye uygunluğunuzu kontrol eder.
  • Ameliyata hazırlık: Ameliyata başlamadan önce bir süre aç kalmanız ve ilaç kullanmamanız gerekir. Ek olarak doktorunuz sizden ameliyat öncesinde belirli bir süre sigara içmemenizi talep edebilir.
  • Anestezinin yapılması: Ameliyatla karın kası oluşturma işlemi genel anestezi altında yapılır. Ameliyat öncesinde uygun miktarda narkoz ile uyutulursunuz. Böylece acı ve ağrı hissetmezsiniz.
  • Liposuction uygulaması: Doktorunuz karın bölgesinde küçük kesiler oluşturur ve kanül adı verilen tüpleri yerleştirir. Tüpler bir emme cihazına bağlanır. Ardından karın bölgesindeki yağ emilir.
  • İyileşme süreci: Ameliyattan bir süre sonra narkozun etkisi ortadan kalkar ve ayırılırsınız. Ayıldığınız andan itibaren biraz ağrı hissedebilirsiniz. Doktorunuz ağrı kesici kullanmanızı tavsiye edebilir.

  İyileşme süreci başlar başlamaz karşılaştığınız dikkate değer durumları kontrol altında tutmalısınız. Bir süre standart giysilerden farklı kıyafetler giymelisiniz. Aynı zamanda sürekli doktorunuzla iletişim halinde olmalısınız.

  Karın kası estetiği kalıcı mıdır?

  Karın kası estetiği kalıcı değildir. Six pack estetiği yaptırdıktan sonra sonuçlar sağlık durumunuza ve yaşantınıza göre değişiklik gösterir. Eğer spor yapmazsanız ve kötü beslenirseniz karın kaslarınız normale döner.

  Liposuction yağ hücrelerini ortadan kaldırır. Yağ alımını sürdürmeniz durumunda six pack kaslarınızı kaybetmiş olursunuz. Ayrıca yaşınız ilerledikçe cildiniz esnekliğini kaybeder ve six pack görünümü etkilenebilir.

  Karın kası estetiği

  Karın kası ameliyatı

  Six pack estetiği kimlere yapılır?

  Six pack estetiği fiziksel olarak iyi durumda olan kişilere yapılır. Aynı zamanda kişinin karın bölgesinde yağlanma çok fazla olmamalıdır. Aşırı kilolu olan kişilere yapıldığında işlem istenilen sonucu veremeyebilir.

  Six pack estetiği kilo verme amacıyla yapılamaz ve hedefi bu değildir. Düzenli egzersiz yapmaya devam edebilecek kişiler için idealdir. Bu sebeple tedavi öncesinde tedaviye uygunluk değerlendirmesi yapılır.

  Eğer liposuction tedavisine engel bir hastalığınız veya sağlık probleminiz varsa karın kası ameliyatından faydalanmanız mümkün değildir. Çünkü belirli hastalıklar iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilirler.

  Six pack etkisini ne zaman görebilirim?

  Six pack etkisini karın kası ameliyatı tamamlandıktan hemen sonra görebilirsiniz. Ancak ameliyat sonrasında oluşabilen şişlik ve morluk gibi yan etkilerin ortadan kalkması vücut yapınıza göre birkaç hafta sürebilir.

  Baklava dilimi estetiği olarak adlandırılabilen bu tedavi yönteminden alınacak verim yaşam alışkanlıklarınıza bağlıdır. Kötü alışkanlıkları bırakmalı, spor yapmaya devam etmeli ve sabırlı olmalısınız.

  En başından itibaren bu estetik çözümünün normal yollarla kas geliştirmeye benzemeyeceğini bilmelisiniz. Eğer kendinize bakmazsanız çok kısa süre içerisinde eski halinize dönmeniz söz konusu olabilir.

  Karın kası estetiği fiyatları nedir?

  2024 yılının Ocak ayı itibariyle karı kası estetiğinin ortalama fiyatı 60.000 TL ile 85.000 TL arasında değişkendir. Kişinin vücudu detaylı incelenmeden herhangi bir net fiyat değerlendirmesi yapmak mümkün değildir.

  Karın kası estetiği ameliyatının ücreti kampanyalara, doktorun deneyimine ve tedavi sürecine bağlı olarak değişebilir. Kısaca belirtmek gerekirse kişinin genel sağlığı ne kadar kötüyse fiyat bir o kadar artış gösterir.

  Karın kası ameliyatı deneyimli bir doktora yaptırmanız gerekir. Flora Klinik’te titiz ve uzman hekimler size yardımcı olmak için hazırlar. Karın kası estetiğinde net fiyat bilgisi için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp