1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Karın Germe
İstanbul Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe

Karın germe, karın bölgesinde yağ fazlalığı, aşırı kilo alıp – verme, sarkıklık, deri fazlalığı, kas deformasyonu ve benzer sorunları olanalar için uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir. Karın estetiği ve göbek estetiği operasyonları arasında yaygın olarak tercih edilen ve en etkili operasyon türlerinden olan karın germe operasyonu, hem erkekler hem de kadınlar için başarılı sonuçlar vermektedir. Tıpta “Abdominoplasty” adıyla da anılan karın estetiği ile ilgili tüm bilgileri sizin için özel olarak hazırlanmış maddeler eşliğinde inceleyebilirsiniz.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Karın Germe (Abdominoplasty)

  Nasıl Yapılır Nedir?

  Karın germe veya Abdominoplasti, karın bölgesini daha ince, sağlıklı ve daha sağlam hale getirmek  için uygulanan cerrahi bir operasyondur. 

  Hamilelik ile birlikte karın bölgesindeki kaslar ve derinin eski haline dönmesi zorlaşır. Bununla birlikte karın bölgesinde sarkmalar, deformasyonlar ve kırışıklıklar meydana gelir. Karın bölgesindeki yağ dokusunun birden fazla hamilelik yapmış kişilerde zayıflaması eski görünüme kavuşmasında karın germe operasyonları ile mümkündür. 

  Genellikle 35 yaş sonrasında görülen; hareketsiz yaşam, yoğun alkol tüketimi, obezite, hızlı kilo alımı ardından hızlı kilo kaybı ya da anatomik yapı gibi sebeplere bağlı olarak karın sarkması ortaya çıkabilir. Bu gelişmeler sonucunda karın bölgesinde sarkmalar, buruşmalar, cilt yüzeyinde gözle görünür çatlaklar ve kırışmalar, orantısız görünüme sahip olan yağ dokusu, deforme olmuş kaslar oluşması kaçınılmazdır.

  Özellikle kadınlarda, hamilelik sırasında rahim kasları en üst sınırlarına kadar gevşer ve rahimde büyüme gerçekleşir. Dolayısıyla hamilelik sebebiyle gerçekleşmesi zorunlu olan sağlıklı ya da sağlıksız kilo artışı sonrası, doğum yapmak da karın sarkmasının başlıca sebeplerindendir. Özellikle ikinci ve üçüncü doğum sonrasında sarkmalar gözle görülmek istenmeyecek boyutlara ulaşabilir.

  Bu durumda başvurulacak en uygun operasyonlardan biri olan karın germe operasyonu, kütlesel sarkmaların estetik müdahaleler sonucunda toparlanmasını, deride meydana gelen kırışıklıkların ve deri sarkmalarının giderilmesini, karında meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesini sağlayan cerrahi operasyona denir.

  Karın Germe Operasyonu Neden Yapılır ?

  • Karın bölgenin yağlanması ve sarkması
  • Karın bölgesinde çatlak oluşumu,
  • Karın bölgesinde oluşan cilt sarkmaları,
  • Kilo sebebiyle aşırı yağlı dokunun sarkmaya ve kötü görünüme sebep olması,
  • Karında bulunan doğal bölgesel bozukluklar,
  • Göbek deliğinin biçimsiz olması (göbek deliği operasyonu),
  • Kişisel bakım ve sağlıklı yaşam,
  • Beden güzelliğinin korunması,
  • Yaş sebebiyle oluşan karın bölgesi gevşemesi, kırışıklığı ya da sarkması.
  • Kıyafet bedenini küçültülmek istenmesi,
  • Kıyafetlerin görünüşünden şikayetçi olmak.

  Karın germe ameliyatı nasıl yapılır ?

  Karın germe ameliyatı derinin alınacağı bölge, sarkma düzeltme ve diğer şeyler ilgili hekimin detaylı muayenesi ve radyolojik tarama sonrasında detaylı bir inceleme ardından karar verilir. Sezeryan izi olarak adlandırılan bölgeden itibaren çizilir ve göbek deliği kısmından yukarıda olan deri aşağıya çekilerek gerilir. Göbek deliği vücudun normal konumunda yer alması için tekrar oluşturulur.

  • Karın germe operasyonu, öncelikle estetik cerrahın muayeneleri ve radyolojik görüntülerin incelenmesi sonucunda yapılır.
  • Operasyonda uygulanacak tekniğe de yine aynı bilgiler ışığında karar verilir.
  • Muayeneler sonucunda operasyona alınacak kişinin, karın bölgesinde bulunan sarkmış deri alınır.
  • Operasyon genel anestezi uygulamasıyla yapılır.
  • Sarkma problemiyle birlikte yağlanma sorunu da olan kişiler için ise ek olarak liposuction yöntemi de uygulanır.
  • Operasyon sonucunda sarkma ve gevşeme yaşanmış olan bölgeler, karın bölgesinin yan kısımlarına ve aşağı doğru gerdirilir.
  • Ameliyat sırasında karın bölgesine, sıkılaştırıcı etkisi olan dikişler atılır. Bu dikişler sonucunda karın kasları eski haline kavuşur ve daha sıkı kaslar elde edilir.
  • Karın germe operasyonu sonucunda vücutta ameliyat izi gözlemlenmez. Bunun sebebi, hekimlerin estetik dikiş yöntemi kullanmasıdır. Estetik dikişler, ameliyat sonrasında iz bırakmaz. Ancak bu durum, cilt özelliklerine ve yaş faktörüne bağlı olarak değişebilir.
  • Operasyon sonucunda deri yüzeyinde bulunan çatlaklar da giderilmiş olur. Detaylı operasyon bilgisini muayeneler sırasında hekiminizden öğrenebilirsiniz.
  • Sigara kullanan kişilerin ameliyattan 2 hafta öncesinde sigara içmeyi kesmesi tavsiye edilmektedir. Ameliyat süreci ve sonrası bol oksijene ihtiyaç duyulan bir süreçtir.

  Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

  • Bir veya birden fazla doğum süreci yaşamış olan kadınlar,
  • Kilo problemi yaşayan kadın ya da erkekler,
  • Sportif faaliyetler sonucunda sıkılaştırmada başarılı olamayanlar,
  • Göbek sarkması yaşayan ve rahatsızlık duyan erkekler,
  • Obez hastaları,
  • Spor yapamayan kişiler,
  • Fit ve zarif görünmeyi önemseyen kişiler,
  • Vücut görüntüsünden hoşlanmayan bireyler,
  • Karın bölgesinde yoğun yağlanma problemi olanlar,
  • Sağlık ve yaş durumu operasyona müsait olanlar.
  • Estetik operasyonlarda yaş sınırı düşmüş olsa da genel olarak tavsiye edilen yaş sınırı 18’dir.
  • Kısaca karın bölgesiyle ilgili problemi olan herkes, karın germe operasyonu yaptırabilir.
  Karın Germe

  Ameliyat Ne Kadar Sürer?

  Karın germe operasyonunun süresi, vücut yapısı ve estetik yapılacak olan bölgedeki problemin büyüklüğüne göre değişebilir. Sarkmaların boyutu, yoğunluğu gibi sebepler ameliyat süresini etkiler. Ancak genel olarak belirtilen zaman dilimi 3 ya da 3.5 saat olarak bildirilir. Uzayan operasyonların ise farklı bir problem olmadığı takdirde, yarım saat ya da 1 saat gibi süreler içerisinde bittiği bilinir. Karın germe operasyonu oldukça basit bir operasyondur. Ancak operasyon geçiren kişiler, kontrol amacıyla bir ya da iki gün yatış süreci yaşar. Bazı olağandışı durumlarda bu süre uzayabilir.

  Karın Germe Ameliyatı

  Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

  Ameliyat sonrasında genellikle, operasyonun başarısını desteklemek amacıyla ve hastanın rahatlığı için hastalara özel bir korse önerilir. Korsenin giyilme süreci yaklaşık bir aydır. Bir ay sonrasında korse çıkarılır ve ameliyat başarısı artırılmış olur. Korsenin çıkarılma süresi bazı hekimlerin tavsiyelerine göre değişebilir. Kimi durumlarda 3 haftada çıkabilen korse bazen 6 hafta ve daha uzun sürelerde de kullanılabilir. Ameliyat sonrası dikişler için yapılan pansumanlar, hemşireler yardımıyla yenilenmeli ve temizlenmelidir.

  Ameliyat sonrasında oluşan dikiş izlerinin genellikle bikini bölgesinde gizlendiği de bildirilmektedir. İzlerin zamanla cilt tonuna yaklaşması ise görünürlüğünü zamanla azaltır. Dolayısıyla dikiş izlerinin kişilerde herhangi bir rahatsızlık oluşturduğu söylenemez. Ameliyatın ardından 3 gün sonra kişisel temizlik işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Operasyondan sonra tekrar doğum yapmak isteyen kişiler, bir yıl sonra yeniden doğum yapabilir. Son olarak yurt dışından Türkiye’ye gelerek operasyon gerçekleştirmek isteyen kişiler, yaklaşık bir hafta içerisinde ülkesine geri dönüş yapabilir.

  Karın Germe

  Riskli midir?

  Ameliyatların her birinde mutlaka risk faktörleri bulunur. Buna rağmen karın germe operasyonlarının yüksek riskli operasyonlar arasında değerlendirilmediği bilinir. Ancak daha önce karın bölgesinden herhangi bir operasyon geçirmiş olan kişiler, çeşitli tahliller ve testlerden geçirildikten sonra operasyona alınabilir. Fıtık problemi olan kişiler de ultrason, tomografi gibi cihazlar eşliğinde kontrol edilir. Bu kişilerin karın germe operasyonu yaptırıp yaptıramayacağı, testler sonucunda plastik cerrah tarafından belirlenecektir.

  Karın Germe

  Karın germe ameliyatı sonrası komplikasyonlar

  Karın germe yağ aldırma operasyonları, kesikler ve dikişler gibi ciddi müdahalelerin yapıldığı operasyonlardır. Operasyonun kapsamı ve uygulama alanının yoğunluğuna göre acı ve ağrı boyutları değişebilir. Ancak yaş, cilt yapısı ve cilt sağlığı gibi faktörlere bağlı olarak ve kişilerin bağışıklık direncine bağlı olarak iyileşme süreci uzayabilir veya kısalabilir. Kolay bir ameliyat olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen karın germe ameliyatı sonrasında, doktorunuzun uyarı ve talimatlarına uyduğunuz sürece, katlanılması güç ağrı ya da acılarla karşılaşmanız güçtür.

  Doktorunuz söylediği kriterlere dikkat edilirse ameliyat sonrası komplikasyonlar düşüktür.

  Karın Germe Fiyatları

  Fiyatlar Neye Göre Belirlenir ?

  Karın germe operasyonu fiyatları, kişilerin estetik ihtiyaç seviyesine göre farklılık gösterebilir. Örneğin, karın bölgesindeki sarkma oranı az olan kişiler, oldukça küçük bir operasyon olan mini karın germe operasyonuna alınır. Karın bölgesinde köklü bir değişime ihtiyaç duyanlar, kırışıklıkların yok olmasına ve pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olmak isteyenler, ameliyatın yaratacağı ufak sorunları göz ardı edebilir.

  Yaklaşık 10-14 gün içerisinde dikiş izlerinin de iyileşmesi sonucunda, operasyondan verimli sonuçlar alınabilir. Karın germe operasyonunun fiyatları, operasyonun türüne göre de değişebilir. Örneğin, tam karın germe operasyonuyla, mini karın germe operasyonu arasında fiyat farklılığı gözlemlenebilir.

  Flora Klinik plastik cerrahi uzmanları ve ekipleriyle birlikte, ayrıca son teknolojinin kullanıldığı ekipmanlarıyla başvuracağınız en güvenilir merkezlerden biridir. Konuyla ilgili merak ettikleriniz için bize ulaşabilir, bu önemli operasyonu uzman yardımı alarak gerçekleştirebilirsiniz.

  İstanbul'da Karın Germe Ameliyatı

  Yurtdışı Hastalarımız

  Karın germe ameliyatı düşünen Almanya, Hollanda, İsveç, İsviçre, İngiltere ve tüm dünyada gelen hastalarımız için otel ve transfer maliyetleri biz karşılıyoruz ve tüm operasyon süreçlerini biz yönetiyoruz. Karın gerdirme ameliyatı için minimum 1 hafta kalmanız gerekmektedir detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

  Sıkca Sorulan Sorular

  Karın germe ameliyatı olan kişi hamile kalıp, doğum yapabilir mi?

  Hamilelik ve doğum karın bölgesinin deformasyonuna neden olan etkenlerdir. Karın germe operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin 1-2 yıllık süreçte hamile kalmayı planlaması halinde, karın germe ertelenmelidir. Bu estetik uygulamanın doğumdan sonra yapılması daha uygundur. Bu yeni oluşacak karın deformasyonlarının da önüne geçecektir. Hastaların karın germe sonrasında normalde doğum yapmalarının sakıncası yoktur. Ancak karın germe ile yapılan işlemler doğumla etkisini yitirecektir.

  Karın germe sonrası ne zaman işbaşı yapılabilir?

  Herkes için iyileşme süreci farklı olarak işler. Kişilerin olduğu ameliyat aynı bile olsa, aynı cilt ve şekil bozukluğu olsa iyileşme süreci farklı olur. Karın germe sonrası hastaların zaten 8-10 gün kadar yatak istirahatine ihtiyacı olur. Çalışanların işbaşı yapmaları konusunda da bir genelleme yapılması hata olur. Hastaların iyileşme durumuna göre doktor tavsiyesine uymaları daha uygun olacaktır. Bazı hastalar bir hafta sonra, bazıları da 10 günden sonra işbaşı yapabiliyor.

  Karın germe ameliyatı olanlar bikini giyebilir mi?

  Karın germe operasyonunda açılan kesi yeri bikini bölgesi içinde kalır. Bu bölgede oluşan yara izi iyileşme süresinde pembe kırmızı renkte olur. Her geçen gün rengi cilt rengine adapte olmaya başlar. Bunun içinde en az 6 ay kadar geçmesi beklenir. Bu süreçten sonra hastalar rahatlıkla bikini giyebilir.

  Karın germe sonrasında korse kullanımı neden gerekli?

  Hastalar karın germe ameliyatı olduktan sonra odasına çıkarılır. Burada karın bölgesini koruyacak özel bir korse giydirilir. Korse giyildiği birkaç hafta boyunca iyileşmeyi hızlandıracak önemli bir unsurdur. Ayrıca karın germe operasyonun başarına da olumlu etki yapar. Banyo yaparken korseyi nasıl kullanmanız gerektiği hakkında da doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Bu özel korse kullanılmadığında, karın germe ameliyatının başarı da olumsuz etkilenir.

  Karın germe ameliyatı kaç günde iyileşir?

  Karın germe ameliyatı hastanın koşullarına bağlı olarak değişir fakat hastahaneden taburcu süresi 1-2 gün arasında değişmektedir. 

  Karın Germe ameliyatı nasıl oluyor?

  Karın germe operasyonunda derinin alınacağı bölge, sarkma düzeltme ve diğer şeyler ilgili hekimin detaylı muayenesi ve radyolojik tarama sonrasında detaylı bir inceleme ardından karar verilir.

  Karın germe ameliyatı ağrılı mı?

  Karın germe ameliyatları söylendiği gibi ağrılı operasyonlar değildir. Lokal anastezi sayesinde 10 saate kadar karın çevresinde ağrı duyulmamaktadır. İyilişme süresininde kısalığı bir estetik operasyonu acısız ve hızlı şekilde tamamlamanızı sağlıyor.

  Karın germe ameliyatından sonra şişlik ne zaman geçer?

  Karın germe ameliyatından sonra oluşan şişlik 1-2 hafta sonra geçmektedir.  4 – 6 hafta içerisinde de ameliyat sonuçlarını gözle görülür şekilde değiştiğini söyleyebiliriz. 1 ila 1 buçuk yıl arasında da karın bölgesinin istenen son haline geldiği söylenebilir. 

  Karın germe ameliyatından sonra kilo verilir mi?

  Karın germe ameliyatından sonra kilo alma veya verme gibi bir durum söz konusu değildir. Normal şekilde kilo da alabilir veya verebilirsiniz. Ameliyatın böyle bir etkisi bulunmamaktadır. 

  Mini karın germe nedir?

  Karın germe ameliyatından daha sınırlı bir ameliyattır. Göbek deliği yer değiştirmez ve karın çevresinde kesik abdominoplasti ameliyatına göre daha küçüktür. Göbek çevresinde ve göbek deliğine mini karın germe operasyonlarında işlem yapılmaz. 

  32 Hasta Yorumu
   1. Merhaba Birsen Hanım;

    Fazla kilo verdiyseniz deri sarkması olabilir detaylı bilgi verebilmem için karın bölgenizin whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  1. Zana Diyar

   Fransada yasiyorum hocam 1 yıl önce sezeryan ile dogum yaptım karnımda sarkma olstu bu ameliyatı olmak istiyorum

  2. döndü öztürk

   hocam iyi gunler fiyat bilgisi alabilirmiyim lipomatik yaptirinca karin germe ameliyatina gerek oluyormu veya sadece karin germe ameliyati yeterli oluyomu bu ameliyata yag aliyomusunuz ?

  3. Ilk

   Merhaba
   Ben 1 senenin icinde 60kg Atdim
   Simdi 120kg ve 1,55 Boyum Karin, bel, gögüz ve Kol bölgesinde cok sarkma var . Benim sorum önce Yag aldirmak sonra germe Olur mu?

  4. Kader

   Merhaba hocam karin bolgesi yaglarimi aldirmak istiyorum ayni zamanda gerdirmek 4 sezaryan dogum yaptim riskli olurmu

  5. Atacan

   Merhaba Hocam,

   Almanyada yasiyorum ve karin germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. 20 yasindayim boyum 195 ve kilom 92kg. Uzun bir kilo verme sürecinden sonra karnımdaki fazla deri beni rahatsız ediyor. Acaba karin germe ameliyatın fiyatını öğrenebilir miyim?

  6. Serpıl

   Merhaba hocam ben ıkı yıl once karın germe amelyatı oldum ama ıstedım gıbı olmadı tekrar ola bılırmıyım sızın yanınızda olurmu hocam

  7. Hulya

   Merhaba hocam ben combine fiyatlarınızı ogrenebilirmiyim mide küçültme ameliyatı oldum 2017 de heryerin sarktı karın göğüs bacak kol

  8. Esma cevık

   Merhabalar,
   Ikı sezeryan , bır apantıst amelıyatı oldum. Sağ karın bölge tarafında kasığa doğru bir batma var. Bunun nedenı bir operasyonla sonuçlanacaksa karın gerdirme ile birlikte olması mümkünmü? 1.50 boyunda 63 kilo 1978 doğumluyum.En son sezeryanım 2014 yılında.
   Esma çevik

  Sizin Yorumunuz