Skip links

Karın Germe Ameliyatı

  Abdominoplasti olarak da isimlendirilen karın germe ameliyatı, abdomen (karın) bölgesindeki fazla yağ ve cilt dokularının alındığı bir estetik operasyondur. Bu operasyon sayesinde bireylerde zaman içerisinde gözlenebilen karın sarkıklığı gibi problemlere çözüm sunulur.

  Etkili sonuçlar için ise kişiler tarafından sürecin tam olarak anlaşılması ve tedavinin deneyimli bir kadro tarafından uygulanması önem taşır. Karın germe ameliyatı konusunda detaylı bilgiye, yazının devamını takip ederek ulaşabilirsiniz.

  Karın Germe Ameliyatı Nedir?

  Tıbbi ismi abdominoplasti olan karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki aşırı yağ ve deri dokularının alınarak yeniden biçimlendirildiği bir prosedürdür. Estetik cerrahi niteliğindeki bu işlem ile karın bölgesindeki sarkıklık, buruşukluk ve çatlak görünümlerinin giderilmesi hedeflenir. Bu amaçla, vücudun anatomik yapısı ile uyumlu bir şekilde fazla yağlar ve deriler çıkarılır.

  Kaslar ve bağ dokusu normal hatlarına oturtularak karın görünümü düzleştirilir. Karın germe ameliyatından beklenen sonuçların alınabilmesi için ise hekimin bu alandaki deneyimi ve uzmanlığı önemlidir. Hekiminiz, abdominoplasti ameliyatı öncesindeki ve sonrasındaki tüm aşamalar konusunda sizi doğru şekilde yönlendirerek başarılı sonuçlar almanıza katkıda bulunabilir.

  Karın Germe Ameliyatı Nedir

  Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Karın germe ameliyatı, özellikle hamilelik veya aşırı kilo alımı gibi karında şekil değişikliğine sebep olan durumların ardından tercih edilen bir işlemdir. Hamilelik döneminde anne vücudu, bebeğin gelişimi ile uyumlu bir biçimde form kazanır. Karın bölgesinde bulunan cilt ve yağ dokuları da yeni forma uygun olarak şekillenir. Bu dönemde fazlalaşan cilt ve yağ dokularının, doğum sonrasında eski hallerine dönmeleri için süre gerekir.

  Bazı bireylerde ise belli miktarlarda sarkıklık, buruşukluk gibi oluşumların uzun süreler boyunca devam ettiği gözlenebilir. Özellikle eskiden obeziteye sahip olan ve tedavinin ardından sağlıklı kilolarına erişen kişilerde, bahsedilen sarkıklık ve buruşukluk gibi fazla doku sebebiyle oluşan tablolar daha belirgin biçimde görülebilir. Karın germe ameliyatı ise aşırı dokunun alınarak karnın doğal ve eski görünümüne döndürülmesini hedefler. Hem kadınlar hem de erkeklerde yapılan bu işlem için uygun bireylerde aranan bazı özellikler ise şunlardır:

  • Genel sağlık durumunun elverişliliği
  • Sabit kilo (hedef kilolarına ulaşan ve tedavi sonrasında daha çok kilo almayı-vermeyi planlamayan bireyler)
  • Sigara tüketilmemesi
  Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

  Abdominoplasti operasyonundan kaçınılması gereken durumlar ise aşağıdaki gibidir:

  • İşlem sonrasındaki yakın dönemde hamilelik veya kilo değişimi planları bulunan bireylerin karın germe ameliyatı için beklemeleri daha uygun olabilir. Abdominoplasti sırasında düzeltilen karın duvarı, hamilelik ve belirgin kilo değişimi sonrasında yeniden bozulabildiğinden ötürü ek operasyonlara ihtiyaç duyulabilir.
  • Her cerrahi işlemde olduğu gibi abdominoplasti için de belli oranda yara oluşumu söz konusudur. Cerrahi yara izleri, zaman içerisinde iyileşerek kozmetik açıdan genellikle rahatsız etmeyen bir görünüm alır. Diyabet gibi bazı kronik rahatsızlıklarda ve sigara kullanımında ise yara iyileşmesi bozulur. Diyabeti olan veya aşırı sigara tüketimi olan bireylerin, herhangi bir cerrahi operasyon öncesinde hekimlerine bu konu hakkında danışmaları önerilir.

  Karın germe ameliyatı için uygun olup olmadığınız konusundaki en doğru karara hekiminiz ile birlikte varabilirsiniz. Doktorunuz, detaylı muayeneler ve görüşmeler sayesinde kişisel sağlık profilinizi belirleyerek abdominoplasti ve diğer estetik prosedürler için uygunluğunuzu değerlendirebilir.

  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatı öncesinde hekiminiz, size uygun bir plan oluşturur. Bu sayede, operasyon sırasında ne tür tekniklerin kullanıldığına ilişkin bir program hazırlanabilir.

  Karın germe işlemi kişisel özelliklere ve beklentilere göre farklı teknikler uygulanarak gerçekleştirilebilir. Operasyon sırasında çıkarılan yağ ve deri dokusu miktarı, açılan kesi (insizyon) hattının genişliğini etkiler. Dolayısıyla ne kadar doku alınması ve açılan insizyonların hangi sınırlarda tutulması gerektiği gibi konular ameliyat öncesindeki görüşmeler esnasında kararlaştırılır.

  Abdominoplasti operasyonu öncesindeki birkaç gün boyunca doktorunuz, herhangi bir ilaç kullanıyorsanız bunları düzenler ve sigara alışkanlığınızı kesmenizi ister. Bu sayede işlem sonucunda hızlı bir yara iyileşmesine imkan sağlanır. Ameliyat tarihinde ise operasyon sırasında ağrı ve acı duyumlarının ortadan kaldırılması amacıyla genel anestezi uygulanır. Böylece tüm prosedür boyunca uyursunuz ve cerrahi işlemleri hatırlamazsınız.

  Planlanan tekniğe uygun şekilde abdominoplasti operasyonu gerçekleştirilir. Gerek görülen durumlarda liposuction işlemi de birlikte yapılabilir. Tüm prosedürler tamamlandıktan sonra ameliyat bölgesine dren yerleştirilir ve insizyon hattı dikilerek kapatılır.

  Pansuman ile dış ortam teması engellenir. Dren, işlem sonrasında belli bir süre boyunca vücut içerisinde kalır. Bunun sebebi, operasyon alanındaki fazla kan ve sıvıların tam olarak boşaltılmasıdır.

  Hekiminiz, ameliyat bölgesini düzenli olarak kontrol ederek iyileşmenizi gözlemler. Ardından dren sökülür. Operasyon sonrasında hekiminiz tarafından ağrı kesici kullanmanız önerilebilir. Bu sayede ameliyat sonrasında ciddi boyutlarda ağrı oluşumu engellenebilir.

  Ameliyat sonrasında belli bir süre boyunca şişlik gibi şikayetler de gözlemlenebilir. Ağrı ve şişlik gibi problemler, çoğu cerrahi işlem sonrasında vücut tarafından geliştirilen doğal süreçler olup bir süre sonra düzelir.

  Ameliyat sonrasında oluşan ağrı, şişlik gibi her tür probleminiz için hekiminize danışarak kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Abdominoplasti sonrasında, açılan insizyon hattına bağlı olarak cerrahi iz oluşur. Pubik bölgenin hemen üstünde ve yaklaşık bikini hizasında açılan bu insizyon, vücudun doğal katlantı bölgelerine uygun olarak gizlenir. Bu sayede kozmetik açıdan bir sorun teşkil etmez.

  Karın Germe Teknikleri

  Karın germe operasyonu sırasında kullanılan farklı teknikler mevcuttur. Hekim, bireyin fiziksel ve genel sağlık profiline göre en uygun tekniği belirleyebilir. Kişinin ameliyat sonucundaki beklentileri de tekniğin seçilmesinde etkilidir. Karın germe için kullanılan farklı ameliyat yöntemleri ise aşağıdaki gibidir:

  Tam abdominoplasti: 

  Mümkün olduğu kadar fazla doku alınmasının hedeflendiği durumlarda tercih edilen tekniktir. Pubis bölgesindeki katlantı hizasından açılan insizyon ile işlem gerçekleştirilir. İnsizyon genişliği ise alınması planlanan doku miktarına göre belirlenir. Tam karın germe ameliyatı sırasında umbilikus (göbek deliği) hizasından da kesi uygulanması gerekir. Bu sayede alt katmandaki dokular serbestleştirilir ve işlem sonrasında göbek deliği doğal biçimde yeniden konumlandırılabilir.

  Parsiyel abdominoplasti: 

  Mini karın germe ameliyatı olarak da adlandırılabilen bu yöntem, tam abdominoplastiye göre daha az doku alınması hedeflenen işlemlerde tercih edilir. Parsiyel abdominoplasti sırasında daha küçük boyutlarda kesi uygulanır. Bu sayede daha az cerrahi iz oluşur. Yaklaşık 1 veya 2 saat süren operasyon sonucunda prosedür tamamlanır.

  Sirkumferansiyel abdominoplasti: 

  Özellikle arka bel bölgesinde de fazla doku bulunan durumlarda daha iyi bir kozmetik görünüm için uygulanır. İşlem sırasında karın bölgesine ek olarak beldeki yağ ve deri dokuları da çıkarılır. Aynı amaçla liposuction işlemi de operasyon sırasında uygulanabilir. Hem karın hem de bel ve kalça bölgesindeki aşırı yağ dokusunun çıkarılmasıyla doğal görünüme uygun sonuçlar alınabilir.

  Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

  Karın germe ameliyatı, işlemin türüne göre farklı fiyatlara sahip bir prosedürdür. Operasyonun gerçekleştirildiği kurum, kullanılan teknik ekipmanların türü ve işlem sonrası konaklama gibi faktörler de fiyat konusunda belirleyici niteliktedir.

  Abdominoplasti için en doğru fiyat bilgisine ise hekiminiz ile görüşme randevularınız sırasında yapılan detaylı tetkikler ve ameliyat planlaması sonucunda erişebilirsiniz. Karın germe ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi ve fiyatlar için +90 212 215 57 87 nolu telefon numaramızdan veya Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. hocam doğumdan sonra karnım sarktı kilo versemde düzelmiyor ne yapmam gerekiyor

   1. Merhaba Birsen Hanım;

    Fazla kilo verdiyseniz deri sarkması olabilir detaylı bilgi verebilmem için karın bölgenizin whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

  2. Merhaba;

   30 Kilo verdim göbek bölgemde sarkma oluştu karın germede ameliyatından sonra iz kalır mı

   1. Sevil Hanım Merhaba;

    Karın germe operasyonunda bikini bölgesinde iz kalacağı için gözükmez ve estetik dikiş kullanıldığı için zamanla iz kaybolur.

  3. karın germe icin fiyat alabilirmiyim Almanyada yasiyorum kac gün kalmam gerekir oncesi sonrasida atin

   1. Berivan Hanım Merhaba;

    1 hafta istanbul’da kalmanız yeterli öncesi ve sonrası fotoğraflar için Whatsappdan +90 555 104 56 00 adınızı yazmanız yeterli.

  4. Merhaba Hocam;

   Karın germe ameliyatından sonra tekrar hamile kalınsa problem olur mu

  5. Fransada yasiyorum hocam 1 yıl önce sezeryan ile dogum yaptım karnımda sarkma olstu bu ameliyatı olmak istiyorum

   1. Zana Hanım Merhaba;

    Karın bölgenizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size yardımcı olabilirim.

  6. hocam iyi gunler fiyat bilgisi alabilirmiyim lipomatik yaptirinca karin germe ameliyatina gerek oluyormu veya sadece karin germe ameliyati yeterli oluyomu bu ameliyata yag aliyomusunuz ?

  7. Merhaba hocam tam üc kere sezeryan oldum karnım sarktı bu ameliyatı ola bilirmiyim ve fiyatı örene bilirmiyim.

  8. Merhaba
   Ben 1 senenin icinde 60kg Atdim
   Simdi 120kg ve 1,55 Boyum Karin, bel, gögüz ve Kol bölgesinde cok sarkma var . Benim sorum önce Yag aldirmak sonra germe Olur mu?

   1. Semra Hanım Merhaba,

    Karın bölgenizin fotoğraflarını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size yardımcı olabilirim.

  9. Merhaba hocam karin bolgesi yaglarimi aldirmak istiyorum ayni zamanda gerdirmek 4 sezaryan dogum yaptim riskli olurmu

  10. Karin germe ve yagaldirma icin fiat alabilirmiyim

  11. Merhaba Hocam,

   Almanyada yasiyorum ve karin germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. 20 yasindayim boyum 195 ve kilom 92kg. Uzun bir kilo verme sürecinden sonra karnımdaki fazla deri beni rahatsız ediyor. Acaba karin germe ameliyatın fiyatını öğrenebilir miyim?

  12. 4 dogum yaptım 2 sezaryen karın gerdırmek nekadar fiyatı bıde vajına daraltma lutfen fıyat

   1. Alime Hanım Merhaba;

    Karın germe operasyonu ve vajina daraltma ameliyatı için 0090 555 104 56 00 iletişime geçin

  13. Merhaba hicam ben yağ aldırmak ve germek istiyorum kızım benlen hastanede uyabilirmi yada otele gecicek

  14. Post comment

   Şerife Kıvılcım says:

   Merhaba Bacak ve kol Germenin fiyatini alabilirmiyim. Teşşeküler şimdiden ?

  15. Merhaba hocam ben ıkı yıl once karın germe amelyatı oldum ama ıstedım gıbı olmadı tekrar ola bılırmıyım sızın yanınızda olurmu hocam

  16. Merhabalar ben yag aldikmak istiyorum yeriniz tam olarak nerde ve ne kadar tutar.

   1. Merhaba Hasret Hanım;

    Kombine estetik ameliyatları yapıyoruz hangi ameliyatları düşünüyorsunuz ?

  17. Merhaba ben mide amaliyatı oldum karni ve kolarim sarkıyor gerdirmek istiyorum fiyatı ne olur

  18. Merhaba hocam ben combine fiyatlarınızı ogrenebilirmiyim mide küçültme ameliyatı oldum 2017 de heryerin sarktı karın göğüs bacak kol

  19. Slm hocam ben göğüs ve karin gerdirmek
   Istiyorum fiyat alabilirmiyim boyum 175
   5 doğum yaptim

  20. Bende 4 doğum yaptim.Son doğumum sezeryanla ile oldu.Bu yüzden göbeğim sarkti. Fiyat alabilirmiyim.

  21. Merhabalar,
   Ikı sezeryan , bır apantıst amelıyatı oldum. Sağ karın bölge tarafında kasığa doğru bir batma var. Bunun nedenı bir operasyonla sonuçlanacaksa karın gerdirme ile birlikte olması mümkünmü? 1.50 boyunda 63 kilo 1978 doğumluyum.En son sezeryanım 2014 yılında.
   Esma çevik

  Call Now Button
  × WhatsApp