1. Flora Klinik
 2. /
 3. Medikal Estetik
 4. /
 5. Karbon Peeling İstanbul
İstanbul - Kadıköy

Karbon Peeling Nedir ?

Karbon peeling; ciltte oluşan gözeneklerin küçülmesi ve temizlenmesinde aynı zamanda zamanda cilt üzerinde oluşan lekelerin giderilmesinde lazer sistemi ile yapılan bir cilt bakımı uygulamasıdır.

Zamanla güneş ışığına bağlı olarak oluşan leke ve çatlakların en aza indirilmesinde oldukça etkili olmaktadır. Karbon peeling uygulamasının bir diğer faydası; cildin kolajen üretiminin arttırılması sağlanarak genç bir görünüm elde edilmesidir. Aynı zamanda yaşlanmaya bağlı kırışıkların gözle görülür derecede azaltılması, cildin doğal ve sağlıklı rengine kavuşması ve siyah noktaların yok edilmesinde tercih sebebidir. Karbon peeling uygulaması sonrasında cilt genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Karbon Peeling İstanbul

  Karbon Peeling Nasıl Uygulanır ?

  Karbon Peeling işlemi öncesinde cilt yüzeyi iyice solüsyon yardımı ile temizlenir. Makyaj kalıntıları ve kir ciltten uzaklaştırılır. Cildin temizlenmesinin ardından peeling kremi sürülür. Bu kremin cilt üzerine tamamıyla etki etmesi çok önemlidir. O sebeple 15-30 dakika arasında kremin cilde iyice nüfus etmesi beklenir. Kremin etki etmesinin ardından içerisinde karbon atomu olan sıvı bir madde cilde sürülerek lazer işlemine başlanır.

  Cilt üzerine lazer ile uygulanan bu işlem sırasında ve sonrasında hafif pembe bir görünüm olabilir ancak geçicidir. Karbon peeling uygulaması evde gerçekleştirilebilen bir uygulama değildir, bu nedenle denenmemesi gerekmektedir.

  Karbon Peeling Faydaları

  Akne Tedavisinde Karbon Peeling Uygulanabilir mi?

  Günümüzde kadınların bir numaralı cilt sorunlarının başında sivilceler gelmektedir. Yanlış tedavi yöntemleri sivilceler üzerinde kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Karbon peeling sivilcelerin etkili bir biçimde kurutulmasında oldukça önemlidir. Sivilcenin oluşumuna sebep olan cilt yağlanmasının önlenmesi amaçlanmaktadır. Bu uygulama  ile cilt üzerindeki ölü deriler atılmakta ve cildin  canlı görünüm elde edilmesi sağlanmaktadır.

  Karbon Peeling Ne Kadar Süre Yapılmalıdır?

  Karbon peeling uygulaması kişiye özel seanslar ile programı oluşturulan bir işlemdir. Ancak genel olarak 6 – 8 seans arasında değişkenlik göstermektedir. Bu cilt bakım uygulamasının etkisini göstermesi üçüncü seanstan sonra gerçekleşmektedir. Uygulamanın tam anlamıyla etki etmesi bütün seanslar tamamlandıktan sonra görülmektedir. 

  Cildinize Karbon Peeling yaptırdıktan sonra güneş ışınlarına maruz kalmaktan mutlaka kaçınmalısınız. Ayrıca aşırı sıcak ortamlarda bulunmamaya özen göstermeli ve duşunuzu alırken suyun ılık olmasına dikkat etmelisiniz.

  Karbon Peeling Kadıköy

  Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkisi Nedir ?

  Bu uygulamanın genel olarak bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bazı kişilerde nadir olarak Karbon Peeling uygulaması sonrasında cilt yüzeyinde kabartılar oluşabilmektedir. Aynı zamanda kaşıntı azda olsa görülmektedir. Karbon peeling işlemi diğer cilt bakım uygulamalarına göre oldukça avantajlıdır. Diğer cilt bakım uygulamalarının aksine bütün cilt tiplerine bu işlem yapılabilmektedir. Bu sebeple günümüzde oldukça tercih edilen cilt bakım yöntemlerinden biridir.

  Karbon Peeling İstanbul Fiyatları

  Karbon Peeling Uygulamasının Etki Süresi

  Cilt için oldukça faydası bulunan bu uygulama maalesef kalıcı değildir. Düzenli olarak uygulanan karbon peelingin etkisi maksimum iki yıl sürmektedir. Karbon peelingin daha etkili olması ve uzun süreler etkisini gösterebilmesi için kaliteli işlem yapan klinikte uygulama yapılmalıdır. Firmamız bu konuda gerekli çalışmaları en kaliteli peeling cihazları ve ürünlerle gerçekleştirmektedir. Karbon peeling uygulamasının kaliteli malzemelerle yapılması kadar sağlıklı, hijyenik bir ortamda yapılması da önemlidir. Kliniğimiz tüm hijyen önlemlerini alarak hizmet vermektedir.

  Karbon Peeling Fiyatları

  Karbon peeling fiyatları için bağdat caddesi ve nişantaşı şubemizden bilgi alabilirsiniz.

  Karbon Peeling İstanbul

  Karbon Peeling Avantajlı Bir Cilt Bakım İşlemidir

  Günümüzde pek çok cilt bakım uygulaması bulunmaktadır. Cilt bakım tedavilerinde çoğunlukla cildin soyulması gerçekleşmektedir ancak Karbon peeling uygulamasında cilt üzerinde herhangi bir soyulma yapılmadan dokuların tekrar canlılık kazanması sağlanmaktadır. Cildin doğal sağlıklı bir görünüme kavuşması için yağ dengesini düzenleyerek görünümünü iyileştirir. Karbon peeling uygulaması diğer cilt bakım tedavilerinin aksine yaz mevsiminde de uygulanmaktadır. Bu uygulama sırasında tedavi gören kişi  herhangi bir yanma ya da ağrı hissetmemektedir. Kısa süreli hafif olarak gerçekleşen bir batma etkisi söz konusudur. Oldukça kısa sürede biten uygulama maksimum 30 dakika sürmektedir. Tedavi sonrasında kişi günlük hayatına normal akışında devam edebilir.

  Karbon peeling uygulamasının üçüncü seansından itibaren cilt üzerinde parlak ve canlı bir görünüm elde edilir. Uygulamanın iyice etki etmesi ve daha uzun süre kalıcı olabilmesi düzenli olarak devam etmeye bağlıdır. Tedavi süresince başka uygulamalarla birlikte yürütülüp yürütülemeyeceği tamamıyla kişiye özel olarak uygulanan program ile uzman kişi tarafından belirlenecektir.

  Sizin Yorumunuz