fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Kalça Dolgusu Yaptıranlar

kalça dolgusuKalça dolgusu yaptıranlar görünümü daha çıkık, biçimli, seksi duran bir popoya dolgu enjeksiyonu yapıldığı anda kavuşur. Kadınsı özellikleri yansıtan vücut kıvrımları arasında kalça önemli bir yere sahiptir. Toplum içinde Brezilya poposu denilen çekici kalçalara sahip olmanın yolları arasında ilk sırada kalça protezleri, ardından ameliyat olmak istemeyen kişiler içinde dolgu maddeleri ya da yağ dokusuyla kalçalara enjeksiyon yaptırmak bulunmaktadır.

 

Kalça dolgusu yaptıranlar memnun mu?

 

Ameliyat olmak istemeyenler için son derece kısa sürede daha seksi görünen kalçalara sahip olmak hayal değil. Kesi izi, ameliyat, iyileşme süreci, anestezi gibi etkenler olmadan böyle kalçalara sahip olabilirsiniz. Estetik alanında özellikle yüze hacim verme, kırışıklıkları yok etmek için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalçaları şekillendirmek içinde oldukça başarılı oluyor. Hyalüronik asit normalde vücutta olan bir madde. En önemli özelliği de kendi moleküler ağırlığının ortalama bin katı kadar su molekülü tutmasıdır.

 

Basık, düz görünümde olan kalçaları daha çekici, biçimli hale getirmek için kalça dolgusu yaptıranlar yüzde kullanılan hyalüronik bazlı dolgu maddelerine benzer dolgularla bu isteklerine kavuşuyor. Fakat kalça dolgusu sırasında yüzde kullanılan dolgu maddesinin daha yoğun olanı kullanılıyor. Bu yüzden kalçaları dolgun göstermek, hacim kazandırmak kolay oluyor. Kalça dolgusu yaptıranlar ise bu uygulamadan oldukça memnun oluyor.

 

Kalça dolgusu kimler için uygundur?

 

Kalça dolgusu basık ve düşük görünümde kalçaları olan kişilerin sorunlarının giderilmesi için uygulanacak kalça büyütme yöntemleri içerisinde uygun bir yöntemdir. Kalçalarını biçimlendirmek isteyenler, daha seksi görünen kalçalara sahip olmak isteyenler kalça dolgusu yaptırabilir.

 

Kalça dolgusu yaptıranlar için avantajlar nelerdir?

 

Kalça dolgusu yaptırmak öncelikle cerrahi bir müdahale olmadığı için yaptıranlar açısından oldukça avantajlı etkiler yapar. Kalça dolgusu sonrasında bölgede morluk, ödem gibi sorunlar olmaz. Kalça protezi uygulamaya nazaran dolgu enjeksiyonu yaptırmak kalçalara istenen formu vermede daha etkilidir. Kalça dolgusu yaptıranlar uygulama sırasında doktora istediği görünümü belirtme konusunda da rahat iletişimde olabilir. Deneyimli bir uzman kalçanın doğru alanlarına yeterince enfeksiyon yaparak kalçanın istendiği gibi şekillenmesini sağlayabilir.

 

Kalça dolgusu yaptıranlar acı duyar mı, dolgunun kalıcılığı ne kadardır?

 

Kalça dolgusu yaptıranlar bu işlemin kalıcılığının 2-3 yıl olduğunu bilmelidir. Bu süreden sonra kalça dolgusunun yeniden yapılması gerekir. Kalça dolgusu yaptırmak oldukça konforludur. Uygulama bölgesine uyuşturucu etkisi olan anestezik krem sürüldüğü için hiç acı çekmeden işlem tamamlanır.

 

Kalça dolgusu yaptıranlar sosyal yaşama ne zaman döner?

 

Diğer kalça şekillendirme yöntemlerine nazaran kalça dolgusunun avantajı kişilerin sosyal yaşama hemen dönüş yapabilmeleri gelir. Kalça dolgusu yaptıranlar birkaç gün içinde denize gidebilir, mayo, bikini giyebilir. Dolgu yaptıranlar iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan yaşamlarına devam edebilir.

 

Yağ enjeksiyonu ile kalça dolgusu yaptıranlar

 

Vücutta dolgunlaştırma yöntemlerinden olan yağ enjeksiyonu kalça dolgusu içinde kullanılabilir. Liposuction ile vücuttan başka bir alandan alınan yağlar özel işlemlerden geçirilerek kalça bölgesine enjekte edilir. Böylece kalça daha dil ve dolgun bir görünüme kavuşur. Mikro yağ grefti denen yöntemde ince kanüllerle az basınçla enjektör yardımıyla yağ hücreleri zarar görmeden alınır, özel işlemden geçirilerek kalçada eksik alanlara enjeksiyon yapılır.

 

Yağ enjeksiyonu ile kalça dolgusu kişinin kendi yağ hücreleri kullanılarak yapıldığı için hem doğal, hem de sağlıklı olur. Ancak bu işlemin tek dezavantajı enjekte edilen yağların bir kısmının zamanla erimesidir. Bu kalçada sağlanan dolgunluğun biraz kaybolmasına neden olur. Yağların yaklaşık % 50 si kalçada canlılığını devam ettirir. 6 ay kadar sonra kalçada kalan yağlar yaşam boyu kalıcı hale gelir. Gerekirse yeniden yağ enjeksiyonu yapılarak kalça dolgunluğu eski haline getirilebilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça dolgusu uygulaması hastanın vücudunda yeterli yağ hücresi varsa yapılabilir. Fazlalık yağ dokusu olmayanlara ne yazık ki bu uygulama yapılamaz.

 

Kalça dolgusu yaptıranlar yağ enjeksiyonu sonrasında hızlı bir iyileşme süreci geçirir. Bir hafta kadar bölgede morluk ve şişlik olabilir. Ancak hastalar 2-3 günde normal yaşamına dönebilir. Bunun dışında hastaların 1 ay kadar medikal korse kullanması gerekir. Kalçadaki dolgun görünüm 6 ay sonra net bir şekilde görülebilir.

 

Aquafilling ile kalça dolgusu yaptıranlar: Bu yöntemde ameliyatsız uygulanır. Aquafilling denen kalıcılığı 5-7 yıl olan su bazlı dolgular kalçalara hacim kazandırmada, kalça büyütmede etkili olur. Lokal anestezi ile uygulanan bu işlem sonrasında hastalar hemen normal yaşamına dönebilir.

 

Kalça dolgusu yaptıranlar ameliyat olmadan dolgun kalçalara sahip olabilir. Her ne kadar yapılan dolgu işlemi kalıcı olmasa da, belli aralıklarla tekrarlandığında kişinin isteği kalça görünümü elde edilebilir. Ancak dolgu maddeleri ile yapılan kalça dolgusunda sağlıklı dolgu maddeleri kullanılmalıdır. Hem sağlığa zararlı olmayacak, hem uygulandığında kalçada doğal bir görünüm verecek FDA onaylı dolgu maddeleri kullanılmalıdır. Bu nedenle kalça dolgusu yaptıranlar iyi bir merkeze giderek deneyimli bir plastik cerraha danışmalıdır. Kalçanın dolgun görünüm kazanması için yağ enjeksiyonu ve diğer dolgu malzemeleri arasından en iyi olanı tercih edilmelidir.

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir