Jawline Çene Dolgusu

Jawline dolgusu son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin sebebi ise herkesin keskin ve yuvarlak olmayan yüz hatlara sahip olmak istemesidir. Bu dolgu uygulaması aynı zamanda gıdı görünümünü de giderdiği için kadınlar tarafından çok rağbet görmektedir. Keskin yüz hatlarına sahip olmak hem erkekleri hem kadınları çekici yapmaktadır. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen bir uygulama olması da yaptırmak isteyenlere cazip gelmektedir. Minimum acıda 15 dakika gibi kısa bir sürede çene hattına yapılan işleme çene dolgusu adı verilmektedir. Kadınların daha çekici görünmek için erkeklerin ise daha erkeksi, maskülen bir çene hattına sahip olması için jawline dolgusu sıklıkla kullanılmaktadır.

Dermatoloji ve kozmetik alanında dermal olan dolgu maddeleri ile yanaklarınızı, dudaklarınızı ve göz çevrenizi dolgunlaştırmanın en güvenli ve etkili yöntemidir. Kullanılan bu dolgu maddeleri size tazelenmiş bir görünüm verir ve yüzünüze uzun yıllar boyunca süren ışıltı verir. Çene hattının ya da çenesinin görünümünden memnun olmayan kişiler bu alanda değişiklik yapmak için çene dolgusu işlemini yaptırabilirler. Çenenize enjekte edilen bir dermal dolgu türü olan çene dolguları, cerrahi olmayan bir çözüm sağlayabilir.

Yumuşak görünen bir çene yaş ya da genetik kaynaklı olabilir. Çene dolguları özellikle profilde bu alana belirginlik, simetri, denge ya da kontur ekleyebilir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Tedavi Süresi
  1 - 2 Saat
  Teknikler
  Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel - Lokal
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  1 - 2 Ay
  Kontrol
  3. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Jawline'ın Amacı Nedir?

  Çene dolgu maddeleri cilde enjekte edilen jellerdir. Hacim sağlar ve hyaluronik asit veya kolajen üretimini uyarırlar. Çene dolgusu çene çevresinde sarkma, sarkık cilt ve kemik kaybı görünümünde azalma sağlar.

  Çene dolgusu hangi amaçlar için kullanılır;

  • Alt yüzde yaşa bağlı gelişen hacim kaybının etkisini azaltmak
  • Daha oval görünümlü bir çene çizgisi oluşturma
  • Gıdı görünümünü azaltmak
  • Çene hattını şekillendirerek daha keskin bir görünüm kazanmak
  • Asimetrik bir çene hattını dengelemek için
  • Çene güçlendirme ya da orantı eklemek
  • Yüz için güçlü bir temel ve çerçeve sağlar.
  • Çene dolgusu işlemi ameliyatsız çene hattı şekillendirme olarak da adlandırılmaktadır
  yanaktan yağ aldırma

  Çene Dolgusunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

  Çene dolgusu için kullanılan 3 ana yöntem bulunur.

  • Birincisi hyaluronik asit olarak adlandırılan vücudumuzda zaten nem maddesi olarak var olan enjeksiyonlar ile.
  • İkincisi kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen yağ dolgusu ile.
  • Üçüncüsü ise kök hücre destekli olan yağ enjeksiyonu.

  Çene Dolgusu ile Dakikalar İçinde Daha Şekilli Bir Profil

  Çene dolgusu, çenenizin boyutunu ve şeklini geliştirmek için enjekte edilebilir dolgu maddelerinden oluşan bir işlemdir. Bunlar, daha iyi tanımlanmış, çekici bir profil vermek için cildin altına tam olarak yerleştirilir. Yüzünüzün alt yarısında güzel bir görünüm olmasını istemez misiniz? Ameliyatsız çene dolgu işlemleri çeşitli sebepler ile son dönemlerde popülerlik kazanmaya başladı. Bu tür tedavi işlemlerinin kullanımından önce alt yüzün ve çene hattının profilini iyileştirmek için tek seçenek, çok daha inzivaziv bir cerrahi yaklaşım gerektiren çene implantıydı. Öte yandan, dermal dolgu maddeleri ile çene şekillendirme minimal invazivdir.

  Tedaviyi bu derece başarılı yapan şey tamamen özelleştirilebilir olmasıdır. Çene çizgisinin şekli, diğer yüz özelliklerinize ve kişisel tercihlerinize göre şekillendirilebilir. Hacmi, ihtiyacı olan kesin alanlara yerleştirilir. Bu yeni çene çizgisinin başkaları tarafından algılanamayacağı, ancak sizin için gözle görülür biçimde iyileştirileceği anlamına gelir.

  Çene hattınızı geliştirmek ya da yeniden şekillendirmek için Juvederm, Radiesse ya da Restylane gibi farklı enjekte edilebilir dolgu maddeleri bulunur. Bu dermal dolgu maddeleri yüzünüzü şekillendirir ve yüz güzelliğinizin ön plana çıkmasını sağlar.

  Herkes Çene Dolgusu Yapabilir Mi?

  40’lı ve 50’li yaşlarındaki kişiler, çene dolgusu da dâhil olmak üzere dermal dolgu maddelerine yöneldi. Şimdi, genç bireyler önleyici bir önlem olarak çene dolgusunu kullanıyorlar. Dermal dolgu maddeleri genellikle güvenli olsa da, alerjilere yatkın olan kişiler çok dikkatli olmalıdır. Diğer nedenler arasında birden fazla alerji ve anestezi ya da lidokain gibi benzer maddelere verilen reaksiyonlar yer alır. Önlem olarak hamile olan kadınların çene dolgusunu denemeden önce hamileliklerinin bitmesini beklemesi gerekir.

  Enjekte Edilebilir Dolgu ile Çene Şekillendirme

   

  Çene büyütme, çene hattınızı güçlendirecek ve size daha simetrik, çekici bir görünüm kazandıracak cerrahi olmayan bir uygulamadır. Dermal dolgu maddelerinin enjekte edilmesi işlemi 10 ya da 15 dakika sürebilir. Uygulamayı yapan doktorunuz özellikle ilk defa dolgu yaptırıyorsanız, çenenizin tepkisini ölçmek için az miktarda dolgu maddesi ile başlayacaktır. Dolgu uygulanırken, doktor dolgu maddelerini yerine oturtmak için çene ve çene hattını şekillendirir ve masaj yapar.

  Çoğu insan enjeksiyon esnasında sadece hafif bir rahatsızlık hisseder. Bölgede birkaç gün hafif bir kızarıklık ve ağrı olabilir. Yaşantınızı etkiyecek herhangi bir durum söz konusu olmaz. Aynı gün günlük rutininize geri dönebilir hatta işe bile gidebilirsiniz. Bunun yanış sıra en iyi sonuçları elde etmek için kozmetik prosedürler ve enjekte edilebilir dolgu maddeleri konusunda uzmanlığa sahip olan kurul onaylı bir dermatolog tarafından çene dolgusu işleminin yapılması önemlidir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Dermal dolgu maddeleri nelerdir?

  Dermal dolgu maddeleri, kırışıklıkları yumuşatmak, hacim ve kontur eklemek için cilt yüzeyinin altına enjekte edilen jellerdir. Ürünler, cilt hücrelerinde doğal olarak bulunan stabilize hyaluronik asitten oluşur. Suda çekerek ve dolayısı ile cildi güçlendirerek etkisini gösterir, böylece tedavi edilen kırışıklıkları azaltır. Hiçbir şekilde kalıcı değildir ve tamamen biyolojik olarak parçalanabilir. Kullanılan dolgu maddesine göre sonuçlar bir ya da iki yıl arasında olmaktadır.

   

  Dermal dolgular hangi bölgelerde kullanılabilir?

  Yaşlandıkça yüz hacmini ve konturunu kaybeder, kemikler ve yumuşak doku çözülür ve sarkma görünümüne katkıda bulunur. Bu hacim kaybını gidermek ve yapısal desteği geri kazandırmak için dermal maddeleri kullanılabilir ve hastaya daha genç bir görünüm kazandırılır. Amaç yüzü daha uyumlu ve gençleştirmektir. Örneğin; dudaklara şeklini, boyutunu, simetrisini ve orantısını iyileştirmek için enjekte edilebilir.

   

  İşlem neleri içerir ve acı verir mi?

  Genel olarak, temel dermal dolgu prosedürleri, dermal dolgu lokal anestezik içerdiğinden anestezi gerektirmez. Doğrudan cilde birkaç küçük enjeksiyon içeren basit ve anlaşılır bir işlemdir ve 15 ya da 30 dakika arasında sürer. İşlemden hemen sonra makyaj yapılabilir ve hemen günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlem hemen sonuç göstermektedir. Optimal sonuçlar, düzenli tekrarlanan tedaviler de uzun bir süre korunabilir. Prosedür, uygulanan özel dermal dolguya ek olarak, gereksinimlerinize ve tedavi edilen kırışıklıkların ciddiyetine bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

   

  Sonucu ne kadar sürede göreceğim ve ne kadar sürecek?

  Sonuçlar, tedaviden hemen sonra görülür, fakat bu takip eden 2 ya da 4 hafta içinde kademeli olarak iyileşir. Sonuçlar 9-18 ay arasında sürebilir, ancak düzenli tekrarlanan tedaviler ile uzun bir boyunca optimal sonuçlar korunabilir. Uzunluk, uygulanan özel dermal dolguya ek olarak, gereksinimlerinize ve tedavi edilen kırışıklıkların ciddiyetine bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterir.

   

  Dermal dolgu maddeleri güvenli midir?

  Bu sorunun cevabı evet güvenilirdir. Yalnızca kanıtlanmış güvenlik kaydına sahip ürünler kullanıyoruz. HA (Hyaluronik Asit) cilt hücrelerinde doğal olarak bulunan bir maddedir, bu nedenle alerjik reaksiyon riski yoktur. Gıda hassasiyeti olan kişiler bile bu dolgu maddelerini güvenle alabilirler. Kullandığımız dolgu maddeleri 90’ dan fazla ülkede bulunan ve mükemmel bir güvenlik kaydı ile 20 yılı aşkın süredir enjekte edilebilir bir kozmetik tedavi olarak kullanılmaktadır.

   

  Herhangi bir yan etkisi var mı?

  Günümüzün dermal dolgu maddeleri, ilk nesil kolajen enjeksiyonlarından bu yana çok yol kat etti. Mikro kanül (kör iğne) kullanımı ve geliştirilmiş ürün güvenliği ile birleştiğinde gelişmiş enjeksiyon teknikleri, önemli yan etkilerin son derece nadir olduğu anlamına gelmektedir.

  Sizin Yorumunuz

  four × three =