1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Jawline (Çene) Dolgusu
Jawline (çene) Dolgusu İstanbul

Jawline (çene) Dolgusu

Jawline dolgusu son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin sebebi ise herkesin keskin ve yuvarlak olmayan yüz hatlara sahip olmak istemesidir. Bu dolgu uygulaması aynı zamanda gıdı görünümünü de giderdiği için kadınlar tarafından çok rağbet görmektedir. Keskin yüz hatlarına sahip olmak hem erkekleri hem kadınları çekici yapmaktadır. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen bir uygulama olması da yaptırmak isteyenlere cazip gelmektedir. Minimum acıda 15 dakika gibi kısa bir sürede çene hattına yapılan işleme çene dolgusu adı verilmektedir. Kadınların daha çekici görünmek için erkeklerin ise daha erkeksi, maskülen bir çene hattına sahip olması için jawline dolgusu sıklıkla kullanılmaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Jawline (çene) Dolgusu

  Nedir?

  Jawline (çene) dolgusu nedir? İnsanların büyük bir kısmı bu işlemi duymuşlardır. Fakat hakkında çok bir bilgiye sahip değillerdir. Çene dolgusu, çeneden başlayan kulağın önüne kadar uzanan kemik hattı boyunca uygulanan dolgu işlemine denilmektedir. Bu işlem hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir. Jawline dolgusunda çene hattının daha da belirginleşmesi amaçlanır. Böylece yüz daha çekici ve estetik gözükmektedir. Yuvarlak yüze sahip olmak erkeklerin görünümünü yumuşattığı için erkeksi keskin bir yüz hattına sahip olmak için bu dolgu erkekler tarafından tercih edilmektedir. Son yılların en revaçta olan estetik uygulamalarından biridir. Estetik görünüm dışında yüzde hacim eksikliği gibi bazı deformasyonlarda da çene dolgusu yapılmaktadır. Çene dolgusu ile gıdı görüntüsü de azalmaktadır. Ve böylece dolgu ile net bir yüz hattı olmaktadır.

  Jawline (Çene) Dolgusu Fiyatları

  Jawline (Çene) dolgusu fiyatları tamamen kliniklere göre değişmektedir. Her kliniğin aşağı yukarı fiyatları yakınlık gösterse de farklı olmaktadır. Bu farklılığın sebebi ise kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi, kaç tüp dolgu uygulanacağı, kliniğin tanınırlığı ve doktorların deneyimleridir. Bu faktörlere bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

  Jawline (Çene) Dolgusu İstanbul

  Jawline (çene) dolgusu İstanbul içerisinde yapan birçok yer bulunmaktadır. Fakat estetik operasyonlarında yanlış işlem, kalitesiz malzeme kullanımı ya da uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında ortaya kötü sonuçlar çıkabilmektedir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapılarak estetik işlemler konusunda uzmanlaşmış ve güvenilir kliniklerde bu işlemin yapılması gerekmektedir. Kliniğimiz estetik işlemlerini yıllardır yapmaktadır. Estetik müdahaleleri yıllardır uzman doktorlarımız yapmaktadır.

  Jawline (Çene) Dolgusu

  Ameliyatsız

  Jawline (Çene) dolgusu ameliyatsız bir şekilde yapılmaktadır. İşlemin yapılacağı bölgelere uyuşturma etkisi bulunan kremler ya da solüsyon sürülerek o bölge uyuşturulur. Ve uyuşturulan bölgeye dolgu işlemi yapılır. Dolgu işlemi iğne ve enjeksiyon yöntemleri ile yapılmaktadır. İğneye dolgu malzemesi koyulur. Daha sonra o koyulan dolgu malzemesi işlemin yapılacağı bölgeye enjekte edilir. Hastalar minimum derecede acı duymaktadırlar. Bu acıyı da sinek ısırığı olarak tasvir etmektedirler. İşlemden sonra ise günlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler.

  Jawline (Çene) Dolgusu Sonrası

  Jawline (çene) dolgusu sonrası hastaların dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Dolgu işleminden sonra bazen çenenin uç kısmında ufak çapta şişlikler ve morluklar görülebilmektedir. Bu morluklar için hafif bir buz uygulaması yapılmalıdır. Kısa bir süre şişlik ve morluklar geçecektir. Ağrı olması durumunda ise doktora danışılarak bir ağrı kesici kullanılabilir. Dolgudan sonraki 1 hafta çene hattına dikkat edilmesi darbe almaması ve çok fazla su değdirilmemesi gerekmektedir.

  Jawline (Çene) Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Jawline dolgusu yaptırmak isteyen herkes tek bir soruyu merak etmektedirler. Jawline (çene) dolgusu nasıl yapılır? Çoğu kişide bunun bir operasyon olduğu izlenimi uyansa da bu işlem bir operasyon ya da cerrahi bir işlem değildir. Yaklaşık olarak 15-20 dakika arası süren küçük bir işlemdir. Hastanın isteğine göre lokal anestezi uygulanabilmektedir. Çene hattına dolgu malzemesi enjekte edilir. Ve işlem bitmiş olur. Herhangi başka bir uygulama yapılmamaktadır. Son derece kolay ve hızlı bir süreç olmaktadır.

  Jawline(Çene) Dolgusu

  Nasıl Uygulanır?

  Jawline dolgusu çenede bulunan çukur görünümünü eşitlemek için yapılmaktadır. Dolguda kullanılacak malzemeler tek çeşitte değildir. Dolgu malzemesinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Fakat en çok kullanılan maddeler sığır kolajeni, yağ hücreleri, kalsiyum hidrokdilapatit ve hyaluronik asittir. Fakat bu malzemelere hastanın alerjisi olup olmadığı mutlaka öğrenilmelidir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan dolgu malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Dolgu yaptıracak kişi işlem için tedirgin ve korkuyorsa lokal anestezi uygulanabilmektedir. Fakat çoğu zaman herhangi bir anestezi kullanılmamaktadır. Anesteziden sonra cildin uyuşturulması beklenir. Çene bölgesi uyuştuktan sonra dolgu malzemeleri küçük iğneler yardımı ile çene hattına enjekte edilmektedir. Dolgu işlemi en fazla 25 dakikada bitebilmektedir. İşlemden sonra kişi hemen kaldığı yerden hayatına devam edebilmektedir. İşlem sonrası genelde herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Jawline (çene) dolgusu nasıl uygulanır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

  Jawline (Çene) Dolgusu Aşamaları

  Jawline (çene) dolgusu aşamaları adım adım olmaktadır. İlk olarak kişi doktorla bir ön görüşme yapmaktadır. Bu ön görüşmede tam olarak nasıl bir görünüm istediğini doktora söylemektedir. Doktor hastanın isteklerini göz önüne alarak hastanın yüz yapısına göre en uygun jawline dolgusunun nasıl olacağını hasta ile paylaşmaktadır. Ortak bir karara varıldıktan sonra hastanın dolgu malzemelerine herhangi bir alerjisinin olup olmadığı test edilmektedir. Testten sonra herhangi bir sorun çıkmaz ise işlem tarihine karar verilir. İşlem gününde ise hastaya ilk olarak anestezi isteyip istemediği sorulur. Hastanın cevabına göre anestezi uygulanır. Anesteziden sonra bir süre bölgenin uyuşması beklenir. Yaklaşık 5 dakika sonrasında hastaya dolgu işlemi yapılır. İşlem sırasında herhangi bir acı duyulmamaktadır. Dolgu işlemi bittikten sonra hasta evine gidebilmektedir. Dolgu kalıcı bir işlem olmadığı için belirli bir süre sonra kendi kendine eriyebilmektedir. Bu yüzden eriyen dolgu için istenilirse belirli aralıklar ile dolgular yenilenebilmektedir. Çene dolgusu işlemleri bu şekilde yapılmaktadır.

  Sizin Yorumunuz